Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Comunicate cluburi

Comunicate cluburi Discutii intre cluburi, comunicate, invitatii, noutati

Reply
 
Thread Tools
Old 05-05-11, 10:06   #106
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: Invazia cluburilor II

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Măcar e "crew" şi nu "racing club"
mdea, oricum abia s-a lansat Fast 5, or sa mai apara cateva
bmwm5 is offline   Reply With Quote
Old 05-05-11, 10:38   #107
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Invazia cluburilor II

Quote:
Originally Posted by bmwm5 View Post
mdea, oricum abia s-a lansat Fast 5, or sa mai apara cateva
buna asta...
kimi is offline   Reply With Quote
Old 05-05-11, 15:57   #108
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Invazia cluburilor II

am tot stat si m-am uitat la ce zic oamenii.... si sincer, tind sa cam fiu de acord cu ce spuneti voi aici...
Eu nu fac parte dintr-un club, desi am parasolar ce contine acest cuvant... CLUB... dar la fel au si cei din Logan Club de exemplu.
Sincer, consider ca daca faci parte dintr-un club si nu iti permiti sa bagi bani in masina (si aici pot fi la oricare din sectiuni: motor, interior, exterior, sound) poti sa iti dai linistit parasolarul jos, in primul rand pentru ca ii tragi in jos pe cei care incearca sa faca ceva.
Am mai observat o chestie ciudata, si cred ca este generala intrucat am observat-o in 2 orase diferite (sibiu si Rm. Vl)... cum ai intrat intr-un club cum nu mai ai dreptul sa te intalnesti cu "ceilalti".
Voua vi se pare un lucru normal sa va uitati la cei care nu au parasolar, nu au club, nu fac parte din nimic si totusi isi modifica la masina dupa posibilitati (si nu ma refer la stickere de 50 de cai putere sau la "evacuare finala") si sa ii expediati pe principiul "Noi nu ne asociem cu astia cu masini sub 150 de cai" ?
Eu am un golf 3 variant de 90 de cai, si sunt constient ca niciodata nu o sa arate de show, dar imi place sa incerc incet incet sa mi-o fac de bun gust, chiar si pe principiu ca nu arata ca 90% din golfurile din tara.
Un prieten de-al meu a zis odata o vorba grea: "Multa lume, putini oameni".
Incerc sa intreb in atatea cuvinte urmatorul lucru: cati dintre voi au incercat sa discute cu adevarat despre fenomen cu cei pana in 150 de cai care veneau si se "aciuau" pe langa voi numa` sa auda povestile de la liniute sau drifturi? Cu cei care sunt pasionati si care totusi nu au experienta voastra? Eu recunosc, la capitolul motor sunt atat de praf incat daca mi-ati arata un motor de-al vostru nu as sti sa va zic daca aveti 215 cai sau 300 ... dar asta nu inseamna ca sunt mai putin pasionat decat voi... inseamna doar ca aria mea de interese este putin diferita de a voastra.
Incercati sa discutati si cu cei care desi nu au masini de mii de cai, sau gata de expo vin seara de seara cu voi si admira, discuta, analizeaza....
Am fost la 4tuning days in fiecare an, si intr-adevar, am observat niste lucruri interesante care au mai fost evidentiate aici:
1. Aceleasi cluburi, aceiasi oameni, aceleasi masini (cu diverse upgrade-uri)
2. Spatiul s-a restrans din ce in ce mai mult si totusi nu s-a plans nimeni ca sta inghesuit, de unde rezulta ca si masinile au scazut ca numar... deci s-a facut o triere
3. S-au facut restrictii de access si totusi asta nu a schimbat socializarea dintre oameni (cel mai mult am stat la aerografe)...
4. Au aparut masini neterminate dar care la stagiu la care erau ca si investitie erau mult peste multe masini din "cluburile" de peste noapte, ceea ce m-a bucurat.
5. S-au organizat mai multe evenimente in decursul a 3 zile , si daca nu aveai ce face aveai in alta parte.

Per ansablu apar multe cluburi dar nu trebuie sa va afecteze, nici macar ca imagine, pentru ca cei care sunteti deja consacrati nu aveti ce sa patiti, nici macar politia nu isi schimba parerea despre voi

Eu sper sa se maturizeze lumea si odata cu treaba asta sa realizeze ca "tiuning" nu inseamna ce cred ei....
Sper ca voi cei "batrani" sa fiti mai rabdatori cu cei noi, ca nu aveti nimic de pierdut (eventual nervi de castigat dar nu e valabil la toti) si sa nu mai fiti atat de "acizi".
Scuze ca am scris atat de mult, dar ideile imi vin in cap si de la una sar la alta fara sa vreau... sper sa nu va fi plictisit.
Si mai sper sa trebuiasca sa fie ultimul post al meu aici, intrucat nu pot participa din simplul motiv ca "nu vreau in club" si "nu sunt in club"....
__________________

Cineva zicea ca cercul de prieteni nu il faci cu compasul....
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 05-05-11, 17:26   #109
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: Invazia cluburilor II

Quote:
Originally Posted by lupalb View Post
Per ansablu apar multe cluburi dar nu trebuie sa va afecteze, nici macar ca imagine, pentru ca cei care sunteti deja consacrati nu aveti ce sa patiti, nici macar politia nu isi schimba parerea despre voi
Am vrut sa fiu rezervat, si sa nu ma amestec in discutie. Motivele le`ai scris si tu mai sus. Toti am plecat de undeva ( sa nu se inteleaga ca am ajuns eu sus sau ceva ). Sunt in mare parte de acord cu ce ai scris tu, mai putin pasajul din quote. Nu neaparat politia, ci vorbesc in general. Nu stie politia sau oricare om care nu e in domeniu, ca ala e din clubul X, sau din clubul Y. Toti suntem priviti ca o "comunitate" care poate fi tagata imediat buna, rea, daunatoare etc. Deci aici este chichita aia despre care se discuta. Numarul nu cred ca ar fi o asa mare problema, precum este mentalitatea.
__________________

RoByNeT is offline   Reply With Quote
Old 05-05-11, 20:08   #110
AnduRace

Stage 4
 
AnduRace's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 245
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Invazia cluburilor II

Exact, sunt o multime de astfel de "specimene" si pe youtube daca te pui sa cauti, unde declara pe la diverse emisiuni sau stiri, numai aberatii... Aberatii care ii fac sa para "smecheri" si ca ei au inventat mersul pe jos sau au descoperit ca roata se invarte. In fine, acum mai exista si varianta aia unde te gandesti ca ar fi mai bine sa nu te legi la cap daca nu te doare sau ca n-ai minte pentru tine, dar mi te ca sa mai dai si la altii, dar parca atunci cand vezi astfel de oameni, incepe sa te doara rau capul...
AnduRace is offline   Reply With Quote
Old 06-05-11, 08:51   #111
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Invazia cluburilor II

Quote:
Originally Posted by RoByNeT View Post
Am vrut sa fiu rezervat, si sa nu ma amestec in discutie. Motivele le`ai scris si tu mai sus. Toti am plecat de undeva ( sa nu se inteleaga ca am ajuns eu sus sau ceva ). Sunt in mare parte de acord cu ce ai scris tu, mai putin pasajul din quote. Nu neaparat politia, ci vorbesc in general. Nu stie politia sau oricare om care nu e in domeniu, ca ala e din clubul X, sau din clubul Y. Toti suntem priviti ca o "comunitate" care poate fi tagata imediat buna, rea, daunatoare etc. Deci aici este chichita aia despre care se discuta. Numarul nu cred ca ar fi o asa mare problema, precum este mentalitatea.
Hai sa te intreb ceva.... dar intreb la modul general:
Ai masina de sute de cai, modificata motor, interior, exterior, sound... ai parasolar cu racing, club, team, what ever ... mergi la liniute legale si te vede aproape o tara intreaga (fiind in interesul organizatorilor sa promoveze evenimentul) si te astepti ca oamenii sa nu zica : uite-l si pe ala, ala se da ca stiu eu... sau te astepti politia sa nu fie cu ochii pe tine cand stiu ce ai sub capota ?
Pe mine ma oprea politia pentru simplul fapt ca aveam alt numar de inmatriculare decat judetul in care ma aflam... si nu eram nici "ricer" nici nimic...
Nu conteaza numele clubului din care faci parte, pentru ca e de-ajuns sa mearga 1 club gen MR, Inferno, anonymous etc la 1 drag race LEGAL si garantat 90% din cei care vad/aud despre treaba asta vor zice ca toti sunt ilegalisti. Si poate din clubul ala se dau numa` 2...sau 3...
Asta e mentalitatea, nu are nici o legatura cu faptu` ca unii se dau si altii nu, fie ei din cluburi mari sau mici, "noi" sau "vechi".
Eu am tot respectul pentru cluburile deja existente, cu vechime, asta am vrut sa se inteleaga, dar daca s-ar putea sa zicem cobori la nivelul celor care incearca sa se ridice si sa ii ajute (cine vrea sa fie ajutat bineinteles) eu cred ca ar creste si nivelul de competivitate si ar creste si nivelul de ...sa zicem tuning ... din tara.
Conteaza OMENIA in orice faci si atata timp cat exista orgolii, nu va exista intelegere intre cluburi.
Asta e parerea mea, inca odata imi cer scuze daca am spus ceva nepotrivit, eu am scris din punctul de vedere al unui "outsider" ... chiar daca asa cum am mai zis am parasolar cu golf-club.ro ....
Sper ca nu v-am plictisit ...
Toata stima.
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 02-01-13, 23:07   #112
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: Invazia cluburilor II

Ceva nou?A trecut si 2012 si la sfarsit am tras linie si ce sa vezi...din alea 50+ cluburi maxim 2 au fost pe posturi ca si club activ,restul....unde sunteti?Ca spuneati anul trecut ca ma iau aiurea de voi,ca o sa vedem ce veti face si etc.2012 a trecut asa ca ma repet...unde ati fost?Pentru ce atatea topicurii cu si despre cluburi daca voi nu..."existati"?
__________________
KNZ Performance
KENZO is offline   Reply With Quote
Old 03-01-13, 00:39   #113
sparly

Presedinte SRR

Stage 5
 
sparly's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 4,714
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
[Shine Club]
Default Re: Invazia cluburilor II

cine tea suparat Domnu KENZO ,te pup UN AN NOU PLIN DE IMPLINIRI SI MULTA FERICIRE
sparly is offline   Reply With Quote
Old 03-01-13, 00:51   #114
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: Invazia cluburilor II

Ms ,la multi ani tuturor de aici si un an nou plin de realizari si sanatate.

Nimeni Spaly,eu nu ma cert cu nimeni
KENZO is offline   Reply With Quote
Old 03-01-13, 03:38   #115
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,048
Default Re: Invazia cluburilor II

kenzo
din pct meu de vedere nu mai exista club de ceva ani buni . sau notiunea de club .
cele vechi s-au dus pt ca asa e normal sa se intample . lumea se insoara , face copii si viata , banii, atentia , energia se indreapta catre familie
iar cele noi ...
voi PPR sunteti singurul club care a ramas . eu de altul relativ activ nu stiu .
inainte clubul era o obsesie . seara de seara cu baietii din club . acum ...
este istorie .
si exista PPR datorita tie ca te zbati si poate la inca cativa care va zbateti .
sincer , nu vreau sa te dezamagesc dar o sa iti treaca si tie la un moment dat de club .
MIHAI_NEBUNU is offline   Reply With Quote
Old 03-01-13, 08:48   #116
sparly

Presedinte SRR

Stage 5
 
sparly's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 4,714
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
[Shine Club]
Default Re: Invazia cluburilor II

Quote:
Originally Posted by MIHAI_NEBUNU View Post
kenzo
din pct meu de vedere nu mai exista club de ceva ani buni . sau notiunea de club .
cele vechi s-au dus pt ca asa e normal sa se intample . lumea se insoara , face copii si viata , banii, atentia , energia se indreapta catre familie
iar cele noi ...
voi PPR sunteti singurul club care a ramas . eu de altul relativ activ nu stiu .
inainte clubul era o obsesie . seara de seara cu baietii din club . acum ...
este istorie .
si exista PPR datorita tie ca te zbati si poate la inca cativa care va zbateti .
sincer , nu vreau sa te dezamagesc dar o sa iti treaca si tie la un moment dat de club .
nu o sa-i treaca doar o so lase mai moale ,atata tot
atentia pe care o ,ofera PPR o sa ajunga so ofere sotiei lui ,la fel cum fac si eu si multii altii ,va pupa SPARLY si CLUBUL SHINE RUNNER RACING ,care totusi exista si ne mai intalnim , ,dar mai moale
__________________
GARAGE PERFORMANCE TUNING VA OFERA PIESE SI ACCESORII AUTO NOI SI SH LA PRETURI FARA CONCURENTA ,REPARATI SPOILERE SPARTE,LUCRARI FIBRA SI TINICHIGERIE INCLUSIV MECANICA,PT CONTACT 0764284830
sparly is offline   Reply With Quote
Old 03-01-13, 12:35   #117
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: Invazia cluburilor II

Quote:
Originally Posted by MIHAI_NEBUNU View Post
kenzo
din pct meu de vedere nu mai exista club de ceva ani buni . sau notiunea de club .
cele vechi s-au dus pt ca asa e normal sa se intample . lumea se insoara , face copii si viata , banii, atentia , energia se indreapta catre familie
iar cele noi ...
voi PPR sunteti singurul club care a ramas . eu de altul relativ activ nu stiu .
inainte clubul era o obsesie . seara de seara cu baietii din club . acum ...
este istorie .
si exista PPR datorita tie ca te zbati si poate la inca cativa care va zbateti .
sincer , nu vreau sa te dezamagesc dar o sa iti treaca si tie la un moment dat de club .
Da nebunule stiu ce zici si iti perfecta dreptate,este si normal ca la un moment dar cei vechi sa lase locul celor mai tineri.

Eu ma refeream la cu totul altceva,la cluburile astea care apar de 3-4 ani pe aici cu zarva mare,haos ca a iesit un nou club,ca au 15-16-17 ani si etc.

Cat despre cei batranii...tot respectul,noi stim ca fara multi dintre ei nu se ajungea aici.
KENZO is offline   Reply With Quote
Old 03-01-13, 22:44   #118
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Invazia cluburilor II

Quote:
Originally Posted by KENZO View Post
Cat despre cei batranii...tot respectul,noi stim ca fara multi dintre ei nu se ajungea aici.
S-a ales praful de tot...CINEVA cand a plecat, a luat totul cu el.........
kimi is offline   Reply With Quote
Old 03-01-13, 23:17   #119
sparly

Presedinte SRR

Stage 5
 
sparly's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 4,714
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
[Shine Club]
Default Re: Invazia cluburilor II

Quote:
Originally Posted by kimi View Post
S-a ales praful de tot...CINEVA cand a plecat, a luat totul cu el.........
nu neaparat ,dar statul ne ajuta rau de tot
sparly is offline   Reply With Quote
Old 04-01-13, 03:41   #120
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,048
Default Re: Invazia cluburilor II

Quote:
Originally Posted by kimi View Post
S-a ales praful de tot...CINEVA cand a plecat, a luat totul cu el.........
de acord kimi . nimic nu mai e la fel . daca nimeni nu se mai ocupa si nu mai gestioneaza lucrurile s-au pe apa dambovitei .
dumnezeu sa-l odihneasca
MIHAI_NEBUNU is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -