Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Piese Auto

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 25-03-07, 05:05   #31
im570rm

Stage 5
 
im570rm's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 489
Default Re: Fac tubulatura pt admisii

Nu ca ash prea sa iti stric topicul dar la borla se poate face acelasi lucru cu teava polishata de 63.5 si costa 1.5mil.Asha ca te-ai cam aruncat la pret.
im570rm is offline  
Old 25-03-07, 11:29   #32
stealth r/t tt

Stage 5
 
stealth r/t tt's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 306
Default Re: Fac tubulatura pt admisii

Quote:
Originally Posted by im570rm View Post
Nu ca ash prea sa iti stric topicul dar la borla se poate face acelasi lucru cu teava polishata de 63.5 si costa 1.5mil.Asha ca te-ai cam aruncat la pret.
eu cred ca tu bati un pic campiii. tu ce ai rude neamuri sau actiuni la borla????
mai demult tu imi spune-ai ca stii tu un atelier care face "serpisori", e cumva acelasi atelier? pune mana si fa si tu mai ieftin iesi cu poze, dynosheet, etc... si dupa aia sa vorbesti. Nu vreau sa intelegi ca am ceva personal cu tine, da omu asta ptr curiozitatea ta asa, are mai multe scule, mai performante decat are BORLA si din bucuresti, si din Pitesti si in curand si din Targoviste, si stii catzi raceri dastia de pe net au venit sa isi faca o investitie minima ptr masina lor????? iti spun eu NONE. Daca nu cunosti preturile da un telefon la baietzi aia care fac evacuari din vestu tarii si vezi cam catzi bani iti cer, ca fara 100eur nici nu raspund la telefon.
Eu personal cred ca daca vindea stikere si decal-uri + some shit (led-uri, neaone) - era coada la non stop...

shi mai e inca ceva, intreaba tu la borla(dealer-ul lor) asa de curiozitate ca vad ca esti tare bun prieten cu ei, ce teava folosesc ei, ca eu am auzit ceva cum ca dau buzna cand se deschide europa(orient), si tot pentru informarea ta du-te si cumpara tu un cot si teava da nu de acolo, ci de la ital inox si vezi cum iesi, ca daca nu ai ce face cu metrii de teava care iti raman sa ma cauti ca vreau sa imi fac mana curenta la balcon.
numai ai loc de ei, sunt la toate colturile, generatia nfs...
__________________
www.ToolMan.ro

Vanzari si Service la standarde ridicate
Husqvarna|Makita|Benza|Oregon|Fronius|Unior

tel: 0244 347414 / 0721 991892
stealth r/t tt is offline  
Old 25-03-07, 12:44   #33
im570rm

Stage 5
 
im570rm's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 489
Default Re: Fac tubulatura pt admisii

EU AM PE MASINA MEA ASA CEVA.Nu am pe nimeni la borla chiar nu le tzin partea,iar despre seripisori cel putin la pitesti am vazut eu cu ochii mei!Cer gen 400 eur pentru subaru si mi-au zis ca fac custom pentru orice masina de ce ash minti ...nu am nici un motiv.
In ultimul timp am tot vazut ca toate lumea umfla preturile eu deasta sunt revoltat si nicidecum nu fac reclama la borla.In fond cine e borla?O firma romaneasca care a luat patent de la cei din state...dar de departe sa faca ce fac cei din state.
Apropo....nu stiu ce fac baietii din vest...dar iti zic eu ...teava de 63.5 costs 210 ron 4 metri iar coturile sunt 3 ron in engross!Cum sa ceri 50 de euro avand in vedere ca materialele folosite costa gen 30-40 ron???
Mi se parea foarte convenabil la 100 de ron!Dar 150 ron sau 50 de euro cat cere el mi se pare mult.
Imi cer scuze beck pentru off topic,ai si tu dreptatea ta...cui nu-i convine nu cumpara .
im570rm is offline  
Old 25-03-07, 13:06   #34
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Fac tubulatura pt admisii

Quote:
Originally Posted by stealth r/t tt View Post
numai ai loc de ei, sunt la toate colturile, generatia nfs...
mersi man dar nu este nimeni vinovat, asa am fost toti invatati (inclusiv eu ) ca exista pe undeva un meserias care iti face din *** bici pe 2 beri la poarta 4 in faur.

iar de la 1,5 mil la 50 de euro nu e cale asa de lunga, pot lasa sudurile neslefuite
__________________
INOXWORKS

480 hp/t
beck is offline  
Old 25-03-07, 13:10   #35
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Fac tubulatura pt admisii

Quote:
Originally Posted by im570rm View Post
EU AM PE MASINA MEA ASA CEVA.Nu am pe nimeni la borla chiar nu le tzin partea,iar despre seripisori cel putin la pitesti am vazut eu cu ochii mei!Cer gen 400 eur pentru subaru si mi-au zis ca fac custom pentru orice masina de ce ash minti ...nu am nici un motiv.
In ultimul timp am tot vazut ca toate lumea umfla preturile eu deasta sunt revoltat si nicidecum nu fac reclama la borla.In fond cine e borla?O firma romaneasca care a luat patent de la cei din state...dar de departe sa faca ce fac cei din state.
Apropo....nu stiu ce fac baietii din vest...dar iti zic eu ...teava de 63.5 costs 210 ron 4 metri iar coturile sunt 3 ron in engross!Cum sa ceri 50 de euro avand in vedere ca materialele folosite costa gen 30-40 ron???
Mi se parea foarte convenabil la 100 de ron!Dar 150 ron sau 50 de euro cat cere el mi se pare mult.
Imi cer scuze beck pentru off topic,ai si tu dreptatea ta...cui nu-i convine nu cumpara .
a, pai cu preturile astea nu poti sa iei decat inox chinezesc care RUGINESTE.......de abrazive vad ca ai uitat, de investitia in echipamente iar ai uitat, si de tva iar ai uitat.
beck is offline  
Old 25-03-07, 17:21   #36
im570rm

Stage 5
 
im570rm's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 489
Default Re: Fac tubulatura pt admisii

Ti-am zis e topicul tau si scrii ce vrei pe el,dar te rog sa nu duci lumea in eroare ...n-am idee daca e chinezeasca japoneza sau cubaneza teava iti zic ca eu am de un an si jumatate si evacuare si admisie facuta de borla si nu a rugitnit.Tot ce am zis eu inseamna oret final client 1.5 mil cu factura.
im570rm is offline  
Old 25-03-07, 18:11   #37
LASERLOCK

Stage 2
 
LASERLOCK's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 39
Default Re: Fac tubulatura pt admisii

Admisie MADE BORLA Pitesti
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0814.jpg
Views:	312
Size:	233.2 KB
ID:	236730  
LASERLOCK is offline  
Old 25-03-07, 18:12   #38
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Fac tubulatura pt admisii

Quote:
Originally Posted by im570rm View Post
Ti-am zis e topicul tau si scrii ce vrei pe el,dar te rog sa nu duci lumea in eroare ...n-am idee daca e chinezeasca japoneza sau cubaneza teava iti zic ca eu am de un an si jumatate si evacuare si admisie facuta de borla si nu a rugitnit.Tot ce am zis eu inseamna oret final client 1.5 mil cu factura.
te-am obligat pe tine sau pe altcineva sa cumperi de la mine?

pe orice fac dau factura...pana una alta borla este in pitesti, si benzina dus intors te costa mai mult decat diferenta de la 1,5 mil la 1,7 .

si chiar nu cred ca ce ai facut tu la borla se compara la finish cu ce fac eu

cat despre indusul in eroare, nu eu o fac, ci tu cu preturi din burta sau de materiale dubios de ieftine

in final eu am o firma nu asociatie caritabila
beck is offline  
Old 25-03-07, 18:13   #39
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Fac tubulatura pt admisii

Quote:
Originally Posted by LASERLOCK View Post
Admisie MADE BORLA Pitesti
no coment

multumesc pt poza
beck is offline  
Old 25-03-07, 18:27   #40
im570rm

Stage 5
 
im570rm's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 489
Default Re: Fac tubulatura pt admisii

sincer eu zi ca ai o problema,stii ceva nici makar nu o sa mai raspund la comentariile tale cu preturi din burta samd.
Intradevar in poza aia a iesit de *** la mine a iesit mult mai bine ce e adevarat la mine a fost facut in bucuresti.
im570rm is offline  
Old 25-03-07, 20:06   #41
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Fac tubulatura pt admisii

Quote:
Originally Posted by im570rm View Post
sincer eu zi ca ai o problema,stii ceva nici makar nu o sa mai raspund la comentariile tale cu preturi din burta samd.
Intradevar in poza aia a iesit de *** la mine a iesit mult mai bine ce e adevarat la mine a fost facut in bucuresti.

nu, eu cred ca tu ai o problema...

ai vazut vre-o lucrare de a mea si nu ti-a placut sau care este defapt problema?
beck is offline  
Old 25-03-07, 23:42   #42
stealth r/t tt

Stage 5
 
stealth r/t tt's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 306
Default Re: Fac tubulatura pt admisii

Quote:
Originally Posted by LASERLOCK View Post
Admisie MADE BORLA Pitesti
e dementiala.
stealth r/t tt is offline  
Old 26-03-07, 00:48   #43
BMWPower

Stage 3
 
BMWPower's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 136
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Fac tubulatura pt admisii

Quote:
Originally Posted by im570rm View Post
...teava de 63.5 costs 210 ron 4 metri iar coturile sunt 3 ron in engross!Cum sa ceri 50 de euro avand in vedere ca materialele folosite costa gen 30-40 ron???.
ce legatura are una cu alta?
asta vara am schimbat un ghidaj de la o supapa care nu mai statea fixat, motorul era un m70b50(bmw v12) piesa in sine a costat pana in 50 ron, ar fi trebuit sa cer pe manopera pe undeva pe la 100 ron sa inteleg? Punctul meu este urmatorul, materialele poa sa le ia si de la remat pe 2 lei, munca omului face totul si investitia lui in scule si ani pierduti cu capatarea experientei, astea nu se platesc? de ce nu te apuci tu sa faci trasee ieftin, si eu vreau sa-mi fac evacuarea poate ma ajuti si pe mine cu un pret infim. Nu am nimic cu tine dar incearca sa respecti munca altuia sau poti da oricand pe alt canal daca ce gasesti aici nu e pe placul tau. Numai bine!
__________________
They wanna fingerprint me and give me some years, they'll only get one finger while i'm shifting gears.
Ex Sierra V12, BMW 850i
Actual Maserati Ghibli Primatist
BMWPower is offline  
Old 28-03-07, 20:20   #44
s3by
Midnight Racers Member

Stage 5
 
s3by's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 334
Member of:
[Midnight Racers]
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[RENAULT]
Default Re: Fac tubulatura pt admisii

Salut.Pentru un ford fiesta rs motor 1.8 16v 130cp se poate face ca ea de la mama ei are un traseu de *** .Daca nu gasesti poze cu traseul standard da un private mess pls si sa imi spui si un pretz.ms
__________________
"There is no replacement for displacement"





|Fiesta RS TURBO|by AS Tuning
Renault Clio Sport 172 Under construction

VAND JANTE PT FORD( 4X108 ) AZEV A
s3by is offline  
Old 28-03-07, 23:20   #45
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Fac tubulatura pt admisii

Quote:
Originally Posted by s3by View Post
Salut.Pentru un ford fiesta rs motor 1.8 16v 130cp se poate face ca ea de la mama ei are un traseu de *** .Daca nu gasesti poze cu traseul standard da un private mess pls si sa imi spui si un pretz.ms
se poate dar am plecat intr-o excursie prin europa 2-3 saptamani... postez aici cind ma intorc
beck is offline  
Closed Thread
Thread Tools


- Copyright 2024 4Tuning -