Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Piese Auto

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 25-07-05, 19:49   #46
Trainer

Stage 3
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 156
Default

Un kit de caroserie pentru Renault Megane I Sport?Cat mai agresiv,un pret si in cat timp ajunge.
Trainer is offline  
Old 27-07-05, 15:42   #47
Deevylls

Stage 5
 
Deevylls's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,529
Default

Sper sa va pot da astazi informatile cerute...
Deevylls is offline  
Old 27-07-05, 17:43   #48
Danny-Boy

Stage 2
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 26
Member of:
[AfterDark Racing]
Default Re:

zi cat ma costa o toba sport de carbon pentru ALFA ROMEO 147 1.6TS . da maill pe haidau_daniel@yahoo.com . MULTUMESC !!!
Danny-Boy is offline  
Old 27-07-05, 19:27   #49
Deevylls

Stage 5
 
Deevylls's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,529
Default

Vand spoiler spate Ford Focus Turnier dupa 2002, nou sigilat cu folie si in cutie! Pret 170 Euro...
Deevylls is offline  
Old 28-07-05, 23:11   #50
Deevylls

Stage 5
 
Deevylls's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,529
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Trainer\"
Un kit de caroserie pentru Renault Megane I Sport?Cat mai agresiv,un pret si in cat timp ajunge.
www.k-tecracing.com

Alege... se adauga 30% + taxe vamale + transport. Au chestii faine, sau uita-te la ELIA, ca si bogdan_20020 doreste de la ELIA si daca va grupati va iasa mai ieftin transportul la fiecare!
__________________
Service Auto - Comert cu Autovehicule - Piese si accesorii auto
( Tuning ) DTS - www.dtsshop.de
Produse Sparco, OMP, Sandtler, Sabelt, Momo, Wichers, Bosch - Combinezoane/Roll-Bar/Scaune/Hamuri cu omg. FIA, Pompe benzina, Volane, Kit-uri Ambreiaj, etc. http://sandtler.de/inhalt_index.htm

Tel: 0726176548
Deevylls is offline  
Old 28-07-05, 23:21   #51
Deevylls

Stage 5
 
Deevylls's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,529
Default

Pt bogdan_20020: Pe site e 189 Euro. Se adauga transport + taxe vamale + 30%. Nu stiu daca iti merita. Transportul e cam maxim 50-80 euro. Nu stiu sigur. Vama e la valoarea pachetului, cred 15-30%. Iti ajunge cam scump. Daca vrei si esti serios, se pun baietii si-ti fac ceva...
Deevylls is offline  
Old 28-07-05, 23:27   #52
Deevylls

Stage 5
 
Deevylls's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,529
Default

Pt Samoila Mihai: Nu mai este capota de GSI.
Am ceva praguri dar nu sunt rasucite, o sa fac poza maine. Sunt 130. Nu sunt neaparat de caravan '93. Ce lungime ai la masina? Si vezi unde se gasesc pentru Astra, eventual FK nu recomand, Irmischer, etc. Vezi si iti spun daca se pot aduce.

Pentru capat! Alege. La pretul de acolo, se pune transportul + 20%.
http://www.spark-endrohre.de/speedline_index.html
Deevylls is offline  
Old 28-07-05, 23:32   #53
Deevylls

Stage 5
 
Deevylls's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,529
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Danny-Boy\"
zi cat ma costa o toba sport de carbon pentru ALFA ROMEO 147 1.6TS . da maill pe haidau_daniel@yahoo.com . MULTUMESC !!!
Originala nu stiu de unde s-ar gasi, cauta si tu sa vezi, eu nu am gasit. Se poate aduce universala de carbon, astept pret, de la Simoni Racing, sa intri s-o vezi, dar trebuie probabil adaptata. Se poate face adaptarea la cam oricine, numai sa nu se distruga carbonul la sudura, adica sa fie o sudura care nu stropeste, ceva de genu WIG cum avem noi. La noi nu stiu cat costa, dar daca vrei toba si cand ajunge evaluam si lucrarea!
Deevylls is offline  
Old 29-07-05, 02:08   #54
Danny-Boy

Stage 2
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 26
Member of:
[AfterDark Racing]
Default Re:

da voi puteti face tobe din carbon? cum suna una de carbon fata d una de inox ?
Danny-Boy is offline  
Old 29-07-05, 08:39   #55
Deevylls

Stage 5
 
Deevylls's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,529
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Danny-Boy\"
da voi puteti face tobe din carbon? cum suna una de carbon fata d una de inox ?
Normal ca putem face orice!

O sa sune cum vrei tu... sunet de: strada, curse, raliu...

Totul depinde de client!
Deevylls is offline  
Old 29-07-05, 11:39   #56
Danny-Boy

Stage 2
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 26
Member of:
[AfterDark Racing]
Default Re:

Pai imi faci si mie o toba de carbon pt ALFA mea ? vreau una sa sune aproximativ ca sunetul d motocicleta .
Danny-Boy is offline  
Old 29-07-05, 14:37   #57
Deevylls

Stage 5
 
Deevylls's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,529
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Danny-Boy\"
Pai imi faci si mie o toba de carbon pt ALFA mea ? vreau una sa sune aproximativ ca sunetul d motocicleta .
Am sa-ti dau in weekendu asta pret, poate chiar azi!
Deevylls is offline  
Old 30-07-05, 22:13   #58
Deevylls

Stage 5
 
Deevylls's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,529
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Deevylls\"
Quote:
Originally Posted by \"Danny-Boy\"
Pai imi faci si mie o toba de carbon pt ALFA mea ? vreau una sa sune aproximativ ca sunetul d motocicleta .
Am sa-ti dau in weekendu asta pret, poate chiar azi!
Uite cum sta treaba:

sunt doua chestii:

1. Toba din fibra de carbon cu rasina normala de carbon, care e 280 Euro...

sau

2. Toba din fibra de carbon cu rasina Epox, speciala, care e garantat ca rezista si la flacara... si e 330 Euro!

Recomandabil e cea cu rasina Epox, deoarece nu exista pericolul ca la temperaturi foarte mari, cu timpul sa se deformeze sau asa... tot ce vezi pe piata e de fel cu rasina normala... nu e nici o problema, depinde la ce putere e masina si cat de tare si cat de dur o forjezi...

Inca o chestie... tu vei avea sunetul gen unui motor, dar nu chiar asa inalt, asa de ascutit... deoarece acel sunet, de care vb e tu se atinge cam de la 10.000 rpm in sus... dar v-a fi un sunet aparte, unul mai ingrosat... mai innecat... ca si un motor in ture mai mici...

Apropo de montaj, preturile sunt cu tot cu pus sus, doar ce mai te costa e teava si coturile folosite pentru a face legatura, din cate stiim noi, traseul la Alfa 147 e drept din fata pana in spate... daca traseul e pana in 20cm nu se mai socoteste nimica!
Deevylls is offline  
Old 31-07-05, 02:38   #59
Danny-Boy

Stage 2
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 26
Member of:
[AfterDark Racing]
Default Re:

chiar ma intereseaza oferta asta numai k eu sunt din bacau . auzi , kre e diferenta dintre o toba de carbon si una de inox . la sunet ma refer acum !
Danny-Boy is offline  
Old 31-07-05, 22:10   #60
Deevylls

Stage 5
 
Deevylls's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,529
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Danny-Boy\"
chiar ma intereseaza oferta asta numai k eu sunt din bacau . auzi , kre e diferenta dintre o toba de carbon si una de inox . la sunet ma refer acum !
De fel cea de carbon ar trebui sa sune mai \" brutal \"...
Deevylls is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -