Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Comunicate cluburi

Comunicate cluburi Discutii intre cluburi, comunicate, invitatii, noutati

Reply
 
Thread Tools
Old 16-02-11, 11:57   #76
andreibadea
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
andreibadea's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 1,402
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Question Re: Invazia cluburilor II

Quote:
Originally Posted by KENZO View Post
.....................
de ce lipsa de cuvinte knz?

eu il aprob pe om...
andreibadea is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 17:29   #77
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Invazia cluburilor II

Sa va mai spun o poveste.. care contrazice atitudinea pe care vor s-o etaleze multe cluburi noi.. dar hai sa nu fiu rau sa generalizez.

Eram acum cateva saptamani in parcarea de la Real Cotroceni - Afi Palace sau cum se numeste. Intamplator am parcat langa un grup de persoane care cred ca formeaza un club (am tot vazut multe poze de prin acea parcare subterana) si asteptand pe cineva, involuntar vedeam ce fac si cum se comporta. Nu eram cu masina "branduita Anonymous" ci cu masina de servici. Vreau sa spun ca nu am vazut de mult timp atata ingamfare si importanta degajata de cineva cum degajau acele persoane. Se uitau asa de sus la mine.. eu un biet cumparator din Real, care a indraznit sa parcheze prea aproape de ei, mari raceri.. Nu ca as vrea sa-i discreditez.. dar masina mea era bec pe langa masinile lor de curse, masina mea avea stergatoare fata de una de la ei care le avea prinse cu soricei etc..

Nu vroiam sa scriu asta.. dar prea m-a enervat importanta ce si-o dadeau prin fata bietului cumparator de Real...

Exemplu de "Asa nu!"
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready

Last edited by B|shOp-VR6; 16-02-11 at 17:37.
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 17:38   #78
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Invazia cluburilor II

Quote:
Originally Posted by B|shOp-VR6 View Post
S masina mea avea stergatoare fata de una de la ei care le avea prinse cu soricei etc..
Vai asta e maxima Stergatoare prinse cu soricei

Foarte tare.
kimi is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 17:49   #79
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Invazia cluburilor II

Hilar dar adevarat... Iti dai seama ca eu bat in alta parte..
Luati separat, n-aveai ce sa alegi... luati impreuna, le cresteau muschii, in traducere libera - avem club suntem smecheri. )

Am mai zis, tineti minte, un parasolar nu-ti schimba masina si nici nu-ti umfla cele doua bile... ba din contra.. va poate pune in situatii penibile..
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 18:04   #80
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Invazia cluburilor II

Quote:
Originally Posted by KENZO View Post
Din cate am inteles in ultima vreme acolo se strag foarte des mai mari Bucurestiului,acolo se detine smecheria ))))

Exact ce va spuneam in topicul deschid de mine unde membrii unui club anume,au sarit cu toti pe mine....ca ce am eu cu ei,ca dc nu ii las sa isi faca treaba.Eeee de aseara treburile stau altfel...si-au cam spalat rufele in public intre ei.Sau jignit....ca dc nu e ala PURTATOR DE CUVANT,ca eu ies pa,hop si eu....bendeac mai lipsea de acolo si o dadeam in vacanta mare))))
Acum te bucuri , dar realizezi ca maine vor fi inca 4 cluburi noi infiintate???


P.S. Masinile cu soricei la stergator fug tare, doar ca nu stiti voi asta
__________________
Stock is for woosies
Smoking is for woosies

The best exhaust for a turbo is the least exhaust.
bluey is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 18:09   #81
andreibadea
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
andreibadea's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 1,402
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Exclamation Re: Invazia cluburilor II

Quote:
Originally Posted by KENZO View Post
Din cate am inteles in ultima vreme acolo se strag foarte des mai mari Bucurestiului,acolo se detine smecheria ))))

Exact ce va spuneam in topicul deschid de mine unde membrii unui club anume,au sarit cu toti pe mine....ca ce am eu cu ei,ca dc nu ii las sa isi faca treaba.Eeee de aseara treburile stau altfel...si-au cam spalat rufele in public intre ei.Sau jignit....ca dc nu e ala PURTATOR DE CUVANT,ca eu ies pa,hop si eu....bendeac mai lipsea de acolo si o dadeam in vacanta mare))))
@kenzo: si sorin tiganu'...nu l uita pe sorin tiganu')

@bluey: masinile cu soricei au usurare, soricelul e mai usor decat un mecanism de prindere, sunt special facute pentru drag)
andreibadea is offline   Reply With Quote
Old 18-02-11, 11:13   #82
SNP10

Stage 3
 
SNP10's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 166
Default Re: Invazia cluburilor II

Pai nu stiu ce pretentii sa ai de la ei.Eram la o legala cu capota ridicata sa strang un colier.Vin 2 langa mine,oameni care se considerau cursanti si branduiti cu parasolar.Unul din ei arata cu degetul catre actuatorul (westgate) de la turbina si ii spune amicului :"Uite frate asta e ala de fasaie,blow off sau cum ii zice.....".Am ramas interzis.No comment
Mai stiu pe unu care zicea ca presiunea unui compresor se da din soft.Omu nu intelesese diferenta dintre turbo si compresor.Raportul dintre fulii era SF pt el.
Sau pe aia care se pun in genunchi si miros gazele de evacuare ca sa isi dea seama daca merg pe bogat sau pe sarac ).
__________________

www.AllCustom.ro
SNP10 is offline   Reply With Quote
Old 18-02-11, 11:30   #83
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Invazia cluburilor II

Quote:
Originally Posted by SNP10 View Post
Sau pe aia care se pun in genunchi si miros gazele de evacuare ca sa isi dea seama daca merg pe bogat sau pe sarac ).
Vezi ca acum intra omul pe forum si da cu tine de pamant ca razi de el

Oricum poate sunt oameni cu simturile mult mai dezvoltate decat ale tale )

Unii vad o masina la curse si zic asta scoate 13 la cum trage
kimi is offline   Reply With Quote
Old 18-02-11, 13:36   #84
MaliBuGTI

Stage 4
 
MaliBuGTI's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 169
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: Invazia cluburilor II

Quote:
Originally Posted by SNP10 View Post
Sau pe aia care se pun in genunchi si miros gazele de evacuare ca sa isi dea seama daca merg pe bogat sau pe sarac ).

Hahahahahahaha! Nu cred ca exista asa ceva... zi-mi ca ai scris asta doar ca sa para amuzant... Auzi, sa-si foloseasca simtul olfactiv ca sa detecteze anumite aspecte de performanta ale masinii. Cred ca individul lucreaza la D.I.I.C.O.T. sau daca nu, ar trebui.
__________________
Peugeot 206 Grand Touring Injection
MaliBuGTI is offline   Reply With Quote
Old 18-02-11, 13:51   #85
SNP10

Stage 3
 
SNP10's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 166
Default Re: Invazia cluburilor II

Da frate este foarte adevarat.Un cursant si el ca oricare altul.Sunt multi care dau verdictul amestecului dupa cum miros gazele de evacuare.Daca pute a benzina zice ca mergi pe bogat.Oameni care promoveaza tuningul
SNP10 is offline   Reply With Quote
Old 18-02-11, 18:55   #86
browser

Stage 5
 
browser's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Invazia cluburilor II

De unde s a plecat si unde s a ajuns.... vorba multa fara rost...
Ceva concret ?
browser is offline   Reply With Quote
Old 18-02-11, 19:13   #87
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Invazia cluburilor II

Quote:
Originally Posted by browser View Post
De unde s a plecat si unde s a ajuns.... vorba multa fara rost...
Ceva concret ?
Pai spune si tu ceva concret..

Nu e fara rost...Din fiecare post iti poti da seama ce fel de oameni sunt in aceasta lume a curselor

Asteptam parerea ta la obiect
kimi is offline   Reply With Quote
Old 18-02-11, 19:33   #88
browser

Stage 5
 
browser's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Invazia cluburilor II

Quote:
Originally Posted by kimi View Post
Pai spune si tu ceva concret..

Nu e fara rost...Din fiecare post iti poti da seama ce fel de oameni sunt in aceasta lume a curselor

Asteptam parerea ta la obiect
Nu ai cum sa stopezi aceasta invazie a cluburilor.
Daca stam sa ne gandim si noi era odata asa... sincer va bateti gura degeaba ca nu o sa se intample nimic !
__________________
browser is offline   Reply With Quote
Old 18-02-11, 19:35   #89
alcool

Stage 3
 
alcool's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 81
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[Pole Position Racers]
[VW]
Default Re: Invazia cluburilor II

asta cam asa e!!!
alcool is offline   Reply With Quote
Old 19-02-11, 02:03   #90
MaliBuGTI

Stage 4
 
MaliBuGTI's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 169
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: Invazia cluburilor II

Eu am postat la inceput legat de aspectele discutate in acest thread... Am facut constatarea, m-am amuzat si ingrijorat in acelasi timp de ce se intampla cu fenomenul si sunt constient ca nu se poate opri totul deschizandu-se topicul, dar macar s-a semnalat problema si e posibil ca cei care sunt in cauza sau cei carora le-a incoltit ideea de a face un club de "curse" cu masini care n-au vreo treaba cu motorsport-ul si tuning-ul, sa-si dea seama ca sunt penibili si pe viitor sa aprecieze altfel lucrurile.

Totul se va cerne si concretiza de la sine la evenimentele de tuning si de drag... si nu in ultimul rand pe strada... ca de-acolo a plecat totul. Nu trebuie sa ne obosim prea mult postand aici. Cel mai trist e ca au fost aparitiile in mass media, unde s-a deformat ideea de club de motorsport.

Aratati-le unor oameni normali articolele si filmele si-o sa vedeti ce parere vor avea. "O gasca de inconstienti, teribilisti, care pun in pericol vietile altora in trafic." Curse ilegale au fost si vor mai fi mult timp de-acum incolo, dar macar hai sa nu ne laudam cu asta si sa postam un intreg articol cu filmulete pe site-ul unei televiziuni.

Trebuie sa-i respectam si pe ceilalti... majoritari de altfel, cei care nu au legatura cu "cursele". Macar sa nu lasam o parere proasta. Ca sa evoluam avem nevoie si de respectul celor din jur.

Last edited by MaliBuGTI; 19-02-11 at 02:24.
MaliBuGTI is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -