Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Comunicate cluburi

Comunicate cluburi Discutii intre cluburi, comunicate, invitatii, noutati

Reply
 
Thread Tools
Old 30-10-05, 22:40   #16
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default

Si eu cred ca mai degraba asta e un vis frumos decat o realitate...dar dc ar exista....jur ca as fii prezent
ERY is offline   Reply With Quote
Old 30-10-05, 22:41   #17
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"CT-81-ERY\"
Si eu cred ca mai degraba asta e un vis frumos decat o realitate...
join the club !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 31-10-05, 00:38   #18
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

eu estimez peste 40 masini / weekend in perioada sezonului, adica mai-iunie, pana in octombrie...
poti sa imi dai un pm daca te intereseaza sa iti dau un ajutor la un mic studiu de fezabilitate
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 31-10-05, 09:01   #19
SDrg

Stage 2
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 67
Default

Ma intereseaza un studiul de fezabilitate, deoarece am facut si eu unul .Rentabilitate ar fi daca masinile prezente in cursul weekendului ar fi peste 50, iar pe 1 zi ar fi prezente cam 70.M-ar interesa deasemenea, daca trebuie sa-mi fac firma sa pot organiza un asemenea eveniment, si ce alte implicatii auxiliare ar implica: paza, om care sa dea startul, etc...De asemenea, as aprecia orice sfat venit de la persoanele care au mai organizat un astfel de eveniment (daca s-a mai organizat in Romania un Race Wars, prietenii stiu de ce).Cred ca se subintelege ca evenimentul nu e exclusiv pentru masini, ci pentru toti impatimitii vitezei, inclusiv motociclistii.Va multumesc.
__________________
Parerile sunt ca fundurile, toata lumea are una...
SDrg is offline   Reply With Quote
Old 31-10-05, 09:20   #20
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default

Cred ca cel mai in masura sa-ti raspunda la intrebari este Sebastian.
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 31-10-05, 09:55   #21
SDrg

Stage 2
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 67
Default

Salut. Ma intereseaza un studiul de fezabilitate, deoarece am facut si eu unul .Rentabilitate ar fi daca masinile prezente in cursul weekendului ar fi peste 50, iar pe 1 zi ar fi prezente cam 70.M-ar interesa deasemenea, daca trebuie sa-mi fac firma sa pot organiza un asemenea eveniment, si ce alte implicatii auxiliare ar implica: paza, om care sa dea startul, etc...De asemenea as aprecia orice sfat venit de la cei care au mai organizat un asemenea eveniment (daca a mai existat un Race Wars organizat in Romania). Bafta.
SDrg is offline   Reply With Quote
Old 31-10-05, 16:49   #22
cls21b_EVO

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,266
Default

In cazul in care tot ce sa spus ...iese la iveala macar in proportie de 50%...poti sa contezi pe o mare parte din baietii clubului nostru.
cls21b_EVO is offline   Reply With Quote
Old 31-10-05, 17:36   #23
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Un nou loc pentru cursele legale

Quote:
Originally Posted by \"SDrg\"
Dragi impatimiti ai vitezei, pot inchiria, la 150km de Bucuresti, o pista pentru avioane, lunga de 2 km, lata de 50 m, care este scoasa din uz, deci avioanele nu mai aterizeaza sau decoleaza pe ea. Ca idee generala, vreau sa fac week-enduri dedicate curselor de viteza pe 400m si 1000 m. Ce spuneti, va intereseaza? Si daca da, care este participarea pe care pot conta?

Stiu despre ce e vorba, URZICENI, dar nu chiar buna.
Am vazut
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 31-10-05, 19:17   #24
SDrg

Stage 2
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 67
Default

Nu e vorba de pista de la Urziceni, ci de alta pista care e intr-o conditie mult mai buna.Problema mare e ca se intereseaza si altii de ea, oameni potenti finaciar, firme mari, cu care eu nu pot concura, fara sprijin.Din aceasta cauza intreb. Pe cati oameni (masini) pot conta?
SDrg is offline   Reply With Quote
Old 31-10-05, 19:20   #25
SDrg

Stage 2
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 67
Default

Si inca ceva. Am mai spus ca aceasta pista se afla pe undeva langa Rosiorii de Vede, deci in partea vestica Bucurestiului, nu estica, spre mare.Bafta, astept propuneri, initiative.
SDrg is offline   Reply With Quote
Old 31-10-05, 22:39   #26
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

daca nu ma insel ...
de cand e forumu` asta ...
la asta se viseaza .. la o pista ...
so .. nu vad de ce-ti faci griji de genul asta
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 01-11-05, 00:46   #27
Hazbulatov

Stage 4
 
Hazbulatov's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 181
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Un nou loc pentru cursele legale

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:
Originally Posted by \"SDrg\"
Dragi impatimiti ai vitezei, pot inchiria, la 150km de Bucuresti, o pista pentru avioane, lunga de 2 km, lata de 50 m, care este scoasa din uz, deci avioanele nu mai aterizeaza sau decoleaza pe ea. Ca idee generala, vreau sa fac week-enduri dedicate curselor de viteza pe 400m si 1000 m. Ce spuneti, va intereseaza? Si daca da, care este participarea pe care pot conta?

Stiu despre ce e vorba, URZICENI, dar nu chiar buna.
Am vazut
Hmmmm cand este vorba de concurentza lui Sebastian nu prea ii prea convine(uite na nu este la urziceni). Iar daca se organizeaza acolo ceva sigur vine lume mai ales daca se sta tot weekend-ul(cort, gratar, curse mashini, muzica si sigur femei) cine nu vine la asa ceva.
__________________
I said no to drugs but they whouldn't listen.
Hazbulatov is offline   Reply With Quote
Old 01-11-05, 04:31   #28
trg

Stage 4
 
trg's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 172
Default

Mare lucru ar fii sa se puna in practica ideea asta si sa devina functionala.
trg is offline   Reply With Quote
Old 01-11-05, 10:26   #29
SDrg

Stage 2
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 67
Default

Nu doresc sa fac concurenta nimanui, sunt mai mult decat bucuros sa colaborez cu oricine, sa primesc sfaturi de la cei mai experimentati.Pe Sebastian doar l-am lamurit, pentru ca el a citit doar primul anunt, nu si lamuririle mele ulterioare.Bafta
SDrg is offline   Reply With Quote
Old 01-11-05, 10:31   #30
SDrg

Stage 2
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 67
Default

Nu doresc sa fac concurenta nimanui, sunt mai mult decat bucuros sa colaborez cu oricine, sa primesc sfaturi de la cei mai experimentati.Pe Sebastian doar l-am lamurit, pentru ca el a citit doar primul anunt, nu si lamuririle mele ulterioare.Bafta
SDrg is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -