Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Consumabile

Consumabile Uleiuri, Filtre, Etc.

Reply
 
Thread Tools
Old 05-02-10, 17:29   #61
AirFilter

Stage 4
 
AirFilter's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 177
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

@neo
Ca sa nu mai fii Toma Necredinciosul incearca filtrul. Ce ai de pierdut? Nimic.
Daca in 30 de zile nu esti multumit, iti inapoiez banii.

Cu stima,
Radu Hossu
AirFilter is offline   Reply With Quote
Old 05-02-10, 23:57   #62
exo_luci

Stage 4
 
exo_luci's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 222
Member of:
[SKODA]
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

Cu masina mea s-a incercat filtru pe dyno nu e nici o vrajala nu s-a facut nici o smecherie ...sincer nici eu nu ma asteptam sa scoata cai in plus , dar...au iesit si chiar 3(par putini...? mie nu mai ales ca se stie ca la aspirate orice calut in plus e destul de costisitor) , sincer la banii astia macar e concret si sigur ...si ce vreti mai mult de atat daca omu va da filtru si daca nu sunteti multumiti il da-ti inapoi?

p.s nu am nici un fel de interes sa ii promovez produsul eu sincer il incerc ce aveti de pierdut????
exo_luci is offline   Reply With Quote
Old 12-02-10, 13:00   #63
NEo007

Stage 5
 
NEo007's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,562
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

AirFilter mersi, dar eu am tot kitul de admisie de la Evolution Motorsports ( Engineered utilizing state of the art CAD CAM 3D modeling, CNC machining, computer controlled Superflow air flow testing, rotational molding, injection molding and countless man hours, these systems represent the apex of air induction technologies. Additionally, our systems also incorporate a custom cotton air filter and a 6” injection molded Venturi that acts as a vacuum for cold-air.) Si nu as vrea sa fac downgrade, mai ales ca masina merge perfect cu kit-ul asta.
Oricum diferenta de pret intr-o admisie dedicata si filtrele astea este imensa
Asa ca daca scoate performanta la un pret asa mic, felicitari
NEo007 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-10, 13:33   #64
AirFilter

Stage 4
 
AirFilter's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 177
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

@Neo007
Nu ai face downgrade... zic eu
Oricum, pretul o sa mai scada la filtrele noastre. Pentru ca vrem sa le facem accesibile tuturor si pentru ca pe noi ne intereseaza mai mult scaderea de consum decat cresterea puterii motorului

Toate cele bune,

Radu Hossu
AirFilter is offline   Reply With Quote
Old 12-02-10, 13:38   #65
AirFilter

Stage 4
 
AirFilter's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 177
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

Quote:
Originally Posted by NEo007 View Post
AirFilter mersi, dar eu am tot kitul de admisie de la Evolution Motorsports ( Engineered utilizing state of the art CAD CAM 3D modeling, CNC machining, computer controlled Superflow air flow testing, rotational molding, injection molding and countless man hours, these systems represent the apex of air induction technologies. Additionally, our systems also incorporate a custom cotton air filter and a 6” injection molded Venturi that acts as a vacuum for cold-air.)
Scuze ca sunt rau dar:
State of the art CAD CAM 3d ) - autocad sau alte cad`uri.
CNC machining - oricine are acces in zilele astea la un CNC, si e chiar ieftin
Computer controlled superflow air flow testing - asta e rau pentru tine, pentru ca in mediu real "the air flow cannot be controlled"
Injection Molding and countless man hours - si noi muncim la ele sute de ore sa ajunga cat mai de calitate
These systems represent the apes of air induction technologies. - s eprea poate, dar cine zice asta? (inafara lor, cineva obiectiv).. noi avem niste premii internationale in spate

Deci... toate cuvintele alea mari in engleza defapt sunt doar forma, nu fond.

Am spus ca sunt rau un pic,

Te salut cu respect !

Radu Hossu
AirFilter is offline   Reply With Quote
Old 12-02-10, 13:59   #66
NEo007

Stage 5
 
NEo007's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,562
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

Nu e nici o problema dar este singura admisie pt. 2.0 tfsi k03 sau k04 care a dat constant 15bhp in plus pe dyno Si in combinatie cu stg2 e altceva. Acum au aparut si ITG si Forge Twintake care in aceiasi configuratie de soft, doar schimband admisia a dat in plus 20 NM pe acelasi dyno


Oricum bafta cu filtrele tale si sa ajunga si ele referinta in air intake pe afara cum sunt astea

Last edited by NEo007; 12-02-10 at 14:03.
NEo007 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-10, 14:22   #67
AirFilter

Stage 4
 
AirFilter's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 177
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

@NEo007
Multumesc pentru urari
La cat mai multi km fara incidente

Te salut cu respect!
AirFilter is offline   Reply With Quote
Old 12-02-10, 20:40   #68
dudu81

Stage 2
 
dudu81's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 25
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

Fratilor eu sunt super multumit de filtru il am de o saptamina si poate sunt eu prea entuziasmat dar la "caruta" mea a facut minuni faptul ca are un demaraj super ceea ce pe mine ma ajuta foarte mult deoarece umblu mult prin oras dupa o saptamina pot sa spun cu mina pe inima ca mia scazut si consumul cu vreo 12% . Face toti banii si Radu ai toata stima mea ai fost primul care ai fost cinstit. Bafta multa in continuare si cum o sa aud pe cineva o sa te recomand cu toata increderea.Succes si mersi fain.
dudu81 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-10, 23:42   #69
exo_luci

Stage 4
 
exo_luci's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 222
Member of:
[SKODA]
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

vezi un pic cu consumu ala de 12% ca zice lumea ca o ardem aiurea pe aici .....(poate 1% ..1,5% max oricum e destul si ala ....)
exo_luci is offline   Reply With Quote
Old 12-02-10, 23:59   #70
Yo87_xXx

Stage 5
 
Yo87_xXx's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 417
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

scuze ca ma bag, dar nu cred ca a zis gresit, eventual s-a inteles gresit; nu s-a referit ca i-a scazut consumul cu 12% la suta de km ca i-a scazut cu 12% din consumul anterior. daca avea 10% acum probabil are vrei 8.5; acestia sunt cei 12% la care s-a referit.
Yo87_xXx is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 00:08   #71
AirFilter

Stage 4
 
AirFilter's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 177
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

@exo_luci
Dudu81 s-a referit ca i-a scazut consumul cu 12% fata de consumul anterior, cum a spus si colegul, nu cu 12 litri la suta de km.

te salut

Last edited by AirFilter; 13-02-10 at 00:12.
AirFilter is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 08:58   #72
exo_luci

Stage 4
 
exo_luci's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 222
Member of:
[SKODA]
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

my bad
exo_luci is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 15:16   #73
dudu81

Stage 2
 
dudu81's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 25
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

da poate ca m-am exprimat eu gresit mia scazut consumul cu 12 % din consumul anterior care in oras era undeva la 9litri pe suta de km si care acum a ajuns undeva pe la 8 litri la suta de km scuze daca cineva a inteles altfel.
dudu81 is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 13:22   #74
emylyo

Stage 4
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 197
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

Pentru un cielo euro 3 pe gaz poti face un filtru?Mentionez ca am un senzor la filtru de aer actual-cel de serie.Un pret pe privat?As vrea sa-l schimb pe cel de serie deoarece din cauza rateurilor date pe gaz mi-a spart de nenumarate ori carcasa filtrului actual.
emylyo is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 14:46   #75
AirFilter

Stage 4
 
AirFilter's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 177
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

@emylyo
Salut, se poate face, daca te uiti in galeria masinilor care foosesc acest filtru o sa vezi si acolo 2 cielo.
AirFilter is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -