Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Piese Auto

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 15-08-06, 13:08   #16
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: CINE mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucureti ?

Quote:
Originally Posted by micutzu_mrc
Sunt o apa si un pamant toti ..............propun sa mergem peste ei sa o f......m in cur......mai cunosc si eu cel putin vreo 10 oamenii arsi de SCC.....astept sa vedem ce ziceti
Ai tu de recuperat bani de la SCC Bucuresti de te agiti asha de rau ?
Si foarte bine m-ai cunoscut pe mine si pe "asociatul" meu de ne cataloghezi "apa si pamant" ... asa de bine cunosti oameni care te-au "pupat in c#r" vreo 2 ani de zile ...
Si daca vrei sa vi la Constanta , te asteptam , sti unde sa ne gasesti ... sau ai uitat unde ai stat acum un an de zile o vara intreaga MOCCA si cum il chema pe cel la care ai stat , nu ?

Sau poate ai citit doar titlul topicului ... daca e asha , citeste mai jos inainte sa iti dai cu parerea :

Quote:
Originally Posted by elspa
PS: mentionez ca SCC Constanta si probabil si celelalte sucursale nu au nimic de a face cu asta, chiar cei Cta au fost foarte amabili cu mine si au incercat sa ma ajute
Un om nu dispare peste noapte ...
Pe ELSPA am incercat sa il ajut , i-am dat nr lui Dany de telefon , cand am venit din Constanta in Bucuresti eu l-am gasit pe Dany la magazin ... e adevarat ca l-am gasit la Ora 13 in loc de 10 , ca era luni , dar l-am gasit ...
Si daca chiar aveti probleme cu gasirea lui chiar asha de mari , angajati un detectiv particular ...

Quote:
Originally Posted by AlecsM
) ) u n-ai inteles ca nu mai exisa SCC ???? sorry da ma bufneste rasu )))
Te invit in Constanta sa vezi ca exista ... De la ora 10 pana la 18 , de luni pana vineri ... sigur ai sa gasesti pe cineva !
Cand nu o sa mai existe am sa te anunt eu personal ... Ok ? Ca sa nu iti mai dai cu parerea asha aiurea in necunostiinta de cauza ...

Pentru alte nelamuriri , va invit sa ma contactati telefonic , ori pe mine , ori pe asociatul meu ... Va spune Micutzu cum il cheama ...
__________________
2.0 @ Opel Astra F
3.0 @@ BMW E92 335i
https://www.youtube.com/user/Andrei77WRC
X-Ray-Eyes is offline  
Old 15-08-06, 13:27   #17
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: CINE mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucureti ?

Sad-ule....ce sa zic.....prima parte a topicului tau .....nu o inteleg multi. Cat despre oameni credeam ca se pot shimba...dar m am inselat.
-Treaba cu SCC Bucuresti din ce spuneti voi suna urat....dar eu nu cred ca se poate da la fund o asemenea afacere in asa scrt timp....probabil ca v-ati ars ....dar probabil ca nu...cine stie. Cat despre violenta ....sa mergem peste ei....sa facem sa dregem....va readuc aminte ca nu exsta decat cale legala sau varianta violenta care va va inculpa pe voi particpantii....dac ve-ti fi.
F_L_R is offline  
Old 15-08-06, 14:02   #18
micutzu_mrc

Presedinte MR

Stage 5
 
micutzu_mrc's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 840
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
Default Re: CINE mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucureti ?

[QUOTE=X-Ray-Eyes]Ai tu de recuperat bani de la SCC Bucuresti de te agiti asha de rau ?
Si foarte bine m-ai cunoscut pe mine si pe "asociatul" meu de ne cataloghezi "apa si pamant" ... asa de bine cunosti oameni care te-au "pupat in c#r" vreo 2 ani de zile ...
Si daca vrei sa vi la Constanta , te asteptam , sti unde sa ne gasesti ... sau ai uitat unde ai stat acum un an de zile o vara intreaga MOCCA si cum il chema pe cel la care ai stat , nu ?

Sau poate ai citit doar titlul topicului ... daca e asha , citeste mai jos inainte sa iti dai cu parerea :


Sad-le esti prea obraznic si vb aiurea .......nu contest de cate ori am fost la mare si am stat la CERes nu am stat si degeaba si nu am avut parte de un tratament mai special sa zicem dar am si platit cand a fost sezon ,etc ........ si de pupatul in cur de ce vb asa ma ca vati vandut la colt de strada pt bani..........vati intalnit pe ascuns si vorbeati..... si cand am am aflat si vam spus ca de ce nu vb toti fata in fata sa spunem ce avem de spus vati ars in bulan pt ca voi aveati alte interese.......dupa aceea nici sange in coaie nu aveai sami raspunzi la mobil ........si apropos cine erati voi inante sa intrati in MR ma ?????....va spun eu erati niste ANONIMI !!!

P.S.Nu am nimica cu baieti din constanta si va rog sa nu va amestecati ....discutia este intre mine si SAD-ul .........sper sa numai comentam nimica ca deschidem subiecte sensibile ...........
__________________


ESTE GATA.... WWW.MIDNIGHTRACERS.RO
micutzu_mrc is offline  
Old 15-08-06, 14:18   #19
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: CINE mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucureti ?

haideti ma...ce dracu, lasa-ti copilariile astea cu scandaluri si reglari de conturi ;
eu vreau doar sa vedem daca putem face ceva (cei care avem bani de luat) in afara de mersul la politie care mi se pare ultima varianta..
oricum eu nu-i inteleg, daca mergem la politie automat o sa le vina un control, si amenda minima e 50 mil (trebuie sa dai spaga sa iei amenda minima ), deci oricum ies mai bine daca ne dau banii inapoi
__________________
Sablare si PowderCoating - reconditionari jante, etrieri, etc
Da-ne un like pe Facebook
https://srzpowdercoating.ro
https://www.facebook.com/SRZPowdercoatingCustoms
elspa is offline  
Old 15-08-06, 14:28   #20
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: CINE mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucureti ?

Quote:
Originally Posted by micutzu_mrc
Sad-le esti prea obraznic si vb aiurea .......nu contest de cate ori am fost la mare si am stat la CERes nu am stat si degeaba si nu am avut parte de un tratament mai special sa zicem dar am si platit cand a fost sezon ,etc ........ si de pupatul in cur de ce vb asa ma ca vati vandut la colt de strada pt bani..........vati intalnit pe ascuns si vorbeati..... si cand am am aflat si vam spus ca de ce nu vb toti fata in fata sa spunem ce avem de spus vati ars in bulan pt ca voi aveati alte interese.......dupa aceea nici sange in coaie nu aveai sami raspunzi la mobil ........si apropos cine erati voi inante sa intrati in MR ma ?????....va spun eu erati niste ANONIMI !!!

P.S.Nu am nimica cu baieti din constanta si va rog sa nu va amestecati ....discutia este intre mine si SAD-ul .........sper sa numai comentam nimica ca deschidem subiecte sensibile ...........

Nu cred ca sunt obraznic deloc ... ar trebui sa inveti sa vorbesti si sa clasifici oamenii dupa cum merita nu dupa cum te taie capul ...
Tratament special .. sti tu mai bine ... stiu si altii ... vezi ca sunt si poze pe 4tuning ... de platit nu zic cine a platit ... tu in nici un caz ...
Ne-am vandut la colt de strada pentru bani ? Scuza-ma dar in 2 ani am investit in Midnight peste 1500 Euro , si meritele le-ai bagat tu "in buzunar " ... asha ca nu mai vorbi de bani ca te faci de ras !
Sa iti raspund la mobil ... m-ai sunat vreodata sau doar mi-ai dat Beep ???
Cine eram noi inainte sa intram in MR ? Probabil ca eram niste Anonimi ... anonimi pe care ii stia jumatate de tzara ... Anonimi care s-au cunoscut intradevar prin intermediul tau ... SI ASTA E SINGURUL LUCRU PENTRU CARE POT SA ITI MULTUMESC ... Asa am reusit sa cunosc niste oameni adevarati ...
Si daca vrei sa dezbatem problema asta o dezbatem pana cand te saturi ... deocamdata aici oamenii vor sa clarifice alt lucru , nu discutia dintre noi 2 ci " Ce se intampla cu Dany SCC ".
X-Ray-Eyes is offline  
Old 15-08-06, 14:44   #21
micutzu_mrc

Presedinte MR

Stage 5
 
micutzu_mrc's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 840
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
Default Re: CINE mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucureti ?

Cu siguranta noi doi o sa vb ca aici se intelege altfel si asa ca ...........Te salut !!!


P.s.Scuzati off topic ......o sa mi continui discutile fata in fata .........si imi mai cer scuze daca am mai jignit pe cine .........''PEACE'' NO WAR ))))
micutzu_mrc is offline  
Old 15-08-06, 18:15   #22
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: CINE mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucureti ?

pai cu un patron autist si in acelasi timp mitoman cum pm sa mearga firma...rookie gagiu oricum...vindea produse la dublu pret aproape m-am stricat de ras cand am auzit!
__________________
Best Impreza Exhaust Sound
We don't call FWD's as cars. They are "moving equipments"
zGb is offline  
Old 16-08-06, 03:07   #23
Andr3i

Stage 5
 
Andr3i's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,256
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: CINE mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucureti ?

Probleme cu asteptatul am avut si eu la SCC. Eu cel putin am primit niste motivatii cat timp am asteptat (nu stiu cat de adevarate sau nu erau...). In rest... nu am decat cuvinte de lauda pentru baietii de la Constanta...
__________________

Andr3i is offline  
Old 16-08-06, 04:56   #24
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: CINE mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucureti ?

Quote:
Originally Posted by X-Ray-Eyes
Te invit in Constanta sa vezi ca exista ... De la ora 10 pana la 18 , de luni pana vineri ... sigur ai sa gasesti pe cineva !
Cand nu o sa mai existe am sa te anunt eu personal ... Ok ? Ca sa nu iti mai dai cu parerea asha aiurea in necunostiinta de cauza ...
eu am scris in primul post un fapt real... nu stau sa ii dau acum copy/paste... pana la urma cred ca era vba de SCC Bucuresti si cred ca dak ar fi "luat-o" toata lumea mai pasnic am fi ajuns la alta concluzie pana la urma... da' ca de obice... of
Achim is offline  
Old 16-08-06, 10:38   #25
vlad_cielo

Stage 3
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 117
Default Re: CINE mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucureti ?

Pai eu sunt baiatul cu faruri cu angel, stopuri si xenoane. Platite integral pe 24.05.2006. Ce sa mai zic... deja sunt uimit cand dau de ei sau raspund la telefon. E pacat ca au procedat asa si la fel ca elpsa sunt interesat sa rezolvam problema. Ati vazut pe topicul scc am scris si cand am dat de ei, si Dani mi-a promis ca in maxim 2 sapt. se rezolva, am scris imediat ca s-a rezolvat problema. Din pacate am mers din nou pe incredere si dupa 3 sapt. cu Dani nu am mai reusit sa vorbesc (tel. inchis). La magazin de cate ori am fost nu era nimeni. Se poate pune un afis: sunt de gasit doar intre orele ....in zilele de.... Acum m-a sunat asociatul lui Dani si a ramas sa ne vedem azi. Sper sa se rezolve. Dar comportamentul lor lasa de dorit. Normal era sa raspunda la tel. si sa spun ca sunt probleme ceva. Pt. ca am fost si un om care a inteles, a zis ok sunt probleme mai asteptam. Doar astept de 3 luni....
Suma in cauza la mine este de: 2900 RON
vlad_cielo is offline  
Old 16-08-06, 19:01   #26
CeReS

Vicepresedinte CTA Anonymous MotorSport

Stage 5
 
CeReS's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 546
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: CINE mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucureti ?

Nu vreau sa comentez nimic despre seriozitatea lui Dani sau despre lipsa acesteia. Dar eu sun convins ca se vor rezolva problemele. Nu stiu f multe amanunte despre comenzile voastre, dar asta e tuningul in Romania. Totul dureaza. E posibil sa nu se fi strans suficiente comenzi la furnizorul respectiv, e posibil sa nu fie pe stoc la ei acum, nu stiu. Eu zic sa luati legatura cu Dani si sa vb cu el. Stiu ca e frustrant sa nu ti se raspunda la tel, dar trebuie insistat. Am trecut si eu prin asta de multe ori. Si cu el, si cu Gabi de la PitStop, si cu Nick de la Racing Nick. Dar pana la urma s-a rezolvat.

PS: Micutzule, daca ai vreo problema cu noi (cu mine sau cu Andrei) deschide un nou topic la Arena si ne certam acolo cat vrei. Nu-ti mai fa reclama aici ca nu e cazul. Vorba lui Florica majoritatea care scriu aici nu stiu despre ce vorbim si probabil nici nu ii intereseaza. Deschide acolo un topic nou si spunem ce vrei tu unii despre altii. Numai ca s-ar putea sa nu iesi prea bine. Sunt inca multi anonimi in MR si nu e locul lor acolo. Iar ramai cu 5 membrii si trebuie sa o iei de la capat.
CeReS is offline  
Old 16-08-06, 19:58   #27
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: CINE mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucureti ?

CeReS, problema nu era asteptatul cat lipsa de comunicare si senzatia de tzeapa..
Astazi m-am intalnit si eu si vlad_cielo cu baietii de la SCC Bucuresti care ne-au promis ca isi reiau activitatea in curand si ca vom primi banii integral inapoi. Noi sa zicem ca i-am crezut ca au fost convingatori (au avut probleme cu un import mare ), deci pana la proba contrarie a fost doar o lipsa de comunicare si o conjunctura nefavorabila.
De fapt asta era si scopul acestu thread sa ajungem sa vb cu ei nu sa adunam o gloata cu bate sa le luam capu .
Multumesc tuturor celor care au sustinut topicul, fiecare in felul lui
Deci asteptam si noi sa vedem ce se intampla , sper sa fie cum au zis.

Last edited by elspa; 16-08-06 at 20:00.
elspa is offline  
Old 16-08-06, 20:05   #28
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: CINE mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucureti ?

sper sa se poata rezolva totul pana la urma pe cai amiabile

eu unul nu am de ce sa ma plang de serviciile SCC... de doua ori am apelat la ei si am fost "servit" ok

cum am mai spus... sper sa se termine totul cu bine
Achim is offline  
Old 16-08-06, 21:26   #29
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: CINE mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucureti ?

Quote:
Originally Posted by CeReS
NuAm trecut si eu prin asta de multe ori. Si cu el, si cu Gabi de la PitStop, si cu Nick de la Racing Nick. Dar pana la urma s-a rezolvat.
Si nu e singurul ...
Si eu personal am inteles aceste aspecte:
Am asteptat 3 luni 2 jante pe fata , si inca 3 luni alte 2 jante pe spate de la Pitstop si am primit un Discount de 5 % ... - Nu am facut taraboi ...
Am asteptat la Racing Nick 7 ( SAPTE ) luni niste furtune de apa , si am achitat 42 milioane in prima zi si ulterior inca 23 milioane CASH ... Discount = 3% ... Nu am facut taraboi ...
De ce ?
Pentru ca inteleg anumite aspecte ...
Daca baietii de la SCC Bucuresti au luat legatura cu voi , inseamna ca au interes sa se rezolve problemele ... daca nu , vindeau tot si se mutau in Bahamas si va lasau cu buza umflata ...
Nu asha insa se rezolva problemele ... si ei stiu asta din moment ce v-au contactat ...
De ce ? Ptr ca lumea e mica ... sunt probleme multe , peste care trebuie sa trecem ... dar daca ni se mai pun alti saci in spate , drumul e mult mai greu ...
Sper sa intelegeti ce am vrut sa zic ...
X-Ray-Eyes is offline  
Old 18-08-06, 13:02   #30
micutzu_mrc

Presedinte MR

Stage 5
 
micutzu_mrc's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 840
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
Default Re: CINE mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucureti ?

Quote:
Originally Posted by CeReS

PS: Micutzule, daca ai vreo problema cu noi (cu mine sau cu Andrei) deschide un nou topic la Arena si ne certam acolo cat vrei. Nu-ti mai fa reclama aici ca nu e cazul. Vorba lui Florica majoritatea care scriu aici nu stiu despre ce vorbim si probabil nici nu ii intereseaza. Deschide acolo un topic nou si spunem ce vrei tu unii despre altii. Numai ca s-ar putea sa nu iesi prea bine. Sunt inca multi anonimi in MR si nu e locul lor acolo. Iar ramai cu 5 membrii si trebuie sa o iei de la capat.
Imi pare rau Ceres de discutile pe care leam provocat ....miam cerut scuze si mai devreme ............cel mai bine este o sa stam de vb fata in fata ....nu i asa???....ca aici se subantelege si nu ma pot face bine inteles nici eu ...........si plus de asta nu ramasesera 5 membri erau mai multi vreo 7-8 ))))............salut
micutzu_mrc is offline  
Closed Thread
Thread Tools


- Copyright 2024 4Tuning -