Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute > Starea curselor auto

Starea curselor auto analiza 4tuning a momentului... starea de fapt si de drept...

Reply
 
Thread Tools
Old 09-12-04, 01:16   #61
ionutdrg

Purtator de cuvant RACING TEAM

Stage 4
 
ionutdrg's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 264
Member of:
[Moderators]
[RACING TEAM BUCURESTI]
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default

vorbe si iar vorbe..........., dupa fiecare cursa trebuie sa apara cate un dastept si sa critice el ce nu a fost bine sau ce a fost bine
nu intelegeti ca asta este decizia celor de la LR ce va intereseaza pe voi de ce au laut aceasta decizie........ este problema lor
acum sa vedem cina mai organizeaza curse, sa vedem daca este bine sau nu fara LR..
ca sa organizezi o cursa nu este chiar asa de usor cum cred unii...
v-ati batut joc de tot ce a fost frumos.....
__________________
Skoda OCTAVIA RS 2.0 TDI 170CP
WHERE REALITY IS NOT ENOUGH !!!
ionutdrg is offline   Reply With Quote
Old 09-12-04, 01:35   #62
Bogdan_16v
Guest
 
Posts: n/a
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"pav[
\"]tu spera in continuare sa exista.. eu personal nu m-am bucurat de nici o etapa de-a lor.. pentru ca eu ii consider pe cei ce participa o adunatura de agarici care nu au curaj sa se intreaca prin oras, cu riscurile aferente.. va e frica de politie? stati dreaq acasa si uitati-va la filme cu masinute teleghidate.. mari \"raceri\" va credeti si voi.. nici nu stiu daca v-ati intrecut macar O DATA prin oras sau in orice alta parte \"ilegal\" ca sa faceti gura.. nu oi avea eu masina, dar macar stiu ca am scos din DACIA mea tot ce s-a putut, pe oriunde s-a putut.. pe 80% din cei de aici eu va vad doar comentatori la cursele altora.. stiu ca nu participati, dar incepeti sa va plangeti ca nu mai aveti ce sa vizionati cand spargeti seminte pe marginea soselei..

cat despre
Quote:
Inainte sa faceti afirmatii mai ganditi-va si la consecinte!Iata una din ele!Decizia lor e mai mult decat dureroasa!
dureroasa? pe cine doare si unde? explica, te rog
Tu din ce dugheana insalubra ai mai aparut? Eu inteleg ca insamantarea ogoarelor s-a incheiat si ca ai ramas fara lipsa de preocupare, dar totusi, aici era vb de o decizie care ne afecteaza pe toti. Daca sinapsele tale nu reusesc sa faca legatura corespunzatoare pt a intelege anumite lucruri, eu te-as sfatui sa te abtii, nu de alta, dar risti sa devii un fel de Ronald McDonald.

NSL nu stia de aceasta hotarare???
NSL poate organiza pe viitor curse legale cu sprijinul altor cluburi legale sau in curs de legalizare?
De curiozitate intreb...
  Reply With Quote
Old 09-12-04, 01:36   #63
Lord_One

Stock
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1
Default

-Sa intamplat ce nu trebuia sa se intample niciodata. Poate ca e mai bine asa dar daca este mai rau ????? nu se intreaba nimeni?Am inghetat de fiecare data acolo in public , am stat in caldura, am mers pe jos am rabdat de sete si de foame pentru pasiunea mea si nu am criticat pe nimeni nicioadata! Nu sunt singurul dar cand vad ceva distrus ma doare inima. Cine va mai capata respectul acelor oameni care au facut ceva pentru noi toti si mai ales cand? ce cred eu.... NICIODATA .
-Respect Sebastian si restul LR , respect Florica si NSL respect voua tuturor care a-ti fost acolo in acea zi de Noembrie care nu vroiam sa se mai termine.
Lord_One is offline   Reply With Quote
Old 09-12-04, 02:12   #64
MC Mate

Stage 5
 
MC Mate's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 3,358
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Nissan]
Default

Regret decizia luata de LR,dar nu avem ce face.Putin probabil k Sebastian isi va schimba decizia.
Sebastian a zis k va fi observator,poate exista si o parte buna in acest lucru.Sa ne gandim k cineva va vrea sa faca aceste curse legale.Legal Racing are experienta din trecut.Acel cineva are idei noi.Deci combinand aceste lucruri poate se va avansa in acest domeniu + in acest fel Sebastian nu ar mai fi criticat pt fiecare nimic ,ci persoana kare va fi organizator principal.Se mai schimba un pic rolurile.
Sebastian nu a zis k nu se va mai implica in CURSELE LEGALE ci a zis k nu mai vrea sa le organizeze el,prin acest mod a lasat loc unor alte pers kare se lauda k le pot face.
Unitiva fortele si treceti la practica.

PAREREA MEA PROPRIE SI PERSONALA.
__________________
SABLARE SI POWDERCOATING

EX BMW E30 325i 175 CP || EX posesor BMW E36 COUPE 2.5 24v 193 cp
MC Mate is offline   Reply With Quote
Old 09-12-04, 06:12   #65
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Urmaritzi comunicatul LR, asteptam in continuare pareri.

https://www.4tuning.ro/forum/viewtopi...=110157#110157
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 10-12-04, 23:45   #66
piersi

Stage 1
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 18
Default

k. promit ca n-o sa plang. voi nu intelegeti idea: nu conteaza cine organizeaza atata timp cat exista cineva care sa puna la punct o cursa frumoasa. MR, NSL, 4SS, INSOMNIA, ICE sunt doar niste nume. ATAT. Nume care nu garanteaza distractia sau buna organizare. Organizeaza altcineva curse?? Doamne ajuta. ASTA E TOT CE CONTEAZA.
piersi is offline   Reply With Quote
Old 11-12-04, 02:21   #67
JKV

Stage 5
 
JKV's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 422
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"NSL_Florica\"
Quote:
Originally Posted by \"bogdan\"
LR o sa supravegheze la desfasurarea curselor?!in calitate de ce?!?!
-Un singur post de la acest usergrups si asta de \"cacat\" (daca cenzureaza cineva acest cuvant iau foc rau!!!!!!!)
-Probabil ca cineva la atacat foarte rau pe Sebi si Lr-ul.
-Sigur ca multi nu au observat ca aceste curse s-au facut mai mult cu banii adusi de acasa decat cu cei primiti de la sponsori.
-Stateam si ma gandeam cat mai suporta Sebi mancatoria asta pe banii lui?
-Criticat ca a vrut sa faca ceva bun pentru toti!
-Mancava-r pamantu si sa aveti soarta cui stiu eu , a-ti reusit sa distrugeti tot!!!!!!! (Stiu ei mai bine pentru cine este adresat pamantul).
-Sunt foarte nervos si nu pot lua o decizie , maine adunam NSL-ul si vom vedea ce este de facut.
Am si eu 2 intrebari:
1. Banii stransi pe bilete de la etapa de viteza de pe aeroportul din Craiova unde sunt? S-a zis atunci ca s-au vandut 5000 de bilete.
2. Banii stransi pe bilete de la etapa de viteza de la Timisoara unde sunt? S-a zis ca s-au vandut PESTE 25.000 de bilete.

Ori 30.000 bilete x 50.000 lei inseamna FOOOOOOOARTE MULT!!!! Nici n-am digite suficiente pe calculator pentru rezulatul respectiv. Cred eu ca peste 1 MILIARD DE LEI, inseamna destul de mult. Suma asta umple multe buzunare...chiar foarte goale si cu banii astia se pot organiza foarte multe curse. Ca sa nu mai punem la socoteala taxele de participare si sponsorii. Imi cer scuze, da' p-asta cu organizatul din banii proprii n-o mai cred. O credeam cand LR-ul era la inceput, o cred daca mi-o spune 4SS sau alt club incepator, da' nu LR.

Nu cer socoteala nimanui, dar nu vreau ca lumea sa fie informata gresit. Si nu cred ca Sebastian, ca om de afaceri, ar mai fi investit intr-o activitate care nu ii aducea decat pierdere. Poate primele cateva etape, da' nu aproape 40 de etape. As mai avea de spus cateceva, dar nu mai vreau sa se scrie iar 10 pagini ca reply la ce postez eu.
JKV is offline   Reply With Quote
Old 11-12-04, 07:29   #68
celica

Stage 1
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 16
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"JKV\"
Quote:
Originally Posted by \"NSL_Florica\"
Quote:
Originally Posted by \"bogdan\"
LR o sa supravegheze la desfasurarea curselor?!in calitate de ce?!?!
-Un singur post de la acest usergrups si asta de \"cacat\" (daca cenzureaza cineva acest cuvant iau foc rau!!!!!!!)
-Probabil ca cineva la atacat foarte rau pe Sebi si Lr-ul.
-Sigur ca multi nu au observat ca aceste curse s-au facut mai mult cu banii adusi de acasa decat cu cei primiti de la sponsori.
-Stateam si ma gandeam cat mai suporta Sebi mancatoria asta pe banii lui?
-Criticat ca a vrut sa faca ceva bun pentru toti!
-Mancava-r pamantu si sa aveti soarta cui stiu eu , a-ti reusit sa distrugeti tot!!!!!!! (Stiu ei mai bine pentru cine este adresat pamantul).
-Sunt foarte nervos si nu pot lua o decizie , maine adunam NSL-ul si vom vedea ce este de facut.
Am si eu 2 intrebari:
1. Banii stransi pe bilete de la etapa de viteza de pe aeroportul din Craiova unde sunt? S-a zis atunci ca s-au vandut 5000 de bilete.
2. Banii stransi pe bilete de la etapa de viteza de la Timisoara unde sunt? S-a zis ca s-au vandut PESTE 25.000 de bilete.

Ori 30.000 bilete x 50.000 lei inseamna FOOOOOOOARTE MULT!!!! Nici n-am digite suficiente pe calculator pentru rezulatul respectiv. Cred eu ca peste 1 MILIARD DE LEI, inseamna destul de mult. Suma asta umple multe buzunare...chiar foarte goale si cu banii astia se pot organiza foarte multe curse. Ca sa nu mai punem la socoteala taxele de participare si sponsorii. Imi cer scuze, da' p-asta cu organizatul din banii proprii n-o mai cred. O credeam cand LR-ul era la inceput, o cred daca mi-o spune 4SS sau alt club incepator, da' nu LR.

Nu cer socoteala nimanui, dar nu vreau ca lumea sa fie informata gresit. Si nu cred ca Sebastian, ca om de afaceri, ar mai fi investit intr-o activitate care nu ii aducea decat pierdere. Poate primele cateva etape, da' nu aproape 40 de etape. As mai avea de spus cateceva, dar nu mai vreau sa se scrie iar 10 pagini ca reply la ce postez eu.
Eu am alta varianta la cursele alea de care vorbesti cu invidie.
Probabil pozitii de similare cu a ta i-au scarbit pe cei de la LR.
Crezi ca daca castigau atatia bani cu aberezi tu ar fi cedat organizarea?
Au tras pe dreapta si pierd miliarde, esti foarte rau voitor cand spui ca au castigat atat.Eu nu as abandona ceva care imi aduce un profit asa de bun chiar daca alti m-ar vorbi de rau.
Concluzia mea la ce spui tu este ca faci parte din unul care i-au facut pe oameni astia sa se scarbeasca.
Mai degraba cred ca spune Florian ca au dat bani din buzunar decat ca au castigat.
Ar fi interesant sa ne spui si noua cat se castiga la o competitie organizata de tine daca esti in stare de ceva.Cred ca esti o gura sparta menita sa faca atmosfera proasta.
Daca ar fi prin absurd sa cred ce spui tu se vede ca prezinti o teorie falsa pentru ca mai mult bun simt decat sa ajunga sa se retraga unde ai vazut?
Lasane mestere ca nu suntem prosti sa punem botu la mizerile tale pe post de intrigi.
celica is offline   Reply With Quote
Old 11-12-04, 07:35   #69
celica

Stage 1
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 16
Default ORGANIZATOR LR

Cea mai mare bucurie a cursierilor cred ca ar fi ca LR sa organizeze din nou.
Nu cred ca asta se mai poate datorita fermitatii pozitiei lor dar sa vedem ce se discuta pe viitor.
Cred ca ce s-a organizat pana acum de LR a fost un pas spre westul Europei.
E bine sa tratam cu seriozitate aceasta decizie si sa nu punem agravam.
Stiti care ar fi pericolul ca aproape nimeni sa nu poata organiza ceva la nivelul oferit de LR.
Chiar daca sunt aprope un anonim si putini ma stiu vreau sa sprijin LR si NSL in hotararile lor.Strategia oferita de cele doua cluburi in special primul ne-au oferit mari satisfactii rutiere.
Le urez succes si respect tot ce se va vor hotara pe viitor.
celica is offline   Reply With Quote
Old 11-12-04, 11:19   #70
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"JKV\"
Quote:
Originally Posted by \"NSL_Florica\"
Quote:
Originally Posted by \"bogdan\"
LR o sa supravegheze la desfasurarea curselor?!in calitate de ce?!?!
-Un singur post de la acest usergrups si asta de \"cacat\" (daca cenzureaza cineva acest cuvant iau foc rau!!!!!!!)
-Probabil ca cineva la atacat foarte rau pe Sebi si Lr-ul.
-Sigur ca multi nu au observat ca aceste curse s-au facut mai mult cu banii adusi de acasa decat cu cei primiti de la sponsori.
-Stateam si ma gandeam cat mai suporta Sebi mancatoria asta pe banii lui?
-Criticat ca a vrut sa faca ceva bun pentru toti!
-Mancava-r pamantu si sa aveti soarta cui stiu eu , a-ti reusit sa distrugeti tot!!!!!!! (Stiu ei mai bine pentru cine este adresat pamantul).
-Sunt foarte nervos si nu pot lua o decizie , maine adunam NSL-ul si vom vedea ce este de facut.
Am si eu 2 intrebari:
1. Banii stransi pe bilete de la etapa de viteza de pe aeroportul din Craiova unde sunt? S-a zis atunci ca s-au vandut 5000 de bilete.
2. Banii stransi pe bilete de la etapa de viteza de la Timisoara unde sunt? S-a zis ca s-au vandut PESTE 25.000 de bilete.

Ori 30.000 bilete x 50.000 lei inseamna FOOOOOOOARTE MULT!!!! Nici n-am digite suficiente pe calculator pentru rezulatul respectiv. Cred eu ca peste 1 MILIARD DE LEI, inseamna destul de mult. Suma asta umple multe buzunare...chiar foarte goale si cu banii astia se pot organiza foarte multe curse. Ca sa nu mai punem la socoteala taxele de participare si sponsorii. Imi cer scuze, da' p-asta cu organizatul din banii proprii n-o mai cred. O credeam cand LR-ul era la inceput, o cred daca mi-o spune 4SS sau alt club incepator, da' nu LR.

Nu cer socoteala nimanui, dar nu vreau ca lumea sa fie informata gresit. Si nu cred ca Sebastian, ca om de afaceri, ar mai fi investit intr-o activitate care nu ii aducea decat pierdere. Poate primele cateva etape, da' nu aproape 40 de etape. As mai avea de spus cateceva, dar nu mai vreau sa se scrie iar 10 pagini ca reply la ce postez eu.
-Doamna contabila JKV te poti apleca putin?
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 11-12-04, 11:47   #71
aerocazan

Stage 2
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 67
Default

MOTIV DE BUCUERIE, IN SFARSIT O DECIZIE DESTEAPTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
aerocazan is offline   Reply With Quote
Old 11-12-04, 11:56   #72
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"aerocazan\"
MOTIV DE BUCUERIE, IN SFARSIT O DECIZIE DESTEAPTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- JET DE-AICI !!!!!
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 11-12-04, 12:07   #73
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default

Si totusi JKV A ridicat un semn de intrebare cu cele 2 intrebari ale sale si referitor la decizia LR nu cred ca este un capt de paman ...au mai ramas cluburi si acum NSL si MR vad ca inceraca (si in unele locuri au reusit) sa deschida filiale in orasele mari din RO si cred ca le va fii mai usor sa organizeze curse legale si daca va fii si Sebastian in spatele organizatorilor ca observator cu atat mai bine. Respect
D_M_X is offline   Reply With Quote
Old 11-12-04, 12:11   #74
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default

aerocazan nu esti decat unul din multzii mancatori de cacat de pe acest forum si nu cred ca este un motiv de bucurie faptul ca se retrage din organizarea curselor legale unul din veteranii din acest domeniu. Dupa cum a zis si Florica JET LAMERE DE AICI!!!!!!
D_M_X is offline   Reply With Quote
Old 11-12-04, 12:22   #75
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

aerocazan , nu e decat unul care are o parere dar nu vrea sa si-o exprime cu userul initial , si atunci isi face un rahat de user cu care sa scrie ce vrea p lui , ma duc si eu la o sala de net , ca sa nu am probl cu proxy and shit ,ca se poate afla totusi , si scriu tot ce vrea .... asa... si ma descarc... ce rezolvam ?? daca ai big cohones scrie cu useru tau ... nu cu aerocazan..
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -