Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Piese Auto

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 29-03-07, 02:00   #46
marius_eugen

Stage 5
 
marius_eugen's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,497
Member of:
[INSANE RACERS]
Cool Re: Fac tubulatura pt admisii

Salut ! 1. Te rog sa-mi spui inca o data pt. Solenza Scala cat m-ar costa ceva bun , simplu si eficient , adica un traseu din INOX pt masina mea . Si te rog sa te gandesti cu ce am putea sa-l imbracam sa-l izolam de temperatura ... ca altfel nu fac nici o treaba .
2. Cat m-ar costa o teava care sa poata fi pusa in locul catalizatorului ? Cu tot cu prinderi si manopera ? Ceva simplu si cat mai compatibil care poate fi schimbat repede .

P.S. Nu inteleg de ce ajungeti la astfel de discutii ... eu nu am auzit pe nici o persoana ca nu e multumita de serviciile si produsele omului . Cat timp este topicul lui , el nu a "comis-o" la nici un client , preturile sunt decente si exista un regulament pe forum , nu are de ce sa existe astfel de comentarii ! Nu iti place , nu cumperi ... nimeni nu spune sa nu intrebi , dar de la a te interesa , la a ajunge sa jignesti omu si munca lui este cale lunga !

Bafta si la cati mai multi clienti !
marius_eugen is offline  
Old 29-03-07, 09:38   #47
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Fac tubulatura pt admisii

Quote:
Originally Posted by marius_eugen View Post
Salut ! 1. Te rog sa-mi spui inca o data pt. Solenza Scala cat m-ar costa ceva bun , simplu si eficient , adica un traseu din INOX pt masina mea . Si te rog sa te gandesti cu ce am putea sa-l imbracam sa-l izolam de temperatura ... ca altfel nu fac nici o treaba .
2. Cat m-ar costa o teava care sa poata fi pusa in locul catalizatorului ? Cu tot cu prinderi si manopera ? Ceva simplu si cat mai compatibil care poate fi schimbat repede .

P.S. Nu inteleg de ce ajungeti la astfel de discutii ... eu nu am auzit pe nici o persoana ca nu e multumita de serviciile si produsele omului . Cat timp este topicul lui , el nu a "comis-o" la nici un client , preturile sunt decente si exista un regulament pe forum , nu are de ce sa existe astfel de comentarii ! Nu iti place , nu cumperi ... nimeni nu spune sa nu intrebi , dar de la a te interesa , la a ajunge sa jignesti omu si munca lui este cale lunga !

Bafta si la cati mai multi clienti !
1. ai un singur cot acolo deci 50 E tva inclus. si iti fac si un heat shield .
(ideea e sa nu traga aer cald de la inceput, ca pe traseu nu mai are timp sa se incalzeasca )
2. cu evacuarea nu pot sa te ajut dar iti explic unde sa te duci , acolo imi fac si eu masinile.

cum am mai spus si mai sus, in 2-3 saptamani ,cind ajung in ro.
__________________
INOXWORKS

480 hp/t
beck is offline  
Old 29-03-07, 09:51   #48
marius_eugen

Stage 5
 
marius_eugen's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,497
Member of:
[INSANE RACERS]
Cool Re: Fac tubulatura pt admisii

Ok , voi astepta ! Bine ar fi sa-i dai un semn aici cand esti in Bucuresti ... si gata sa te apuci de treaba !
marius_eugen is offline  
Old 05-04-07, 16:05   #49
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: Fac tubulatura pt admisii

Salut

M-ar interesa o admisie custom pentru Seat Leon 1.8T/180. Dupa testele cu si fara filtru de aer, facute la Mastertuner, diferenta de putere e de 10 CP, care se datoreaza in principal tubulaturii de aer foarte restrictive prezenta pe toate masinile VAG.

Solutii posibile:

-filtru conic (cu dezavantajul aspirarii de aer cald)
-CAI (pret de 200-300 EUR si greu de montat datorita bateriei aflate in drum)
-airbox netezit la interior si tub de admisie cu diametru marit, care pastreaza priza de aer originala din spatele farului stanga

Problema e ca mi-ar trebui un tub de cel putin 80mm in diametru si dintr-un material izolant (sau din inox dar sa fie imbracat in ceva)

Daca ma poti ajuta discutam dupa Paste

~Nautilus
Nautilus is offline  
Old 07-04-07, 09:13   #50
cryissty

Stage 4
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 207
Default Re: Fac tubulatura pt admisii

ma intereseaza si pe mine o admisie pt o solenza asa ca cand revii da si tu un semn de viata
cryissty is offline  
Old 07-04-07, 09:21   #51
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Fac tubulatura pt admisii

Sudezi aluminiu ?
Lucian is offline  
Old 07-04-07, 17:31   #52
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Fac tubulatura pt admisii

Quote:
Originally Posted by Nautilus View Post
Salut

M-ar interesa o admisie custom pentru Seat Leon 1.8T/180. Dupa testele cu si fara filtru de aer, facute la Mastertuner, diferenta de putere e de 10 CP, care se datoreaza in principal tubulaturii de aer foarte restrictive prezenta pe toate masinile VAG.


~Nautilus
sal

facem exact cum vrei tu , doar din inox, filtre nu vand dar nu cred ca este vre-o problema sa gasesti un filtru sport. si un heat shield... np

@lucian , cat timp sudez eu nu o sa sudez aluminiu sry , e otrava curata.
beck is offline  
Old 07-04-07, 18:17   #53
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: Fac tubulatura pt admisii

Nu pun filtru conic, pastrez airbox-ul stock cu filtrul original sau cu unul K&N si priza de aer din spatele farului stanga, ceea ce mi-ar fi trebuit era un tub de >80mm in locul celui stock care are mai putin de 60mm la interior, echipat cu urechile de prindere care sa se fixeze pe caroserie in acelasi loc ca si cele originale

~Nautilus
Nautilus is offline  
Old 23-04-07, 12:35   #54
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Fac tubulatura pt admisii

am ajuns acasa, aventura reincepe
beck is offline  
Old 23-04-07, 16:15   #55
sco211
FullSpeed Racing Member

Stage 5
 
sco211's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,364
Member of:
[FullSpeed Racing]
Default Re: Fac tubulatura pt admisii

daca ai ocazia...sa pui si tu niste poze cu lucrarile realizate...
vreau sa vad si io niste detalii...

bafta multa
sco211 is offline  
Old 23-04-07, 17:01   #56
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Fac tubulatura pt admisii

Quote:
Originally Posted by sco211 View Post
daca ai ocazia...sa pui si tu niste poze cu lucrarile realizate...
vreau sa vad si io niste detalii...

bafta multa
probabil cel mai repede vei vedea pe una dintre masinile mele, pentru ca nu am avut nici un client de pe 4tuning.

probabil ca daca fac si niste stickere o sa se inghesiuie lumea )
beck is offline  
Old 23-04-07, 20:00   #57
andreiuuu

Stage 3
 
andreiuuu's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 110
Exclamation Re: Fac tubulatura pt admisii

Quote:
Originally Posted by beck View Post
probabil cel mai repede vei vedea pe una dintre masinile mele, pentru ca nu am avut nici un client de pe 4tuning.

probabil ca daca fac si niste stickere o sa se inghesiuie lumea )
Auzi beck mi am pus si eu filtru de aer azi cu tubulatura cu totsport si vreaua sa ti cer parerea daca e pus bine , adica e cam cald aeru p acolo si stiam ca e3 sa absoarba aer rece si tubulatura aia se cam incalzeste..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	23042007276.jpg
Views:	229
Size:	715.9 KB
ID:	256082  
__________________
andreiuuu is offline  
Old 23-04-07, 20:12   #58
andreiuuu

Stage 3
 
andreiuuu's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 110
Default Re: Fac tubulatura pt admisii

Quote:
Originally Posted by Nautilus View Post
Nu pun filtru conic, pastrez airbox-ul stock cu filtrul original sau cu unul K&N si priza de aer din spatele farului stanga, ceea ce mi-ar fi trebuit era un tub de >80mm in locul celui stock care are mai putin de 60mm la interior, echipat cu urechile de prindere care sa se fixeze pe caroserie in acelasi loc ca si cele originale

~Nautilus
Cineva ? sa izolez cuceva tubulatura aia? ca se incalzeste ca naiba.. oricum park trage mai bine masina...
andreiuuu is offline  
Old 23-04-07, 20:16   #59
andreiuuu

Stage 3
 
andreiuuu's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 110
Default Re: Fac tubulatura pt admisii

Quote:
Originally Posted by sco211 View Post
daca ai ocazia...sa pui si tu niste poze cu lucrarile realizate...
vreau sa vad si io niste detalii...

bafta multa
Careva? ...........................
andreiuuu is offline  
Old 23-04-07, 21:36   #60
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Fac tubulatura pt admisii

este mai putin important ca se incalzeste tubul decat de unde trage aer filtrul.

si al tau este pus fix in fata radiatorului dupa cate vad in poze.

probabil ti se pare ca trage mai bine pt ca filtrul original trebuia schimbat si din cauza zgomotului produs de filtrul sport.
beck is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -