Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute > Starea curselor auto

Starea curselor auto analiza 4tuning a momentului... starea de fapt si de drept...

View Poll Results: CE CLUB VA ORGANIZA CURSE?
1. No Speed Limit 63 38.18%
2. Insomnia Racing 12 7.27%
3. X-Team 5 3.03%
4. 4 Speed Squad 12 7.27%
5. Midnight Racers 28 16.97%
6. Ice Racing 15 9.09%
7. Racing Team 0 0%
8. Road Runners 1 0.61%
9. Ghost Racing Team 3 1.82%
10. Afterdark Racing 4 2.42%
11. Extreme Racing 7 4.24%
12. PCR - Penguin Club Racers 2 1.21%
13. Altcineva, neimplicat pana acum in asta 13 7.88%
Voters: 165. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 17-12-04, 19:15   #46
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

moaaaamaaaa....cate avertismente pe aici

vb lui honfaru.. cursele o sa fie organizate nu d un club ,ci de mai multe cluburi asociate... more man power, unii vin ku ideile,altii ku relatiile,altii ku sponsorii,etc...
__________________
Mk5 GTI
Speed is nothing without style

SpeedeR is offline  
Old 17-12-04, 23:41   #47
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default

Eu am votat pe cineva din afara! Un sponsor ceva, FRAK , Aliantza DA, PSD, oricine face traba buna ! Pana una alta incurajatzi ilegalele???
xxdadixx is offline  
Old 18-12-04, 00:34   #48
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default LEGAL RACING


Cineva din afara ce interes ar avea pentru curse?
De ce asteptati la altii?
PSD, DA, etc cred ca au alte atributii iar FRAK nu mai este recunoscut ca federatie.
Incercati cu un club asta e calea corecta.
Ilegalele sunt incurajate poate de mentalitatile unora, alegang varianta mai sipla desi e mult mai riscanta.
Legal Racing observa si va tine cont de cei ce intretin cursele ilegale daca acestea vor exista si daca vom afla. Sa nu va mire sanctiuni daca avem informatii ca ar exista ceva inplicatii din partea vre unui club.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 18-12-04, 00:58   #49
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default LEGAL RACING


Vreau sa nu fiu inteles gresit!
Recomand NSL sa nu se avante pentru moment in organizarea unor competii auto pentru a nu se compromite si pentru a se bucura in continuare de sipatia larga a oamenilor cei venereaza.
Din pozitia de lider poti deveni tinta si nu ar fi prima data asta.
NSL a fost langa noi, am muncit impreuna si am fost jigniti, cateodata chiar de unii ce nu au nici in clin nici in maneca cu cursele.
Sper intr-o colaborare si mai buna pe viitor cu NSL in vederea obtineri unor rezultate unanim apreciate.
SEBASTIAN is offline  
Old 18-12-04, 01:08   #50
zaporojet

Stage 3
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 100
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"B|shOp-VR6\"
Dupa retragerea LR doar doua cluburi cred ca au sansele si puterea de a mai organiza ceva. Acele doua cluburi sunt NSL si MR. NSL-ul (impreuna cu LR) care au la activ o multime de evenimente organizate existand de foarte mult timp in acest domeniu si MR care au aratat ca si ei ar avea \"puterea\" de a organiza ceva.

Totusi nu trebuie sa neglijam si celelalte cluburi... odata cu legalizarea lor s-ar putea si ar fi frumos sa existe colaborari intre cluburi pentru organizarea acestor evenimente.
Dute si te plimba cu MR, nu vezi ca a disparut cam ca magaru-n ceata?
Nu va mai **** contra vantului.
zaporojet is offline  
Old 18-12-04, 01:16   #51
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

hmmm
sebi, avertisment
asta este un topic foarte serios, si nu acceptam disputele aici...
Gratzian is offline  
Old 18-12-04, 01:18   #52
zaporojet

Stage 3
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 100
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Gratzian\"
hmmm
sebi, avertisment
asta este un topic foarte serios, si nu acceptam disputele aici...
Ce e of topic? la sebastian
zaporojet is offline  
Old 18-12-04, 01:30   #53
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

ce vezi tu on-topic?
am facut cum fac de obicei, si i-am transmis un pm, cu motivele aferente...

nu stiu al carui user esti...
dar vrei delete????
termina te rog
Gratzian is offline  
Old 18-12-04, 03:19   #54
synkro

Stage 5
 
synkro's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 968
Default Re: LEGAL RACING

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"

Legal Racing observa si va tine cont de cei ce intretin cursele ilegale daca acestea vor exista si daca vom afla. Sa nu va mire sanctiuni daca avem informatii ca ar exista ceva inplicatii din partea vre unui club.
sa inteleg ca LR va sustine politia de acum in oprirea curselor ilegale si prinderea celor care participa? sau este vorba de alte sanctiuni?

explica mai pe larg putin ce ai vrut sa spui,te rog.
__________________
Follow my e36 Project - Street Performance: https://facebook.com/e36snk
synkro is offline  
Old 18-12-04, 03:40   #55
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

si noi suntem impotriva curselor ilegale organizate
nu daca se trezesc 2 sa se dea ca e treaba lor...
nu ma bag in viatza nimanui

dar cine organizeaza curse ilegale...
hmmm
Gratzian is offline  
Old 18-12-04, 08:48   #56
guci

Stage 2
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 29
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"ZooM-ZooM\"
Ca de obicei,romanul nu e deschis catre lucruri noi....Chiar daca LR si NSL au organizat pana acum,parerea mea e ca si MR s-au descurcat F.bine la Prisma....
Nu inteleg mentalitatea de genu: ce e nou e mult mai rau fata de ce a fost pana acum.Cum altfel sa progreseze Romania in conditiile date?din toate punctele de vedere....
De ce sa nu vedem in continuare ce poate si alt club,poate o sa fie mult mai bine decat ce au organizat altii (sa nu ma inteleaga nimeni gresit,respekt pt cei ce au organizat pana acum),sau poate o sa fie mai rau,dar pana acum MR mi-au placut,sincer sa fiu.
Parerea mea sper sa conteze cat de putin,si daca nu...eu o sustin.
Bafta in continuare,oricine ar organiza.
Nu spun nu e deschis dar nu inteleg de ce se face atata publicitate MR un club care e mult sub INSOMNIA de exemplu.
Cum si ce au organizat ei? Mereu s-au aciuat, prins ca scaiul de cate cineva, au coorganizat, de fapt fara acte nici asta nu a putut fi. La toate unde si-au asociat numele organizatori de fapt erau altii ei se bagau in seama.
Vad ca au un cfalendar foarte bogat cei de la MR.
LR a anuntat mai putin anul asta calendarul din timp, chiar daca nu era f sigur era bine macar orientativ, cam pe cand sa mergem la mare cand sunt etape tari la Bucuresti... era bine acum hai sa facem o statuie pentru MR.
guci is offline  
Old 18-12-04, 08:56   #57
guci

Stage 2
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 29
Default Re: nu imi mai pasa

Quote:
Originally Posted by \"Adrian\"
asta e !! cind ati avut aceste curse nu ati stiut sa va bucurati de ele, ati preferat sa injurati organizatorii, sa jigniti, sa credeti ca zi se cuvine nu stiu ce, sa socotiti cam citi bani cistiga LR etc., in loc sa incurajati, sa sustineti macar cu o vorba buna !! acum vi se cere un lucru foarte simplu: un CALENDAR COMPETITIONAL pentru 2005 si surpriza ..... o dati de gard: incercam ... o sa vedem.... bla bla .asta e o parte din voi ! ceilalti :'' LR asteapta rugaminti de la noi pentru a putea reveni cu o noua decizie in vederea organizarii de noi concursuri \" !!!! dragilor sunteti patetici!! va urez succes in organizarea de noi concursuri de birfe si blamari singurul concurs pe care il puteti organiza, cu desfasurare zilnica (deci ati rezolvat-o cu calendarul). apropos de vot, am votat 'Altcineva, neimplicat pana acum in asta' si il(i) sfatuiesc sa fie selectivi in vederea participantilor, grup in care multi dintre voi nu au ce cauta ! cu maxim respect !!!
Ia dati voi un calendar si sa vedeti ca MR suprapune peste voi etape asa cum au mai facut pana acum.
Din trei etape doua au fost peste LR&NSL. Prisma indemanarea anuntata de LR au facut miting electoral peste un eveniment ce se anunta foarte frumos si au desemnat un castigator fals pentru ca valorile au stat pe dreapta.Craiova peste Baneasa.
Urat din partea MR, vad ca au inceput sa piara.
Tot formula veche e cea mai buna.
Va spun ca daca au fonduri toti ca sa faca ceva, fonduri grave zeci de mii tot LR ar facea sprijiniti de NSL cel mai bine.
guci is offline  
Old 18-12-04, 09:01   #58
guci

Stage 2
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 29
Default Re: LEGAL RACING

Quote:
Originally Posted by \"synkro\"
Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"

Legal Racing observa si va tine cont de cei ce intretin cursele ilegale daca acestea vor exista si daca vom afla. Sa nu va mire sanctiuni daca avem informatii ca ar exista ceva inplicatii din partea vre unui club.
sa inteleg ca LR va sustine politia de acum in oprirea curselor ilegale si prinderea celor care participa? sau este vorba de alte sanctiuni?

explica mai pe larg putin ce ai vrut sa spui,te rog.
Eu am alta parere de exprimat, cred ca caracterul lor nu a aratat ca e vorba de turnatori pana acum.
Iti propun sa-ti ceri scuze.
Sunt sigur ca e vorba de masuri administrative luate de ei la eventuale competitii, intalniri ceva de genul asta, sanctiuni pe linia asta.
Intrebare intentile se pedepsesc?
guci is offline  
Old 18-12-04, 10:28   #59
Bubu_021
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Bubu_021's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 618
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: nu imi mai pasa

Quote:
Originally Posted by \"guci\"
Ia dati voi un calendar si sa vedeti ca MR suprapune peste voi etape asa cum au mai facut pana acum.
Din trei etape doua au fost peste LR&NSL. Prisma indemanarea anuntata de LR au facut miting electoral peste un eveniment ce se anunta foarte frumos si au desemnat un castigator fals pentru ca valorile au stat pe dreapta.Craiova peste Baneasa.
Urat din partea MR, vad ca au inceput sa piara.
M-am saturat sa tot vad cum useri cu 5 posturi inventeaza tot felul de acuze la adresa MR. Nu mai scriu pt ca m-am saturat de ce scrii tu si cei ca tine, din ciclul \"ION si alte supape\" si consider ca nu meritati sa va raspund.
Era vorba sa fie un topic in care fiecare voteaza si explica votul, daca vrea, totusi vad ca tu ai 3 posturi consecutive in care tot mai ai ceva de comentat.
Bubu_021 is offline  
Old 18-12-04, 11:38   #60
Catalyn
Renault Driver

Stage 5
 
Catalyn's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[Nissan]
[RENAULT]
Default organizare curse...

...am vazut un \"clasament\" al parerilor despre ce club va organiza intreceri pe 2005...cum era si firesc LR si NSL sunt pe primul loc....am citit o gramada de pareri care mai de care mai haioase privind \"organizarea\"....o intrebare.....exceptand LR si NSL din acel clasament ..cate din \"cluburile\" enumerate sunt legale si au statutul de club?. si cum doriti domnilor sa organizati o competitie pe 2005 daca legal nu existati?....nu clasamentul ne interesa pe noi ....sunt curios cum vor decurge lucrurile in continuare...multa bafta !
__________________
I like the Power.
Catalyn is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -