Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute > Starea curselor auto

Starea curselor auto analiza 4tuning a momentului... starea de fapt si de drept...

Reply
 
Thread Tools
Old 04-12-07, 15:34   #16
dj05dpx
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Deja la contu'lu Florica a aparut prima tentativa de furt.
La 35 de ani ai tai ar trebui sa te porti ca un barbat!
  Reply With Quote Received Warning
Old 04-12-07, 16:41   #17
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Deci. Scriu pe un topic imi sunt sterse posturile.
Sunt obligat/fortat sa ma mut pe un alt topic unde abia postez si primesc amenintari si mai aveti tupeul sa vorbiti de maturitate.
Sunt uimit pe zi ce trece. Macar de ati avea o acoperire cat de mica.
Din toate persoanele cu care am vobit din partea Project 402 trebuie sa zic ca Lucian a fost singurul care are idee de ce se intampla....
In rest o ceata care urmareste orbeste profetul prin desert.
Sa nu ramaneti cumva uimiti cand o sa vedeti ca nu iese apa din piatra si ca atunci cand o sa ajungeti la mare si va trebui sa traversati in loc sa despice apele sa treceti toti... o sa se urce in barca cu cativa si o sa va lase cu ochii in cel mai dulce soare.
mpa is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 17:24   #18
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Acelasi lucru se intampla si mie si userului meu.
Ma bucur ca sunt multi din NSL care ne sprijina initiativa.

BBM - ule eu te cunosc si-ti stiu perversitatea, mai mult stiu de ce susti SA.Cunosc si apartenenta la la grup.
BBM-ule nu incerca sa duci lumea de nas, intri aici cu AndreiTentean sa faceti un joc urat.
Lumea trebuie sa stie ca nu poate fi pacalita asa de usor, cel putin eu cunosc modul de operere.
E simplu sa pui mana pe un proiect cu jumatate din bani.
Am sa explic pentru cine nu a inteles. AndreiTentean vrea sa puna mana pe administrarea pistei cu doar 50% din suma.
A spus ca skn va dubla suma din cont cand se va strange ceva. Frumos la prima vedere dar BBM spune si sustine SA adica societate pe actiuni.
Aici fiecare care intra in functie de cota de capital adusa, de aportul adus, primeste echivalentul in procente deci oricum ai fi daca dubleaza suma e vorba de 50%.
Daca mai ai inca pe cineva din cei care au depus langa tine ai deja administrarea.
Urmeaza cireasa depe tort o marire de capital pe care multi nu o pot sustine sau unii nu afla si uite um a pus mana pe tresferturi din pista.
Imi permit sa spun si sa gandesc asta pentru ca le cunosc caracterul ii stiu cum fac manevre pe la spate chiar eu am fost victima unei astfel de masinatiuni fiind vorba de afacerea SKN.mi se cereau bani sa intru in afacere fara un studiu fara nimic, mai mult cand se cereau 30000euro societatea deja era pe Tentean Andrei si Gavrilut Alexandru.
Dupa ce m-au inlaturat cei drept datorita nehotarari mele vroiau sa puna mana si pe niste bani astia sunt unii de pe la noi.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 17:34   #19
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Andrei nu a conditionat suma respectiva de infiintarea unei S.A. .Decizia de infiintare s.a. - non profit nu-i apartine lui BBM. El doar si-a exprimat optiunea (scopul poll-ului). Daca vrei ca unii sa nu mai fie inversunati ... da un exemplu. Cu astefel de posturi fortezi reactii. Ele pot fi pro sau contra la ce spui tu .
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 17:39   #20
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

daca eu am fost paranoic si am gresit imi cer scuze dar ii cunosc le cunosc modul de operare si stiu despre ei mult mai multe decat sti tu, iar de spus nu le spun pt ca nu as fi credibil
oricum nu am dat cu parul am atras atentia catre ceva ce riscam intr-o oarecare masura sa se intample.
Acum am o pozitie OK?
Nu crezi totusi ca afirmatia facuta de Florica cu terenul de 4 ani e mai grava? Si acolo nu era nici o alta suspiciune? Poate ca o sa fie nevoit sa-si ceara scuze ca dezinformeaza lumea.

Last edited by SEBASTIAN; 04-12-07 at 17:41.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 20:12   #21
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Lucian - iartama dar poate obtii tu raspuns la niste intrebari....
De ce nu dubleaza skn suma in depusa saptamanal la sfarsitul aceleasi saptamani?
De ce marti si luni nu a aparut soldul?
Pentru altele trebuie vorbit...
mpa is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 20:36   #22
NSL_KiwY
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
NSL_KiwY's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 381
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

bai MPA ce tot te bagi tu peste tot?? care e problema ta pana la urma??ti-a stricat cineva planurile de faci atata gura peste tot?
Vezi-ti de treaba ta si lasa.i pe cei "grei" in lumea curselor sa-si faca treaba... in lokul tau m-as duce sa depun niste bani in acel cont daca vrei sa FIE TREABA,dak NU stai cumintel in banca ta akolo si asteapta sa se faca PISTA!!!
__________________
=======IN GOD WE TRUST=======
NSL_KiwY is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 21:49   #23
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

-Problema lui MPA nu este numai aici.....pe wvforum este conscacrat in certuri si acolo a fost indepartat usor usor. Aici i s-a permis sa faca scandal si taraboi fara a primi vre un avertisment.
-A mai avut el o problema cu cati va baieti dintr un club....atunci am inteles ca se facuse mic mic.....si nu i se mai auzea gura....pacat in primele clipe cand am vorbit cu el parea Ok si se parea ca detine ceva in caputz si informatii utile........dar mi-a trecut repede.
-Nu mi permit sa postez pm"urile primite la adresa lui pt ca .....sunt unul de pe starda si asa am preferat sa sterg posturile lui si ale mele . A si ar trebui sa mai stii ceva.....am trait pe strada mult timp.....acolo am invatat respectul fata de "dusman" nu este cazul mpa , dar ar mai trebui sa stii ca de la tati nu am primit un capat de ata....ce am , am muncit si mi am facut asa ca nvata prietene cuvantul respect ca nu stii cand ne vedem in viata asta .....si un spate intors nu va echivala cu 2363211877 injuraturi si vorbe grele pe care le adresezi aici.
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 21:59   #24
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Quote:
Originally Posted by NSL_KiwY View Post
bai MPA ce tot te bagi tu peste tot?? care e problema ta pana la urma??ti-a stricat cineva planurile de faci atata gura peste tot?
Vezi-ti de treaba ta si lasa.i pe cei "grei" in lumea curselor sa-si faca treaba... in lokul tau m-as duce sa depun niste bani in acel cont daca vrei sa FIE TREABA,dak NU stai cumintel in banca ta akolo si asteapta sa se faca PISTA!!!
Parerea mea ca e de cateva ori mai greu ca Florica.
Sper sa nu se supere MPA ca l-am comparat.
Cum sa depui in cont personal ce companie poate justifica o depunere in cont personal?
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 22:08   #25
NSL_KiwY
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
NSL_KiwY's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 381
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Thumbs down Re: o pista de drag, idei si propuneri

Adevarul e ca il stie toata lumea pe MPA, la cate curse a fost organizator sau coorganizator........ nici el nu le mai stie numarul
Sau te referi la greutate asa o fi asta nu am de unde sa stiu....
Din cate vad si-a cam luat avocat MPA
PS: Nu am precizat cand sa se duca sa depuna... si app. Contul acela este provizoriu
O seara buna!!!
NSL_KiwY is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 22:16   #26
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Am sa te rog daca ai ceva constructiv de spus altfel nu are sens.
Omul a facut chestii destul de avansate legae de proiect.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 22:20   #27
NSL_KiwY
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
NSL_KiwY's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 381
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Am spus ceva chiar foarte constructiv: sa stea in banca lui...
O seara buna!!!
NSL_KiwY is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 22:33   #28
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Tocmai ca are un rol crucial in acest proiect, nu are cum sa stea linistit, dar nu stiu ce rol ai tu sau esti unul din lingaii lui Florica?
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 22:58   #29
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Eu spun asa. Corect ar fi sa faca toata lumea ceva palpabil , concret , probabil ( ce se poate dovedi ) pt a face o pista . Apoi putem avea comentarii . Pana atunci ... Sebastian ... vreau sa-mi raspunzi sincer si direct la o intrebare ... ai fi dispus sa donezi acel teren unei asociatii non-profit din care sa faci si tu parte si al carei scop sa fie strict construirea unei piste de drag ? Daca nu vrei sa te asociezi cu Florica de ce mai pierzi timpul pe forum la topicul asta in loc sa iti canalizezi atentia la strangerea fondurilor pt ridicarea constructiei ? Daca scopurile tale sunt nobile ... iti voi acorda acelasi sprijin neconditionat de care l-am asigurat si pe Florica. Eu as vrea sa existe o pista. Cine o face e un detaliu irelevant pt mine.
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 23:04   #30
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Quote:
Originally Posted by NSL_KiwY View Post
bai MPA ce tot te bagi tu peste tot?? care e problema ta pana la urma??ti-a stricat cineva planurile de faci atata gura peste tot?
Vezi-ti de treaba ta si lasa.i pe cei "grei" in lumea curselor sa-si faca treaba... in lokul tau m-as duce sa depun niste bani in acel cont daca vrei sa FIE TREABA,dak NU stai cumintel in banca ta akolo si asteapta sa se faca PISTA!!!
Nu mia stricat nimeni planurile. Mai mult din cauza voastra o sa le duc si la capat. Sunteti obositori. Aveti sectiunea voastra.
Eu imi vad de treaba, voi de cearta. Numai bine tuturor.
mpa is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -