Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Piese Auto

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 09-01-06, 14:33   #31
omuliber

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 340
Default

Compresorul te poate duce pe la 200-210 CP. Turbina te duce mult mai sus, dar cu modificarile aferente in motor, admisie, evacuare, electronica, etc.
Compresorul functioneaza antrenat de o curea si are avantajul ca-ti ofera putere, din turatii joase.
omuliber is offline  
Old 09-01-06, 14:36   #32
omuliber

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 340
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"sevi\"
Quote:
Originally Posted by \"omuliber\"


Am sa te rog sa-mi spui ce cod are turbina si de pe ce masina este!

Nu-mi zice GARRETT, ca nu-i suficient, codul complet (ex: GT1749, etc).

Merci!
Turbina este montata pe un LET si nu are placuta cu serie. Scrie doar A/R .70 EC1 M24
Turbina este un GARRETT GT28 cu modificari. Iti pot da la 550 EUR + TVA dar are dezavantajul ca nu este racita cu apa... iar pt LET... e mult mai complicat sa adaptezi o asemenea turbina decat sa faci UPGRADE pe K16-ele de fabrica.
Deci, raspunsul este 550 EUR + TVA
omuliber is offline  
Old 09-01-06, 17:03   #33
ugod

Stage 5
 
ugod's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,804
Default

suna ok , cum putem face ca eu sunt din Timisoara , cat ma costa cu manopera daca faci , sau daca ai pe cineva sa o monteze , mai ales partea de turbo ma intereseaza . daca esti pe mesenger putem vorbii mai usor id : ugodvamesu
__________________
execut Evacuari Inox ,admisii aluminiu custom. Suduri in Inox ,Aluminiu ,Magneziu in mediu protector .Taieri flanse cu plasma pt admisi sau evacuari .
DEZMEMBRARI VW GOLF 1,2,3,4, PASSAT B3 B4 Corrado
Diferite motorizari: 1400, 1600, 1800, 2000 8v, 2000 16v, 2800 VR6, 1900 D, TD, TDI
YM/ID: ugodvamesu
E-mail:ugodvamesu@yahoo.com
TEL: 0722410820
ugod is offline  
Old 11-01-06, 11:20   #34
AndreiABS

Stage 3
 
AndreiABS's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 153
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
[RENAULT]
[Nissan]
Default

Pentru un Opel Astra F cu motor de 1.4 ai ceva?Are 44 de KW.multumesc anticipat!
AndreiABS is offline  
Old 11-01-06, 11:57   #35
omuliber

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 340
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"AndreiABS\"
Pentru un Opel Astra F cu motor de 1.4 ai ceva?Are 44 de KW.multumesc anticipat!
Da, daca vrei sa-i pui turbina, am un IHI RHF5 raicta cu apa, la 280 EUR + TVA.
omuliber is offline  
Old 11-01-06, 17:09   #36
AndreiABS

Stage 3
 
AndreiABS's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 153
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
[RENAULT]
[Nissan]
Default

poti sa-mi lasi un numar de telefon sau un ID de messenger te rog?
AndreiABS is offline  
Old 11-01-06, 20:45   #37
Cataaa

Stage 3
 
Cataaa's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 167
Default

Pentru F8Q-P6 1,9Dde pe solenza merge turbina de 1,9dci?cu montarea cum rezolv?
Cataaa is offline  
Old 11-01-06, 22:56   #38
andrei318ti

Stage 2
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 71
Default

Din simpla curiozitate. Tu recomanzi la toata lumea cu motor aspirat o turbina. Te ocupi si de partea cu montajul adica modificatul galeriilor de admisie si evacuare? Daca da as dori si eu un pret pentru o turbina pentru un motor de BMW COD M42 de 1.8 16v 140CP. Am vazut un kit de la mosselman in germania care scoate din motorul asta undeva la 189CP. Poti sa imi oferi ceva similar?
andrei318ti is offline  
Old 11-01-06, 23:19   #39
sevi

Stage 4
 
sevi's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 185
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"andrei318ti\"
Din simpla curiozitate. Tu recomanzi la toata lumea cu motor aspirat o turbina. Te ocupi si de partea cu montajul adica modificatul galeriilor de admisie si evacuare? Daca da as dori si eu un pret pentru o turbina pentru un motor de BMW COD M42 de 1.8 16v 140CP. Am vazut un kit de la mosselman in germania care scoate din motorul asta undeva la 189CP. Poti sa imi oferi ceva similar?
Buna intrebare Ce facem cu compresia, de unde bagam apa, ulei -poate carbuni- sau doar vindem ceva inutilizabil pe motoarele stock aspirate.
sevi is offline  
Old 12-01-06, 09:33   #40
omuliber

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 340
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"andrei318ti\"
Din simpla curiozitate. Tu recomanzi la toata lumea cu motor aspirat o turbina. Te ocupi si de partea cu montajul adica modificatul galeriilor de admisie si evacuare? Daca da as dori si eu un pret pentru o turbina pentru un motor de BMW COD M42 de 1.8 16v 140CP. Am vazut un kit de la mosselman in germania care scoate din motorul asta undeva la 189CP. Poti sa imi oferi ceva similar?
Titlul topicului este sugestiv, \"TURBINE!!!\", cei care vin aici, este evident ca asta se asteapta sa gaseasca. Daca citesti si primul post, vei intelege mai bine asta.
Celor ca tine, care cauta turbine pt motoare aspirate dar nu s-au documentat suficient, le fac recomandari bazate pe parametrii la care vor sa ajunga, pe parametrii motorului si pe spatiul de care dispun, si in plus de asta, ii avertizez pe cei care se astepta ca cu o turbina sa rezolve tot, sa fie atenti la celelalte detalii.
Cei care nu sunt multumiti cu recomandarile, ii rog respectuos sa vina cu solutiile proprii, pe care le satisfacem fara probleme si cu un efort mult mai mic.
Kitul de care vorbesti imi e complet necunoscut, dar daca vrei turbina care e in kit, am sa te rog sa-mi precizezi codul si eu am sa-ti dau o cotatie de pret.
Merci!
omuliber is offline  
Old 12-01-06, 09:34   #41
omuliber

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 340
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"sevi\"
Quote:
Originally Posted by \"andrei318ti\"
Din simpla curiozitate. Tu recomanzi la toata lumea cu motor aspirat o turbina. Te ocupi si de partea cu montajul adica modificatul galeriilor de admisie si evacuare? Daca da as dori si eu un pret pentru o turbina pentru un motor de BMW COD M42 de 1.8 16v 140CP. Am vazut un kit de la mosselman in germania care scoate din motorul asta undeva la 189CP. Poti sa imi oferi ceva similar?
Buna intrebare Ce facem cu compresia, de unde bagam apa, ulei -poate carbuni- sau doar vindem ceva inutilizabil pe motoarele stock aspirate.
Esti OFFTOPIC, daca ai nevoie de ceva legat de turbine, spune!
Daca nu, am sa te rog sa aberezi in alta parte.
omuliber is offline  
Old 12-01-06, 09:46   #42
omuliber

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 340
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Cataaa\"
Pentru F8Q-P6 1,9Dde pe solenza merge turbina de 1,9dci?cu montarea cum rezolv?
Da, e identica si poti folosi si galeria de evacuare. Atentie, insa... nu e suficient sa pui turbina.
Cu montarea nu te pot ajuta!
omuliber is offline  
Old 12-01-06, 21:37   #43
andrei318ti

Stage 2
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 71
Default

Nu o lua personal dar pur si simplu nu ai fost suficient de specific in ceea ce oferi. Deci in concluzie vinzi numai si numai turbine noi sau reconditionate. Deci oricine cu motor stock fara turbo mai intai trebuie sa isi cumpere restul de piese cum ar fi racirea si galeriile noi si multe altele si dupa aia sa vina la tine si sa cumpere o turbina.
andrei318ti is offline  
Old 13-01-06, 07:56   #44
omuliber

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 340
Default Re: TURBINE!!!!!!!

Nu inteleg ce nu-ti e clar!


Quote:
Originally Posted by \"omuliber\"
Quote:
Originally Posted by \"omuliber\"
Eu reprezint firma TurboPower, partenr al firmei Turbotehnics(cel mai mare producator de turbine).
[/size]
Ne ocupam de reconditionari turbine, la standarde mondiale, cu certificari de calitate, profesional si cu componente originale(materialele sunt foarte importante).
Realizam upgrade de turbine pe diferite trepte de putere.
Distributie si vanzare turbine noi, la un pret fara concurenta, pt orice tip de masina.
Distributie si vanzare componente de turbine, originale, la preturi excelente (ex: un kit complet de reparatie pt. KKK K04 ajunge la 350 EUR si asta-i un pret mediu).
Reparam turbine, la preturi foarte mici (cu utilaje profesionale).


Garantia este de un an, fara limita de kilometri.


Pentru orice lamuriri va fi disponibil un site in cateva zile, iar tel este 0722.659.307 Ion



Daca te intereseaza ceva legat de turbine, te rog sa-mi spui, daca nu, e inutil sa continui!

Merci!
omuliber is offline  
Old 13-01-06, 10:36   #45
omuliber

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 340
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"andrei318ti\"
Pai recunoaste faptul ca vinzi doar turbine ca sa nu creada lumea ca daca are masina stock fara turbo si vine la tine si ii montezi un kit de turbo complet.
Prietene, tu ai o problema cu alfabetul, sau unde nu intelegi? Topicul este strict legat de TURBINE!!! Unde gasesti tu afirmatii legate de kituri pentru motoare aspirate?
omuliber is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -