Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Folii Auto

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 26-01-10, 12:38   #46
carbitescu

Stock
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 4
Default Re: Montaj folie omologata ART-DRK si 3M in primul service autorizat RAR pentru monta

dragi colegi un pic mai jos cineva vinde autorizatii d-ale d-voastra. chiar nu aveti de gand sa faceti ceva ?
https://forum.4tuning.ro/531-firme-fo...tii-folie.html

numai bine
carbitescu is offline  
Old 26-01-10, 13:17   #47
alfaromtrans

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 526
Default Re: Montaj folie omologata ART-DRK si 3M in primul service autorizat RAR pentru monta

multumim ca ne-ai aratat.
alfaromtrans is offline  
Old 12-02-10, 08:47   #48
alfaromtrans

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 526
Default Re: Montaj folie omologata ART-DRK si 3M in primul service autorizat RAR pentru monta

uppppppppppp
alfaromtrans is offline  
Old 10-03-10, 09:41   #49
alfaromtrans

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 526
Default Re: Montaj folie omologata ART-DRK si 3M in primul service autorizat RAR pentru monta

Upppppppppp
alfaromtrans is offline  
Old 10-03-10, 22:07   #50
kopetdag
Banned

Stage 2
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 69
Default Re: Montaj folie omologata ART-DRK si 3M in primul service autorizat RAR pentru monta

Eu caut de ceva vreme o firma sa-mi puna folie. Am citit si topicul vostru. Aia cu Stan Foster - care este, dar nu este la voi - m-a dat pe spate! Am ras fro 2 minute!
Felicitari userului @tatutzu@ pentru interventie, respectiv celor de la Global Films! Astfel de interventii ar trebui mult mai dese, pe mult mai multe topicuri de vanzari.
Voua - succes in afacere (considerati postul un up de la mine, nicidecum rau intentionat) si mai mult calm!
kopetdag is offline  
Old 21-03-10, 06:59   #51
ionutzmi

Stage 5
 
ionutzmi's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,847
Member of:
[Opel]
[SKODA]
[MERCEDES]
Default Re: Montaj folie omologata ART-DRK si 3M in primul service autorizat RAR pentru monta

sal.
imi trebuie si mie o autorizatie ALFAROM TRANS , am cumparat masina infoliata si cu timbre de firma dvs alfaromtrans+atipild RAR dar fostu propietarnu mia inmanat si autorizatia pe motiv ca a pierdut-o ,cine ma poate ajuta doar cu autorizatia pt. spate si luneta ? si la ce pret ?
voi reveni cu poze pt confirmare .

Last edited by ionutzmi; 21-03-10 at 07:05.
ionutzmi is offline  
Old 21-03-10, 08:41   #52
alfaromtrans

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 526
Default Re: Montaj folie omologata ART-DRK si 3M in primul service autorizat RAR pentru monta

si eu am ,,cazut,, dar m am obisnuit ca altii [de obicei din concurenta]sa si spuna parerea in numele nostru Apropo cine este domnul Foster ? Noi ne vedem de problemele noastre si nu vrem sa incurcam pe cineva care si asa se zbate sa treaca cu bine peste criza
__________________
www.alfaromtrans.ro
Instalatii xenon de la 170RON
Folie omologata R.A.R. 6m/0,5m=100RON
Jante de la 850 lei/set
Accesorii auto si jante. Importator direct
feedback-ul clienţilor privind produsele noastre
alfaromtrans is offline  
Old 24-03-10, 12:09   #53
Villy ATS
Dacia Rally Team Member

Stage 5
 
Villy ATS's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 846
Member of:
[Moderators]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Montaj folie omologata ART-DRK si 3M in primul service autorizat RAR pentru monta

Salut, am gasit intr-un magazin de piese auto din orasul meu folie omologata Drk, in pachetul care se comercializeaza se poate gasi 3 timbre,folia si actele, vanzatorii de la magazin au spus ca nu au avut probleme timp de 2 ani cu ea,imi recomandati sa cumpar si sa o montez singur sau actele si timbrele sunt false?
O sa am probleme cu politia daca cumpar de la magazin si nu ma duc intr-un service sa o monteze?
__________________
D.R.T. MotorSport
Villy ATS is offline  
Old 24-03-10, 14:10   #54
alfaromtrans

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 526
Default Re: Montaj folie omologata ART-DRK si 3M in primul service autorizat RAR pentru monta

Folia este omologata ca produs, ca si orice produs trebuie montat in service
alfaromtrans is offline  
Old 24-03-10, 16:34   #55
Villy ATS
Dacia Rally Team Member

Stage 5
 
Villy ATS's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 846
Member of:
[Moderators]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Montaj folie omologata ART-DRK si 3M in primul service autorizat RAR pentru monta

Si daca in Slobozia nu am nici un service care monteaza folie, si ma apuc eu de montat(ajutat de cineva care a mai montat folie) voi avea probleme cu politia?
Villy ATS is offline  
Old 24-03-10, 19:54   #56
alfaromtrans

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 526
Default Re: Montaj folie omologata ART-DRK si 3M in primul service autorizat RAR pentru monta

mergi si intreaba ca nici noi nu mai stim Datoria noastra este sa vindem folia cum spun cei de la RAR mai departe nu mai stiu Mai ai varianta sa montezi folia acasa si sa ajungi cu masina la PITESTI SI facem aici hartiile de service Conditia folia sa fie montata corect
alfaromtrans is offline  
Old 25-03-10, 03:09   #57
ionutzmi

Stage 5
 
ionutzmi's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,847
Member of:
[Opel]
[SKODA]
[MERCEDES]
Default Re: Montaj folie omologata ART-DRK si 3M in primul service autorizat RAR pentru monta

alfaromtrans primesc si eu un rapuns la problema relatata mai sus ?
ionutzmi is offline  
Old 25-03-10, 08:14   #58
alfaromtrans

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 526
Default Re: Montaj folie omologata ART-DRK si 3M in primul service autorizat RAR pentru monta

Quote:
Originally Posted by ionutzmi View Post
sal.
imi trebuie si mie o autorizatie ALFAROM TRANS , am cumparat masina infoliata si cu timbre de firma dvs alfaromtrans+atipild RAR dar fostu propietarnu mia inmanat si autorizatia pe motiv ca a pierdut-o ,cine ma poate ajuta doar cu autorizatia pt. spate si luneta ? si la ce pret ?
voi reveni cu poze pt confirmare .

Imi pare rau nu pot sa va ajut, deoarece cu fiecare pachet de folie vine si un certificat.
alfaromtrans is offline  
Old 13-06-10, 18:40   #59
alfaromtrans

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 526
Default Re: Montaj folie omologata ART-DRK si 3M in primul service autorizat RAR pentru monta

intrucat s au copiat timbrele foarte usor pe orice imprimanta nu am de unde sa stiu ca folia este originala sau nu si nu pot sa va dau certificat

Quote:
Originally Posted by ionutzmi View Post
alfaromtrans primesc si eu un rapuns la problema relatata mai sus ?
alfaromtrans is offline  
Old 13-06-10, 20:29   #60
ionutzmi

Stage 5
 
ionutzmi's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,847
Member of:
[Opel]
[SKODA]
[MERCEDES]
Default Re: Montaj folie omologata ART-DRK si 3M in primul service autorizat RAR pentru monta

ok ,
am rezolvato intre timp .
ionutzmi is offline  
Closed Thread
Thread Tools


- Copyright 2024 4Tuning -