Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Piese Auto

Reply
 
Thread Tools
Old 31-10-10, 09:43   #31
flipper

Stage 5
 
flipper's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 987
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Ambreaje Custom

Quote:
Originally Posted by geanino View Post
salut! imi poti spune si mie cand as putea sa vin si cat dureaza totu?
Maxim 2 zile cu tot cu refacut. In principiu, luni,dar de preferat ar fi sa dai un telefon inainte pentru o programare ferma.
flipper is offline   Reply With Quote
Old 31-10-10, 09:54   #32
flipper

Stage 5
 
flipper's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 987
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Ambreaje Custom

Quote:
Originally Posted by Predator View Post
Hai sa o luam cu inceputul.
Momentan nu sun pe nimeni, mai ales ca nu sunt in tara.
Comparatia cu altii nu mi-a placut deloc si vreau sa nu o mai faci.
Si inafara se pot face lucruri proaste, il scoatem pe asta din lista de criterii. Iar eu nu trebuie sa lamuresc pe nimeni, nu sunt cel ce presteaza servicii.

Fara sa consider ca ai fi un mecanic prost, de vorba "fac eu treaba asta de ani buni, lasa la mine" eu personal sunt satul. Am vazut mesteri calificati (la firme de te doare mintea) care nu erau in stare sa desfasoare un cub sau sa stie ce aia o sectiune.

In incheiere, cand dau niste bani, ma interesez inainte. Si cand ii dau, vreau sa-mi faca placere.
Nu ma consider un asa zis mester calificat,doar am habar de ceea ce fac. Am o parere foarte proasta de anumite service-uri cu renume ( am avut cateva incidente...NX-ul nu a functionat, in teste cand s-a iesit mi s-a avariat masina), deci......nu trebuie sa ai un renume ca sa fii bun in ceea ce faci. Foarte bine ca te interesezi inainte de a da niste bani, dar nu crezi ca ar fi mai simplu daca m-ai suna?
__________________
Pasiunea nu are limite, iar noi stim cel mai bine acest lucru ... www.ambreiaje-custom.mht.ro

AMBREIAJE CUSTOM, ambreiaje reconditionate, service auto, diagnoza auto la cele mai mici preturi...Execut evacuari, trasee intercoolere la cele mai mici preturi. 0732.952.851 / 0761.596.290


flipper is offline   Reply With Quote
Old 31-10-10, 21:13   #33
spaga

Stage 2
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 49
Member of:
[VW]
Default Re: Ambreaje Custom

salut.pt un golf 5....1.9 tdi 105 cp cat ar costa transformarea kitului de ambreaj?urmeaza sa-i fac o resoftare.
spaga is offline   Reply With Quote
Old 31-10-10, 23:43   #34
flipper

Stage 5
 
flipper's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 987
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Ambreaje Custom

Quote:
Originally Posted by spaga View Post
salut.pt un golf 5....1.9 tdi 105 cp cat ar costa transformarea kitului de ambreaj?urmeaza sa-i fac o resoftare.
Sincer, daca vei avea doar soft, merge doar reconditionat, dar daca vrei sa aduci alte imbunatatiri motorului iti trebuie transformat sport. Fara usurat de volanta (kitul complet refacut...volanta, disc, placa) maxim 500 ron in functie de starea volantei.
flipper is offline   Reply With Quote
Old 07-12-10, 07:06   #35
s3by
Midnight Racers Member

Stage 5
 
s3by's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 334
Member of:
[Midnight Racers]
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[RENAULT]
Default Re: Ambreaje Custom

Salut,pentru Fiesta 1.6 turbo benzina transformare in ambreiaj sport la ce pret ? Si informativ te rog si un pret pentru o volanta usurata la aceiasi masina . Ms
s3by is offline   Reply With Quote
Old 11-12-10, 01:52   #36
flipper

Stage 5
 
flipper's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 987
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Ambreaje Custom

Quote:
Originally Posted by s3by View Post
Salut,pentru Fiesta 1.6 turbo benzina transformare in ambreiaj sport la ce pret ? Si informativ te rog si un pret pentru o volanta usurata la aceiasi masina . Ms
Intre 950 si 1150 ron tot kitul(placa, disc, volanta), in functie de ce anume vrei sa scoti din acel motor. Doar volanta intre 150 si 200 ron.
flipper is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 12:11   #37
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Ambreaje Custom

ma intereseaza si pe mine o conversie de la un ambreaj stock, la unu sport, care sa reziste la aprox 500Nm, dar care sa nu cupleze prea brusc.... si sa fie si destul de rezistent. il voi folosi la o masina de drift, unde clutch-kick-urile sunt la ordinea zlei
__________________
got smoke, will travel
bakal is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 14:29   #38
flipper

Stage 5
 
flipper's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 987
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Ambreaje Custom

Quote:
Originally Posted by bakal View Post
ma intereseaza si pe mine o conversie de la un ambreaj stock, la unu sport, care sa reziste la aprox 500Nm, dar care sa nu cupleze prea brusc.... si sa fie si destul de rezistent. il voi folosi la o masina de drift, unde clutch-kick-urile sunt la ordinea zlei
Suna-ma sa stam de vorba...0732.952.851 / 0761.596.290
flipper is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 12:09   #39
foreman

Stage 4
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 187
Default Re: Ambreaje Custom

salut..un refacut pt un seat leon 2.0 tdi 140 cp un pret te rog...
foreman is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 16:31   #40
flipper

Stage 5
 
flipper's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 987
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Ambreaje Custom

Quote:
Originally Posted by foreman View Post
salut..un refacut pt un seat leon 2.0 tdi 140 cp un pret te rog...
Daca vrei kitul stock (volanta, placa, disc) 500 ron, daca vrei sport, mai mult. Spune-mi ce anume te intereseaza, deoarece daca ai modificari pe masina cel refacut va tine mai mult decat unul de fabrica, dar vei avea nevoie de cel putin stage 1.
flipper is offline   Reply With Quote
Old 13-01-11, 18:01   #41
foreman

Stage 4
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 187
Default Re: Ambreaje Custom

refacuta k troscane k dreaqu..si poate si putin modificata daca se poate...o sa te sun la sfarsitul lunii si sa stabilim o zi exacta pt k sunt din pitesti si probabil o sa trebuiasca sa raman acolo...spune-mi cat dureaza sa o faci,demontat,montat si ce costuri mai impune..
foreman is offline   Reply With Quote
Old 27-02-11, 07:51   #42
sabyutza

Stage 3
 
sabyutza's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 78
Default Re: Ambreaje Custom

Salut am o honda prelude motor b20a3 2.0 12 v aspirat. m-ar interesa cat m-ar costa usurarea volantei si refacerea kitului de ambreiaj (placa, rulment, disc un pic spre sport).Motorul e deja dat jos.
__________________
Team Re-audio
sabyutza is offline   Reply With Quote
Old 05-03-11, 20:30   #43
flipper

Stage 5
 
flipper's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 987
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Ambreaje Custom

Quote:
Originally Posted by sabyutza View Post
Salut am o honda prelude motor b20a3 2.0 12 v aspirat. m-ar interesa cat m-ar costa usurarea volantei si refacerea kitului de ambreiaj (placa, rulment, disc un pic spre sport).Motorul e deja dat jos.
Suna-ma sa vorbim. Sunt mai multe tipuri de ambreiaje...stock, kevlar, ceramic...etc Ce intelegi tu....un pic spre sport?
flipper is offline   Reply With Quote
Old 05-03-11, 20:32   #44
flipper

Stage 5
 
flipper's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 987
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Ambreaje Custom

Quote:
Originally Posted by foreman View Post
refacuta k troscane k dreaqu..si poate si putin modificata daca se poate...o sa te sun la sfarsitul lunii si sa stabilim o zi exacta pt k sunt din pitesti si probabil o sa trebuiasca sa raman acolo...spune-mi cat dureaza sa o faci,demontat,montat si ce costuri mai impune..
Nu crezi ca e mai simplu sa dai un telefon, sau e ma simplu sa facem conversatie pe forum?
flipper is offline   Reply With Quote
Old 02-06-11, 10:10   #45
tmkrf

Stage 5
 
tmkrf's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,025
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: Ambreaje Custom

ceau , un disc de ambreiaj de dacia 1310 ( de 200 ,identic cu cel de nova ca si dimensiune) , se poate modifica in varianta sport si sa reziste 116 cai ? si un pret daca se poate ,mersi
tmkrf is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools


- Copyright 2024 4Tuning -