Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Piese Auto

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 26-05-09, 17:41   #1
krafmar

Stage 2
 
krafmar's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 34
Default CAI PUTERE prin REDUCEREA FRECARII

BULETIN DE ANALIZA efectuata de LOTEC Moterenbau GmbH – Kolbermoor - Germania

FERRARI SI METABOND

METABOND REDUCE FRECAREA SI UZURA

Produse care se poate folosi pentru reducerea frecarii si cresterea puterii sunt:

1 - Tratament pentru motor in baie de ulei

2 - Aditiv pentru carburant

3 - Tratament pentru cutie de viteza neautomata

4 - Tratament pentru rulmenti, planetare

REDUCEREA FRECARII va fi mai mult de 60%.
CRESTEREA PUTERII pana 10%
REDUCEREA CONSUMULUI DE CARBURANT pana 20%
krafmar is offline  
Old 27-05-09, 07:58   #2
Evil Yuri

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 869
Default Re: CAI PUTERE prin REDUCEREA FRECARII

Sunt oarecum sceptic legat de asemenea solutii minune, mai ales in momentul in care cel care ii face reclama lucreaza la firma respectiva. Insa ce astept eu sunt niste teste care sa ma contrazica si care sa dovedeasca faptul ca respectiva solutie stie sa faca macar 80% din cat este prezentata in reclama.

A nu se lua in nume de rau, chiar sunt curios sa incerc asa ceva.
__________________
Evil Yuri is offline  
Old 27-05-09, 12:54   #3
krafmar

Stage 2
 
krafmar's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 34
Default Re: CAI PUTERE prin REDUCEREA FRECARII

Pentru cine este sceptic, poate sa se convinga cu ochii sai. In fiecare joi la bucuresti este o prezentare practica cu aceste produse. Invitatia gasiti pe SIMPOZION METABOND BUCURESTI
krafmar is offline  
Old 06-06-09, 16:06   #4
Klean

Stage 1
 
Klean's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 23
Default Re: CAI PUTERE prin REDUCEREA FRECARII

Caut fista tehnica a produsului, fisa tehnica de securitate (MSDS), si certificarea TUV pentru produsele Metabond.

Le aveti?

Am cautat informatii pe www.lotec-gmbh.de despre test. Nimic...asa ca le-am scris.

Astept documentele solicitate, dupa care va fac comanda.
Klean is offline  
Old 13-06-09, 11:45   #5
shm3ny

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 665
Default Re: CAI PUTERE prin REDUCEREA FRECARII

sal, pot sa zic ca si eu am folosit pe o solenza asa ceva si a fost ok , nu stiu cum a fost cu consumul dar am zburat prin bg cu 170km/h fara pb
shm3ny is offline  
Old 17-06-09, 12:27   #6
focu25

Stage 2
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 50
Default Re: CAI PUTERE prin REDUCEREA FRECARII

aha. si inainte de a folosi metabond sa intelegem ca nu puteai sai dai 170? eu am folosit si fara suparare da e frectie la picor de lemn.
focu25 is offline  
Old 18-06-09, 08:24   #7
shm3ny

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 665
Default Re: CAI PUTERE prin REDUCEREA FRECARII

da sincer cand ajungeam la 130km/h mai aveai impresia ca isi da duhu pe sosea (stiu ca solenza poate 190km/h motorul 1.9 pe motorina deoarece am mers ; dar asta ers 1.4 benzina si avea pb cu catalizatorul si/sau ambreiajul , daia mergea asa ) iar dupa ce ii puneam o doza de metabond depasea 130 de parca nar fi existat pb alea , app eu din cate vezi nu ti-am zis sa cumperi de la mine sau de la x , am zis doar ca am folosit si intradevar, culmea e unul dintre putinele produse care fac ceea ce zic
shm3ny is offline  
Old 18-08-09, 22:33   #8
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: CAI PUTERE prin REDUCEREA FRECARII

Cred ca ar fi realmente interesant sa facem un astfel de test pe stand si sa vedem efectul.
Am efectuat deja mai multe astfel de teste dar nu cu aditivi si rezultatele au fost din cele mai neasteptate.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 19-08-09, 09:18   #9
krafmar

Stage 2
 
krafmar's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 34
Default Re: CAI PUTERE prin REDUCEREA FRECARII

Sunt disponibil pentru o PREZENTARE PRACTICA cu un APARAT HERBERT la domiciliu, oriunde in tara.
krafmar is offline  
Old 19-08-09, 09:24   #10
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: CAI PUTERE prin REDUCEREA FRECARII

Eu vad mult mai pragmatic treaba asta.
Voi sustineti ca dupa un tratament(te rog sa explic in ce consta si cum se face) masina are o crestere de putere.
Nu aprob nu contest asta ramane deschis entru orice rezultat.
Practic si stintific aceste masuratori nu sunt greu de facut.
Se pune masina pe standul dinamometric https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tun...acingcode.html, se masoara cat scoate la baza apoi acolo cu o comisie se aplica tratamentul conform manualului de utilizare si se reface testul.
Trebuie sa vedem ca puterea a crescut.
Corect sau nu?

Daca testul este pozitiv putem face si o colaborare in vederea comercializari la punctul nostru de lucru.
Poate nu este un dever atat de mare dar tinand cont ca majoritatea masinilor performante ne-au trecut pragul si o vor mai face cred ca ar fi un plus de imagine pentru produsul vostru si de ce nu un castig financiar decent pentru toti partenerii.

Last edited by SEBASTIAN; 19-08-09 at 09:27.
SEBASTIAN is offline  
Old 21-08-09, 09:36   #11
krafmar

Stage 2
 
krafmar's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 34
Default Re: CAI PUTERE prin REDUCEREA FRECARII

Sunt 15 ani de teste facute cu Metabond, si rezultatele au fost toate foarte pozitive.
Acum o saptamana, v-am trimis un email sa imi dati numar telefon dvs, si am lasat un numar al nostru, sa ne putem intilni si sa facem toate probele pe care doriti.
Eu personal am clienti care au echipe in FORMULA 3, FORMULA RENAULT ITALIA si EUROCUP FORMULA RENAULT. Si rezultatele vorbesc.
krafmar is offline  
Old 21-08-09, 09:43   #12
p_vio46

Stage 5
 
p_vio46's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,680
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[RENAULT]
Default Re: CAI PUTERE prin REDUCEREA FRECARII

daca se vor concretiza testele va rugam sa postati aici si rezultatele indiferent daca acestea sunt pozitive sau negative
p_vio46 is offline  
Old 21-08-09, 10:09   #13
scorpio GL

Stage 5
 
scorpio GL's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2,652
Default Re: CAI PUTERE prin REDUCEREA FRECARII

un dynotest ar fi destul de elocvent daca nu se eschiveaza cei care comerciaza aceste produse.
scorpio GL is offline  
Old 21-08-09, 11:27   #14
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: CAI PUTERE prin REDUCEREA FRECARII

Quote:
Originally Posted by scorpio GL View Post
un dynotest ar fi destul de elocvent daca nu se eschiveaza cei care comerciaza aceste produse.
pai deja s-au eschivat.. )

eu chiar am mare incredere in aditivii de cutie
beck is offline  
Old 21-08-09, 14:07   #15
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: CAI PUTERE prin REDUCEREA FRECARII

Quote:
Originally Posted by krafmar View Post
Sunt 15 ani de teste facute cu Metabond, si rezultatele au fost toate foarte pozitive.
Acum o saptamana, v-am trimis un email sa imi dati numar telefon dvs, si am lasat un numar al nostru, sa ne putem intilni si sa facem toate probele pe care doriti.
Eu personal am clienti care au echipe in FORMULA 3, FORMULA RENAULT ITALIA si EUROCUP FORMULA RENAULT. Si rezultatele vorbesc.
Multumesc, am primit mesajul s l-am redirectionat catre domnul care se ocupa de piese si accesorii la noi.
Am vazut, am citit atat de multe incat eu cred foarte putin in produsele in care se investeste mult marketing.
Nu contest cu nimic valoarea si calitatile acestor produse, insa un test profesional de masurare putere nu poate aduce decat lumina in astfel de situatii.

Cea ce va propuneam, in vederea dezvoltarii credibilitatii este sa efectuati intr-un loc impartial un set de doua teste, unul fara aceasta solutie si altul cu.
Filmat, cu martori si fara alte interventii.
Eu nu sunt dusmanul aditivilor si a acestor solutii, insa cred in ceea ce vad demonstrat stintific.
SEBASTIAN is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -