Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2008 - 15-16 Martie - ROMEXPO

4TuningDAYS 2008 - 15-16 Martie - ROMEXPO Expozitia de Tuning, Car-Audio, Masini Modificate & Rally

Reply
 
Thread Tools
Old 17-03-08, 14:38   #46
GolfuletzS
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
GolfuletzS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 5,385
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

tengu si hai`u respect

cei mai tari ... drifteri de la noi pot spune ... asta.....

e o placere sa ii vezi pe aman2 la show ....

vor venii poze filme.... sa vedem cum se face treaba buna


am mers cu aman2 .. si pot spune ca sunt adev sooferi ...... si f pasionati



respect pt amandoi
__________________
1989 BMW E30 Alpine Weiß 4doors II
https://forum.4tuning.ro/signaturepics/sigpic1528_2.gif
GolfuletzS is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 15:05   #47
nesscar

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[VW]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

Fratilor am fost si eu dar am ajuns numai sambata la 4 ca am venit tocmai de la deva ... si nu am prins drifturile si demonstatile ,imi puneti si mie o arhiva cu drfturile si reprezentatile de la masini si de la ATV-uri cat mai multe sa fie nu conteaza marimea fisierelor ca le iau de la servici si am net bun si 1 gb sau 2 daca is e foarte bine si sa fie calitatea cat mai bun nu facute cu telefonu sau camere foto multumesccc
__________________



Repar spoilere auto,camioane,carene scutere,motociclete,atv-uri preturi fara concurenta
Dezmembrez Golf 1 Diesel - 1983
Citroen Saxo Benzina - 2000
Opel astra F Benzina - 1994
Ford Mondeo 2.5 V6 - 1997
Vw golf - 2004 1900 SDI
nesscar is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 15:41   #48
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Rog fanii Tengu sa fie obiectivi . Nu am spus ca Tengu nu s-a prezentat frumos. Daca aveti putina civilizatie in voi invatati draq odata sa respectati parerea altuia pe un forum . Parerea mea este si ramane ca HAI a fost mai bun. Puteti sa spuneti si voi ca Tengu , din punctul vostru de vedere a fost mai bun. Dar nu o mai incercati in glume gen strabunic ... riscati sa ajungeti la maimuta si nu vreti asta . Eu am argumente .. HAI pe un motor aspirat ce dezvolta cuplu la o alta plaja de turatie , Tengu pe un motor turbo , viteza cu care facea fiecare cercurile (donuts pt pretentiosi) , legarea donuts-burn ... Chiar se poate face un topic separat unde sa discutam la obiect asta. Cat despre drift ... o fi Tengu mai bun ... dar daca cineva se bate cu pumnul in piept ca a vazut live competitii profi de drift ... sa-mi suna si mie daca ce a fost la romexpo a fost sau nu drift . O zi buna !
ce a fost la romexpo nu a fost competitie de drift, nu

Hai are foarte mult talent. Ca si Tengu. Insa ii lipseste practica/cursurile/etc si se vede. Atata tot si e normal de altfel. Sunt ferm convins ca HAI ar putea avea rezultate excelente la competitile de drift cu antrenament corespunzator.
Masina nu e asa importanta, atata timp cat e Rwd, cat de cat usoara, cauciucuri late etc. De fapt, pt spatiul alocat show-ului la Romexpo masina lui Tengu era prea mare si puternica. O Corolla AE86, chiar stock de 112 cp, ar fi fost mai adecvata. Pe un traseu lung si mai lat s-ar fi vazut mult diferentele de masina, asta e clar.

Last edited by pimp_lex; 17-03-08 at 15:43.
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 16:04   #49
Marson
4Tuning International Member


Stage 5
 
Marson's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 849
Member of:
[Observator 4tuning]
[4Tuning International]
[KATANA TEAM]
[Opel]
[RENAULT]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

Spectacol desavarsit! Felicitari!
Tengu si HAI au fost la inaltime si au incantat pe toti cei prezenti!
@HAI - Salutari cordiale din Berlin!
Marson is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 17:16   #50
Daxter
BMW Driver

Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 463
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

Si de la mine cateva poze (337 - momentan) de la show-urile de sambata (Tengu&HAI + Moto Guys) si Duminica (Moto Guys)

Link Galerie Foto

Cei cu picasa instalat si cu cont, le pot descarca pe toate
Daxter is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 18:33   #51
Hexer


Stage 5
 
Hexer's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,894
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

Cum a spus si @pimp lex, lui HAI era poate un pic mai usor, se vede ca sub tangu e o masia prea puternica pentru acest spatiu, dar totodata se vede ca stie ce face, cred ca a dat cateva sfat cum is ce cu driftul. De la hai era o incercare frumoasa, mi se pare sa are LSD de fabrica (sau de la BMW) de 25%, ce este prea putin pentur puterea motorului, de asta face mai ales cerculete. Spor la ars cauciuc si sa aveti cat mai multi preieteni pe la vulcanizari
Hexer is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 19:35   #52
Io4rap

Stage 5
 
Io4rap's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 622
Member of:
[Opel]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

nu va inteleg dc comentati atat aiurea, sa fim seriosi tengu si hai`ul au facut un mare show si cred k toti cu toate k nu stiam ce sacrificii a facut tengu sa vina pt noi, pot sa spun k sunt foarte fericit k a facut`o si il mai asteptam cu mare drag. Ati fost cei mai tari \/
__________________
Dezmembrez Opel Tigra '95 Full -> https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post2938788
Io4rap is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 20:57   #53
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

Dimineata am facut un post in acest topic in care il salutam pe HAI pentru ceea ce face la volan si pentru ca se comporta foarte civilizat pe forum.

PS. De ce s-a sters acel post?
PS2 Felicitari inca o data HAI pentru ceea ce esti!

Moderatori: sper sa nu se mai stearga
__________________
www.ono41.ro (NOU)
ono41 is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 22:28   #54
69-HAI

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 812
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

sal ono.

am incercat sa-ti scriu pe celalalt topic dar s-a inchis.
iti multumesc sincer pt aprecieri.
e o mare onoare pt mine ca vin tocmai din partea ta.
sper sa ma ajute DUMNEZEU sa ajung macar la sfertul " drumului "
pe care esti tu acum,drum care duce la LOCUL SUPREM - acolo unde
orice impatimit a-l vitezei,si orice adevarat pasionat de masini
si-ar dori sa ajunga - C. N. R.
sper si mi-as dori, ca la unul din evenimentele urmatoare
sa am deosibita placere de a avea o discutie
cu tine vis-a-vis de acest domeniu.inca o data iti multumesc

ITI DORESC MULTA SANATE SI
MULTE SUCCESE IN CARIERA - TE SALUT.
69-HAI is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 00:32   #55
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

Quote:
Originally Posted by ono41 View Post
Dimineata am facut un post in acest topic in care il salutam pe HAI pentru ceea ce face la volan si pentru ca se comporta foarte civilizat pe forum.

PS. De ce s-a sters acel post?
PS2 Felicitari inca o data HAI pentru ceea ce esti!

Moderatori: sper sa nu se mai stearga
nu s-a sters nici un post... ai scris tu in alt topic, si ai uitat...
sper ca gabi ti-a explicat asta...
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 01:11   #56
RAZvan15
4Rally

Stage 5
 
RAZvan15's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 660
Member of:
[4Rally]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

inca un film de sambata cu cei 2.. felicitari pentru show si multumim pentru seturile de cauciucuri arse
Attached Files
File Type: mpg MOV01608.MPG (75.62 MB, 172 views)
RAZvan15 is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 01:25   #57
DRAGOS_DPL

Stage 2
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 29
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

fratilor a fost foarte frumos la romexpo dar pe voi nu vau stresat tarani aia de bodiguarzi?????
DRAGOS_DPL is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 08:45   #58
VG30DETT

Stage 5
 
VG30DETT's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 724
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

de ce tot il ridicati in slavi pe HAI ceea ce afacut el nu e drift si poate face oricine cu o masina tractiune spate in ceea ce priveste ca persoana e ok mai putin interviul dat unei televiziuni unde spunea ca masina lui ar valora undeva pe la 18000e.Atunci 200sx lui tengu cam la cit ar fi....?
__________________
VG30DETT is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 08:52   #59
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

-Confunzi masinile.....cea cu care a facut spectacol este una ieftina. Cea de 18 000 E este masina de prezentare B-69-HAI care a fost expusa in standul Clubului NSL.
-Intradevar se poate creea confuzie deoarece Sorin (HAI) foloseste aceleasi placutze de inmatriculare si pt masinile cu care face spectacol. Pozele masini cu valoare mare le poti vedea pe sit"ul www.nsl-ro.eu la galeria foto.
-Si ar mai fi ceva .....atat HAI cat si TENGU merita ridicati in slavi........
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA

Last edited by F_L_R; 18-03-08 at 08:55.
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 09:24   #60
69-HAI

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 812
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

Oameni Buni !!!
Va Rog Din Suflet Inca O Data !!!!! Si Va Spun Din Nou !!!
Este Dreptul Vostru De A Ma Critica ,injura, Etc, Etc....
Dar Va Rog Nu Aici, In Aceste Topicuri Care Tin De Evenimentul De La Romexpo(a Fost Prea Reusit Si Nu Merita Stricat)
Daca Voi Vreti Si Credeti Ca Aveti Ceva Cu Mine Deschideti
Un Alt Topic In Alta Parte
Si Va Rog Sa O Faceti Acolo
Nu Uitat. Pt. Mine Fiecare Eveniment,de Acest Gen Si Ceea Ce Fac Eu
In Cadrul Lor Asa Cum Pot Si Cu Ce Am ,fac In Primul Rand Pt Cei
Care Nu Mai Sunt Printre Noi ( Micutzu,txa, Mihaitza -gam Etc. Etc..)
Pt Public Si Pt Toata Lumea

Va Multumesc Inca O Data
69-HAI is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -