Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Comunicate cluburi

Comunicate cluburi Discutii intre cluburi, comunicate, invitatii, noutati

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 06-02-11, 02:09   #16
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: Invazia cluburilor-anti tuning!!!

Ai un + din partea mea pt sinceritatea de care ai dat dovada,dar vezi...chestia asta cu sfaturi & stuff trebuia sa o faci inainte sa vb cu un moderator si sa ai pretenti la subforum

Daca te uiti bine,la sectiunea "alte cluburi"e un prost care mai acum 4-5 ani intreba in felul urmator"Am un club infiintat,astept colaboratori"

Acum sunt curios daca si alti au curajul lui sa posteze aici,motivul infiintari clubului fara nici un sprijin sau avantaj adus acestui fenomen.
__________________
KNZ Performance
KENZO is offline  
Old 06-02-11, 02:19   #17
Yoghy_bwc
Skoda Driver

Stage 3
 
Yoghy_bwc's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 153
Member of:
[Black Widow Club]
[SKODA]
Default Re: Invazia cluburilor-anti tuning!!!

Ce dur esti Kenzo... dar sincer... apreciez asta!
In sfarsit vom vedea cu totii care sunt acele cluburi infiintate peste noapte... si in afara de asta... eu propun ca si la sectiunea Cluburi sa apara doar cele cunoscute cu adevarat ca si cluburi si la subforumul de la cluburi sa apara doar cele care au cel putin un an de existenta si aparitii in comunitatea asta... si in momentul in care aceste cluburi avanseaza sa se prezinte cu statutul si actul constitutiv al organizatiei pentru a avansa la sectiunea Cluburi langa cele vechi.
Sper ca acest comm al meu sa nu creeze controverse... dar asa mi se pare normal... si eu unu nu as mai zice cluburi... ci Asociatii sportive... ca sub aceasta denumire sunt legalizate "cluburile" care sunt ok din pct de vedere legislativ.
__________________
nici o data nu o sa mai fie cum a fost candva... mult haos si distractie ... acum e invidie si teribilism

Last edited by Yoghy_bwc; 06-02-11 at 02:22.
Yoghy_bwc is offline  
Old 06-02-11, 02:26   #18
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: Invazia cluburilor-anti tuning!!!

Quote:
Originally Posted by Yoghy_bwc View Post
Ce dur esti Kenzo... dar sincer... apreciez asta! In sfarsit vom vedea cu totii care sunt acele cluburi infiintate peste noapte... si in afara de asta... eu propun ca si la sectiuna Cluburi sa apara doar cele cunoscute cu adevarat ca si cluburi si la subforumul de la cluburi sa apara doar cele care au cel putin un an... si in momentul in care aceste cluburi avanseaza sa se prezinte cu statutul si actul constitutiv al organizatiei.
Sper ca acest comm al meu sa nu creeze controverse... dar asa mi se pare normal... si eu unu nu as mai zice cluburi... ci Asociatii sportive... ca asa sunt legalizate "cluburile" care sunt ok din pct de vedere legislativ.
Frate nu sunt rau,si multi alti stiti ca nu am nimik cu nimeni si intotdeuna am respectat pe toata lumea pe afara etc.Dar cum pe strazii de la o vreme se vb foarte mult de problema asta a cluburilor,dc sa nu o vb si pe un forum public.

E pacat cum uni isi dau silintza sa duca fenomenul asta al motorsportului mai departe si mai sus...si apar tot felul de oameni care intr-un fel strica tot prin dorintza lor proasta de afirmare si JMecherie.

Last edited by KENZO; 06-02-11 at 02:29.
KENZO is offline  
Old 06-02-11, 02:45   #19
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: Invazia cluburilor-anti tuning!!!

Nu stiu de ce am impresia , ca unora , a fi presedintele unui club , li se pare o intrare perfecta in lumea curselor,tuningului etc .. ce isi zic ei : ba , imi fac si io un club , trag un parasolar smecher .. bag 2 dacii la inceput .. pana mea.. sa am si io membrii .. dupa ma duc la curse.. ma prezint presedinte de club .. si deja sunt racer ..
Daca nu merge treaba asa , pai vin la 4tuning days.. ma vede lumea cu legitimatie de Expozant .. mama mama .. fac furori..
Nici asa nu merge.. pai dao dracu' de treaba .. chem televiziunea fac un reportaj de la curse , zic si pe unde se desfasoara.. ma razbun ce dracu' .. ori suntem raceri ori numai suntem...

Am o sugestie pentru cei care isi fac cluburi care se termina in Race , motorsport , racing etc.. , schimbati in Nutline , Fiesta Peanuts , Timisoreana .. si cu ce va mai ocupati voi in afara de curse..

Oricum , e bine cu voi .. cat de tare incepeti cu parasolare , masini din NFS si ce mai aveti voi , nume cu "tal3nt".. asa de repede incetati cand vedeti ca nu prea sunteti bagati in seama.. si cand vedeti ca va ia alocatia pe o luna un parasolar.




Oricum , felicit pe Kenzo , cam singuru care are sange in instalatie sa zica ce crede despre astia .
mitza mtb is offline  
Old 06-02-11, 03:00   #20
jumy

Stage 4
 
jumy's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 209
Default Re: Invazia cluburilor-anti tuning!!!

salut imi cer scuze daca gresesc prin urmatoare puncte:
1-un "club'' mic infiintat intodeauna incearaca sa ajunga un club mare;
2-un "club" mic infiintat poate sa aiba rivalitate doar cu un alt "club" la fel de mic ca el,la inceput si dupaia daca reuseste sa se "bata" cu alte cluburi mai mari
3-tuningul mie mi se pare o pasiune,nu o obligatie,dar odata inscris intr-un "club" mic se numeste dorinta de a cunoaste,de a promova,de a ajunge la un nivel cat mai ridicat si un stimulent
jumy is offline  
Old 06-02-11, 03:12   #21
Dyabolyk666

Stage 3
 
Dyabolyk666's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 110
Default Re: Invazia cluburilor-anti tuning!!!

Quote:
Originally Posted by jumy View Post
salut imi cer scuze daca gresesc prin urmatoare puncte:
1-un "club'' mic infiintat intodeauna incearaca sa ajunga un club mare;
2-un "club" mic infiintat poate sa aiba rivalitate doar cu un alt "club" la fel de mic ca el,la inceput si dupaia daca reuseste sa se "bata" cu alte cluburi mai mari
3-tuningul mie mi se pare o pasiune,nu o obligatie,dar odata inscris intr-un "club" mic se numeste dorinta de a cunoaste,de a promova,de a ajunge la un nivel cat mai ridicat si un stimulent

fara sa fiu rautacios, si fara intentia de a supara pe cineva, cum de ati ales numele de OZN racing team ?

ma refer la termenul de ''racing team'' ati pus asa ca e ''la moda'' ?
sau chiar sunteti pasionati si face ceva in prinvinta fenomenului de racing oricare ar fi el (drag, VTM, etc etc)?

numai bine,
salut
Dyabolyk666 is offline  
Old 06-02-11, 03:14   #22
ullise

Stage 5
 
ullise's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 393
Default Re: Invazia cluburilor-anti tuning!!!

Quote:
Originally Posted by jumy View Post
salut imi cer scuze daca gresesc prin urmatoare puncte:
1-un "club'' mic infiintat intodeauna incearaca sa ajunga un club mare;
2-un "club" mic infiintat poate sa aiba rivalitate doar cu un alt "club" la fel de mic ca el,la inceput si dupaia daca reuseste sa se "bata" cu alte cluburi mai mari
3-tuningul mie mi se pare o pasiune,nu o obligatie,dar odata inscris intr-un "club" mic se numeste dorinta de a cunoaste,de a promova,de a ajunge la un nivel cat mai ridicat si un stimulent
1. Cum incearca, spre exemplu, clubul din care faci tu parte sa ajunga un club mare?
2. RIVALITATE? - cine a spus ca e vorba de rivalitate intre cluburi? Mi se pare o prostie chestia cu "rivalitatea" ...
3. Revin cu o intrebare asemanatoare primei: Ce faceti pentru "a ajunge la un nivel cat mai ridicat" ?
ullise is offline  
Old 06-02-11, 03:14   #23
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: Invazia cluburilor-anti tuning!!!

Daca se numeste ozn RACING TEAM , in traducere Echipa de curse OZN.. tu ce intelegi prin echipa de curse ? Masini stock ? Intradevar , nu esti obligat sa iti tunezi masina , chiar daca esti pasionat de tuning .. dar atata timp cat esti intr-un club " de curse " mi se pare logic sa ai masina .. cat de cat modificata.. aranjata.. care la o cursa pe 400m sa nu scoata 25 de secunde.. macar 15-16..
Si nu vad rostul atator cluburi .. oricum masinile tari , care se stiu , competente. .sunt deja in cluburi mari , care se stiu , competente..
Astea mici .. sunt doar niste placeri ale unor pusti, NECONSTRUCTIVE curselor si tuningului din Romania.


Ulise , uite cum incearca ei sa ajunga un club mare:
http://www.antena3.ro/auto/mirajul-l...deo-99197.html

Last edited by mitza mtb; 06-02-11 at 03:16.
mitza mtb is offline  
Old 06-02-11, 03:15   #24
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: Invazia cluburilor-anti tuning!!!

1.Clubul acela mic de care spui u,pana se dezvolta sa stea frate in liniste in alta parte,nu sa apara pe la tv si tot felul de reportaje legate de curse si sa influenteze lumea la haos.

2.In lumea cluburilor nu exista rivalitate,ma refer la cluburile vechi,unde cu toti sunt prietenii intre ei si se sustin.

3.Da ai dreptate,tuningul nu este o obligatie,dar daca chiar esti pasionat...atunci este o placere,iar cel mai bun stimulent nu este "rivalitatea".
KENZO is offline  
Old 06-02-11, 03:31   #25
ullise

Stage 5
 
ullise's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 393
Default Re: Invazia cluburilor-anti tuning!!!

Quote:
Originally Posted by mitza mtb View Post
Ulise , uite cum incearca ei sa ajunga un club mare:
http://www.antena3.ro/auto/mirajul-l...deo-99197.html
Mi se pare penibil reportajul ... daca il pot numi reportaj.
ullise is offline  
Old 06-02-11, 03:32   #26
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: Invazia cluburilor-anti tuning!!!

Quote:
Originally Posted by ullise View Post
Mi se pare penibil reportajul ... daca il pot numi reportaj.
Ei sunt mandrii de acea filmare .
mitza mtb is offline  
Old 06-02-11, 03:42   #27
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: Invazia cluburilor-anti tuning!!!

Unul din cele mai bune exemple care le pot da la ora asta sunt Bar Society,un club format din 4baietzii,cu o pasiune enorma pt masini!
Cati dintre voi ii stiti?Nu multi va spun eu...sau cine ii cunoaste ii cunoaste doar de la evenimente,nu rup forumul in 2 aiurea dar fac treaba si sprijina acest fenomen in Romania.

Cum ar fi ca toate sectiunile cluburilor de aici sa arate asa cand dai click pe topicul lor?Un utilizator care intra sa isi faca o idee de tuning ce parere va avea?Ce stil de tuning va alege cand vede asemenea masini?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_4685.jpg
Views:	280
Size:	50.2 KB
ID:	1859573  
KENZO is offline  
Old 06-02-11, 09:58   #28
privat4u2

Stage 5
 
privat4u2's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 829
Member of:
[Shadows Racing Team]
Default Re: Invazia cluburilor-anti tuning!!!

Si noi putem spune ca suntem un club mic dar dealungul timpului am incercat sa crestem si cred ca premiile obtinute la diversele evenimente la care am participat ne-au dat aripi si sperante la ceva mai sus.Partea cu rivalitatea e o mare prostie parerea mea si pot spune ca am resimtit-o pe pielea mea cand a trebuit sa ma cert cu alte pesoane de la alte cluburi pt cateva vorbe aiurea.Ca sa exemplific o mare parte a Shadows Racing Team am activat inainte in Midnight Racers Rm Valcea dar am decis sa construim un club al pasionatilor de fenomen din Rm Valcea. Desi am plecat din MR am ramas in relatii bune chiar F bune cu o parte din membri...acum nu as putea sa mint si sa spun ca am ramas in relatii cordiale cu toata lumea pt ca toti stim cum e...ca padure fara uscaturi nu exista.Trecand peste toate acestea pot spune ca incercam sa ne dezvoltam cat putem de bine si ne-ar prinde bine si sfaturi de la cei cu state vechi.Cam acesta a fost postul meu.Cu respect.


Shadows Racing Team

www.shadowsracingteam.ro
__________________

Daca semeni Vant...culegi Furtuna....de aici intzelegi ce vrei.
privat4u2 is offline  
Old 06-02-11, 10:47   #29
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Invazia cluburilor-anti tuning!!!

Kenzo, sustin ideea dar nu si felul in care ai pus problema.
Am sa-ti explic de ce:
- Nu trebuie neaparat sa ai minim 100 (sa spunem) membrii pentru a fi un club
Pot fi 2 dar buni
- Apreciez ideea ca nu vrei masini stock, dar mai bine ai spune "masini fara performante in afara de consum". Altfel judeci gresit pe oricine are un STI, evo, sau chiar clio rs (cazul meu ) spunand ca daca e stock n-are ce cauta intr-un club
- Actele sunt o moda, din punctul meu de vedere. Streetline e reprezentata cu succes atat la drift (in campionat), la drag (in campionat) si pe strada FARA nici un fel de acte. Din punctul meu de vedere conteaza PERFORMANTA, nu hartiile
- Notiunea de club este mai uzuala pentru ca suna aiurea sa-i spui gasca, clan, grup de prieteni
- Stai linistit, problema cu masinile ce nu au sens sa poarte un sticker pe luneta este veche de cand existau 3-4 cluburi.
Eu zic sa nu-ti mai bati capul cu toti copiii ce vor sa se laude la vecinii de bloc ca ei fac "reising". Fiecare pasare pe limba ei moare.
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline  
Old 06-02-11, 11:00   #30
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: Invazia cluburilor-anti tuning!!!

Lucian,da ai dreptate in unele cazuri dar:

1.Nu am spus ca iti trebuiesc 100 de membri pt a fi un club potent,tocmai daia am si dat exemplu Bar Society,4 dar buni

2.Cand spun masinii cum ii spui u "masini fara performante in afara de consum" nu ma refer la Subaru,Renaultul tau pt ca alea se stiu masinii cu performante de fabrica

3.Inca un exemplu (si prin asta ms ca ai postat)sunteti voi,ca si club,care nu rupeti forumul in 2,dar faceti treaba.

4.Sincer nu-mi bat capul deloc,incerc doar prin deschiderea acestui topic,daca multi nu isi dau seama de greseala facuta acum 1-2-3 ani macar sa nu se mai extinda.

Asta incerc sa explic celor mai noi in domeniul asta,motiv din care aceasta comunitatea a pierdut si multi baietzii mai mari sa le spun asa.Baietzii care am fi putut avea ce sa invatam cu toti de la ei.....dar,multi s-au retras din astfel de motive...haos creat de toti tilicari aparuti peste noapte,multa vb proasta.

Si inteleg si pb cu masinii de fabrica si in cluburile de acum 4-5 ani dar,alea erau foarte putine.Acum....sunt zeci frate.Cum mai sprijinim acest sport?Cu ce?Multi nu inteleg chestia asta.

Last edited by KENZO; 06-02-11 at 11:03.
KENZO is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -