Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Scule-Echipamente Service

Reply
 
Thread Tools
Old 02-12-11, 22:09   #31
mattydr67

Stage 4
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 275
Default Re: Vand Interfata diagnoza KKL ( BMW, DACIA, FIAT, ALFA ROMEO, LANCIA )

Salut
Ca sa ai o acoperire completa iti trebuie un Vag KKL modificat ca sa ai acces la toate controlerele pe k cat si un ELM327 minim versiunea 1.3 ca sa ai acees la controlerele pe CAN.
Interfata Vag kkl modificata este 80 lei, iar ELM327 nu mai aduc.
Pe langa astea iti trebuie un soft si anume FiatEcuscan sau AlfaOBD cu licenta, altfel nu vei putea face mare lucru cu versiunile DEMO.
Cu respect
mattydr67 is offline   Reply With Quote
Old 13-12-11, 22:26   #32
mattydr67

Stage 4
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 275
Default Re: Vand Interfata diagnoza KKL ( BMW, DACIA, FIAT, ALFA ROMEO, LANCIA )

Anunt valabil

- BMW INPA 5.02 + adaptor 20 pini - 100 lei
functioneaza cu BMW INPA, Carsoft 6.5SP1, BMW DIS v57 si SSS v32
pe cd gasiti BMW INPA,

- VagCom KKL ( modificata pentru Fiat/Alfa Romeo/Lancia ) - 80 lei
se poate accesa:
ABS, AIRBAg, ECU Motor, Cutie Automata, EPS,Cod ( Electronic Key ), DashBoard, Alarma, Cruise control Headlamps Xenon, Parking si tyre pressure control - controlere ce sunt aceesate pe k-line
Pe cd gasiti FiatEcuscan 2.5 si 2.6 cat si AlfaOBD 1.4.1 ( full activate )

- VagCom kkl pentru Dacia/Renault/Nissan ( DDT2000 2.3.0.1 + baza de date 2008 ) - 60 lei
functioneaza pe masini Renault si Dacia numai pe k line

- VagCom kkl pentru masini VAG ( VW, Audi, Seat, Skoda pana in 2004 pe K-line ) - 60 lei
Functioneaza cu programele Vag 409.1 si VCDS Lite ( pe cd gasiti VCDS Lite full activat si drivere pentru interfata )

- Vag Saver ( testeaza conectorul de diagnoza din masina pentru eventuale scurt circuite sau inversarea polaritatii - ceea ce ar conduce la deteriorarea interfatelor ) - 50 lei


- adaptor 20 pini BMW - 40 lei
- adaptor 10 pini Opel - 40 lei
- adaptor 14 pini LT si Sprinter - 40 lei
- cablu OBD II prelungitor mama-tata ( 1,5m ) - 80 lei


Preturile nu includ transportul si rambursul
Transportul si rambursul prin Posta Romana - 10 lei
Transportul si rambursul prin Priori Post ( curierat rapid ) - 20 lei
mattydr67 is offline   Reply With Quote
Old 20-12-11, 17:07   #33
kappy1112

Stock
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 1
Default Re: Vand Interfata diagnoza KKL ( BMW, DACIA, FIAT, ALFA ROMEO, LANCIA )

Recomand pentru promptitudinea, seriozitatea si amabilitatea de care a dat dovada. Am cumparat si eu o interfata kkl si functioneaza brici!!
kappy1112 is offline   Reply With Quote
Old 05-01-12, 16:49   #34
lexlex

Stage 4
 
lexlex's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 199
Default Re: Vand Interfata diagnoza KKL ( BMW, DACIA, FIAT, ALFA ROMEO, LANCIA )

salut,
pentru un bmw e60 din decembrie 2004 ce imi recomanzi? am niste erori de la un accident la airbag.
astept un raspuns din partea dumneavoastra
lexlex is offline   Reply With Quote
Old 05-01-12, 18:25   #35
mattydr67

Stage 4
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 275
Default Re: Vand Interfata diagnoza KKL ( BMW, DACIA, FIAT, ALFA ROMEO, LANCIA )

Salut
E cam generalista intrebarea ta.
Pentru diagnoza poti folosi o interfata ca cea pe care o vand eu.
Daca stau sa imi fac eu niste scenarii ce s-a intamplat la airbag in urma unui accident. Si anume ca ai eroare de crash atunci nu iti este buna o interfata de diagnoza. Itui trebuie altceva care sa stearga crash data
Cu respect.
mattydr67 is offline   Reply With Quote
Old 05-01-12, 18:49   #36
lexlex

Stage 4
 
lexlex's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 199
Default Re: Vand Interfata diagnoza KKL ( BMW, DACIA, FIAT, ALFA ROMEO, LANCIA )

Quote:
Originally Posted by mattydr67 View Post
Salut
E cam generalista intrebarea ta.
Pentru diagnoza poti folosi o interfata ca cea pe care o vand eu.
Daca stau sa imi fac eu niste scenarii ce s-a intamplat la airbag in urma unui accident. Si anume ca ai eroare de crash atunci nu iti este buna o interfata de diagnoza. Itui trebuie altceva care sa stearga crash data
Cu respect.
cred ca ai dreptate.
pe mine ma intereseaza ceva sa schimb service-ul km ulei etc. si ceva pentru crash data. daca ai cum sa ma ajuti cu ceva astept un raspuns sau un pm.
o seara placuta
__________________
Nu alerga mai repede decat poate ingerul tau sa zboare!!!
lexlex is offline   Reply With Quote
Old 05-01-12, 19:18   #37
mattydr67

Stage 4
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 275
Default Re: Vand Interfata diagnoza KKL ( BMW, DACIA, FIAT, ALFA ROMEO, LANCIA )

Salut
Pai in cazul asta iti trebuie ceva sa-ti resetezi crash data.
Nu aduc nimic pentru asa ceva ( "nu e specialitatea mea" sau mai bine zis nu ma pasioneaza chestii din astea )
Te sfatuiesc sa te duci la cineva sa-ti stearga crash data.
In ceea ce priveste Reset Service interval nici nu ai nevoie de cable, il faci din butoane ( nu ma intreba cum ca nu iti raspund - scuze - nu vreau sa ma injure altii ).
Ceea ce te pot sfatui este sa dai cautare pe net si ai sa vezi si pe youtube cum se face.
E atat de simplu de rapid.
Asa ca nu pot sa iti urez decat succes.
Cu respect
mattydr67 is offline   Reply With Quote
Old 27-01-12, 10:48   #38
mattydr67

Stage 4
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 275
Default Re: Vand Interfata diagnoza KKL ( BMW, DACIA, FIAT, ALFA ROMEO, LANCIA )

Anunt valabil

- BMW INPA 5.02 + adaptor 20 pini - 140 lei ( fara adaptor 100 lei )
functioneaza cu BMW INPA, Carsoft 6.5SP1, BMW DIS v57 si SSS v32
pe cd gasiti BMW INPA,

- VagCom KKL ( modificata pentru Fiat/Alfa Romeo/Lancia ) - 100 lei
se poate accesa:
ABS, AIRBAg, ECU Motor, Cutie Automata, EPS,Cod ( Electronic Key ), DashBoard, Alarma, Cruise control Headlamps Xenon, Parking si tyre pressure control - controlere ce sunt aceesate pe k-line
Pe cd gasiti FiatEcuscan 3.3 cat si AlfaOBD 1.5.6 ( full activate - nu crack )

- VagCom kkl pentru Dacia/Renault/Nissan ( DDT2000 2.3.0.1 + baza de date 2008 ) - 80 lei
functioneaza pe masini Renault si Dacia numai pe k line

- VagCom kkl pentru masini VAG ( VW, Audi, Seat, Skoda pana in 2004 pe K-line ) - 80 lei
Functioneaza cu programele Vag 409.1 si VCDS Lite ( pe cd gasiti VCDS Lite full activat si drivere pentru interfata )

- Vag Saver ( testeaza conectorul de diagnoza din masina pentru eventuale scurt circuite sau inversarea polaritatii - ceea ce ar conduce la deteriorarea interfatelor ) - 50 lei


Nota:
Pentru Renault/Dacia si VCDS Lite nu trebuie sa cumparati doua interfate ci veti primi ambele programe

- adaptor 20 pini BMW - 40 lei
- adaptor 10 pini Opel - 40 lei
- adaptor 14 pini LT si Sprinter - 40 lei
- cablu OBD II prelungitor mama-tata ( 1,5m ) - 80 lei


Preturile nu includ transportul si rambursul
Transportul si rambursul prin Posta Romana - 10 lei
Transportul si rambursul prin Priori Post ( curierat rapid ) - 20 lei
mattydr67 is offline   Reply With Quote
Old 16-02-12, 13:20   #39
6131

Stage 3
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 116
Default Re: Vand Interfata diagnoza KKL ( BMW, DACIA, FIAT, ALFA ROMEO, LANCIA )

Quote:
Originally Posted by mattydr67 View Post
Anunt valabil

- BMW INPA 5.02 + adaptor 20 pini - 140 lei ( fara adaptor 100 lei )
functioneaza cu BMW INPA, Carsoft 6.5SP1, BMW DIS v57 si SSS v32
pe cd gasiti BMW INPA,

- VagCom KKL ( modificata pentru Fiat/Alfa Romeo/Lancia ) - 100 lei
se poate accesa:
ABS, AIRBAg, ECU Motor, Cutie Automata, EPS,Cod ( Electronic Key ), DashBoard, Alarma, Cruise control Headlamps Xenon, Parking si tyre pressure control - controlere ce sunt aceesate pe k-line
Pe cd gasiti FiatEcuscan 3.3 cat si AlfaOBD 1.5.6 ( full activate - nu crack )

- VagCom kkl pentru Dacia/Renault/Nissan ( DDT2000 2.3.0.1 + baza de date 2008 ) - 80 lei
functioneaza pe masini Renault si Dacia numai pe k line

- VagCom kkl pentru masini VAG ( VW, Audi, Seat, Skoda pana in 2004 pe K-line ) - 80 lei
Functioneaza cu programele Vag 409.1 si VCDS Lite ( pe cd gasiti VCDS Lite full activat si drivere pentru interfata )

- Vag Saver ( testeaza conectorul de diagnoza din masina pentru eventuale scurt circuite sau inversarea polaritatii - ceea ce ar conduce la deteriorarea interfatelor ) - 50 lei


Nota:
Pentru Renault/Dacia si VCDS Lite nu trebuie sa cumparati doua interfate ci veti primi ambele programe

- adaptor 20 pini BMW - 40 lei
- adaptor 10 pini Opel - 40 lei
- adaptor 14 pini LT si Sprinter - 40 lei
- cablu OBD II prelungitor mama-tata ( 1,5m ) - 80 lei


Preturile nu includ transportul si rambursul
Transportul si rambursul prin Posta Romana - 10 lei
Transportul si rambursul prin Priori Post ( curierat rapid ) - 20 lei
salut ptr alfa 156 an 99-2001 motoare 1,6 1.8 2.0ts ce imi recomanzi sa mearga si sa vad si eu parametri la ex. debitmetru ,sonde lamda, ecu etc
6131 is offline   Reply With Quote
Old 16-02-12, 13:27   #40
mattydr67

Stage 4
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 275
Default Re: Vand Interfata diagnoza KKL ( BMW, DACIA, FIAT, ALFA ROMEO, LANCIA )

Quote:
Originally Posted by 6131 View Post
salut ptr alfa 156 an 99-2001 motoare 1,6 1.8 2.0ts ce imi recomanzi sa mearga si sa vad si eu parametri la ex. debitmetru ,sonde lamda, ecu etc
Asa ceva iti trebuie
VagCom KKL ( modificata pentru Fiat/Alfa Romeo/Lancia ) - 100 lei
se poate accesa:
ABS, AIRBAg, ECU Motor, Cutie Automata, EPS,Cod ( Electronic Key ), DashBoard, Alarma, Cruise control Headlamps Xenon, Parking si tyre pressure control - controlere ce sunt aceesate pe k-line
Pe cd gasiti FiatEcuscan 3.3 cat si AlfaOBD 1.5.6 ( full activate - nu crack )

Pe web situl producatorului de softuri gasesti si acoperirea pentru masina ta
Da-mi un PM sa-ti dau link daca nu-l stii deja.
Ca nu stiu daca am voise sa postezi aici link-uri
Bafta
mattydr67 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-12, 14:13   #41
WhiteDevil

Stage 5
 
WhiteDevil's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 668
Default Re: Vand Interfata diagnoza KKL ( BMW, DACIA, FIAT, ALFA ROMEO, LANCIA )

Salut am un e39 525d din 2000 are mufa rotunda in copartimentul motor ce imi recomanzi ca sa pot folosi inpa si DIS ca sa pot accesa cat mai multe pe masina !!! Interfata care o sa mi-o recomanzi pe ce modele de masini mai merge ?
__________________
Oricine stie sa ii de-a blana dar nu oricine o simte !!!

BMW 525d 163 HP tuning in progress , e39 my love
BMW 320i 24 valve, e46 170 HP , M-paket , full option
BMW 316i compact, 102 HP , stock , 5,5l @ 120 km/h
BMW 525i , 24 valve , 220 HP chipped , 260 km/h
Peugeot 406 2.0 HDI 130 HP chipped , 4,4l/100km/h
Golf 3 2.0 GTI 150 HP low rider , chipped + internals
Ford Mondeo 1.8 TD showcar for music , extreme bass
WhiteDevil is offline   Reply With Quote
Old 17-02-12, 17:51   #42
mattydr67

Stage 4
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 275
Default Re: Vand Interfata diagnoza KKL ( BMW, DACIA, FIAT, ALFA ROMEO, LANCIA )

Salut
Pai daca ar fi sa-ti recomand ceva, atunci iti recomand ce vand eu
Asta daca nu vrei sa investesti o suma mult mai mare.
Alfel ti-as recomanda GT1 ( capul galben ) dar acesta nu il poti flosi cu INPA
Aoperirea o poti vedea la prima pagina a acestui anunt.
Dar cel mai usor o poti vedea daca iti instalezi INPA, acolo poti vede toate motorizarile pe fiecare model.
Interfata care o comercializez eu este un KKL si deci poate accesa doar modele OBD ( pe K-line )
Nu acopera ADS si DCAN
Pentru uz personal e cea mai ieftina solutie. Ca sa o folosesti cu BMW DIS iti va trebui o varianta de BMW DIS modifcata pentru a suporta acest tip de interfata.
- BMW INPA 5.02 + adaptor 20 pini - 140 lei
Cu deosebit respect
mattydr67 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-12, 17:22   #43
soryn14

Stage 3
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 77
Default Re: Vand Interfata diagnoza KKL ( BMW, DACIA, FIAT, ALFA ROMEO, LANCIA )

salut interfata merge instalata pe win 7? ma refer la program, eu as vrea sa o folosesc pentru un bmw e60 lci, si mai indetaliu cu programe ncs expert, si winkfp, sa modific vehicle order-ul sa bag module noi, etc, si programele acestea + dis si gt1, inpa ultimele variante
soryn14 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-12, 17:37   #44
mattydr67

Stage 4
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 275
Default Re: Vand Interfata diagnoza KKL ( BMW, DACIA, FIAT, ALFA ROMEO, LANCIA )

INPA pe care o am eu este varinata 5.02 updatata ( am si versiunea 5.04 - dar updaturile din 5.04 sunt mai degraba bune pentru interfate D-CAN sau K-CAN decat pentru un kkl )
INPA se poate instala pe W7 dar interfata functioneaza pe masini din 1998 pana maximum 2006
GT1 se instaleaza pe masina virtuala deci nu are treaba cu W7
Ce ai dori tu sa faci mai departe chiar nu stiu sa iti raspund
Incearca sa te documentezi pe forumuri de specialitate
Nu dau sfaturi pe aceasta tema ca nu cunosc
Cu respect
mattydr67 is offline   Reply With Quote
Old 13-03-12, 11:06   #45
gil_feli

Stock
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 1
Default Re: Vand Interfata diagnoza KKL ( BMW, DACIA, FIAT, ALFA ROMEO, LANCIA )

Buna,
Te rog sa-mi recomanzi si mie pentru SAAB 9.3 2009.
Multumesc
gil_feli is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -