Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > PC Games

PC Games Totul despre jocurile pe calculator

Reply
 
Thread Tools
Old 05-12-12, 16:48   #16
R.Equinox

Stage 5
 
R.Equinox's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 4,077
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Default Re: Cel mai bun simulator auto

Quote:
Originally Posted by 240sx View Post
slrr nu e simulator pentru ca nu are ce sa simuleze, LFS e simulator, Fortza e simulator, Dirt e simulator etc - astea creaza senzatia de realism geometire, handling bla bla bla si bla


asa sa ne intoarcem la subiect

MarioKart

Grafica : -5

Realism : -5




=))))

Totusi ...e un joc care imita realitatea..(SRL)
R.Equinox is offline   Reply With Quote
Old 07-12-12, 18:48   #17
AlexMxH

Stage 3
 
AlexMxH's Avatar
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 118
Default Re: Cel mai bun simulator auto

Bai fratilor , cum sa nu fie slrr simulator auto ? . Nu faci in nici-un joc ce faci in slrr , voi in jocuri doar sa dati cox , fara nici-un pic de mecanica , in fine !
__________________
O Dacie 1.4 , mancatoare de gaz !
AlexMxH is offline   Reply With Quote
Old 07-12-12, 21:08   #18
DrifterGT

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 3,134
Cool Re: Cel mai bun simulator auto

Quote:
Originally Posted by AlexMxH View Post
Bai fratilor , cum sa nu fie slrr simulator auto ? . Nu faci in nici-un joc ce faci in slrr , voi in jocuri doar sa dati cox , fara nici-un pic de mecanica , in fine !
Este simulator pe partea că îți faci mașina de la 0 cu piese și chestii, însă simulator auto de condus nu este, adică dacă controlul la mașină în joc în mers seamănă cu realitatea... atunci e clar.
DrifterGT is offline   Reply With Quote
Old 10-12-12, 16:20   #19
art_Thomas17

Stage 3
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 95
Default Re: Cel mai bun simulator auto

Cel mai bun simulator este GTR 2 , cine se joaca online stie si mai ales cu moduri pt campionate cum sunt in realitate ma refer la FLM si chestii de genul

Realism : 5

Grafica : 5

ps: in nici un alt joc nu se simuleaza asa Handlingul masini si cauciucurile si multe alte chestii ca in GTR2 mai ales daca jucati pe simulation mode, din punct de vedere al realismului este cel mai bun si multi zic asta si din alte tari
__________________
art_Thomas17 is offline   Reply With Quote
Old 10-12-12, 18:21   #20
R.Equinox

Stage 5
 
R.Equinox's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 4,077
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Default Re: Cel mai bun simulator auto

Quote:
Originally Posted by art_Thomas17 View Post
Cel mai bun simulator este GTR 2 , cine se joaca online stie si mai ales cu moduri pt campionate cum sunt in realitate ma refer la FLM si chestii de genul

Realism : 5

Grafica : 5

ps: in nici un alt joc nu se simuleaza asa Handlingul masini si cauciucurile si multe alte chestii ca in GTR2 mai ales daca jucati pe simulation mode, din punct de vedere al realismului este cel mai bun si multi zic asta si din alte tari
+1..

Am jucat si eu putin...si am ramas impresionat din primu minut!
R.Equinox is offline   Reply With Quote
Old 30-04-13, 14:15   #21
..::AnDy007::..

Stage 5
 
..::AnDy007::..'s Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 794
Default Re: Cel mai bun simulator auto

Quote:
Originally Posted by robi_jam View Post
Pai Test Drive Unlimited 2 e tare
Realism: 3 Nu poti modifica masina deloc vizual, doar la motor si nu se simte de loc dupa tuning
Grafica: 5

Dar SLRR e bossu'

Realism: 500 sper luati in considerare ca in SLRR poti modifica absolut tot la masina aproape sa o "desfaci" pana la ultimul surub din ea. Nu cred ca mai e joc in care iti cumperi parti pentru masina separat si le pui pe ea.

Grafica... : la mine zic ca e 4.5 dar poate fi si mai buna, depinde de modurile puse, jocul e asa de "modificabil" incat poti face o grafica de mario una de GTA 4.

Si pentru cei ce spun ca SLRR nu e simulator ia plimbati-va putin in joc prin oras si depasiti 50 la ora.. vine politia, poti sa i pui la masina cruise control, etc deci sper ca v-am inchis gura acelora ce spun ca nu e simulator.
sincer...mai bine taceai.
1.ai inviat un thread aproape degeaba
2.controlul in slrr al masinii este praf,praf,praf.nu poti spune in nici un fel ca ala e realist.
3.tdu2 e praff si ala la control,sincer nu stiu cum poti avea asa o opinie....
__________________

..::AnDy007::.. is offline   Reply With Quote
Old 08-05-13, 12:45   #22
xenon24

Stage 2
 
xenon24's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 53
Default Re: Cel mai bun simulator auto

În TDU 2 mașinile sunt incontrolabile și cu controller de xbox (analog steering). După mine cel mai bun sim auto ieșit este Live for Speed.Si având în vedere faptul că vorbim de simulatoare,nu văd rostul notării graficii.Un simulator auto trebuie să aibe physics complexe,si grafica lăsată pe ultima sută de metri. Mai este un simulator exceptional din punctul meu de vedere și acela este Rigs of Rods. Physics impecabile,de la controlul mașinii până la damage. Bineînțeles ca este undeva în beta stage,dar are un potențial mare. Și sunt sigur ca toți visăm la jocul perfect : grafică de Forza,tuning forza+slrr,control&physics LFS+RoR și multe altele.
__________________
xenon24 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -