Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute > Starea curselor auto

Starea curselor auto analiza 4tuning a momentului... starea de fapt si de drept...

Reply
 
Thread Tools
Old 16-12-04, 22:56   #121
tox

Stage 5
 
tox's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 846
Member of:
[Observator 4tuning]
[Opel]
[Street Zone]
Default

question ? de ce nu se cauta sponsori ? hai ca tot m-ati blamat... faceti toate cluburile un proiect de organizare si merg io cu el la prima tv, in twice, la radio 21, pt ca stiu o gramada lume. poate iese ceva.Mai ales ca am vorbit cu dan fintescu de la prima, care e si mc in twice, si a zis ca are un proiect de emisiune despre tuning auto, prezentari de masini, curse si altele.
__________________
Opel Vectra GTS 2005 Z 19DT
Lexani LX6 Luxury Wheels
ToX Photography
tox is offline   Reply With Quote
Old 16-12-04, 23:34   #122
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default

Luca a inteles multe din ce am incercat sa spun eu la acea sedinta. consider ca este un om implicat si cu sufletul in ceea ce facem. Putini se pot mandri cu asta.
Tox de ce nu ai venit la intrunire sa ne spui si noua ideile tale . crezi ca nu te ascultam? Te inseli.
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 16-12-04, 23:43   #123
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

Toata lumea de la acea intalnire a fost ascultat ce a avut de spus, fie bun fie rau. Poate dupa o perioada ar fi bine sa se mai desfasoare inca o intalnire de genul a celei de la Palatul Copiilor si sa se vad ce solutii s-au gasit. Poate dupa revelion cand toate cluburile au avut timp sa discute si sa caute solutii (cei care chiar au fost interesati sa caute solutii).
Ramane de vazut!!!
Sper la o solutionare a problemelor, dar poate daca acea intalnire s-ar fi facut inainte ca LR sa ia aceasta decizie poate lucruri ar fi stat altfel!!!
Respect!!!
__________________
De vanzare: Honda Civic Type R FN2 2.0 i-VTEC: https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post3673736

shadow is offline   Reply With Quote
Old 16-12-04, 23:48   #124
Bogdan_16v
Guest
 
Posts: n/a
Default

Daca asa sta treaba, atunci de ce nu se ia in considerare un gen de \"uniune nationala\"(ca tot se poarta termenul) al tuturor cluburilor?
Sa incerce sa ajute toti cu bani, relatii, echipamente, oameni, etc.
Si chiar si cei care nu fac parte dintr-un club pot ajuta cu ceva, nu e nevoie sa avem acum 1000 de cluburi ca sa facem asta.
Spre exemplu, eu as da cat as putea fara menajamente ca sa vad niste rezultate, si cei cu care am impartit o buna perioada aceasta pasiune pot confirma. Si nu pot spune ca am fost prea implicat.
In fond, daca se justifica banii respectivi intr-o excelenta organizare si echipamente pe masura, cine n-ar da? Poate doar oamenii rau voitori.

Quote:
Daca fiecare are idei si vrea sa le puna in practica atunci la fata locului iese haos.Uitati de democratie, e nevoie de un tiran.
Total de acord, trebuie un lider sau un grup de lideri care sa decida ce e mai bine.
  Reply With Quote
Old 17-12-04, 09:30   #125
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default LEGAL RACING


Da e o solutie buna ca toate cluburile sa traga in acelasi sens.
Parerea mea este si daca vreti sa o luati ca sfat cred ca ar putea fi de folos, oricine ar face conducerea trebuie centralizata doar cateva persoane sa poata decide ele sa comande, iar ceilalti sa se supuna.
Daca fiecare are idei si vrea sa le puna in practica atunci la fata locului iese haos.Uitati de democratie, e nevoie de un tiran. Sigur inainte se poate stabili de comun acord un mod de lucru in functie de doleantele fiecaruia, dar atat.Cand incepe cursa trebuie sa existe putine persoane cu decizie totala iar ceilalti trebuie sa asculte indiferent de opinile personale de moment.
Trebuie multa maturitate pentru a nu va certa.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 17-12-04, 15:57   #126
celica

Stage 1
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 16
Default asa mai merge

... incepe sa se contureze o oarecare pozitie, totul se aseaza, cred ca vor fi de asteptat multe bune pe viitor.
Atmosfera se destinde, vin si sarbatorile eu cred in bine.
Cred in LEGAL RACING, cea mai populara si rapida competitie din Romania nu are cum sa dispara, mai mult ca nu a avut nici o implicare politica.
Sa nu cereti mai mult decat puteti sa oferiti domnilor care doriti curse.
celica is offline   Reply With Quote
Old 18-12-04, 00:13   #127
zaporojet

Stage 3
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 100
Default best

E important ce se va hotara de catre LR.
Lipsa de caracter in acest domeniu e ceva clasic in toate domenile.Erau de asteptat ceva poziti mai clare in legatura cu subiectul asta. Cand vorbesti de orgolii te gandesti la pista la intrecere acum se vad multi lasi.
LR si NSL apucativa de altceva ce poate aduce si bani si satisfactii, oricum cu bani le puteti cumpara(satisfactile). Nu merita lumea de la curse efortul vostru, ba mai sunteti si tapi ispasitori.
__________________
petrol
zaporojet is offline   Reply With Quote
Old 18-12-04, 08:06   #128
guci

Stage 2
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 29
Default incercarea moarte nu are

Cred ca LR trebuie sa incerce in continuare sa faca ca altfel cadem cel putin 10 ani in urma.
Taxa de participare ar fi un subiect interesant.Voi face un nou topic.
guci is offline   Reply With Quote
Old 20-12-04, 15:39   #129
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default LEGAL RACING


Am deschis acest topic pentru a va informa ca noi nu mai organizam si atat.
Speculatile facute pe aceasta tema nu sunt totdeauna bine venite.
Va rugam sa ne respectati decizia si sa nu ne tarati in discutii interminabile, fara sens.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 20-12-04, 21:34   #130
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: best

Quote:
Originally Posted by \"zaporojet\"
E important ce se va hotara de catre LR.
Lipsa de caracter in acest domeniu e ceva clasic in toate domenile.Erau de asteptat ceva poziti mai clare in legatura cu subiectul asta. Cand vorbesti de orgolii te gandesti la pista la intrecere acum se vad multi lasi.
LR si NSL apucativa de altceva ce poate aduce si bani si satisfactii, oricum cu bani le puteti cumpara(satisfactile). Nu merita lumea de la curse efortul vostru, ba mai sunteti si tapi ispasitori.
-Ai un loc la MR frate pe post de conducator cu acest post!! Esti beton dar cu tine sau fara si cu parerea ta sau nu mie unul sincer \"mi se rupia\" .
-zaporojet >>>jet de-aici clona jegoasa!
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 20-12-04, 21:51   #131
luca

Stage 5
 
luca's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of:
[2 Roti]
Default

LOL Florica.

Quote:
Am deschis acest topic pentru a va informa ca noi nu mai organizam si atat.
Speculatile facute pe aceasta tema nu sunt totdeauna bine venite.
Va rugam sa ne respectati decizia si sa nu ne tarati in discutii interminabile, fara sens.
Corect, acest topic a fost un anunt si trebuie de la bun inceput sa fie inchis.
Acum ar trebuie inchis si discutiile despre cine sa organizeze de acum incolo sa fie purtate pe un topic special facut pt. asta.
https://www.4tuning.ro/forum/viewtopic.php?t=4475
__________________
luca is offline   Reply With Quote
Old 20-12-04, 22:02   #132
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default LEGAL RACING

Eu vad postul unde Florian s-a aprins ca fiind destul de subtil si oarecum chiar favorabil aratand de fapt ce se intampla.
Devenim din organizatorii \"iubiti\" tapi ispasitori adica tot noi dupa ce facem suntem luati in baza fiind cauza tuturor relelor.
Probabil ca glumea cand vorbea de alte ocupatii pentru noi dar si aici e ceva ce se poate specula.
De ce am face curse pentru altii daca tot nu suntem apreciati sugereaza sa le transformam in afacere si sa luam banii la lume ca sa ne indestulam buzunarele.
Cam asta am inteles eu din ce a spus ZASTAVA sau cum ii spune.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 20-12-04, 22:09   #133
luca

Stage 5
 
luca's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of:
[2 Roti]
Default

Seby mai sus ai afirmat sa nu se mai comenteze pe seama declaratiei facute, dar daca le raspunzi normal ca si ei vor raspunde si tot asa nu rezolvi nimik.
luca is offline   Reply With Quote
Old 21-12-04, 05:32   #134
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"luca\"
Seby mai sus ai afirmat sa nu se mai comenteze pe seama declaratiei facute, dar daca le raspunzi normal ca si ei vor raspunde si tot asa nu rezolvi nimik.
Da ai dreptate desi faceam o exceptie pentru Florian care luase putin foc.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 21-12-04, 21:54   #135
georgian

Stage 1
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 18
Default AUDI 2,7turbo 250hp/baza provoaca

Ma faceti sa rad cu gura impejurul capului.
Am auzit ceva de un club nou de genul lui MR, care se bucura ca LR a abandonat.
georgian is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -