Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Comunicate cluburi

Comunicate cluburi Discutii intre cluburi, comunicate, invitatii, noutati

Reply
 
Thread Tools
Old 09-02-11, 21:28   #31
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Invazia cluburilor II

am mai vazut un om care scrie rar pe forum ... un om care nu ii place sa abereze... un om care a avut si mai are un cuvant de spus in fenomenul asta ...CBR- si cand spune cao masina are potential pai stie el ceva !!!

Cat despre evolutia celor mai noi cluburi (ultimii 2-3 ani) DUPA PAREREA MEA:existente sunt cateva:POLE POSITION ,EXCLUSIVE,INFERNO...in rest fara suparare dar nici macar nu am auzit de ele ...dar asta nu e un gand rau , este loc pentru toti si mai este timp sa ajunga in frunte!!!
__________________
Hotel Amphitryon - www.hotelamphitryon.ro
Spalatoria Auto Amphitryon
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 21:34   #32
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: Invazia cluburilor II

Quote:
Originally Posted by kreasta_style View Post
Tot in topicul pe care l-am inchis,foarte deranjati au fost membrii clubului Dream Works ....dar am incercat sa evit orice cearta cu ei si prin asta am si invitat un membru fondator a lor la o sedintza generala a clubului din care fac parte sa vada si ei cate sacrifici,cati bani si multa munca se consuma!


si crezi ca baietii de la dream works nu fac sacrifici,nu baga bani in masini si munca?.....si as vrea sa mi spuneti parerea voastra sincera despre dream works?daca are vreun viitor?eu unul sunt sigur ca are......
Bai sincer.asta este ultimul meu post referitor la "clubul" vostru,ca observ ca nu se alege nimik din ce va spune omu!

Intr-un post pe sectiunea clubului vostru,u mai jignit,total aiurea si degeaba.Ai spus ca eu m-am luat de dacia ta...si ca sa-ti dai seama ca vb aiurea spre surprinderea ta,am si eu o dacie)))))))deci...cred ca ai comiso in cazul asta!

1.Nu a spus nimeni ca nu bagati bani in masinii sau nu faceti eforturi,doar ca e prea multa zarva si toatea asta cam devreme.Mai intai analizati si voi lumea,fenomenul in sine....dupa care iesiti la rampa.
E ceva genu....cum mas duce eu in ferentari cu un lunceag sa ma bat cu tot cartierul))),CALARETU FARA CAP!

Cat despre clubul vostru....la inceput i-am dat foarte multe sfaturi "presedintelui" vostru de clan,dar...am observat ca vb singur.Asa ca ma abtin sa comentez prestatia voastra in continuare.

Bafta!
__________________
KNZ Performance

Last edited by aleks; 11-02-11 at 00:31.
KENZO is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 21:37   #33
kreasta_style

Stage 5
 
kreasta_style's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 641
Member of:
[DACIA]
[DreamWorks Club]
Default

ai dreptate toba....dar noi suntem de 5-6 luni....usor usor o sa ajungem si noi mai maricei......in timp...trebuie rabdare.....

Quote:
Originally Posted by KENZO View Post
Bai sincer.asta este ultimul meu post referitor la "clubul" vostru,ca observ ca nu se alege nimik din ce va spune omu!

Intr-un post pe sectiunea clubului vostru,u mai jignit,total aiurea si degeaba.Ai spus ca eu m-am luat de dacia ta...si ca sa-ti dai seama ca vb aiurea spre surprinderea ta,am si eu o dacie)))))))deci...cred ca ai comiso in cazul asta!

1.Nu a spus nimeni ca nu bagati bani in masinii sau nu faceti eforturi,doar ca e prea multa zarva si toatea asta cam devreme.Mai intai analizati si voi lumea,fenomenul in sine....dupa care iesiti la rampa.
E ceva genu....cum mas duce eu in ferentari cu un lunceag sa ma bat cu tot cartierul))),CALARETU FARA CAP!

Cat despre clubul vostru....la inceput i-am dat foarte multe sfaturi "presedintelui" vostru de clan,dar...am observat ca vb singur.Asa ca ma abtin sa comentez prestatia voastra in continuare.

Bafta!
frate nu ai inteles nimik....nu m am luat de tn referitor la dacia mea...m am luat de celalalt baiat care spunea ca toate daciile sunt varza si in cluburi...si nu e chiar asha....deci nu am comis o......ce zarva am facut noi?doar trebuie sa avem putina incredere si in cluburile mici(nu zic ca in toate)dar unele o sa reuseasca....ca nimeni nu a ajuns mare dintr o data.....ps sunt din ferentari))(acum sper ca nu o sa ma judecati ca sunt din ferentari....ca sincer nu conteaza zona de unde esti.....).....partea cu presedintele nu ma bag.....e treaba voastra........te ai gandit poate omu' vrea sa faca treaba in felul lui.....peace...
__________________
Never Back Down




Last edited by aleks; 11-02-11 at 00:38.
kreasta_style is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 21:58   #34
Raul_WST

Stage 3
 
Raul_WST's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 84
Default Re: Invazia cluburilor II

Discutii pe tema asta or sa fie mereu, cluburi mari vs cluburi wanna be .. mentalitatiile omului difera de la exemplar la exemplar si nu cred ca printr-un asemenea topic se poate rezolva ceva. Voi le spune-ti ca e popa dar ei nu ca batman batman
__________________
orange S3 powerd by Motoren Technik Mayer Berlin
www.mtm-berlin.com
Raul_WST is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 22:02   #35
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Invazia cluburilor II

Quote:
Originally Posted by TOBA^ View Post
hai sa facem o lista cu toate ASOCIATIILE CLUB SPORTIV !!!!(cele cu acte)
Hai sa o facem peste o luna lista asta ca sa fim si noi
Multumim de sustinere Toba

Last edited by aleks; 11-02-11 at 00:38.
kimi is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 22:11   #36
SNP10

Stage 3
 
SNP10's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 166
Default Re: Invazia cluburilor II

Referitor la cluburile nou aparute,trebuie sa demonstreze inainte sa faca promisiuni pe net.Aici se desfasoara topicuri cu n pagini de proiecte si ce planuri de viitor au iar dupa cum am spus si anterior,cand te duci la un eveniment sau afara vezi aceleasi fete cunoscute din Pole Position,Anonymus,Inferno,MR etc.Sa aiba toate masinile dintr-un club nou aparut curse in picioare cat are Cbr-ul ,luate pe saptamana si discutam la final.
__________________

www.AllCustom.ro

Last edited by aleks; 11-02-11 at 00:36.
SNP10 is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 22:28   #37
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Invazia cluburilor II

Aleks baga si tu "aspiratorul" pe aici te rog
kimi is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 22:34   #38
flipper

Stage 5
 
flipper's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 987
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Invazia cluburilor II

SNP-ule lasa intepaturile...WST-ule eu zic sa nu va mai intepati si fiti la subiect, deoarece asta nu e topicul cu masini modificate, se refera la cu totul altceva. SNP-ule cand ai intrat in Fanatik, nu aveai nici o cursa la activ si usor usor ai ajuns unde esti acum....iar acum scrii mesaje acide. Daca avetzi ceva de impartit, nu aici e locul.
__________________
Pasiunea nu are limite, iar noi stim cel mai bine acest lucru ... www.ambreiaje-custom.mht.ro

AMBREIAJE CUSTOM, ambreiaje reconditionate, service auto, diagnoza auto la cele mai mici preturi...Execut evacuari, trasee intercoolere la cele mai mici preturi. 0732.952.851 / 0761.596.290


flipper is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 22:39   #39
andreibadea
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
andreibadea's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 1,402
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Exclamation Re: Invazia cluburilor II

Quote:
Originally Posted by babone View Post
eu nu am inteles niciodata o chestie,de ce sa existe in numele unui club cuvantul "racing" daca acel club nu are nici o treaba cu 402m,nu se prezinta la evenimentele 402m sau nu au nici o masina pentru asa ceva.
Aveti dumneavoastra domnule masina de 402 si nu stiati cum sa ne spuneti?...
Las o asa...nu pun mana in c** nici clubului Dreamworks nici lui Kenzo, nimanui...si pe mine ma deranjeaza taranii cu kitch-uri pe masini cu led uri albastre in faruri si toate cele...Chiar nu si mai are rost topicul asta...

"Cine are ACS si cine nu are" ...''hai sa facem o lista acum dar mai stai o luna sa devenim si noi''...asta a 2 a m-a dat pe spate...))...

Respectul meu pentru voi cei cu masini modificate si pentru cei ce stiu cum e sa lucrezi singur la masina ta dar sincer topicul asta a denaturat si a devenit altceva decat trebuia sa fie chiar daca este partea a II a....numai oameni care se inteapa, numai dusmanie si cand o sa va gasiti in parcari si la evenimente o sa va pupati...asa merge in Romania...

Eu daca vin cu masina la 23 si nu ma trag pur si simplu nu ma trag ca nu am cu putere dar asta nu inseamna ca nu ar trebui sa vin...am dreptul sa vin sa ma uit sa sprijin fenomenul poate am prieteni care se dau si trebuie sa i sustin moral si atata timp cat stau cuminte (dupa sant) nu facem scandal, nu venim cu punga de seminte ca la meci si avem ce discuta nu vad care este problema domnilor care zic '' daca nu ai o masina de 402 nu ai ce cauta ''...uite un argument bun care arata ce poate cauta un om ca mine cu o masina ''slow'' la curse?...

Si daca toti erau asa de duri si toate cele, dc cand vine politia toata lumea a fugit?...nu s a stiut ca drumul acela e privat? apartine Prologis Park?...

In fine ca sa nu fim off-topic...Spun si la restul lumii ce i am spus si aseara in privat unui conducator de club mare ca sa i zicem asa...nu fac tuning pentru club, daca fac tuning exterior tot tuning se numeste si atata timp cat nu fac tiganii nu are dc sa mi sara nimeni in cap...sunt cativa care si au bagat banii de chirie si toate cele in masini, care nu si au luat un adidas sau un blug in detrimentul masinii, tot respectul pentru ei...nu toti stiu cum e sa lucrezi la -10 grade la masina chiar si la exterior sau sa stai sa sudezi o evacuare..dar cand il vad pe ''baiatu lu tata'' ca vine cu un 335i din 2010 sau cu un evo IX (dau exemplu nu ma refer la nimeni) si zice 'eu mi am tunat masina'' imi vine sa ma leg la cap ...si sa mi dau foc de nervi... ala nu stie nimic despre masini, nici cricul nu cred ca stie unde l are...pentru el capacul de la motor e doar ca sa arate bine?...i a uite scrie si V sau M capac?...si mai frumos...

Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!!!


Solicit inchiderea acestui topic!


Va multumesc.


Pentru alte probleme nu ma feresc de nimeni si va astept: andreibadea_88

Last edited by andreibadea; 09-02-11 at 22:44.
andreibadea is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 22:40   #40
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Invazia cluburilor II

Toba^.. chiar ca te plictisesti ) iti spun eu in particular de ce spun asta )

In alta ordine de idei.. cluburi or sa apara de acum incolo cat nu o sa putem numara deci agitatia de pe topicul asta este total inutila. Ce trebuie sa inteleaga membrii acestor cluburi ar fi:
- sa respecte pentru a fi respectati
- un parasolar si un club nu te fac sofer/cursant/ ce le mai trec lor prin cap
- e nevoie de timp ca sa poata fi bagati cu adevarat in seama; timp in care sa demonstreze ca e ceva de capul lor
- actiunile lor sa nu afecteze comunitatea si activitatea celorlalti pasionati / celorlalte cluburi

Restul.. e can can..
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready

Last edited by B|shOp-VR6; 09-02-11 at 22:49.
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 22:41   #41
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Invazia cluburilor II

Quote:
Originally Posted by flipper View Post
SNP-ule cand ai intrat in Fanatik, nu aveai nici o cursa la activ si usor usor ai ajuns unde esti acum....iar acum scrii mesaje acide.
Bucura-te ca tu ai fost langa el la inceput..SI uite ce a insemnat dorinta lui de afirmare si munca si banii investiti, sa fie acid in declaratii..

Horica nu el a inceput
kimi is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 22:46   #42
andreibadea
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
andreibadea's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 1,402
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Invazia cluburilor II

Quote:
Originally Posted by B|shOp-VR6 View Post

In alta ordine de idei.. cluburi or sa apra de acum incolo cat nu o sa putem numara deci agitatia de pe topicul asta este tota inutila. Ce trebuie sa inteleaga membrii acestor cluburi ar fi:
- sa respecte pentru a fi respectati
- un parasolar si un club nu te fac sofer/cursant/ ce le mai trec lor prin cap
- e nevoie de timp ca sa poata fi bagati cu adevarat in seama; timp in care sa demonstreze ca e ceva de capul lor
- actiunile lor sa nu afecteze comunitatea si activitatea celorlalti pasionati / celorlalte cluburi

Restul.. e can can..
cele mai frumoase vorbe de pana acum...calm si calculat!!..respectul meu pentru tine...


Solicit inchiderea topicului!!
andreibadea is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 22:48   #43
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Invazia cluburilor II

Quote:
Originally Posted by andreibadea View Post
"Cine are ACS si cine nu are" ...''hai sa facem o lista acum dar mai stai o luna sa devenim si noi''...asta a 2 a m-a dat pe spate...))...


Solicit inchiderea acestui topic!
Va multumesc.
Era o gluma chestia cu lista...
Numeri pe degetele de la o mana cluburile ACS de la noi si se stiu foarte bine, dar tu nu ai prins gluma si ai cazut pe spate, sper sa ti revii..

Nu esti in masura sa ceri inchiderea topicului.
kimi is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 23:00   #44
andreibadea
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
andreibadea's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 1,402
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Exclamation Re: Invazia cluburilor II

Quote:
Originally Posted by kimi View Post
Era o gluma chestia cu lista...
Numeri pe degetele de la o mana cluburile ACS de la noi si se stiu foarte bine, dar tu nu ai prins gluma si ai cazut pe spate, sper sa ti revii..

Nu esti in masura sa ceri inchiderea topicului.
Cu tot respectul eu cred ca nu te am luat la misto ssau in bascalie, cred ca te respect si ti am vorbit cu respect...Nu esti in masura sa ma iei la misto si nici nu vreau asta...

Cineva a zis mai sus "respecta ca sa primesti respect'' , asta iti cer si eu tie...

Nu cred ca te am atacat cu nimic si am vorbit frumos despre toata lumea si la modul general...de aceea ma si cerut inchiderea(chiar daca nu sunt in masura) pentru ca este o jungla unde toti se inteapa intre ei...

Ma inclin...ti am zis ai ceva cu mine intra in pm si vbim...nu facem bascalie in public ca nu suntem Sorin Tiganu sau Bendeac

Cheers!!
andreibadea is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 23:04   #45
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: Invazia cluburilor II

Quote:
Originally Posted by Raul_WST View Post
imi cer scuze, sa stearga cineva posturile .. oricum e greu de scos la capat cu cearta intre cluburile mici si alea mari
Cearta?Mda...sabii,topoare,prasti.....nu se cearta nimeni frate,este doar un mod de a deschide si altora ochii.

Nu sa deschis topicul asta sa ne certam cu unu si altu....dar este bun un asemenea topic si pt cei noi in bransa...din 5000 de useri cati citesc topicul asta....macar 50 sa se trezeasca si tot e bine

Crezi ca mie nu mi-ar place sa ies in oras,si sa vad cluburi cu ceva in cap peste tot?Ar fi super...cu totul ca e greu in momentul de fata,dar niciodata nu e prea tarziu

Multi intra pe aici...la sectiunea cluburilor si ce vad?Cluburi...masinii,aaaaa...gata date ca-mi fac club si asa intru rpd in fenomen ca unul vechi.Nu e asa...Daca va uitati atent la cluburile "potente sa spun asa",majoritatea au ca memebrii fondatori baietzii demult in acest fenomen si multa activitatea la activ.Dar cand apare unu ,de nu intelege nimik...si face el pe calaretul fara cap...iese haos atunci,dorinta de afirmare!

Cat despre Kimi...e greu sa spuneti ceva de el mai ales useri necunoscuti pe aici.Omu e vechi,si mai toti stim cate a facut el pestru acest sport.
Pe deasupra...este un barbat foarte efeminizat cu trasaturi de invidiat))))
KENZO is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -