Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Consumabile

Consumabile Uleiuri, Filtre, Etc.

Reply
 
Thread Tools
Old 28-11-11, 22:52   #286
RobertGadau
Fiat Driver

Stage 4
 
RobertGadau's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 297
Member of:
[Fiat]
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

Quote:
Originally Posted by koala_boy View Post
Sherkan Filters are fabrica in Germania...ce`i asa mare chestie?
Ei na, uite ca e o chestie. Inca nu am gasit pe niciunde o informatie care sa iti dea dreptate. Daca tot te-ai bagat in seama, dovedeste !
RobertGadau is offline   Reply With Quote
Old 29-11-11, 01:08   #287
koala_boy

Stage 5
 
koala_boy's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 932
Member of:
[VW]
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

Quote:
Originally Posted by RobertGadau View Post
Ei na, uite ca e o chestie. Inca nu am gasit pe niciunde o informatie care sa iti dea dreptate. Daca tot te-ai bagat in seama, dovedeste !
da mie `mi fix egal daca are dreptate sau nu..uite de ex eu mi`am comandat acum juma` de an si nici pana azi nu mi la trimis deci nu am de ce sa ii iau apararea dar ce vreau eu sa reliefez este ca tu nu gandesti logic sau nu citesti bine si ti`am demonstrat ca se poate ce a zis mai sus (referitor la fabrica); eu zic ca tu te bagi aiurea si cauti greseli si unde nu sunt
__________________
după ≠ de pe
decat ≠ doar/numai
koala_boy is offline   Reply With Quote
Old 29-11-11, 08:24   #288
RobertGadau
Fiat Driver

Stage 4
 
RobertGadau's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 297
Member of:
[Fiat]
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

Quote:
Originally Posted by koala_boy View Post
.. tu nu gandesti logic sau nu citesti bine si ti`am demonstrat ca se poate ce a zis mai sus (referitor la fabrica); eu zic ca tu te bagi aiurea si cauti greseli si unde nu sunt

Unde mi-ai demonstrat ?! Prietene singurul lucru care l-ai demonstrat e ca nu stii gramatica limbii romane. Eu mai sus am pus dovezi, iar tu ai facut decat insinuari nefondate. Ai si tupeu sa-mi zici ca ma bag aiurea cand tu defapt te bagi aiurea si esti ilogic. Nu te mai baga in seama neintrebat, iar daca tot o faci vino cu dovezi amice, altfel imi dai impresia ca esti ori vreo clona de-a lui Airfilter ori vreun prost cu acces la internet. Atat am avut de spus, au dreptate oamenii de pe ForumOpel, aici e plin de ... cei ca tine. Acolo l-au pus cu botul pe labe pe Airfilter in doi timpi si trei miscari. Eu spre deosebire de tine am citit toate postarile lui acest domn Radu de pe forum Renault, forum Opel si 4tuning, unde am gasit destule neconcordante, plus ca nu vrea deloc sa ne arate si noua o copie dupa acel certificat.
__________________
'06 FIAT Croma Emotion 1.9 JTD 150cp

Last edited by RobertGadau; 29-11-11 at 08:30.
RobertGadau is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 14:19   #289
AirFilter

Stage 4
 
AirFilter's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 177
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

http://www.filcor.ro
Promotia continua
AirFilter is offline   Reply With Quote
Old 12-02-12, 03:42   #290
norbysr

Stage 1
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 17
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

salut pentru passat 1.9 TDI PD din an 1999 ai ??
norbysr is offline   Reply With Quote
Old 21-02-12, 15:27   #291
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

Buna ziua, as vrea sa comand un filtru de aer pentru un BMW 320i '99, motor 2.0, M52. Rugamintea mea ar fi sa-mi explicati pe scurt ce reprezinta SDTA, daca filtrul se monteaza direct pe debitmetru, ca orice alt filtru sport, sau daca trebuie un adaptor. De asemenea, va rog sa-mi comunicati si pretul, pentru filtru, si pentru SDTA.
__________________
VW Scirocco 16V Turbo. I live my life one quarter mile at a time. Nothing else matters. For those 10 seconds or less, I'm free...
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 22-02-12, 20:15   #292
AirFilter

Stage 4
 
AirFilter's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 177
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

Din pacate pentru Passat 1.9, nu am.
Pentru BMW, am discutat in privat deja.

Toate cele bune,
http://www.filcor.ro
AirFilter is offline   Reply With Quote
Old 28-03-12, 09:51   #293
therodot

Stage 1
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 12
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

1. Buna ziua, va rog sa imi spuneti daca pe un Audi A6 1.8 turbo, an 2002, cod motor AWT, se poate monta, daca am nevoie de ceva in plus? Eventual (daca se poate monta), stiti un service care poate face operatiunea in bucuresti?

2. Se cumpara filtrul, inclusiv SDTA?

Multumesc

Last edited by therodot; 28-03-12 at 09:55.
therodot is offline   Reply With Quote
Old 16-04-12, 18:24   #294
AirFilter

Stage 4
 
AirFilter's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 177
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

Buna ziua,
Din pacate, nu cred ca se poate monta pe audi a6 1.8
Totusi daca trimiteti un mail pe office@filcor.ro cu cateva poze cu admisia, poate facem sa rezolvam cumva.

Dati un like la:
https://www.facebook.com/pages/Filtr...47756355266758
pentru a sustine acest proiect 100% romanesc.
Iar la o eventuala comanda, primiti un element filtrant de schimb, absolut GRATUIT!

Ceva noi marturii:
http://www.filcor.ro/marturii
__________________
Inovative air systems.FilcoR Filters
AirFilter is offline   Reply With Quote
Old 02-06-12, 16:57   #295
koala_boy

Stage 5
 
koala_boy's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 932
Member of:
[VW]
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

Nu recomand pentru nimeni acest filtru in special posesorilor de golf 3 1.6 deoarece nu are absolut nici un efect asupra consumului ! Daca totusi il doreste cineva al meu il dau cu 100 lei Apropo de pret...iesti la 200 de lei cu filtrul pentru ca se mai adauga 25 de lei curierat!
Sper sa va ajute pe careva "review-ul" meu.
L.E. pot atasa si poza cu el montat daca credeti ca sunt doar un "hater" .

Last edited by koala_boy; 02-06-12 at 17:00.
koala_boy is offline   Reply With Quote
Old 08-08-13, 01:00   #296
AirFilter

Stage 4
 
AirFilter's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 177
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

Buna ziua.
Nu am mai fost de mult pe aici.
Ca sa alungam unele nedumeriri, o sa va postez un dyno:
https://www.facebook.com/media/set/?...5266758&type=3
Iar pentru cei care sunt sceptici:
http://www.filcor.ro/marturii

Daca e placebo sau nu, ramane la latitudinea dumneavoastra. Eu v-am aratat doar o parte din ce spun clientii nostrii.

Cat despre VW Golf 3...
Puteti vedea aici:
http://www.golf-club.ro/viewtopic.ph...f39c6&start=15

Stima.
AirFilter is offline   Reply With Quote
Old 22-12-14, 14:01   #297
AirFilter

Stage 4
 
AirFilter's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 177
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

Buna ziua,

Am revenit cu o noua interfata si cu un produs imbunat calitativ.
Va invitam sa ne vizitati la www.filcor.ro si sa aflati mai multe detalii despre produsele noastre.

In cazul in care nu va gasiti modelul de masina pe site va rugam sa ne trimiteti un mail la office@filcor.ro cu detaliile masinii si va vom raspunde prompt.

Caracterstici ale Admisiei Filcor:

Scaderea consumului automobilului cu pana la 20%
Cresterea puterii motorului cu minim 5%.
Protejarea motorului.
Pret accesibil.
Scaderea noxelor cu 10% din cantitatea de CO2
Instalare usoara.
Se schimba doar cartusul filtrant, odata la 15.000 km.
GARANTIE: 18 luni
BANII INAPOI: 14 zile
LIVRARE: Gratuita!

Cu stima,

Echipa Filcor Romania
AirFilter is offline   Reply With Quote
Old 31-12-14, 15:32   #298
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

O aberatie crunta... un filtru ordinar de 20 lei, vandut la x10 ori valoarea lui, cu pretentia de "invetie brevetata".
Se incadreaza perfect in categoria produselor cu efect placebo, vandute prostilor la suprapret, langa magnetii care scad consumul si turbinele electrice

Scaderea consumului automobilului cu pana la 20% - dovezi? scaderea e raportata la ce?
Cresterea puterii motorului cu minim 5% - pun masina mea pe dyno, asa cum e acum si dupa aceea inlocuiesc filtrul cu unul din asta "brevetat" si facem pariu pe 1000 de euro ca, in cel mai bun caz, puterea e aceeasi?
Protejarea motorului - cum anume?
Pret accesibil - 185 lei e un pret accesibil pt un filtru de 20 lei?
Scaderea noxelor cu 10% din cantitatea de CO2 - cum?
Instalare usoara - mai usoara ca la unul stock nu cred
Se schimba doar cartusul filtrant, odata la 15.000 km - fix 15000 km? indiferent de zona si modul de utilizare?

Pt un "inventator" esti complet pe langa, nici un om care are cunostiinte elementare de mecanica nu ar crede prostiile de mai sus.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 02-01-15, 20:40   #299
AirFilter

Stage 4
 
AirFilter's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 177
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
O aberatie crunta... un filtru ordinar de 20 lei, vandut la x10 ori valoarea lui, cu pretentia de "invetie brevetata".
Se incadreaza perfect in categoria produselor cu efect placebo, vandute prostilor la suprapret, langa magnetii care scad consumul si turbinele electrice

Scaderea consumului automobilului cu pana la 20% - dovezi? scaderea e raportata la ce?
Cresterea puterii motorului cu minim 5% - pun masina mea pe dyno, asa cum e acum si dupa aceea inlocuiesc filtrul cu unul din asta "brevetat" si facem pariu pe 1000 de euro ca, in cel mai bun caz, puterea e aceeasi?
Protejarea motorului - cum anume?
Pret accesibil - 185 lei e un pret accesibil pt un filtru de 20 lei?
Scaderea noxelor cu 10% din cantitatea de CO2 - cum?
Instalare usoara - mai usoara ca la unul stock nu cred
Se schimba doar cartusul filtrant, odata la 15.000 km - fix 15000 km? indiferent de zona si modul de utilizare?

Pt un "inventator" esti complet pe langa, nici un om care are cunostiinte elementare de mecanica nu ar crede prostiile de mai sus.
Salut.

Nu o sa ma leg de cunostiintele tale in mecanica sau la faptul ca ai un limbaj foarte elegant.
Vreau doar sa ma asigur pe mine si pe cei care citesc comentariul tau ca esti un om de cuvant. Accept pariul.
1000 de euro pusi pe masa.

Astept un mesaj privat de la tine, unde si cand si cum.

Toate cele bune
AirFilter is offline   Reply With Quote
Old 29-08-18, 22:50   #300
mihaighimpu

Stock
 
Join Date: Sep 2015
Posts: 2
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

Ei,cum a fost cu pariul?
mihaighimpu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -