Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute > Starea curselor auto

Starea curselor auto analiza 4tuning a momentului... starea de fapt si de drept...

Reply
 
Thread Tools
Old 23-10-04, 23:20   #1
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default invitatie:

formulati pareri despre starea curselor
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 23-10-04, 23:40   #2
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

Sa formulez si eu o parare personala:
  • despre \"starea curselor\" deocamdata nu stiu ce sa zic, din lipsa de curse in ultima vreme din B... dupa cursa de pe 7 vor fi poate mai multe de spus...
  1. despre \"starea lumii curselor\" :
  2. e bine ca au aparut mai multi care doresc sa organizeze evenimente si curse atat in Bucuresti cat si in tara (ex Iasi)
  3. nu e bine ca exista unele tensiuni, pentru ca cearta nu duce nicaieri... sau duce, dar nu spre lucruri bune.
RoSonic is offline   Reply With Quote
Old 25-10-04, 20:28   #3
Bogdan_16v
Guest
 
Posts: n/a
Default

Deocamdata s-a intrat putin intr-o linie dreapta, dar exista sperante de mai bine pt viitorul apropiat...Momentan, cred ca ashteptam cu totii cursa de la Baneasa, indiferent de apartenenta...aici vorbesc de cluburi...
De asemenea, la fel de nerabdatori cred ca sunt multi dintre noi care ashteapta materializarea unui vis mai vechi, si anume cel de a avea un loc al nostru, cel al impatimitilor, unde sa ne putem testa calitatile in mod legal...De abia de atunci cred ca vom putea discuta de un adevarat boom in lumea curselor...
Pana atunci toata lumea spera la mai bine...
  Reply With Quote
Old 08-09-05, 13:51   #4
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

ma uit la topicurile astea, au doar un an, si atat de multe s'au schimbat
din fericire s'au schimbat in bine
aleks is offline   Reply With Quote
Old 08-09-05, 22:36   #5
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

In ultima vreme am observat o amploare a fenomenului prin organizarea de curse in mai multe orase din tara, pacat ca s-a cam neglijat Bucurestiul.
200SX is offline   Reply With Quote
Old 08-09-05, 22:49   #6
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default

-Mai uita-te odata ...cate evenimente anul acesta??????/ 5-6.......din care 2 in Bucuresti.Cate premii in bani??? Doua tot eu va spun. .......Starea Curselor: VARZA!!!!!
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 09-09-05, 17:36   #7
NSL_Doru

Stage 5
 
NSL_Doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 467
Default

Hai sa va arat eu cum stam cu \"Stare curselor auto\" ! Cititi aici : https://www.4tuning.ro/forum/viewtopi...=10714&start=0 !!!
Dupa ce terminati 21-22 de pagini scrise in 2 zile o sa va dati seama cam in ce stare ......... Nu vreau sa fiu rautacios ! Dar este REALITATEA !
NSL_Doru is offline   Reply With Quote
Old 09-09-05, 23:14   #8
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Adevarat zis Dorule....


La Craiova a mers treaba anul acesta mai bine decat in anii trecuti ...insa tot timpul e loc de mai bine !



P.S. : exact ce-a zis florica pe topicul respectiv i-am zis si eu azi unui prieten : la anu o sa fie nasoala treaba cu cursele....si nu ma refer la politie sau altceva...ma refer la oameni in general ...
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 10-09-05, 00:11   #9
luca

Stage 5
 
luca's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of:
[2 Roti]
Default

In Bucuresti nici nu mai are rost sa se mai faca ceva, majoritatea s-au intors la ce faceau inainte, altii au renuntat de tot, nimeni nu se plange, ceea ce inseamna ca s-au impacat cu ideea ca nu vor mai fi curse si au inceput sa-si vada de ale lor, si vad ca e mai bine asa, nu mai sunt razboaie, certuri, etc. Cine stie poate incet incet vom reveni in Vitan, unde era totul prea perfect, putine masini, putini oameni (adevaratii pasionati nu toti bagatorii de seama), totul era facut pt. NOI la o scara mult mai mica si era perfect, daca nu erai in lumea asta nici nu aveai cum sa aflii de asa o cursa decat din greseala, nu ca acum cand apar peste tot reclame, e foamete mare. Daca atunci cand eram toti la inceput s-a reusit inchiderea unei strazi acum cand suntem la un nivel mai avansat nu ne mai putem intoarce la asa ceva nu? Mai bine ne vedem de ale noastre si mergem inainte, nu? Pentru majoritatea au apus acele vremuri si chiar daca nu ne vom mai intoarce nici o data acolo ne vom aminti cu drag acele momente.
Poate e mai bine asa...
__________________
luca is offline   Reply With Quote
Old 10-09-05, 04:20   #10
Vladutzzz_sv

Stage 5
 
Vladutzzz_sv's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 734
Default as

Parerea mea este ca pana cand nu va fi putin sprijin si din partea autoritatilor pt ca totusi este o competitie sportiva sau nu vor exista niste sponsori bazati prin tara nu se prea poate face treaba buna
__________________
vand audi a6, 2.5tdi, 2001, full fara piele acte valabile belgia
vand audi a4, 1.9tdi, 2002, full(mici probleme la navigatie), cutie dsg, volan dreapta
vand renault twingo fara acte
preturile sunt negociabile
contact 0742859363, ymess vladutzzz_sv
Vladutzzz_sv is offline   Reply With Quote
Old 10-09-05, 07:57   #11
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"luca\"
In Bucuresti nici nu mai are rost sa se mai faca ceva, majoritatea s-au intors la ce faceau inainte, altii au renuntat de tot, nimeni nu se plange, ceea ce inseamna ca s-au impacat cu ideea ...........................................
Poate e mai bine asa...
Nu e chiar asa ,
eu am postat cand am vazut topicul cu Galatiul si am intrebat de Bucuresti , postul mi-a fost sters (poate eram offtopic) , in fine ideea e ca nu toti s-au impacat cu ideea.

pacat ca nu se mai face in Bucuresti nimika, noroc ca exisat proprietati private cu destul asfalt unde se mai poate racorii omul in lipsa de legale.
200SX is offline   Reply With Quote
Old 04-10-05, 19:19   #12
Swat-Cat

Stage 5
 
Swat-Cat's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 2,501
Member of:
[SEAT]
Default

eu tot nu inteleg ce se intampla cu bucurestiul.... sunt curse peste tot dar bucuresti NU!!.... e mai ieftin aeroportul Kogalniceanu decat Baneasa..... oricum mare problema e cu RECLAMA....cand era pe Kogalniceanu... aparea si in direct la TV....ba Baneasa...cri cri cri....nimic... de unde sa afle bucurestenii de curse..ca nu toti intra pe 4tuning.... macar asta cred eu.
__________________
Chip tuning si Diagnoza Auto pt Wv,Audi,Seat si Skoda.....0745188592
Swat-Cat is offline   Reply With Quote
Old 08-10-05, 20:43   #13
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Swat-Cat\"
eu tot nu inteleg ce se intampla cu bucurestiul.... sunt curse peste tot dar bucuresti NU!!.... e mai ieftin aeroportul Kogalniceanu decat Baneasa..... oricum mare problema e cu RECLAMA....cand era pe Kogalniceanu... aparea si in direct la TV....ba Baneasa...cri cri cri....nimic... de unde sa afle bucurestenii de curse..ca nu toti intra pe 4tuning.... macar asta cred eu.
Nu este adevarat, si la cursa din Baneasa s-a facut reclama la TV, mai stii reclama aia de pe MTV cu cei doi politisti care se uitau pe radar cine a castigat???
Cat despre cursele din Buc de anul asta......F. DEZAMAGITOR!!!
__________________
De vanzare: Honda Civic Type R FN2 2.0 i-VTEC: https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post3673736

shadow is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -