Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Folii Auto

Reply
 
Thread Tools
Old 07-07-12, 13:49   #31
Picinell

Stage 5
 
Picinell's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 714
Default Re: Colant CARBON 3D: Negru, Gri, Rosu, Albastru, Alb ! CEL MAI MIC PRET GARANTAT 100

corect ... aceasta folie nu o produc eu ...

calitatea foliei este ok ( gen 641 ), daca sti sa lucrezi cu ea poti da si garantie

puneti si pretul real al foliei oracal carbon ... 65 euro + TVA pe metru patrat ( ATENTIE , nu metru liniar ci patrat )

Pretul colantului fara TVA pentru o capota medie de 1.5x1.2 este de 120 euro ( fara monta )

Acum ca toti suntem oameni, vreai sa imi spui tu mie ca tu iti cumperi fiecare melodie in parte ? nu downloadezi de pe net ? te uiti la filme doar la cinema ? sau iti cumperi tenisi din mall de la CK si dai 600 ron pe o pereche ? sau din piata la 20 lei ??? adevarat, calitatea nu e la fel ... numai ca pretul este cam de 30 ori mai mare la mall ... pentru brand

cam acelasi lucru se intampla si la colant

nu sunt singurul care vinde sau monteaza acest autocolant, eu doar il montez sa imi fac un ban de benzina, de ce nu trimiti mail in china sa le spui chinezilor sa nu il mai produca ...

fiecare trage singur concluzia

astept parereri de la membrii ... voi ce ati pune pe capota ? de protectie sau pur si simplu pentru un look mai ok
Picinell is offline   Reply With Quote
Old 13-07-12, 02:26   #32
Picinell

Stage 5
 
Picinell's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 714
Default Re: Colant CARBON 3D: Negru, Gri, Rosu, Albastru, Alb ! CEL MAI MIC PRET GARANTAT 100

UP !!!

Vand si Montez autocolant CARBON 3D !!!

40 ron / metru liniar latime 127 ( Toate culorile pe stock )
la comenzi mai mari pretul este negociabil ( Garantez cel mai mic pret )

Colantare Capota Carbon 3D - 150 lei ( material + manopera )
Colantare Capota Carbon 3D Oracal 970 - 150 euro

Folie protectie faruri Oracal 8300 - 60 ron ambele faruri - orice nuanta
Foie fumurie stopuri Oracal 8300 - 60 ron ambele stopuri

Polish Faruri - 60 ron ambele faruri

Montajul se efectueaza in Bucuresti zona Rahova
Picinell is offline   Reply With Quote
Old 13-07-12, 09:46   #33
Algernon

Stock
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 9
Default Re: Colant CARBON 3D: Negru, Gri, Rosu, Albastru, Alb ! CEL MAI MIC PRET GARANTAT 100

Quote:
Originally Posted by Picinell View Post
corect ... aceasta folie nu o produc eu ...

calitatea foliei este ok ( gen 641 ), daca sti sa lucrezi cu ea poti da si garantie

puneti si pretul real al foliei oracal carbon ... 65 euro + TVA pe metru patrat ( ATENTIE , nu metru liniar ci patrat )

Pretul colantului fara TVA pentru o capota medie de 1.5x1.2 este de 120 euro ( fara monta )

Acum ca toti suntem oameni, vreai sa imi spui tu mie ca tu iti cumperi fiecare melodie in parte ? nu downloadezi de pe net ? te uiti la filme doar la cinema ? sau iti cumperi tenisi din mall de la CK si dai 600 ron pe o pereche ? sau din piata la 20 lei ??? adevarat, calitatea nu e la fel ... numai ca pretul este cam de 30 ori mai mare la mall ... pentru brand

cam acelasi lucru se intampla si la colant

nu sunt singurul care vinde sau monteaza acest autocolant, eu doar il montez sa imi fac un ban de benzina, de ce nu trimiti mail in china sa le spui chinezilor sa nu il mai produca ...

fiecare trage singur concluzia

astept parereri de la membrii ... voi ce ati pune pe capota ? de protectie sau pur si simplu pentru un look mai ok
Buna ziua,

In primul rand nu vrem sa percepeti actiunea noastra ca fiind una personala impotriva dvs.
Scopul nostru este sa informam clientii finali cu privire la aceste falsuri care au aparut pe piata sub diverse denumiri ale brandului Oracal sau Orajet si care nu prezinta calitatea si garantia originalului.

Oracal 975 Premium Carbon Structure Cast nu este acelasi lucru cu Oracal 641. Seria 641 nici macar nu se foloseste in exterior si cu atat mai putin nu se aplica pe suprafete curbate, este doar pentru suprafete drepte. Producatorul Orafol nu acorda nici o garantie pentru o asemenea aplicatie a seriei 641. Insa seriile speciale pentru auto au garantii de la producator intre 5 - 10 ani, pentru ca sut special facute pentru aplicatii auto.

Iar pentru carbonul chinezesc, din ce inteleg, dvs. dati garantia pentru ca stiti sa lucrati cu el, insa aveti un certificat de garantie de la producatorul din China?

In ceea ce priveste pretul, acesta nu este de 65 euro + TVA/mp, ci este 47.5 euro + TVA/mp, este o diferenta de 20 de euro intre ce spuneti dvs. si pretul real. Acest pret nu este pentru brand, ci pentru caracteristicile produsului.

Clientul final are dreptul sa cunoasca caracteristicile fiecarui material si are dreptul sa stie pentru ce material i se ofera garantie de la producator, iar acest lucru se poate verfica prin solicitarea de la vanzator a unui certificat de garantie, de conformitate, etc.

O zi buna!
Algernon is offline   Reply With Quote
Old 17-07-12, 01:37   #34
Picinell

Stage 5
 
Picinell's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 714
Default Re: Colant CARBON 3D: Negru, Gri, Rosu, Albastru, Alb ! CEL MAI MIC PRET GARANTAT 100

foarte corect ... eu dau garantia de la mine ... de ex nu pun carbon 3d china pe bmw ... sau pun dar fara garantie ... din cauza liniei masinii care este in interior si acolo colantul se umfla ...

exemple de masini unde dau garantie 1 an, chiar si 2 ... logan, golf 3,4,5, cielo, espero, opel corsa, vectra ... etc


Oferta continua ... 150 lei / capota carbon 3d, ( manopera + material )
Picinell is offline   Reply With Quote
Old 28-07-12, 22:28   #35
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Colant CARBON 3D: Negru, Gri, Rosu, Albastru, Alb ! CEL MAI MIC PRET GARANTAT 100

Ai carbon portocaliu? Colantezi ?
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 02-08-12, 12:13   #36
Picinell

Stage 5
 
Picinell's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 714
Default Re: Colant CARBON 3D: Negru, Gri, Rosu, Albastru, Alb ! CEL MAI MIC PRET GARANTAT 100

da ce vrei sa faci ?

add xenon_auto10
Picinell is offline   Reply With Quote
Old 08-08-12, 17:37   #37
air force one

Stage 2
 
air force one's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 35
Member of:
[VW]
Default Re: Colant CARBON 3D: Negru, Gri, Rosu, Albastru, Alb ! CEL MAI MIC PRET GARANTAT 100

salut pici,
pui folie si pe geamuri?
ma intereseaza pretul pentru un golf3 luneta lateralele spate+fata si autorizatia.
daca mai vin cu un audi a4 vreo reducere ceva?
si ce marca sunt foliile,daca sunt si pui bineinteles...
air force one is offline   Reply With Quote
Old 11-08-12, 11:29   #38
Picinell

Stage 5
 
Picinell's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 714
Default Re: Colant CARBON 3D: Negru, Gri, Rosu, Albastru, Alb ! CEL MAI MIC PRET GARANTAT 100

suna-ma sau add xenon_auto10
Picinell is offline   Reply With Quote
Old 11-08-12, 12:03   #39
spgbuc
Renault Driver

Stage 5
 
spgbuc's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 571
Member of:
[RENAULT]
[Echipa de sprijin]
Lightbulb Re: Colant CARBON 3D: Negru, Gri, Rosu, Albastru, Alb ! CEL MAI MIC PRET GARANTAT 100

Salut cat ma costa sa imi colantezi si mie bandourile de pa un clio symbol cu colant carbon-albastru (sunt 6 bandouri per total)
spgbuc is offline   Reply With Quote
Old 11-08-12, 12:05   #40
Picinell

Stage 5
 
Picinell's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 714
Default Re: Colant CARBON 3D: Negru, Gri, Rosu, Albastru, Alb ! CEL MAI MIC PRET GARANTAT 100

60 lei... de luni in zona prelungirea ghencea
Picinell is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools


- Copyright 2024 4Tuning -