Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > PC Games

PC Games Totul despre jocurile pe calculator

Reply
 
Thread Tools
Old 27-04-07, 09:53   #181
alin-l

Stage 2
 
alin-l's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 57
Default Re: Test Drive Unlimited

Salut bun tuturor!
Am urmatoarea configuratie: AMD XP 2200+, 1Gb RAM, video 7600 GS, HDD 200 Gb, 3 coolere pe carcasa (fata, spate, lateral) etc... Am instalat TDU (pirat, din pacate si spre rusinea mea), insa imi sacadeazadestul de tare chiar si pe setari MINME si, la un moment dat, jocul devine imposibil de jucat!!! Va intreb (pe cei care se pricep, desigur) daca problema se poate rezolva cu un overcloacking sau nu are rost sa ma mai agit!?! Desigur, nu doresc sa-mi schimb nimic in PC in momentul de fata - mi se pare o investitie ineficienta - prferand ca, mai tarziu, sa-mi schimb tot sistemul... Sau, problema se poate rezolva prin achizitionarea jocului original (?!) , pentru ca nu cred ca e "corect" sa dau banutii pe acesta si sa fie la fel de inutilizabil!...
Va multumesc anticipat,
Alin
__________________
TOYOTA Auris 1.6 VVTi - 124 cp - mai mult nu cred ca am nevoie (inca)
alin-l is offline   Reply With Quote
Old 28-04-07, 16:24   #182
Craxy
VW Driver

Stage 5
 
Craxy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 714
Member of:
[VW]
Default Re: Test Drive Unlimited

mi-am instalat si eu jocu si nu pot sa ma joc deoarece scadeaza foparte tare pe grafica minima...ziceti-mi pls ce pot sa fk sa nu mai sacadeze(daca stiti).ms.
__________________
"APLICAM TOTI LEGEA JUNGLEI DESI STAM INTRE BETOANE..."
Craxy is offline   Reply With Quote
Old 29-04-07, 16:56   #183
Kolegosu'

Stage 5
 
Kolegosu''s Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,009
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Test Drive Unlimited

Quote:
Originally Posted by alin-l View Post
Salut bun tuturor!
Am urmatoarea configuratie: AMD XP 2200+, 1Gb RAM, video 7600 GS, HDD 200 Gb, 3 coolere pe carcasa (fata, spate, lateral) etc... Am instalat TDU (pirat, din pacate si spre rusinea mea), insa imi sacadeazadestul de tare chiar si pe setari MINME si, la un moment dat, jocul devine imposibil de jucat!!! Va intreb (pe cei care se pricep, desigur) daca problema se poate rezolva cu un overcloacking sau nu are rost sa ma mai agit!?! Desigur, nu doresc sa-mi schimb nimic in PC in momentul de fata - mi se pare o investitie ineficienta - prferand ca, mai tarziu, sa-mi schimb tot sistemul... Sau, problema se poate rezolva prin achizitionarea jocului original (?!) , pentru ca nu cred ca e "corect" sa dau banutii pe acesta si sa fie la fel de inutilizabil!...
Va multumesc anticipat,
Alin
Man eu am o configuratie ceva mai buna decat a ta(AMD64 3000+, 1GBRAM, video X1300XT 256MB)joc la 1024x768 medium si imi mai sacadeaza dar nici de nebunu nu dau setarile mai jos ca imi place cum se vede deci cu toate ca am jocul original continua sa sacadeze .... Jocul original se merita cumparat pt a juca online. Deci daca vrei sa cumperi jocul tot iti va sacada.
__________________
Kolegosu' is offline   Reply With Quote
Old 30-04-07, 08:03   #184
speed_senzation

Stage 1
 
speed_senzation's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 19
Member of:
[Fiat]
Default

Fratzilor incercati sa facetzi o partitie de aprox 2 gb si bagati in ea paging file (click drepata pe my computer - properties - advanced - performance settings - advanced - vurtual memory change - si acolo scoti paging file din C si il bagi in partitia de 2 gb...semisca maibine calc) ..eu am o configuratie mai slabutza k a voastra si am jucat test drive la 1280x1024 la detalii medii...numa k in orase la viteze mari aveam cv probleme...dar nu mai rulam absolut nik pe langa joc....si mi se cam incinge cpu si placa video. Succes

imi cer scuze pt greseli de ortografie dar e cam dimineata si nici tasta space nu prea ma ajuta..

Last edited by AdiNX; 30-04-07 at 10:31.
speed_senzation is offline   Reply With Quote
Old 02-05-07, 08:06   #185
alin-l

Stage 2
 
alin-l's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 57
Default Re: Test Drive Unlimited

Quote:
Originally Posted by Kolegu™ View Post
Man eu am o configuratie ceva mai buna decat a ta(AMD64 3000+, 1GBRAM, video X1300XT 256MB)joc la 1024x768 medium si imi mai sacadeaza dar nici de nebunu nu dau setarile mai jos ca imi place cum se vede deci cu toate ca am jocul original continua sa sacadeze .... Jocul original se merita cumparat pt a juca online. Deci daca vrei sa cumperi jocul tot iti va sacada.
OK, multam pt raspuns... desi nu credeam ca am o conficuratie slaba... Totusi, tu spui ca joci la o rezolutie de 1024x768 si detalii medii, iar eu l-am setat pe 800x600 cu detalii minime si tot imi sacadeaza! Am uitat sa mentionez ca, in "spate" imi ruleaza: bit defender-ul, zone alarm-ul, u-torrent (deci, inclusiv reteaua), spywarwblaster (bine, asta e undeva in serviciile windows-ului) si...cam atat. Influienteaza toate aceste programe cu ceva jocul de fata?
alin-l is offline   Reply With Quote
Old 02-05-07, 10:27   #186
PizziRG

Stage 5
 
PizziRG's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 394
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[AirBrush]
Default Re: Test Drive Unlimited

ia-ti consola si gata. decat sa stai sa gasesti configuratia ideala. crezi ca iti va merge bine daca scoti toate alea? nu cred. eu am consola si joc TDU.
__________________

..::Inferno MotorSport::..
* Heka Designs - Custom paint (airbrush) Contact la:
* email: diavol_dracu@yahoo.com;
* id. messenger: diavol_dracu - Bucuresti;
PizziRG is offline   Reply With Quote
Old 05-05-07, 15:17   #187
Craxy
VW Driver

Stage 5
 
Craxy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 714
Member of:
[VW]
Default Re: Test Drive Unlimited

eu mi-am inchis tot(toate antivirusurile,spywarw,chiar am deconectat pc de la internet adica am scos cablu ala) nu mergea numai joku si era acelasi lucru...adevarul este ca e un jok care cere grafica
Craxy is offline   Reply With Quote
Old 05-05-07, 18:19   #188
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Test Drive Unlimited

o chestie care nu o stiti e ca jocul are niste buguri si nu o sa mearga perfect la nimeni.
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 05-05-07, 18:56   #189
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Test Drive Unlimited

conform site-ului http://testdriveunlimited.evonet.ro/ se pare ca mult asteptatul patch va aparea in mai 2007..
si cel mai important lucru pt noi.. in al treilea trimestru al anului 2007 va aparea un add-on ce consta intr-o noua insula(Molokai) care va avea 647 km2.
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 05-05-07, 21:00   #190
lucky.2k5

Stage 4
 
lucky.2k5's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 218
Default Re: Test Drive Unlimited

aici se pot gasi toate masini din joc:
http://testdriveunlimited.evonet.ro/car_list.html
lucky.2k5 is offline   Reply With Quote
Old 15-05-07, 23:27   #191
oliver

Stage 5
 
oliver's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 330
Default Re: Test Drive Unlimited

da ma si mie un serial ! te rog eu fain .. ca mie imi zice ca detecteaza un emulator si daca il unistalez imi cere sa bag cd - dvd
oliver is offline   Reply With Quote
Old 18-05-07, 07:46   #192
wlady
Design Team Member

Stage 5
 
wlady's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,689
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
Default Re: Test Drive Unlimited

Pai mai olivere ! Jocul asta ar fi mai frumos sa-l iei original ... daca tot te chinueisti atat ! TU nu ai nevoie de serial ci de YASU ( program pentru ascuns unitatile optice cat si cele virtuale ) !
__________________

BMW 318i E90 /// Le-Mans Blau /// M Sport /// Conversie LCI /// Style 135
Plasti-DIP - DipYourCar
wlady is offline   Reply With Quote
Old 18-05-07, 19:23   #193
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Test Drive Unlimited

TEST DRIVE UNLIMITED 2 IN 2008

Mai ţii minte când Atari au vândut seria Driver celor de la Ubisoft, astă-vară? Dacă da, s-ar putea putea să-ţi aminteşti atunci şi că unul dintre motivele invocate pentru afacerea de €19 milioane (în afară de rahatul financiar în care se aflau) a fost că doreau să îşi concentreze portofoliul pe doar câteva francize. Iar întrucât Test Drive Unlimited e cea mai notabilă serie de curse rămasă (încă) în posesia lor, e normal să presupunem că vor continua să se "concentreze" asupra ei prin mulgerea altor continuări. Exact ce fel de sequel-uri au în plan, asta deja e cu totul altă poveste. O poveste care, conform site-ului polonez GRY-OnLine, tocmai s-a mai clarificat niţel azi. Citând o sursă anonimă, dar "100% de încredere", tipii susţin că Test Drive Unlimited 2 se află într-adevăr în lucru, cu o lansare preconizată pentru martie 2008 pe PC şi Xbox 360. Ţin să reamintesc că noul TDU - care a fost primit destul de bine pe toate platformele - a fost lansat şi pe PlayStation 2 şi PSP. Deci ar fi destul de ciudat ca Atari să nu pregătească şi o lansare pe PS3 a lui Test Drive Unlimited 2 (presupunând că informaţia de pe GRY-OnLine e corectă). În afară de platforme, tipii prezic şi că sequel-ul va introduce curse off-road, un sistem de vreme dinamică şi, din ce au transmis pe Blue's, peste 2400 Km de drumuri mai mult sau mai puţin exotice. Ceea ce înseamnă că sequel-ul ar putea avea o lume mai largă, comparativ cu cele 1000 mile (1600 Km) incluse cică în primul TDU. Iar asta e excelent, pentru că şofatul de capul tău e punctul forte al jocului.

sursa jucausii.ro
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 18-05-07, 19:24   #194
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Test Drive Unlimited

"Atari confirm that the Test Drive Unlimited PC patch is on track for a May 2007 release.
Further information will be revealed next week."

De pe forumul oficial TDU.
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 18-05-07, 21:56   #195
wlady
Design Team Member

Stage 5
 
wlady's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,689
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
Default Re: Test Drive Unlimited

Hmmmmmm ... patchul asta ma pune pe ganduri( cred ca nu merge pe hackuri !), sa-mi iau TDU original.... ma mai gandesc !
wlady is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -