Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Folii Auto

Reply
 
Thread Tools
Old 04-06-10, 15:44   #961
colantari

Stage 5
 
colantari's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,401
Default Re: Colantari auto profesionale

Quote:
Originally Posted by iulirx View Post
pentru un focus rs alb ce poti face ?
niste idei cu ceva variante ar fi potrivite...
daca sint de acord cu ideile tale , le facem din cele mai bune materiale.
trebuie sa iasa mult mai bine decit le fac aia afara.
pretul nu conteaza.
astept.
Poti sa imi spui daca iti place un model din cele trimise?
Sunt curios daca ne ridicam la pretentiile/ asteptarile tale.
colantari is offline   Reply With Quote
Old 05-06-10, 16:04   #962
Job20
Opel Driver

Stage 5
 
Job20's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 418
Member of:
[Opel]
Default Re: Colantari auto profesionale

ptr un e30 in 4 usi , roșu lucios cam ce pret ?
Job20 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-10, 18:13   #963
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Colantari auto profesionale

Quote:
Originally Posted by colantari View Post
Poti sa imi spui daca iti place un model din cele trimise?
Sunt curios daca ne ridicam la pretentiile/ asteptarile tale.
Spune-mi un pret pt primul model pt un megane hatchback, in loc de verde sa fie rosu, iar in loc de gri negru... tinand cont ca pe masina se gasesc elemente negre(folii,bandouri...) si rosii (stopuri,etrieri..) + o intrebare: Daca vreau sa dau jos apoi, e nevoie de polish sau se rezolva la spalatorie cu jetul?
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 06-06-10, 22:10   #964
wolverine

Stage 5
 
wolverine's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,204
Member of:
[BMW]
Default Re: Colantari auto profesionale

se poate imbraca in colant 3M bordul (coaja) la un e36?
wolverine is offline   Reply With Quote
Old 07-06-10, 01:12   #965
catalinucs

Stock
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 9
Default Re: Colantari auto profesionale

Pretul dat aici si din semnatura pentru ce tip de folie este valabil?
Producatorul si seria/tipul foliei?
Multumesc!
catalinucs is offline   Reply With Quote
Old 07-06-10, 09:47   #966
colantari

Stage 5
 
colantari's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,401
Default Re: Colantari auto profesionale

Quote:
Originally Posted by Job20 View Post
ptr un e30 in 4 usi , roșu lucios cam ce pret ?
Pretul este de ~850 lei.
Insa pentru a face o calculatie avem nevoie de o poza cu masina.
colantari is offline   Reply With Quote
Old 07-06-10, 09:58   #967
colantari

Stage 5
 
colantari's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,401
Default Re: Colantari auto profesionale

Quote:
Originally Posted by catalinucs View Post
Pretul dat aici si din semnatura pentru ce tip de folie este valabil?
Producatorul si seria/tipul foliei?
Multumesc!
Ce anume te-ar interesa? O colantare completa, partiala, colantarea interioarelor?
Fii mai explicit ca sa pot sa iti raspund la obiect.
colantari is offline   Reply With Quote
Old 07-06-10, 10:51   #968
catalinucs

Stock
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 9
Default Re: Colantari auto profesionale

Quote:
Originally Posted by colantari View Post
Ce anume te-ar interesa? O colantare completa, partiala, colantarea interioarelor?
Fii mai explicit ca sa pot sa iti raspund la obiect.
De exemplu un pret de pe site:
CAPOTA
Folie mata/lucioasa: 159 lei
Folie carbon 3D: 359 lei
Ce tip de folie este si a carui producator?

Sau preturile din semnatura, pentru ce tip de folie sunt valabile?
Colantari auto (de la 799 ron/ masina) - valabil pentru cea mai ieftina colantare (conform tipului de masina), realizat cu colant de la firma X, seria yyy.
Tuning exterior - folii carbon 3D (de la 359 ron/ capota) - pret valabil pentru marca de colant Y, seria tz a lor...
Folii stopuri, faruri ( de la 49 ron/set) - folie de tip uuu de la producatorul Z.

Ceva in genul daca se poate.
Multumesc.
catalinucs is offline   Reply With Quote
Old 07-06-10, 14:10   #969
colantari

Stage 5
 
colantari's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,401
Default Re: Colantari auto profesionale

Quote:
Originally Posted by catalinucs View Post
De exemplu un pret de pe site:
CAPOTA
Folie mata/lucioasa: 159 lei
Folie carbon 3D: 359 lei
Ce tip de folie este si a carui producator?

Sau preturile din semnatura, pentru ce tip de folie sunt valabile?
Colantari auto (de la 799 ron/ masina) - valabil pentru cea mai ieftina colantare (conform tipului de masina), realizat cu colant de la firma X, seria yyy.
Tuning exterior - folii carbon 3D (de la 359 ron/ capota) - pret valabil pentru marca de colant Y, seria tz a lor...
Folii stopuri, faruri ( de la 49 ron/set) - folie de tip uuu de la producatorul Z.

Ceva in genul daca se poate.
Multumesc.
Esti o firma concurenta si nu stii cum sa iti corelezi preturile in functie de materialele folosite?
Pui intrebarile exact ca un agent de vanzari al unei firme de profil.
Te poti documenta pe internet: http://www.inscriptionari-auto.ro/colantari_auto.php
__________________

DCM DESIGN
0721.73.93.25

Program de lucru:
Luni - Vineri: 9:00 - 17:00
E: office@dcmdesign.ro
www.dcmdesign.ro
colantari is offline   Reply With Quote
Old 07-06-10, 14:11   #970
colantari

Stage 5
 
colantari's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,401
Default Re: Colantari auto profesionale

Quote:
Originally Posted by wolverine View Post
se poate imbraca in colant 3M bordul (coaja) la un e36?
Trebuie sa facem o proba cu autocolant pentru a da un raspuns corect. Sunt unele masini pe care prinde, altele pe care nu.
colantari is offline   Reply With Quote
Old 07-06-10, 14:15   #971
TANASE GEORGE

Stage 3
 
TANASE GEORGE's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 163
Member of:
[DACIA]
Default Re: Colantari auto profesionale

cat ma costa si pe mn sa fac cu folie carbon oracal capota plafon si portbagaj la un logan???
si daca pute-ti sa face-ti asta pe masina mea sa vad eu inainte
multumesc
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Geo009.jpg
Views:	122
Size:	284.9 KB
ID:	1508012   Click image for larger version

Name:	Geo001.jpg
Views:	103
Size:	282.2 KB
ID:	1508013  
TANASE GEORGE is offline   Reply With Quote
Old 07-06-10, 15:03   #972
catalinucs

Stock
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 9
Default Re: Colantari auto profesionale

Quote:
Originally Posted by colantari View Post
Esti o firma concurenta si nu stii cum sa iti corelezi preturile in functie de materialele folosite?
Pui intrebarile exact ca un agent de vanzari al unei firme de profil.
Te poti documenta pe internet: http://www.inscriptionari-auto.ro/colantari_auto.php
Imi pare rau ca asta e concluzia.
Chiar m-am interesat pe tema asta si asta e unul din aspectele de care nu sunt lamurit. In afara de faza cu taiatul foliei dupa montare direct pe vopsea si de care nu sunt multumit, ma gandesc ca tot se zgaraie lacul. Mai departe nu va intereseaza, atata timp cat da bine. Eu voiam sa ma convingeti cumva ca e OK intr-adevar.
Cat despre pret: m-am uitat pe net. Am gasit pretul foliei de la 9 lei pana la 60 lei/mp - fara TVA. Daca trebuie, pun si linkurile sa se vada ca nu vreau sa-mi fac reclama sau mai stiu eu ce, dar se gasesc pe net direct la importatori daca intereseaza. Producatorul recomanda pt auto doar din cele cu latimea de 1,52, pentru care si durata de viata este mai mare. Celelalte serii ale aceluiasi producator au o garantie mai mica de durata si sunt la latime mai mica. Asta valabil pentru unul din producatori.
Ma interesa strict de care folie puneti in pretul de la oferta: din cea de 1 leu metrul patrat sau din cea de 60 lei metrul patrat. Valabil si pt al doilea mare producator si ce serii (ierarhia asta nedescriind neaparat calitatea).
Am vazut undeva in zona Aurel Vlaicu un BMW seria 5 (model an 1997-2002) - nu stiu daca tot la voi l-am vazut colantat sau la concurenta, in paginile cu prezentari - masina e facuta de mult timp negru mat total. Dar acum arata jalnic. Pe la bari si pe unde sunt muchii s-a desprins colantul si e ciupit, culoarea originala se vede ca ar fi fost un verde inchis parca.
De aici intrebarile mele. Colantez insa daca pun din cel ieftin, nu mai bine bag banul tot acum pe care l-as plati pentru decolantat la un moment dat si basca voi dori recolantare? (Desi e un plus, din ce vad aveti oferta - pentru decolantat e gratis daca s-a facut tot la voi colantarea si din diferite motive clientul vrea sa colanteze din nou masina - deci nu e neaparat decolantarea capatul de tara.) Plus acele taieturi direct pe capota de care ziceam.
Nu mi-o luati in nume de rau, chiar nu sunt de la concurenta, voiam sa fiu un client informat si lamurit, multumit deplin...
Multumesc!
catalinucs is offline   Reply With Quote
Old 07-06-10, 21:25   #973
colantari

Stage 5
 
colantari's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,401
Default Re: Colantari auto profesionale

Quote:
Originally Posted by catalinucs View Post
Imi pare rau ca asta e concluzia.
Chiar m-am interesat pe tema asta si asta e unul din aspectele de care nu sunt lamurit. In afara de faza cu taiatul foliei dupa montare direct pe vopsea si de care nu sunt multumit, ma gandesc ca tot se zgaraie lacul. Mai departe nu va intereseaza, atata timp cat da bine. Eu voiam sa ma convingeti cumva ca e OK intr-adevar.
Cat despre pret: m-am uitat pe net. Am gasit pretul foliei de la 9 lei pana la 60 lei/mp - fara TVA. Daca trebuie, pun si linkurile sa se vada ca nu vreau sa-mi fac reclama sau mai stiu eu ce, dar se gasesc pe net direct la importatori daca intereseaza. Producatorul recomanda pt auto doar din cele cu latimea de 1,52, pentru care si durata de viata este mai mare. Celelalte serii ale aceluiasi producator au o garantie mai mica de durata si sunt la latime mai mica. Asta valabil pentru unul din producatori.
Ma interesa strict de care folie puneti in pretul de la oferta: din cea de 1 leu metrul patrat sau din cea de 60 lei metrul patrat. Valabil si pt al doilea mare producator si ce serii (ierarhia asta nedescriind neaparat calitatea).
Am vazut undeva in zona Aurel Vlaicu un BMW seria 5 (model an 1997-2002) - nu stiu daca tot la voi l-am vazut colantat sau la concurenta, in paginile cu prezentari - masina e facuta de mult timp negru mat total. Dar acum arata jalnic. Pe la bari si pe unde sunt muchii s-a desprins colantul si e ciupit, culoarea originala se vede ca ar fi fost un verde inchis parca.
De aici intrebarile mele. Colantez insa daca pun din cel ieftin, nu mai bine bag banul tot acum pe care l-as plati pentru decolantat la un moment dat si basca voi dori recolantare? (Desi e un plus, din ce vad aveti oferta - pentru decolantat e gratis daca s-a facut tot la voi colantarea si din diferite motive clientul vrea sa colanteze din nou masina - deci nu e neaparat decolantarea capatul de tara.) Plus acele taieturi direct pe capota de care ziceam.
Nu mi-o luati in nume de rau, chiar nu sunt de la concurenta, voiam sa fiu un client informat si lamurit, multumit deplin...
Multumesc!
Ideea e ca m-am saturat sa tot dau informatii concurentei.
Daca vrei sa iti colantezi masina, pui problema in felul urmator:
Am masina X si as dori colantarea cu nuanta Y.
As dori sa vad cateva realizari de-ale voastre si ce garantie oferiti.


Informatii mai multe afli la sediul nostru. Nu putem sa dam toate informatiile pe forum pentru ca sunt secretele fiecarei firme in parte.
colantari is offline   Reply With Quote
Old 07-06-10, 21:31   #974
colantari

Stage 5
 
colantari's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,401
Default Re: Colantari auto profesionale

Quote:
Originally Posted by TANASE GEORGE View Post
cat ma costa si pe mn sa fac cu folie carbon oracal capota plafon si portbagaj la un logan???
si daca pute-ti sa face-ti asta pe masina mea sa vad eu inainte
multumesc
Pretul este de 350 lei/ piesa. Total: 1.050 lei.
In masura timpului disponibil o sa iti facem o machetare grafica.
Daca esti interesat si oferta te avantajeaza poti veni la sediul nostru sa vezi nuantele de material si sa lasi un avans pentru o programare. In acelasi timp iti vom face o simulare grafica si vei sti cum va arata masina la final.
colantari is offline   Reply With Quote
Old 07-06-10, 21:37   #975
colantari

Stage 5
 
colantari's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,401
Default Re: Colantari auto profesionale

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
Spune-mi un pret pt primul model pt un megane hatchback, in loc de verde sa fie rosu, iar in loc de gri negru... tinand cont ca pe masina se gasesc elemente negre(folii,bandouri...) si rosii (stopuri,etrieri..) + o intrebare: Daca vreau sa dau jos apoi, e nevoie de polish sau se rezolva la spalatorie cu jetul?
Pretul pentru sticker-ire cu dungi rosu+negru : 350 lei.
Decolantarea presupune o degresare ulterioara. Cost: 75-100 lei (in functie de perioada care a fost expusa outdoor)
colantari is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -