Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Folii Auto

Reply
 
Thread Tools
Old 06-06-12, 22:44   #91
auto_fashion

Stage 4
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 207
Default Re: Auto Fashion (montaj folie auto,polish auto)

Quote:
Originally Posted by marius_eugen View Post
Mi-am pus si eu folie la ei , ieri . Sunt profi , lucreaza bine si rapid ! Recomand !

P.S. In cateva zile va mai fac o vizita pentru colantare stalpi si ceva retusuri . Nu am poze inca , nu am avut timp sa o spal si v-ati fi speriat . Bafta multa mai departe !
Salut,Multumim si te asteptam cand ai timp.
auto_fashion is offline   Reply With Quote
Old 18-06-12, 14:15   #92
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: Auto Fashion (montaj folie auto,polish auto)

Folie Chrome-Matte puteti aduce?
cangri is offline   Reply With Quote
Old 19-06-12, 00:08   #93
auto_fashion

Stage 4
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 207
Default Re: Auto Fashion (montaj folie auto,polish auto)

Quote:
Originally Posted by cangri View Post
Folie Chrome-Matte puteti aduce?
Salut nu promit nimik,o sa intreb la furnizorii de folie,Multumesc
auto_fashion is offline   Reply With Quote
Old 24-06-12, 18:24   #94
RossoNerro

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,587
Default Re: Auto Fashion (montaj folie auto,polish auto)

Quote:
Originally Posted by auto_fashion View Post
Salut banutii sunt cu PFA,PE FATA AI VOIE 74% ADICA DOAR 26% INCHIDERE ASTA IN CAZUL IN CARE NU AI DELOC TENTA LA GEAM,GRATUITATEA AR FII DACA AI ANUMITE ZGARIETURI PE CARE LE-AS PUTEA FACE CU APARATUL IAR FOLIA TE-AR COSTA 350 RON TOATA MASINA 0765114855 PT MAI MULTE DETALII
Salut D,

Aveti folie Llumar Avantgarde (LATI), ceramica?
Saptamana ce urmeaza sunte-ti aglomerati?

Multumesc si astept raspuns
RossoNerro is offline   Reply With Quote
Old 29-06-12, 10:00   #95
Algernon

Stock
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 9
Default Re: Auto Fashion (montaj folie auto,polish auto)

Buna ziua,

Brandul Oracal apartine producatorului german Orafol, iar singura folie de carbon pe care acestia o produc este Oracal 975 Premium Carbon Structure Cast. Aceasta folie reprezinta calitatea germana, este speciala pentru colantarea totala a masinii, structura cast ii ofera flexibilitate si manevrare usoara pe suprafetele curbate.

Pe piata au aparut falsuri din China sau Taiwan sub numele de Oracal 100, Oracal 970 Wrapping Cast Rapid Air, Orajet 980 Wrapping Cast etc. Aceste falsuri nu numai ca nu se aplica pe suprafete curbate, dar sunt periculoase deoarece contin substante interzise care devin nocive in momentul in care asupra foliei actioneaza o sursa de caldura (de ex. foehnul).

Folia de carbon originala se deosebeste prin denumire, Oracal 975 Premiul Carbon Structure Cast, dar si prin latimea de 1.52 m la care este disponibila tocmai pentru a fi folosita in colantarea totala.

Doar pentru aceasta folie se acorda garantie.

Puteti oricand sa verificati autenticitatea unei folii pe www.folii-adezive.ro sau puteti oricand sa ne contactati pentru un sfat pe adresa marketing@algernon.ro .
Algernon is offline   Reply With Quote
Old 29-06-12, 21:07   #96
auto_fashion

Stage 4
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 207
Default Re: Auto Fashion (montaj folie auto,polish auto)

Quote:
Originally Posted by Algernon View Post
Buna ziua,

Brandul Oracal apartine producatorului german Orafol, iar singura folie de carbon pe care acestia o produc este Oracal 975 Premium Carbon Structure Cast. Aceasta folie reprezinta calitatea germana, este speciala pentru colantarea totala a masinii, structura cast ii ofera flexibilitate si manevrare usoara pe suprafetele curbate.

Pe piata au aparut falsuri din China sau Taiwan sub numele de Oracal 100, Oracal 970 Wrapping Cast Rapid Air, Orajet 980 Wrapping Cast etc. Aceste falsuri nu numai ca nu se aplica pe suprafete curbate, dar sunt periculoase deoarece contin substante interzise care devin nocive in momentul in care asupra foliei actioneaza o sursa de caldura (de ex. foehnul).

Folia de carbon originala se deosebeste prin denumire, Oracal 975 Premiul Carbon Structure Cast, dar si prin latimea de 1.52 m la care este disponibila tocmai pentru a fi folosita in colantarea totala.

Doar pentru aceasta folie se acorda garantie.

Puteti oricand sa verificati autenticitatea unei folii pe www.folii-adezive.ro sau puteti oricand sa ne contactati pentru un sfat pe adresa marketing@algernon.ro .
Cumetre ai gresit topicul vezi unde postezi
auto_fashion is offline   Reply With Quote
Old 02-07-12, 10:58   #97
Algernon

Stock
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 9
Default Re: Auto Fashion (montaj folie auto,polish auto)

Quote:
Originally Posted by auto_fashion View Post
Folie Auto LLUMAR SI NUMAI LLUMAR Preturi 250 Ron SPATELE (berlina)
300 Ron TOATA MASINA
300 Ron SPATELE (jeep/break)
350 Ron TOATA MASINA
GARANTIE 5 ANI + OMOLOGARI FATA SPATE
Polish auto Masina NEAGRA 300 RON toata masina (Polish 3M Profesional)
Polish local gratis la efectuarea unuia din serviciu

XENON 200 RON H3 H7 H11 CU MONTAJ GARANTIE 1 AN (FARA ADAPTOARE SAU ANULATOARE DE BEC IN CAZUL IN CARE ESTE NECESAR)

Colantare Profesionala cu oricare CULOARE sau CARBON 3D Texturat (numai ORACAL 100)

Relatii la telefon 0765 114 855 sau 0767 915 478

Strada Saradei Nr 85 sector 1 (Bucurestii Noi zona teatrul Masca)
Interventia noastra in acest topic s-a datorat faptului ca dumneavoastra v-ati oferit in post-ul de mai sus serviciile de colantare cu o folie carbon 3D texturat numita Oracal 100. Aceasta folie nu exista in portofoliul producatorului german Orafol, al carui brand este Oracal.
Singura folie cu structura de carbon de la Orafol este Oracal 975 Premium Carbon Structure Cast.
Alte foliile cu structura de carbon care poarta in denumire Oracal sau Orajet sunt falsuri care nu prezinta caracteristicile originalului si garantia producatorului.
Algernon is offline   Reply With Quote
Old 02-07-12, 21:56   #98
auto_fashion

Stage 4
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 207
Default Re: Auto Fashion (montaj folie auto,polish auto)

Quote:
Originally Posted by Algernon View Post
Interventia noastra in acest topic s-a datorat faptului ca dumneavoastra v-ati oferit in post-ul de mai sus serviciile de colantare cu o folie carbon 3D texturat numita Oracal 100. Aceasta folie nu exista in portofoliul producatorului german Orafol, al carui brand este Oracal.
Singura folie cu structura de carbon de la Orafol este Oracal 975 Premium Carbon Structure Cast.
Alte foliile cu structura de carbon care poarta in denumire Oracal sau Orajet sunt falsuri care nu prezinta caracteristicile originalului si garantia producatorului.
Va Multumesc pt informarea atat a mea cat si a clientiilor insa este de datoria fiecarui aplicator de colant sa informeze clientii ca acest colant este chinezarie,si sincer multi clienti cauta colant "carbon 3d" cat mai ieftin iar cel foarte bun( Oracal 975 Premium Cast cat si cel 3M este 200 Ron m2) DACA AM CLIENTI CARE VOR CALITATE STIU UNDE SUNTETI
auto_fashion is offline   Reply With Quote
Old 03-07-12, 08:55   #99
Algernon

Stock
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 9
Default Re: Auto Fashion (montaj folie auto,polish auto)

Quote:
Originally Posted by auto_fashion View Post
Va Multumesc pt informarea atat a mea cat si a clientiilor insa este de datoria fiecarui aplicator de colant sa informeze clientii ca acest colant este chinezarie,si sincer multi clienti cauta colant "carbon 3d" cat mai ieftin iar cel foarte bun( Oracal 975 Premium Cast cat si cel 3M este 200 Ron m2) DACA AM CLIENTI CARE VOR CALITATE STIU UNDE SUNTETI
Clientul este liber sa aleaga produsul pe care doreste sa il foloseasca, insa este necesara informarea corecta asupra provenientei, a caracteristicilor si a calitatii produsului ales.
Algernon is offline   Reply With Quote
Old 03-07-12, 13:58   #100
oBL1O
4Tuning International Member

 
oBL1O's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 103
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Auto Fashion (montaj folie auto,polish auto)

Vreau si eu la un e36 doar luneta foliata , lasa-mi si mie un pret te rog , un numar de tel. ms si bafta
oBL1O is offline   Reply With Quote
Old 03-07-12, 21:03   #101
auto_fashion

Stage 4
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 207
Default Re: Auto Fashion (montaj folie auto,polish auto)

Quote:
Originally Posted by oBL1O View Post
Vreau si eu la un e36 doar luneta foliata , lasa-mi si mie un pret te rog , un numar de tel. ms si bafta
Salut 0765.114.855, te costa 150 Ron,dintr-o bucata folie Llumar

Program 9-19 Luni-Sambata,programare cu minim 3-4 ore inainte Multumesc
auto_fashion is offline   Reply With Quote
Old 12-07-12, 16:22   #102
auto_fashion

Stage 4
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 207
Default Re: Auto Fashion (montaj folie auto,polish auto)

up!!!
auto_fashion is offline   Reply With Quote
Old 17-07-12, 11:46   #103
marius_eugen

Stage 5
 
marius_eugen's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,497
Member of:
[INSANE RACERS]
Exclamation Re: Auto Fashion (montaj folie auto,polish auto)

Baieti v-am trimis pana acum peste 4 masini si a 5-a cand a sunat i-ati spus 350 toata masina pentru o Solenza . Va rog sa ramaneti seriosi la oferta sa va pot aduce clienti !
marius_eugen is offline   Reply With Quote
Old 17-07-12, 21:28   #104
auto_fashion

Stage 4
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 207
Default Re: Auto Fashion (montaj folie auto,polish auto)

Quote:
Originally Posted by marius_eugen View Post
Baieti v-am trimis pana acum peste 4 masini si a 5-a cand a sunat i-ati spus 350 toata masina pentru o Solenza . Va rog sa ramaneti seriosi la oferta sa va pot aduce clienti !
Salut miii de scuze dar nu cred ca a vb cu vreunu dintre noi (eu sau vlad),ori a sunat la alt numar ori a raspuns altcineva pe vreunul din tel noastre si a zis 350 Ron pretul standard (nestiind despre ce este vb) 0765114855 tel meu sa mai sune o data Multumesc
auto_fashion is offline   Reply With Quote
Old 21-07-12, 12:01   #105
Lymbutza

Stage 5
 
Lymbutza's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,292
Default Re: Auto Fashion (montaj folie auto,polish auto)

salut . Cat ma costa si pe mine pt un E36 sedan lateralele fata , 27% vizibilitate , fara autorizatie si vin eu direct cu geamurile date jos !

Mersi !
Lymbutza is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -