Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Piese Auto

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 27-11-10, 16:37   #31
mikinina

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 646
Member of:
[RENAULT]
Default Re: CAI PUTERE prin REDUCEREA FRECARII

Nu,nu,eu intreb pentru mine deoarece am pus DL si n-am avut problemecu nici un motor.Am facut si dyno dar fata de ce a spus fabricantul au iesit doar 2cp in plus...ar fi trebuit sa obtin vreo 200 fara sa fac vreo interventie,nu?
mikinina is offline  
Old 27-11-10, 18:39   #32
PSD-ul

Stage 5
 
PSD-ul's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 782
Member of:
[Opel]
Angry Re: CAI PUTERE prin REDUCEREA FRECARII

Sh3my,observ cu stupoare ca ai atat de mult creier in cap incat ungerea dintre el si cutia craniana este imposibila folosind chiar Methabond.

In prima faza ca baiat bun ce esti te-ne-am in norocu tau ... ne-ai facut pe toti prosti,toti care nu am fost deacord cu acesti aditivi, urmand acum a ne face si analfabeti si a ne corecta fara a gandi ca nu esti in masura sa faci asta.

Sa iti aduc la cunostinta inca un aspect pe care cu sigurnata nu ai avut timp sa il observi niciodata, nici tu, nici prietenul tau ing. mecanic (anonimul), intrucat ati fost mult mai ocupati cu circuitele si motorsportul decat a analiza majoritatea oamenilor cu care va contraziceti voi 2boi,aman-2!

Dragi vanzatori sau sustinatori de solutii magice obtinute din rezidurile fabricilor industriale.Tin sa va aduc la cunostinta inainte de toate ca niciun producator auto nu recomanda folosirea acestor produse.
Inainte de asta nu ati avut bunul simt si nici macar curiozitatea de a observa cu ce oameni va contraziceti.

Sa va arat o latura pe care nu o sa o intelegeti voi vanzatorii astia de malachie magica :

Va contraziceti vehement facand accounterii de aici prosti si analfabeti insa o faceti doar pentru faptul ca sunteti frustrati si nu puteti veni cu argumente solide atunci cand vine vorba de beneficiile aduse de solutiile magice.

Pe langa cei care cred ca dintr-un stiker lipit pe capota obtin 5CP sau un parasolar cu motorsport lipit la ora 20:00 sambata la Ikea obtin o aerodinamica mai buna mai sunt si cei care chiar isi dedica multe clipe din viata lor ( de foarte multe ori prea multe ) masinilor si puterii motoarelor.

Multi de aici cu care acum va contraziceti au inceput in prima faza cu calcule teoretice,matematice care evident de multe ori au dat cu , !
Multi fara a constientiza si-au ignorat din cauza pasiunii familia,nevasta,copilul,s-au ignorat chiar pe ei ,si-au neglijat tinuta,si-au neglijat serviciul,si-au neglijat alimentatia (mancand stiksuri prin garaje) iar lucrurile astea le-au facut poate inconstient,in dorinta de a obtine o masina mai performanta,o masina mai frumoasa,o masina mai puternica,o masina modificata.

Unii si-au dorit putere mai mare la motor,altii si-au dorit modificare estetica insa toti sunt uniti in pasiunea pentru fiare,pasiunea pentru masini.

Nu poti veni si face prost sau agramat un om care a facut foarte multe sacrificii,care isi dedica mult timp din viata masinii sale si modificarilor la motor.

Nu poti face asta din respect, inca odata zic, pentru noptile pierdute cautand pe internet informatii si facand calcule,pentru frigul indurat in garajele din foi de tabla de 1 cu geamuri sparte si cu lumina chioara.

Ignorati si nu stiti ce vorbiti insa temashi in norocu vostru v-as lua odata sa vedeti ce inseamna sa stai si sa te chinui in conditii nasoale.Sa va inghete si voua mainile pe chei,sa va doara capul, sa va curga nasul dar sa lucrati raciti la motoare pentru a obtine chiar si 1 CP in + la motor.

Nu cunoasteti multe insa ma declar primul si un foarte vehement contestatar al vostru.
Multi s-au chinuit foarte multe nopti pentru a obtine 10CP,iar voi acum dupa ce ei au muncit zeci de luni pentru asta veniti si contra unei sume de nimic le dati un lichid care ofera o putere cu pana la 10% mai mare.
Veniti la evenimente si facetiva taraba ca sa plecati de-acolo batuti,haituiti si blestemati de cei care s-au tavalit pe langa masinile lor pentru 10 CP!!!
Faceti asta si primul care va da dintii si geamurile de la masina jos sunt eu!
NU MAI INSULTATI PE NIMENI ( PROSTI-AGRAMATI).
Muriti si in loc de tamaie rugati preotul sa foloseasca Methabond.
PSD-ul is offline  
Old 27-11-10, 18:51   #33
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: CAI PUTERE prin REDUCEREA FRECARII

Mah da` ce te-ai enervat...vezi naibii sa nu-ti tremure pistolul de vopsit in mana .

Nu te mai criza atat ca oricum n-ai cu cine si pe langa asta nici nu merita.Krafmar ala face pe analfabetul ca sa ocoleasca intrebarile,iar sm3ny ala inca mai crede in Mos Craciun asa ca la mintea lui faptul ca noi cerem un alt fel de teste este o dovada de reacredinta,o prostie si o incultura faptul ca noi nu suntem dispusi sa consumam ceva adus aici de un tarabagiu cu origini incerte.
GTA is offline  
Old 27-11-10, 19:01   #34
PSD-ul

Stage 5
 
PSD-ul's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 782
Member of:
[Opel]
Arrow Re: CAI PUTERE prin REDUCEREA FRECARII

Nu pot uita de cate ori m-am chinuit cum cu siguranta ai facut asta si tu.
Cum as putea sa trec cu vederea mainile zdrelite cand ma uit la ele acum si vad cicatricele lasate de cricuri,piulite,chei si altele.
Cum pot uita ca veneau oameni inainte de evenimente cu 2 zile cu set de roti si capota din fibra pentru a le face (la timp) netinand cont ca aveam febra 40 si eram racit mort lucrand in garaj fara caldura. Acceptand lucrarea pentru ca stiam ca omul este pasionat pentru masina lui iar asta o poate confirma el DOI-ul ( Razvan cu ursul roz de la Drift ) !!!
CUM POT uita astea ? Nu le pot uita,e corect faptul ca nu o faceam gratis,castigam financiar insa sume.. la ce aveam de facut calificandu-le modice,inainte de toate era vb. de pasiunea cu care le faceam.

GTA : Ti-au luat internele alea de motor degeaba prietene,nu ai avut ce face,esti un baiat de bani gata iar fratele tau e Bill Gates. La ce ti-ai luat internele alea cand puteai folosi acest carmaz habar nu am ,ai gresit,te iertam.

Am muncit la masina mea ( OPEL CALIBRA PSD-ul ) 2 ani de zile,3 sferturi din salariu si tot ce castigam la garaj ii bagam in masina,daca stiam ca exista gama asta de lichide nici nu ma mai agitam sa bag 7000 euro in masina , era mai simplu sa cumpar cate 1 flacon din fiecare si cu-asta basta

Last edited by PSD-ul; 27-11-10 at 19:13. Reason: Am muncit la masina mea ( OPEL CALIBRA PSD-ul )........
PSD-ul is offline  
Old 27-11-10, 19:01   #35
Victor_Is

Stage 5
 
Victor_Is's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 477
Default Re: CAI PUTERE prin REDUCEREA FRECARII

Quote:
Originally Posted by GTA View Post
Mah da` ce te-ai enervat...vezi naibii sa nu-ti tremure pistolul de vopsit in mana .

Nu te mai criza atat ca oricum n-ai cu cine si pe langa asta nici nu merita.Krafmar ala face pe analfabetul ca sa ocoleasca intrebarile,iar sm3ny ala inca mai crede in Mos Craciun asa ca la mintea lui faptul ca noi cerem un alt fel de teste este o dovada de reacredinta,o prostie si o incultura faptul ca noi nu suntem dispusi sa consumam ceva adus aici de un tarabagiu cu origini incerte.
PSD un 10 + pt aceasta postare

(p,s, am urmarit si celalalt topic cu aberatii)
Victor_Is is offline  
Old 27-11-10, 19:12   #36
turb0

Stage 5
 
turb0's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,617
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: CAI PUTERE prin REDUCEREA FRECARII

S-au sters posturi, probabil se vor da avertismente, degeaba. Nimeni nu are incredere in aceasta smantana, topicul ar trebui inchis, sa se termine aceasta cacealma.
turb0 is offline  
Old 27-11-10, 19:52   #37
shm3ny

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 665
Default Re: CAI PUTERE prin REDUCEREA FRECARII

repet pt ultima oara:

1. NU VAND NIMIC, jobul care il am nu imi permite sa mai fac si altceva in timpul libersi ( daca vreti sa va interesati , m-am inscris la metabond doar pt a cumpara mai ieftin pt mine ), dar nu mi sa parut corect comportamentul vostru fata de un produs si fata de vanzator
2. pe domnul krafmar nul cunosc de nici un fel
3. pe acest forum am ajuns tot din pasiune pt masini si incerc sa invatz cate ceva tot timpul colegii care ma cunosc de pe clubopel (shjnock) o pot confirma
4. .... moderatorii au sters din analfabetismul nostru enumerat pe aici ... aici m-am inclus si eu si m-am referit la felul de a vorbi ; sunt unul din adeptii scrisului corect si comportamentului civilizat chiar si pe un forum dar cu toate astea nici eu nu respect tot timpul
5. sa sti ca in urmatoarea masina chiar voi pune pe riscul meu si pe barba mea metabond si poate voi face si un dyno test desi N-AM SUSTINUT CA ACEST PRODUS ITI VA UMPLE MASINA DE CAI PUTERE
shm3ny is offline  
Old 27-11-10, 20:06   #38
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: CAI PUTERE prin REDUCEREA FRECARII

Am şters doar jignirile, şi nici alea pe toate...
Calmaţi-vă, chiar n-are rost să ne enervăm pentru un produs supraevaluat...
aleks is offline  
Old 27-11-10, 21:29   #39
-Mihail

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 28
Default Re: CAI PUTERE prin REDUCEREA FRECARII

Quote:
Originally Posted by PSD-ul View Post
Sh3my,observ cu stupoare ca ai atat de mult creier in cap incat ungerea dintre el si cutia craniana este imposibila folosind chiar Methabond.

In prima faza ca baiat bun ce esti te-ne-am in norocu tau ... ne-ai facut pe toti prosti,toti care nu am fost deacord cu acesti aditivi, urmand acum a ne face si analfabeti si a ne corecta fara a gandi ca nu esti in masura sa faci asta.

Sa iti aduc la cunostinta inca un aspect pe care cu sigurnata nu ai avut timp sa il observi niciodata, nici tu, nici prietenul tau ing. mecanic (anonimul), intrucat ati fost mult mai ocupati cu circuitele si motorsportul decat a analiza majoritatea oamenilor cu care va contraziceti voi 2boi,aman-2!

Dragi vanzatori sau sustinatori de solutii magice obtinute din rezidurile fabricilor industriale.Tin sa va aduc la cunostinta inainte de toate ca niciun producator auto nu recomanda folosirea acestor produse.
Inainte de asta nu ati avut bunul simt si nici macar curiozitatea de a observa cu ce oameni va contraziceti.

Sa va arat o latura pe care nu o sa o intelegeti voi vanzatorii astia de malachie magica :

Va contraziceti vehement facand accounterii de aici prosti si analfabeti insa o faceti doar pentru faptul ca sunteti frustrati si nu puteti veni cu argumente solide atunci cand vine vorba de beneficiile aduse de solutiile magice.

Pe langa cei care cred ca dintr-un stiker lipit pe capota obtin 5CP sau un parasolar cu motorsport lipit la ora 20:00 sambata la Ikea obtin o aerodinamica mai buna mai sunt si cei care chiar isi dedica multe clipe din viata lor ( de foarte multe ori prea multe ) masinilor si puterii motoarelor.

Multi de aici cu care acum va contraziceti au inceput in prima faza cu calcule teoretice,matematice care evident de multe ori au dat cu , !
Multi fara a constientiza si-au ignorat din cauza pasiunii familia,nevasta,copilul,s-au ignorat chiar pe ei ,si-au neglijat tinuta,si-au neglijat serviciul,si-au neglijat alimentatia (mancand stiksuri prin garaje) iar lucrurile astea le-au facut poate inconstient,in dorinta de a obtine o masina mai performanta,o masina mai frumoasa,o masina mai puternica,o masina modificata.

Unii si-au dorit putere mai mare la motor,altii si-au dorit modificare estetica insa toti sunt uniti in pasiunea pentru fiare,pasiunea pentru masini.

Nu poti veni si face prost sau agramat un om care a facut foarte multe sacrificii,care isi dedica mult timp din viata masinii sale si modificarilor la motor.

Nu poti face asta din respect, inca odata zic, pentru noptile pierdute cautand pe internet informatii si facand calcule,pentru frigul indurat in garajele din foi de tabla de 1 cu geamuri sparte si cu lumina chioara.

Ignorati si nu stiti ce vorbiti insa temashi in norocu vostru v-as lua odata sa vedeti ce inseamna sa stai si sa te chinui in conditii nasoale.Sa va inghete si voua mainile pe chei,sa va doara capul, sa va curga nasul dar sa lucrati raciti la motoare pentru a obtine chiar si 1 CP in + la motor.

Nu cunoasteti multe insa ma declar primul si un foarte vehement contestatar al vostru.
Multi s-au chinuit foarte multe nopti pentru a obtine 10CP,iar voi acum dupa ce ei au muncit zeci de luni pentru asta veniti si contra unei sume de nimic le dati un lichid care ofera o putere cu pana la 10% mai mare.
Veniti la evenimente si facetiva taraba ca sa plecati de-acolo batuti,haituiti si blestemati de cei care s-au tavalit pe langa masinile lor pentru 10 CP!!!
Faceti asta si primul care va da dintii si geamurile de la masina jos sunt eu!
NU MAI INSULTATI PE NIMENI ( PROSTI-AGRAMATI).
Muriti si in loc de tamaie rugati preotul sa foloseasca Methabond.
+10 FARA CUVINTE FOARTE REALA ANALIZA
( daca gsesti mai multe pietre opreste-ne si noua ca mai stiu si eu cativa amatori de tir )
-Mihail is offline  
Old 28-11-10, 23:55   #40
agentulsecret4

Stage 5
 
agentulsecret4's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 295
Member of:
[PORSCHE]
Default Re: CAI PUTERE prin REDUCEREA FRECARII

sus cu smantana magica)..ce sa stie nea caisa ..el isi ia procent....bagati ulei BUN la motor si benzina in rezervor. asa au fost proiectate sa merga ..nu aditivi magici..

+10 PSD-UL DUCE GREUL
__________________
agentulsecret4 is offline  
Old 29-11-10, 00:31   #41
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: CAI PUTERE prin REDUCEREA FRECARII

uitati cine foloseste Metabond.
O gramada de raceri :AICI
cangri is offline  
Old 29-11-10, 02:14   #42
PSD-ul

Stage 5
 
PSD-ul's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 782
Member of:
[Opel]
Thumbs down Re: CAI PUTERE prin REDUCEREA FRECARII

Sa analizam 2 fotografii selectate :

Atat in prima cat si in a doua fotografie se pot observa reactiile oamenilor. In prima fotografie la un simplu semnal toti se ridica in picioare si aplauda cu toate ca sunt total dezinteresati despre ce vorbesc cei ce se afla in fata lor.

In a doua fotografie se poate observa si face o medie de varsta +50 ani,nu intelegem noi ca oamenii prosti si analfabeti ce suntem cum tataie avea in tinerete Mustang si nici cum doamna in rosu a obtinut o frecare mai usoara alaturi de Matizul de aceiasi culoare.

Ne pastram ironia pentru ca suntem tratati cu dispret,cu nepasare,pentru ca nu putem sa ne lasam manipulati de produse magice.
Nu cred in Merlin si nici in Zana Maseluta,cu siguranta aceste produse sunt create de ei drept urmare nici il ele nu cred.

Recomand tuturor cu toata increderea in dorinta de a nu fi pacaliti oamenii necunoscatori si putin naivi ca il loc sa cumpere asemenea produse sa schimbe uleiul si consumabilele la masina la termen sau inainte de termen cu 2000de km si cu siguranta vor obtine si mentine rezultate mai bune.

E ca si cand in loc sa te duci la frizer sa te tunzi folosesti spuma ca sa-ti cada paru.

Nu ne faceti sa ne aducem aminte de noptile petrecute in garaje inghetand de frig,sa ne aducem aminte de sculele pe care nu le gaseam,de mainile zdrelite si de noptile petrecute printre fiare departe de familie si de copii.

Nu mai victimizati , creati multe victime sentimental,financiar. Nu pozati in oameni nevinovati voi astia care sustineti si vindeti asemenea produse. Daca ati cumparat mintea si sufletul acelor aplaudaci asa cum se intampla si in politica asta nu inseamna ca ne puteti cumpara prostindu-ne si pe noi,cu toate astea,en`joy!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	aeab0ea436d08b132896a779793df93757dea307.jpg
Views:	80
Size:	41.7 KB
ID:	1760720   Click image for larger version

Name:	c3a078c3a294226c9139c44148a51b264eadf030.jpg
Views:	72
Size:	51.7 KB
ID:	1760721  
PSD-ul is offline  
Old 29-11-10, 02:33   #43
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: CAI PUTERE prin REDUCEREA FRECARII

Quote:
Originally Posted by PSD-ul View Post
Sa analizam 2 fotografii selectate :

Atat in prima cat si in a doua fotografie se pot observa reactiile oamenilor. In prima fotografie la un simplu semnal toti se ridica in picioare si aplauda cu toate ca sunt total dezinteresati despre ce vorbesc cei ce se afla in fata lor.

In a doua fotografie se poate observa si face o medie de varsta +50 ani,nu intelegem noi ca oamenii prosti si analfabeti ce suntem cum tataie avea in tinerete Mustang si nici cum doamna in rosu a obtinut o frecare mai usoara alaturi de Matizul de aceiasi culoare.

Ne pastram ironia pentru ca suntem tratati cu dispret,cu nepasare,pentru ca nu putem sa ne lasam manipulati de produse magice.
Nu cred in Merlin si nici in Zana Maseluta,cu siguranta aceste produse sunt create de ei drept urmare nici il ele nu cred.

Recomand tuturor cu toata increderea in dorinta de a nu fi pacaliti oamenii necunoscatori si putin naivi ca il loc sa cumpere asemenea produse sa schimbe uleiul si consumabilele la masina la termen sau inainte de termen cu 2000de km si cu siguranta vor obtine si mentine rezultate mai bune.

E ca si cand in loc sa te duci la frizer sa te tunzi folosesti spuma ca sa-ti cada paru.

Nu ne faceti sa ne aducem aminte de noptile petrecute in garaje inghetand de frig,sa ne aducem aminte de sculele pe care nu le gaseam,de mainile zdrelite si de noptile petrecute printre fiare departe de familie si de copii.

Nu mai victimizati , creati multe victime sentimental,financiar. Nu pozati in oameni nevinovati voi astia care sustineti si vindeti asemenea produse. Daca ati cumparat mintea si sufletul acelor aplaudaci asa cum se intampla si in politica asta nu inseamna ca ne puteti cumpara prostindu-ne si pe noi,cu toate astea,en`joy!
Niste someri fomisti,imbracati in hainele de nunta,adunati la un training de vanzari unde sunt invatati "abecedarul" inselatoriei,insa ce nu stiu cei care au venit aici este faptul ca multi dintre noi am facut deja asa ceva cu mult timp inainte,in domeniul in care ei incearca sa ne insele avem deja destule cunostinte incat sa nu ne lasam inselati de primul lesinat care incearca marea cu degetul.....

In alta ordine de idei,MERLIN reprezinta un personaj mult prea demn pentru a fi incadrat cu persoane de genul "krafmar"....pentru unii chiar a existat in realitate sub forma unui extraterestru care a revolutionat stiinta acelor vremuri,pentru altii este un personaj de poveste foarte altruist si pozitiv in actiunile sale,pentru mine reprezinta un serial destul de interesant..captivant,cu o poveste care include fantezie,actiune,drama,comedie si o vesnica poveste de dragoste.

In conluzie,propun sa ignoram acest topic...cel putin pana cand apar acele teste cu masini reale consumatoare de Metabond...
GTA is offline  
Old 30-11-10, 16:24   #44
Nemilosu


Stage 5
 
Nemilosu's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,919
Member of:
[DAEWOO]
[AUDI]
[4Tuning International]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: CAI PUTERE prin REDUCEREA FRECARII

ceva de genul no comment:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	c3a078c3a294226c9139c44148a51b264eadf030.jpg
Views:	102
Size:	52.7 KB
ID:	1762642  
Nemilosu is offline  
Old 30-11-10, 20:46   #45
WRT-SHARK

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 721
Default Re: CAI PUTERE prin REDUCEREA FRECARII

Quote:
Originally Posted by Nemilosu View Post
ceva de genul no comment:
Ala de linga el e mort deja... cred ca a gresit flaconul, a luat Gold in loc de Old si sa gripat vreun ventricul. Puteau macar sa-i puna o lumanare intre degete...
Si daca nu ma insel poza e din plenara in care se prezenta inovativul produs Metabond Pamantin, un tratament care familiarizeaza corpul uman cu prezenta inobilatoare a solului, recomandat inainte de tratamentul cu microterapeuticele cardiovasculare.
WRT-SHARK is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -