Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > FOTOGRAFIE > Grup foto > Fotografiile mele

Reply
 
Thread Tools
Old 25-12-10, 20:41   #121
Robert Coca
Peugeot Driver

Stage 5
 
Robert Coca's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2,062
Member of:
[4Rally]
[PEUGEOT]
Default Re: Fotografiile mele - 3S-FE

Vad ca nu ti-ai iesit din mana
Robert Coca is offline   Reply With Quote
Old 29-01-12, 22:02   #122
3S-FE

Stage 5
 
3S-FE's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 413
Member of:
[FOTO]
Default Re: Fotografiile mele - 3S-FE

n-am mai tras masini de o vesnicie
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	mazda1-2.jpg
Views:	66
Size:	211.3 KB
ID:	2310976   Click image for larger version

Name:	mazda2-2.jpg
Views:	59
Size:	208.3 KB
ID:	2310977   Click image for larger version

Name:	mazda3-2.jpg
Views:	109
Size:	205.6 KB
ID:	2310978  

Click image for larger version

Name:	mazda-2.jpg
Views:	73
Size:	187.7 KB
ID:	2310979  
3S-FE is offline   Reply With Quote
Old 30-01-12, 10:02   #123
gti_85

Stage 4
 
gti_85's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 219
Member of:
[VW]
[2 Roti]
[FOTO]
Default Re: Fotografiile mele - 3S-FE

Frumoase, dar a 3-a e the best
gti_85 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-12, 23:09   #124
3S-FE

Stage 5
 
3S-FE's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 413
Member of:
[FOTO]
Default Re: Fotografiile mele - 3S-FE

a iesit destul de ok, mi-ar mai fi trebuit un blitz, fac demersuri acuma sa mai iau unu
3S-FE is offline   Reply With Quote
Old 01-02-12, 12:51   #125
rx7tt

Stage 3
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 103
Default Re: Fotografiile mele - 3S-FE

multe fotografii ar fi fost bune de folosit pe post de banner commercial.
(ma refer la fotografiile cu acea mazda rosie) doar ca, cum e vorba acea " atat de aproape, da totusi atat de departe" undeva pe acolo te-ai situat si tu, oricat de mult te-a ajutat imprejurimile, ai incadrat prost, sau pot sa zic...nu destul de bine.
mai exerseaza.
__________________

www.japanteam.ro - Romanian Drift Club - Lucrari Fibra - Conversii si Tuning

A.C Photographer5Stars - Photograful tau profesionist pentru orice eveniment
rx7tt is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 22:40   #126
s3vraj

Stage 5
 
s3vraj's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 363
Member of:
[VW]
Default Re: Fotografiile mele - 3S-FE

Aw yeah , mazda on snow , superbe pozele , poate niste efecte pe viitor nu ar strica ! Tine-ne la curent in continuare , Te salut!
s3vraj is offline   Reply With Quote
Old 22-02-12, 12:19   #127
3S-FE

Stage 5
 
3S-FE's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 413
Member of:
[FOTO]
Default Re: Fotografiile mele - 3S-FE

Quote:
Originally Posted by rx7tt View Post
multe fotografii ar fi fost bune de folosit pe post de banner commercial.
(ma refer la fotografiile cu acea mazda rosie) doar ca, cum e vorba acea " atat de aproape, da totusi atat de departe" undeva pe acolo te-ai situat si tu, oricat de mult te-a ajutat imprejurimile, ai incadrat prost, sau pot sa zic...nu destul de bine.
mai exerseaza.
Scuteste-ma cu ironiile, nu esti tu in masura sa-mi evaluezi tu mie fotografiile, poate cu pregatire in domeniu si dupa ceva ani de experienta mai discutam.

Am vazut destui papagali ca tine la viata mea si sincer mi se pare insultator ca unu ca tine isi permite sa se numeasca fotograf si sa ia bani pe ceea face, dar vad din activitatea ta pe aici pe forum ca esti predispus la tepe si vrajeala de doi lei, deci n-ar trebui sa ma mire. Crede-ma nu, pacalesti pe nimeni.

Mai mult de atat, pentru ce dracu trebuie sa te apuci sa calci lumea pe bataturi? Mai ales pe aici unde mai sunt doi, trei care stiu cu ce se mananca fotografia si vad de la o posta ce-ti poate capul. Fa-ti un favor si nu mai incerca sa faci pe desteptul pe forumuri unde chiar activeaza fotografi "pe bune" , n-ai nimic de castigat daca enervezi oameni cu vechime si relatii in domeniu.
__________________
3S-FE is offline   Reply With Quote
Old 22-02-12, 12:23   #128
rx7tt

Stage 3
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 103
Default Re: Fotografiile mele - 3S-FE

cred ca singurul papagal de aici esti tu, si cu asta am spus tot, nu am timp sa ma cert cu copii ca tine.
de unde sti tu ce experienta am si ce nu? ma cunosti cumva?
singura vrajeala si teapa esti tu.
sa ti-le evalueze aia cu asa zisa experienta
rx7tt is offline   Reply With Quote
Old 22-02-12, 14:27   #129
gti_85

Stage 4
 
gti_85's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 219
Member of:
[VW]
[2 Roti]
[FOTO]
Default Re: Fotografiile mele - 3S-FE

Cred ca orice critica e binevenita si nu cred ca s-ar fi suparat daca n-ai fi folosit un limbaj ironic, cu un aer de superioritate. Coltul asta de forum nu cred ca il foloseste cineva pentru a culege laude ci pentru a culege critici, sfaturi si discutii constructive pe tema fotografiei.
Toti invatam, unii de la altii si trebuie sa ne comportam la inaltimea la care suntem....sau la care am vrea sa fim !

Cand spui ca ceva nu-ti place, e bine sa argumentezi (bineinteles, din punctul tau de vedere) de ce e asa, cum ar fi trebuit sa faca incadrarea, etc... E pacat sa va pierdeti timpul cu astfel de postari.

O zi insorita sa aveti !
__________________
gti_85 is offline   Reply With Quote
Old 22-02-12, 16:16   #130
rx7tt

Stage 3
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 103
Default Re: Fotografiile mele - 3S-FE

mai gti_85, io cred ca unii de aici au probleme grave...se ataca din orice pentru ca se cred prea buni pt altii sau sunt prea plini de ei,si cum vad un comentariu nu prea pe placu lor...gata se umfla in pene....

undei ironia si tonul superior in acel comentariu ? faptul ca i-am zis ca multe dintre ele puteau fi incadrate mai bine? e o critica constructiva...dar ce stie domnu 3S-FE, stie sa se umfle in pene....nu am avut timp la momentul respectiv sa stau sa-i explic ce si cum ar fi fost mai bine, dar dupa un asa reply, nici ca nu cred ca sunt io in masura sa-i dau lui sfaturi...la urma urmei, eu nu am experienta...el stie mai bine ca mine ce am...asa ca, sa ii dea sfaturi cine are experienta...eu oricum am lucruri mai bune de facut...
prefer sa dau sfaturi celor care il merita si nu se cred buricul pamantului si se ataca dintr-un comentariu care l-au intitulat ei cu aere...

dragilor, nu sunt aici sa ma dau mare fata de nimeni, dar daca atat va duce capul pe unii...eu am lucruri mai bune de facut decat sa port discutii fara sfarsit si deznodamant, nu ma dau sefu nimanui, nu stiu cum cititi voi comenturile, dar nu comentez cu aer superior, fiecare citeste cum vrea...

atat am avut de spus, si draga 3S-FE, success la fotografii incontinuare, sa raspunzi la toti care iti dau sfaturi, critici constructive asa cum mi-ai raspuns si mie.
la metoda raspunsului tau, cred ca tu esti cel cu aerul superior si cu cunostinte mai multe ca mine.

o zi buna.
rx7tt is offline   Reply With Quote
Old 22-02-12, 17:21   #131
3S-FE

Stage 5
 
3S-FE's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 413
Member of:
[FOTO]
Default Re: Fotografiile mele - 3S-FE

Nu am decat respect pentru majoritatea celor care frecventeaza aceste thread-uri, si nu mi-e rusine sa zic ca am cate ceva de invatat de mai pe la toti, chiar daca majoritatea sunt mai tineri ca mine si probabil se ocupa cu fotografia de mult mai putin timp, ma incanta seriozitatea si entuziasmul cu care abordeaza subiectul acesta.

Am cerut si am primit in repetate randuri sfaturi de la baietii si fetele care activeaza pe aici, am avut si placerea sa-i cunosc pe cativa dintre ei.

Tu insa nu esti unul dintre ei.

Mi-a luat exact 10 minute pe site-ul tau sa ma lamuresc la ce nivel esti tu cu fotografia. Tu nu stii fotografie, nu te intereseaza fotografia dincolo de potentialul unui castig usor, TU NU ESTI FOTOGRAF!!!

Iar in conditiile astea sa te apuci sa iti inchipui ca dai "sfaturi" unuia si altuia mi se pare de o oaroganta de a dreptul senila.

Am cunoscut zeci ca tine in activitatea mea si am exact ZERO toleranta pentru atitudinea si vrajeala ta de doi lei, du-te si serveste-ti gogosile in alta parte.
3S-FE is offline   Reply With Quote
Old 22-02-12, 17:37   #132
gti_85

Stage 4
 
gti_85's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 219
Member of:
[VW]
[2 Roti]
[FOTO]
Default Re: Fotografiile mele - 3S-FE

@rx7tt
Quote:
cum e vorba acea " atat de aproape, da totusi atat de departe" undeva pe acolo te-ai situat si tu, oricat de mult te-a ajutat imprejurimile, ai incadrat prost
Fii corect si recunoaste ca ai gresit. Parerea mea e sa nu comentezi la adresa nimanui, atata timp cat ''nu ai timp de explicatii''. Daca tii sa comentezi, mai ales de rau, fa-ti timp sa explici de ce e asa, altfel renunta.
Ai aruncat niste cuvinte jignitoare si la urma ''mai exerseaza''. Asta e o atitudine nepotrivita...
Chestiile astea nu au legatura cu cat de buni fotografi suntem, ci cu felul nostru de a fi in raport cu ceilalti: in primul rand bun simt si respect.
gti_85 is offline   Reply With Quote
Old 22-02-12, 23:17   #133
rx7tt

Stage 3
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 103
Default Re: Fotografiile mele - 3S-FE

dragule 3S-FE, totul tine de gusturi...simt putina invidie pe aici oricum....cand o sa ai si tu anul plin de nunti,botezuri, evenimente, din care sa faci bani, si sa fi apreciat de multi, atunci mai discutam....nu stiu cata experienta ai tu, si poate ca nici nu ma intereseaza, atat timp cat postezi aici, am dreptul sa comentez, fie ca-ti place fie ca nu...

@Am cerut si am primit in repetate randuri sfaturi de la baietii si fetele care activeaza pe aici, am avut si placerea sa-i cunosc pe cativa dintre ei.

Tu insa nu esti unul dintre ei. @

si stai linistit ca nici nu am timp sa imi dau intalniri, nu te mai da mare ce mare favoare mi-ai fi facut daca ma intalneam cu tine...ca esti pe dinafara...atat timp cat postez o parere si sfat si tu ai luat-o cum ai luat-o si ai postat ce-ai postat mai sus....spune tot...ma mir cum de nu le-ai raspuns la toti lafel ca mie...cred ca ai fost intr-o toana proasta cand mi-ai raspuns mie...

@Tu nu stii fotografie, nu te intereseaza fotografia dincolo de potentialul unui castig usor, TU NU ESTI FOTOGRAF!!! @

cu asta ai spus totul domnule mare fotograf, se pare ca ma cunosti f bine, desi nu ne-am intalnit....ma sti mai bine decat ma stiu eu pe mine....
eu care credeam ca stiu fotografie, si ca o fac din placere din pasiune, nu din castig usor...daca te intereseaza sa sti, eu merg si in domeniul IT, programare web si software, si din aia fac bani usor, presupun ca nici in alea n-am experienta si ca nu sunt programator, si ca nu ma intereseaza aceste lucruri, doar potentialul unui castig usor....
tu te auzi ce perle scoti pe gura?

oricum, tu nici cat mine n-ai experienta, marele fotograf, daca te ataci in halul asta....puteai sa raspunzi civilizat...dar cred ca varsta aia de 28 de ani si data de nastere din certificatu de nastere sunt doar niste cifre gresite...eu nu ti-as da mai mult de 14 ani.

si nu te mai obosi, obositi sa raspundeti la acest mesaj, nu ma voi mai obosi sa ma uiti in topicul tau, ca radiezi de experienta care o ai in fotografie incat sfaturile si parerile altora nu-si mai au rostul...
cred ca atat timp cat tu-ti permiti sa am acuzi pe mine ca eu nu sunt fotograf, si mai toate cele, si eu am dreptul sa-ti zic tie dinou, mai invata, si n-ai experienta nici pe jumate cat mine...

dar asas unii oamenii, ca tine, uita-te in oglinda si vei intelege.
suferinzi.
rx7tt is offline   Reply With Quote
Old 23-02-12, 16:49   #134
manu_96xls

Stage 5
 
manu_96xls's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,465
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
Default Re: Fotografiile mele - 3S-FE

Quote:
Originally Posted by rx7tt View Post
bla bla bla...

Dacă-ți spune unul că ești beat, nu-l iei īn calcul, dacă-ți zic doi īncepi să ai dubii, dar dacă-ți zic mai mulți, atunci pune māna și du-te la culcare!
N-are nimeni nici cea mai mică fărāmă de invidie referitor la persoana dumneavoastră, stimabile, doar că prin modul īn care conversați virtual atrageți doar antipatie. Mai exersați asta!

@3S-FE
N-am fost prea atent, cu ce tragi īn ultima vreme?
__________________
Second to a hammer , a cable tie can fix anything!
manu_96xls is offline   Reply With Quote
Old 23-02-12, 20:14   #135
3S-FE

Stage 5
 
3S-FE's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 413
Member of:
[FOTO]
Default Re: Fotografiile mele - 3S-FE

Quote:
Originally Posted by manu_96xls View Post
@3S-FE
N-am fost prea atent, cu ce tragi īn ultima vreme?
Salut, mi-am luat un 5D la mana a doua cu un numar sinistru de cadre , un 16-35 si un 80-200. Visam de mult sa trec pe 35mm da n-am indraznit pana nu a scazut pretul la 5D, si asa a trebuit sa trag cateva nunti asta vara ca sa-mi impac constiinta.

Plus un 430EX II si un trigger E-TTL II foarte fain, Pixel King se cheama. Pana incep nationalele de downhill in vara vreau sa mai iau blitz third party E-TTL pentru Canon, 430-u e cam slabut singur pentru umplere ziua.

Si cam atat deocamdata, mi-ar placea un Mark II da atunci chiar tre sa ma apuc sa fac bani cu el si mi-e cam lehamite dupa o saptamana de munca sa ma apuc sa fac nunti in week-end, am imbatranit :P.
3S-FE is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -