Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > FOTOGRAFIE > Grup foto > Fotografiile mele

Reply
 
Thread Tools
Old 21-02-11, 21:10   #751
GolfuletzS
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
GolfuletzS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 5,385
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
Default Re: Fotografiile mele - Ciprian Mihai

daca am focalizat pe iarba ) inseamna ca pe toata linia de acolo e focus si stai linistit nu are nici o treaba hdr ul . accept oricand pareri , nu critici de la cineva care nu am vazut o poza... pe aici , pareri oricand critici mai putin de la cine nu e in masura. o parere se poate da cu un ton placut nu de superioritate cum e pe aici da se pare ca ati ramas la fel
__________________
1989 BMW E30 Alpine Weiß 4doors II
https://forum.4tuning.ro/signaturepics/sigpic1528_2.gif
GolfuletzS is offline   Reply With Quote
Old 21-02-11, 22:04   #752
rommel

Stage 5
 
rommel's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 489
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[4TuningRO]
[FOTO]
Default Re: Fotografiile mele - Ciprian Mihai

Quote:
Originally Posted by GolfuletzS View Post
daca am focalizat pe iarba ) inseamna ca pe toata linia de acolo e focus si stai linistit nu are nici o treaba hdr ul . accept oricand pareri , nu critici de la cineva care nu am vazut o poza... pe aici , pareri oricand critici mai putin de la cine nu e in masura. o parere se poate da cu un ton placut nu de superioritate cum e pe aici da se pare ca ati ramas la fel
Ca sa critici o fotografie nu inseamna neaparat ca trebuie sa fie maestru fotograf. Pe de alta parte ce a facut Toader nu e neaparat critica in adevaratul sens al cuvantului, e mai mult un set de intrebari aproape retorice, scotand in evidenta parerea lui despre cum ar fi trebuit sa arate respectiva fotografie. Daca esti mai sensibil in ceea ce priveste obiectiile altora, spune ca nu vrei sa afli parerea lui X sau a lui Y despre fotografiile tale si n-ar trebui sa mai afli parerea lor - altfel o consider eu o rautate gratuita.

In alta ordine de idei, ca sa capeti experienta din propriile greseli, e bine sa existe si comentarii mai acide in ceea ce priveste realizarile tale. Exclus atac la persoana. Toti avem mereu ceva de invatat.
__________________
Points of view
rommel is offline   Reply With Quote
Old 21-02-11, 22:57   #753
GolfuletzS
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
GolfuletzS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 5,385
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
Default Re: Fotografiile mele - Ciprian Mihai

corect ce zici , dar nu am inteles rautatile astea ever

tot ce am de zis este asta

>>>>>>>

GolfuletzS is offline   Reply With Quote
Old 22-02-11, 07:25   #754
toader
FOTO Member

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,150
Member of:
[Moderators]
[Echipa de sprijin]
[FOTO]
Default Re: Fotografiile mele - Ciprian Mihai

Nu am comentat niciodata ceea ce stii sa faci in domeniul masinilor... Acolo chiar nu am ce comenta... Insa dupa mine la modele (fashion cum ii spui tu) cred ca e loc de imbunatatiri... Una peste alta fotografii sa fie ca de evoluat evoluam sigur
__________________
D300s+16-85+70-300 VR II+ 35 1.8 +SB-600
Fotografiile mele:
http://toadertk.blogspot.com/
toader is offline   Reply With Quote
Old 22-02-11, 13:05   #755
Kolegosu'

Stage 5
 
Kolegosu''s Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,009
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Fotografiile mele - Ciprian Mihai

Quote:
Originally Posted by GolfuletzS View Post
corect ce zici , dar nu am inteles rautatile astea ever

tot ce am de zis este asta

>>>>>>>

Asta da, intradevar dovada este asta. Te plangi de rautatile altora, dar ai un raspuns foarte infantil. Cat despre critici, atata timp cat vin de la oameni precum Rommel, Toader, Crbl nu m-as supara ever, dar tu ai ajuns la un nivel la care crezi ca lumea te invidiaza pt. ceea ce esti, ceea ce faci, e parerea ta, dar e falsa. Spor la treaba pe viitor.
__________________
Kolegosu' is offline   Reply With Quote
Old 22-02-11, 17:26   #756
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Fotografiile mele - Ciprian Mihai

Mie unul nu imi place poza cu Bmw-ul ...ai impresia ca masina pluteste cumva , e ceva aiurea...Nu e prima poza a ta in care ai senzatia ca masina pluteste.
Pe lateral nu se intelege mai deloc forma masinii.

Ai cadre mult mai smechere ca asta
Spor la pozat in continuare
shantzu is offline   Reply With Quote
Old 22-02-11, 19:34   #757
cRbL


Stage 5
 
cRbL's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,818
Member of:
[Moderators]
[FOTO]
[4Tuning International]
Default Re: Fotografiile mele - Ciprian Mihai

Rosu ala de fapt e visiniu. Si jantele alea nu mai sunt argintii sunt de fapt gri. Si umbra aia de fapt vine din...ce parte ? Ca lumina sugereaza ca ar trebui sa fie invers. Pluteste pentru ca e peste standarde si d-aia
Raspunsuri gen, tot ce pot sa spun e ca...sigur o sa atraga dupa ele reply-uri dragastoase. N-a pretins nimeni de aici ca si-o arde la un nivel atat de avansat ca al tau. Asta nu inseamna ca daca stim mai putin Photoshop sau nu scoatem poze la saptamana sau orice alt criteriu pe care il poti avea tu nu avem o treaba.
Insa iti dau dreptate la un lucru, am ramas la fel, noi astia mici de pe 4Tuning...La fel de reticenti la divinitati In alta ordine de idei, spor la cadre in continuare.
cRbL is offline   Reply With Quote
Old 23-02-11, 00:11   #758
GolfuletzS
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
GolfuletzS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 5,385
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
Default

@ kolegul , nu te cunosc , prefer raspunsuri infantile cu poze bune ) ca de aia e sectiune de foto.

rosu ala e chiar rosu depinde ce monitor folosesti si cum il ai calibrat

ati ramas la fel asta e naspa

mai putine cuvinte mai multe poze.

umbra vine din stanga de acolo e lumina principala . post-procesarea face ca in poza sa apara doar o umbra ceea ce e mult mai bine decat daca ar fi aparut toate umrele existente in poze , iar umbra e pe partea aceea a masini pentru a crea un impact mai mare , dc am facut asta? si fara nici un fel de superioritate.. e faptul ca asa am vrut si considerat ca umbra pica mai bine in partea astea si are un aspect placut.

@ crbl de ce te simti ? era o vorba generala .... dar ma bucur ca ai raspuns

pot sa mai zic inca ceva?


Last edited by cRbL; 23-02-11 at 01:52.
GolfuletzS is offline   Reply With Quote
Old 23-02-11, 01:41   #759
cRbL


Stage 5
 
cRbL's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,818
Member of:
[Moderators]
[FOTO]
[4Tuning International]
Default Re: Fotografiile mele - Ciprian Mihai

Te bucuri degeaba, iti zic eu

P.S. mai explica odata te rog ca e posibil sa incurci dreapta cu stanga.

Mi-e lene sa deschid paint sa iti fac desen, dar am sa incerc sa fiu cat mai e x p l i c i t: daca tie iti vine lumina principala din S T A N G A atunci cum explici umbra care ar fi trebuit sa pice pe D R E A P T A. Adica pe parta opusa? Sau tu unde luminezi obtii umbra? Sau luminile tale sfideaza legile opticii si creeaza bezna ? Sau edit-ul tau e un paradox si noi astia mai necunoscatori nu reusim sa percepem viziunea ta artistica mult prea avansata ?

P.S.2 rosu sau visiniu tot ars e
P.S.3 daca si noi suferim...

Last edited by cRbL; 23-02-11 at 01:49.
cRbL is offline   Reply With Quote
Old 23-02-11, 02:45   #760
cRbL


Stage 5
 
cRbL's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,818
Member of:
[Moderators]
[FOTO]
[4Tuning International]
Default Re: Fotografiile mele - Ciprian Mihai

Si uite ca sa nu crezi ca ma atac sau ca ma simt, am fost un dragut si ti-am facut o schema in Paint. Am cautat pe google ceva cursuri din ale fizicii optice dar nu am gasit decat chestii dubioase legate de reflexia luminii si d-astea. Se pare ca nu ai nevoie de vreun master in fizica sa realizezi cum se formeaza umbrele. Sau poate redefinim punctele cardinale, orientarea planetelor si care-i stanga si care-i dreapta. Si ca sa fim la subiect faptul ca tie iti bate umbra din aceeasi parte ca lumina este intradevar o drama. Dramatic si inexplicabil de inutil. Mai simplu din alea șpe layere gaseai unu care nu sfideaza legile universului si care avea mai mult sens. Noi te intelegem ca vrei sa epatezi demonstrandu-ti cunostintele mirobolante in domeniul Photoshop dar uneori cand un lucru pare PREA SF, ghici ce: CHIAR E
Abia acum poti sa spui ca am fost rau

Postul de mai sus nu este un pamflet dar daca vrei il poti trata ca atare.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Untitled.png
Views:	165
Size:	59.2 KB
ID:	1887293  
cRbL is offline   Reply With Quote
Old 23-02-11, 08:03   #761
toader
FOTO Member

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,150
Member of:
[Moderators]
[Echipa de sprijin]
[FOTO]
Default Re: Fotografiile mele - Ciprian Mihai

Sefu cu exemple din astea nu ne dai pe spate....

Daca incepem cu regulile generale ale unei fotografii aceasta ar fi dezechilibrata avand impresia ca masina urmeaza sa pice catre stanga (macar alunecarea e usoara fiind pe zapada....

Al doilea lucru... o poza cu soarele in fata nu o inteleg... ai 1/5 din poza ocupat de o pata alba fara pic de detaliu in ea fara nimic... Sa nu mai vorbim de flare-ul "foarte estetic" pe care il ofera soarele...

In al treilea rand... numai Dumnezeu stie cate zone arse sunt pe zapada aia... Iar o masina alba care o pui tot pe alb... nu stiu la ce poti ajunge cu ea... oricum nu cred ca soarele in fata o avantajeaza...

Si daca tot vorbin in fotografii... http://4.bp.blogspot.com/-h-WyXdZajI...0/_DSC2380.jpg
toader is offline   Reply With Quote
Old 23-02-11, 10:51   #762
GolfuletzS
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
GolfuletzS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 5,385
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
Default Re: Fotografiile mele - Ciprian Mihai

nici nu ma mai chinui sa iti explic toader . pacat . si crbl crede-ma nu ai inteles absolut nimic. eu ma retrg de aici am crezut ca o sa fie altfel de data asta da se pare ca nu. spor la invatat si tras
GolfuletzS is offline   Reply With Quote
Old 23-02-11, 14:24   #763
cRbL


Stage 5
 
cRbL's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,818
Member of:
[Moderators]
[FOTO]
[4Tuning International]
Default Re: Fotografiile mele - Ciprian Mihai

Si tie la fel
cRbL is offline   Reply With Quote
Old 23-02-11, 14:48   #764
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Fotografiile mele - Ciprian Mihai

Aia'i Laura Cosoi?
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 05-02-13, 22:10   #765
GolfuletzS
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
GolfuletzS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 5,385
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
Default Re: Fotografiile mele - Ciprian Mihai

BMW M6 - daca nu imi stiati pagina de facebook va astept cu un like https://facebook.com/ciprianmihaiphotography

GolfuletzS is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -