Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Piese Auto

Reply
 
Thread Tools
Old 09-12-12, 23:22   #1
Razvan-CT

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 631
Default Piese auto OEM si aftermarket

Firma Evoparts Auto isi propune sa devina furnizorul dumneavoastra de incredere pentru piese auto, deoarece suntem o echipa tanara formata din ingineri auto, care isi propune sa va ofere numai piese

de foarte buna calitate, originale cat si aftermarket la preturi competitive si garantii reale.

Voi incerca sa exprim cat de scurt posibill, despre cum va pot fi de folos pentru a rezolvarea problemelor pe care le intampinati in utilizarea masinii.

Datorita starii economice in care ne aflam va propun 2 variante de achizitia pieselor auto:

OEM+ = ce se traduce in Original Equipment Manufactured si inseamna orice piesa ce a venit ca prim montaj pe masina, aceste piese pot fi fabricate de constructor - piesele originale OE - sau constructorul sa delege alt producator de piese pentru a executa piesa in cauza - piese OEM.

Recomand varianta OEM+ cand nu sunt mari diferente la pret, cand am observat inlocuirea cu o pieasa AM afecteaza durabilitatea altor componente.


EcoMax = e conceputul sub care vand piese aftermarket (piese pentru care constructorul ofera licenta pentru productie - astfel piesele trebuie sa depaseasca anumite standarde); nu faceti greseala sa subestimati piesele aftermarket din punct de vedere al calitatii, exista intradevar si firme proaste, de aceea am o stransa legatura cu mecanicii si sefii de service pentru a imi putea relata ce firme sunt mai bune.

In anumite cazuri, datorita lipsei de experienta cu un anumit producator nu voi putea recomanda o variante EcoMax, caz in care va fi specificat.

In asa fel pot oferi un echilibru intre calitate si pret, echilibru care, zic eu, conteaza acum mai mult ca niciodata.

Pentru oferte va stau aici la dispozitie sau la datele de mai jos, de mentionat este faptul ca am nevoie de urmatoarele date pentru o identificare cat mai exacta a pieselelor:

- marca autovehiculului
- tipul autovehiculului
- anul de fabricatie
- seria de sasiu
- cilindreea motorului (sau tipul motorului)
- puterea motorului in kw sau cp



Cu stima,

Ungureanu Razvan
Tel: 0724103691
email: razvancostin@evoparts.ro

Tuca Ioan Teodor
Tel: 0729440132
email: ioanteodor@evoparts.ro

Sc Evoparts Auto SRL
Bvd Aurel Vlaicu.187
Constanta
Razvan-CT is offline   Reply With Quote
Old 13-12-12, 20:08   #2
Razvan-CT

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 631
Default Re: Piese auto OEM si aftermarket

Am atasat o lista de preturi pentru Dacia Logan.

Pentru orice piesa puteti sa ma intrebati aici sau pe privat.
Attached Files
File Type: pdf piese Logan.pdf (105.2 KB, 28 views)
Razvan-CT is offline   Reply With Quote
Old 30-07-13, 15:42   #3
Santon

Stage 5
 
Santon's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 514
Member of:
[Toyota]
[AUDI]
Default Re: Piese auto OEM si aftermarket

Salut,

Ma intereseaza preturi pentru urmatoarele repere:

8E1-819-447-01C - capac motor
8E1-819-422-A-01C - capac motor
1ML 805 903 Buza bara Seat Cupra LIP

-Marca: Audi
-Model: A4 B7
-Anul fabricatiei :2007
-Serie sasiu: WAUZZZ8E07A032918
-Combustibil: Benzina
-Codul motor, cilindree, putere : BFB,1.8T,163cai

Multumesc.
__________________
"Soichiro Honda was turned down by Toyota Motor Corporation for a engineering job. He was jobless for a while and started making his own scooters at home. Encouraged by his neighbours, he later setup his own company – Honda Motor Corporation. "
Santon is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -