Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2008 - 15-16 Martie - ROMEXPO

4TuningDAYS 2008 - 15-16 Martie - ROMEXPO Expozitia de Tuning, Car-Audio, Masini Modificate & Rally

Reply
 
Thread Tools
Old 09-05-08, 06:49   #1
bogdan2670

Stage 5
 
bogdan2670's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 604
Default SQ League..........

Este usor sa te ascunzi dupa scuze.Si mai grav este sa faci analogie cu EMMA ceea ce nu face decat sa te acuze si mai tare de faptul ca nu te (va) intereseaza decat faima si banii.
Nu vreau sa intru in detalii dar cu asa organizare si mai ales cu faptul ca am fost cu totii ignorati dupa acel "concurs" nu a-ti facut decat sa ne taiati elanul de a mai trece pe la asa "evenimente"
Si inca o data nu mai face aluzii la EMMA ca nu este cazul.......mai intai aveti grija sa iasa perfect ceea ce "organizati"voi si pe urma uitati-va in gradina altora....

Mult respect......
bogdan2670 is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 10:17   #2
fuscobal

Stage 5
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 686
Default Re: SQ League..........

Mai copii, sunt convins ca nimeni nu a facut nimic cu rautate aici. Nu va mai certati pe fisele alea pentru ca nu au asa mare importanta. Castigul vostru au fost la momentul jurizarii explicatiile pe care le-atiprimit. Daca vreti, eu mai am inca in calculator pe undeva fisa de arbitrare. Printez cateva, ne vedem seara undeva si va ascult masinile din nou. Putem de exemplu sa ne vedem la acele intalniri ale audiofililor. Imi pare rau pentru Ovidiu care nu prea e de pe aici si i-ar fi mai greu sa ajunga !
__________________
Mk5 GTI | K04 turbo | S3 injectors | Custom 3" decat exhaust | Evoms CAI | AP Racing pro 5000 front + S3 rear brakes + Pagid RS29/Carbotech XP8 pads | THS FMIC | S3 camshafts | Autotech HPFP | Je pistons + IE rods | BSH 27mm RSB + H&R 28mm FSB| BSH pendulum engine mount | BSH PCV | Forge short shift | Bilstein PSS10 coilovers | Peloquin LSD | Sachs SRE clutch | 235/40/ZR18 R888 on Team Dynamics 18x8" | Stage 3 Revo
fuscobal is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 14:55   #3
Marinu

Stage 5
 
Marinu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 697
Member of:
[Moderators]
[Competitor CNCA]
Default Re: SQ League..........

Intradevar si eu cred ca nimeni nu a fost rau intentionat. Mie sincer imi pare rau ca nu am putut sa ajut mai mult, si chiar daca as fi vrut, dar cei care au fost acolo stiu ca nu as fii putut.
Eu zic ca destul se cearta toata lumea din car-audio pentru interese si orgolii, si daca si noi astia care suntem mai mici asa si mai nesemnificativi (aia pasionatii) ne certam, se alege praful de tot ce am muncit si am realizat zilele si noptile "unii". Intradevar spre dezamagirea mea si a tuturor pana acum, toate competitiile din Romania au un nivel foarte,foarte scazut de organizare. Stiu foarte bine ca unii dintre noi au facut tot ce le-a stat in putere sa amelioreze aceste probleme, stiu ca s-a pus in discutie de nenumarate ori fuziunea 4Tuning cu EMMA Romania, stiu ca datorita intereselor si orgoliilor de care vorbeam mai sus, aceasta fuziune nu a avut loc, si eu sunt unul dintre cei care consider ca amindoua organizatiile au de pierdut pe aceasta tema (unii mai mult.... altii mai putin). 4Tuning atrage majoritatea, EMMA detine un Concept su un regulament foarte bine pus la punct si licenta pentru al folosi. Stiu ca este greu sa vezi cum toata lumea in jurul tau in loc sa ajute, arunca cu noroi, dar poate daca mai avem rabdare.... ""poate"" o sa rasara soarele si pe la noi prin Romania, si vom avea si noi parte de ceea ce meritam pentru eforturile mari pe care le depunem. Daca nu se intampla nimic bun nici in viitor...., eu zic ca nu ramane decat sa punem toti mana si capul la contributie si sa ne fabricam visele. Certurile si discutiile in contradictoriu nu ajuta la nimic, mai bine le lasam pentru atunic cand vom fii toti fata in fata, si poate reusim si ceva constructiv.

Bafta tuturor, si hai sa ne lucram masinile.
__________________
Music lets you know.. You are alive !

More at: https://www.facebook.com/ArtInMotionExclusive
Marinu is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 16:43   #4
bogdan2670

Stage 5
 
bogdan2670's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 604
Default Re: SQ League..........

Nu ma refeream la fisele de arbitraj.........ci la ultimul post de aici....

https://forum.4tuning.ro/513-4tuningdays-2008-15-16-martie-romexpo/70831-sq-league-4tuningdays-romexpo-2008-a/page-5.html
bogdan2670 is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 21:04   #5
fuscobal

Stage 5
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 686
Default Re: SQ League..........

Stiu la ce te refereai iar raspunsul meu a fost unul general relativ la toata discutia de dupa eveniment. Voi decideti daca vreti o noua parere si eu va ajut cu placere daca aveti incredere in competenta mea !
fuscobal is offline   Reply With Quote
Old 10-05-08, 17:46   #6
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: SQ League..........

Quote:
Originally Posted by fuscobal View Post
Imi pare rau pentru Ovidiu care nu prea e de pe aici si i-ar fi mai greu sa ajunga !
ovidiu e destul de pasionat sa vina sa se intalneasca cu voi,nu e vorba de asta,va mai veni si nu poarta pica nimanui,si el s-a chinuit nu o data sa organizeze ceva doar pentru ca altii nu au vrut si i-a iesit mai bine,mai rau dar a invatat si cu greu a impacat si capra si varza,discutiile cu voi au fost mana cereasca pentru mine si chiar m-am simtit super cu voi,parerea mea este(cel putin din punctul meu de vedere)ca vroiam acele fise ca sa vedem ce punctaje am obtinut fata de ceilalti sa vedem cum evoluam in timp,cine s-a suparat pentru un motiv sau altul sa nu uite ca cineva a facut ceva,si probabil(daca va mai exista)data viitoare sigur daca au fost greseli s-a invatat si se vor evita data viitoare,eu unul ma bucur ca am participat,nu am mers pentru locul 1 sau mai stiu eu ce premii,am reusit sa ascult cu ajutorul lui ceachi marea majoritate a masinilor de acolo cu aceleasi melodii,cu ajutorul lui marinu am comparat sistemul meu cu cel al lui fuscobal(fiind in aceeasi clasa nu la acelasi nivel )as fi vrut sa ascult si alte masini dar daca nici in bucuresti nu vine lumea la asa un eveniment...dar cine stie,poate data viitoare,eu voi veni si sper sa reusim sa ne strangem totusi mai multi si cu mai putine probleme si mai multa intelegere,pana la urma suntem oameni si facem ceva,pentru noi...
va salut si poate mai facem si o intalnire de vara undeva la munte iarasi
__________________
TEAM SQNLL
DIY Mobile Audio
7ch active,audison&soundstream&u dimension
scanspeak D2904/7100,15M ,21W/8554-00,jl12w7,d511r,h701,400bt,2xhollywood spv20,2xspv45
margineanu ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 10-05-08, 18:19   #7
bad_boy2k

Stage 5
 
bad_boy2k's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 900
Default Re: SQ League..........

Si in relatie cu ce a spus ovidiu, vin cu o propunere : cand vom face urmatoare intalnire la munte, padure etc., sa facem si un mini SQ intre noi, cei prezenti, cu totul acolo. Cred ca asa se pot evita multe dificultati organizatorice. E.g.: fisele care se pot discuta 2 zile sau cat vom sta, mancarea care oricum va fi, conditiile generale prielnice (liniste, loc si spatiu de retragere pt obositi) si lista poate continua. Eu ma ofer in totalitate ca ajutor pt oricine e dispus sa facem asa ceva. Cat despre diplome, vin eu cu ele si le scriem de mana la fata locului iar cupele, daca vrem neaparat, merge aceeasi schema va asigur eu tot suportul aici
vreo parere?
__________________
It's the SOUND that simply amazes you...
<<SQ SYSTEM UNLOAD = 100%>>
sa pun si io rezultatele la EMMA aciulea?? neaa..

Last edited by bad_boy2k; 10-05-08 at 18:23.
bad_boy2k is offline   Reply With Quote
Old 12-05-08, 09:13   #8
fuscobal

Stage 5
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 686
Default Re: SQ League..........

Suna bine o intalnire la munte undeva ! Daca sunt disponibil, eu as veni !
fuscobal is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -