Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Folii Auto

Reply
 
Thread Tools
Old 03-06-12, 21:26   #31
manzzoti

Stock
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 9
Default Re: Colantari auto profesionale la cele mai bune preturi

Decolantare si apoi colantare alb mat pentru un opel vectra b. Multumesc!
manzzoti is offline   Reply With Quote
Old 24-07-12, 15:34   #32
pauliandan

Stock
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 2
Default Re: Colantari auto profesionale la cele mai bune preturi

Buna ziua
Am si eu o Skoda Felicia II combi si as vrea sa stiu cat ma costa sa o colantez in intregime cu culoarea alba.
Astept raspuns.
MUltumesc!
pauliandan is offline   Reply With Quote
Old 10-08-12, 23:23   #33
alex.fnk63
VW Driver

Stage 5
 
alex.fnk63's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 335
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Exclamation Re: Colantari auto profesionale la cele mai bune preturi

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
Asta datorita faptului ca 970 este proiectat special pentru decorarea completa a masinilor, pe cand 641/651 pentru realizarea de reclame de exterior. Dar na, romanii prefera sa spuna ca e colant auto si sa atraga clienti si prin pretul mic. Cati clienti stiu ca de fapt pe masina lor se pune un colant nepotrivit? Macar de ar fi informati corect, ar lasa posibilitatea alegerii lor: unii poate spun"pune dinasta ieftin nu ma intereseaza" dar altul poate spune "daca 970 e pt asa ceva, atunci 970 sa fie", chiar daca e mai scump dar nicidecum 80ron/mp.

970: alb/negru/transparent 12.69 EUR/mp
colorate 13.30 EUR/mp
mat 14.12 EUR/mp
metalice 14.52 EUR/mp
SA nu mai vorbim de durabilitate fata de 641/651 (care logic nu are cum sa tina mai mult de 1-2 ani pt ca e proiect pt reclame-stikere etc nu pt o colantare completa, forme dificile etc): 10 ani pentru alb si negru, 8 ani pentru colorate si transparent si 6 ani pentru culorile metalice.
Nu cred ca daca tu esti un roman corect ai folosi colant oracal 970 si sa ai preturi ca la dcm.. parerea mea...si stai linistit ca 641 651 rezista mai mult de 2 ani,si eu folosesc acelasi colant insa dupa preferinta clientiior, plus de asta daca ai fi lafel ca dcm eu unu m-as duce la dcm pentru ca au mai multa experienta...nu cred ca este cazul sa ne certam si sa bagam strambe pe Thread-ul care nu iti apartine, parerea mea sper sa nu te superi cu postul meu dar eu unu doar daca as avea bani ceea ce in romania este mai rar mi-as permite lucruri scumpe,insa poate uni cu bani nu apreciaza munca altora pentru a castiga un ban!



Bafta baieti si la mai multi clienti!
__________________
Autocolant Si Folie Pentru Stopuri/Faruri Auto/Moto De Vanzare
Montaj Folii Auto


2.8 VR6 T
alex.fnk63 is offline   Reply With Quote
Old 09-11-12, 14:30   #34
colantari

Stage 5
 
colantari's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,401
Default Re: Colantari auto profesionale la cele mai bune preturi

Quote:
Originally Posted by alex.fnk63 View Post
Nu cred ca daca tu esti un roman corect ai folosi colant oracal 970 si sa ai preturi ca la dcm.. parerea mea...si stai linistit ca 641 651 rezista mai mult de 2 ani,si eu folosesc acelasi colant insa dupa preferinta clientiior, plus de asta daca ai fi lafel ca dcm eu unu m-as duce la dcm pentru ca au mai multa experienta...nu cred ca este cazul sa ne certam si sa bagam strambe pe Thread-ul care nu iti apartine, parerea mea sper sa nu te superi cu postul meu dar eu unu doar daca as avea bani ceea ce in romania este mai rar mi-as permite lucruri scumpe,insa poate uni cu bani nu apreciaza munca altora pentru a castiga un ban!



Bafta baieti si la mai multi clienti!
Nu am vrut sa intervin pana acum pentru ca asa e frumos. Insa, recomand tuturor colantatorilor si clientilor sa evite folosirea foliilor de interior pe masina (seria Oracal 641). Va bateti joc de masinile voastre. Autocolantul Oracal 651 este cel mai des folosit si vi-l recomand. Este pentru cei nu cu foarte mari pretentii, insa, destul de rezistent. Referitor la Oracal 970, acesta este cel mai bun material cu care se poate colanta o masina. Grosime si elasticitate combinate intr-un autocolant de cea mai buna calitate.

Pentru a veni in intampinarea clientilor, DCMDESIGN a deschis Showroom la Unirii pentru prezentarea produselor si serviciilor.

P.S. Iti recomand sa eviti folosirea frazei: "Colantari auto profesionale". Este marca inregistrata DCM ((OSIM 117223/ 18.08.2011)). Altfel va trebui sa suporti consecintele legii. Multumesc pentru intelegere.
__________________

DCM DESIGN
0721.73.93.25

Program de lucru:
Luni - Vineri: 9:00 - 17:00
E: office@dcmdesign.ro
www.dcmdesign.ro
colantari is offline   Reply With Quote
Old 21-05-13, 18:18   #35
florin_marin81

Stock
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 2
Default Re: Colantari auto profesionale la cele mai bune preturi

stie cineva unde pot colanta un audi a6 in timisoara si ieftin?
va multumesc
florin_marin81 is offline   Reply With Quote
Old 30-10-17, 13:52   #36
zeteor

Stock
 
Join Date: May 2017
Posts: 2
Default Re: Colantari auto la cele mai bune preturi

Salut pentru un Renault modus culoare gri total cat este? Aștept răspuns ms
zeteor is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -