Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > PC Games

PC Games Totul despre jocurile pe calculator

View Poll Results: Cand doriti sa facem concursul?
Vineri 13 59.09%
Sambata 1 4.55%
Duminica 8 36.36%
Voters: 22. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 23-08-06, 09:12   #1
AdiNX

Stage 5
 
AdiNX's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,058
Default Concurs NFSU2

Prin weekend intentionez sa fac un concurs NFSU2 in 2 sau mai multe etape, in functie de cati participa.
Am nevoie de cel putin 12 participanti care sa se intreaca, in grupe de cate 4, in curse de drag, downhill drift si URL.
Cursele vor fi facute pe LAN cu Hamachi pe care il gasiti la http://www.hamachi.cc/ (va fi o singura retea pe care vom intra cu totii, iar din joc veti alege serverul grupei voastre).
Reguli:
1. Fiecare participant poate concura cu maxim 3 masini (cate una pentru fiecare tip de cursa).

2. Nu se accepta piesele Unique, numai piesele din cele 3 stage-uri de performanta.

3. Mijlocul de comunicare intre participanti va fi o conferinta pe Yahoo! Messenger (cate una pentru fiecare grupa). Pentru putinii care nu stiu, exista combinatia de taste Alt+Tab si tasta Windows, cu care pot schimba cu usurinta ferestrele sau deschide meniul start.

4. Rezultatele obtinute la fiecare cursa vor fi comunicate mie (de catre un participant ales de mine) dupa ce se incheie toate cele 5 curse. Urmeaza sa fac punctajul, si sa formez o grupa finala formata din cei clasati pe locul I din fiecare grupa initiala.

5. Din cauza unor participanti neatenti care apasa 'Enter' sau 'Continue' "din greseala" dupa cursele de drag, am hotarat sa se schimbe traseul dupa fiecare cursa. Astfel vom avea 3 curse drag pe 3 trasee diferite.

6. Toate grupele vor face un test pentru verificarea conexiunii la Internet, cu 10 minute inainte de inceperea curselor propriu-zise. Pentru acest test se va face un drift pe primul circuit din lista (cursa aceasta nu va avea nici o importanta in clasament). In cazul in care unul sau mai multi concurenti nu pot intra in cursa, cel ce a facut cursa o va opri pentru a incerca din nou (pana cand toata lumea intra in cursa). La fel se va face si in cazul curselor propriu-zise, daca unul sau mai multi concurenti nu pot intra in cursa.

7. Dupa terminarea primei etape (a celor 5 curse) asteptati sa va comunic locurile obtinute, si cine merge mai departe in etapa #2. Cei care merg mai departe vor primi o invitatie intr-o conferinta separata si vor astepta detalii de la mine.

Cine doreste sa participe (si chiar o va face) sa-mi comunice pe PM un "Da, vreau sa particip la concursul NFSU2", un ID de messenger si numele cu care va paricipa la curse (o data ales, numele nu mai poate fi schimbat).
Mai multe detalii despre traseele pe care se vor desfasura cursele in curand

PS: va rog sa alegeti una din cele 3 zile. Vreau ca voi sa alegeti ziua desfasurarii concursului. Si nu votati daca nu participati

Last edited by AdiNX; 23-08-06 at 09:17.
AdiNX is offline   Reply With Quote
Old 23-08-06, 09:41   #2
DyZ
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
DyZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,520
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
Default Re: Concurs NFSU2

SAL ADINX ... ma bag si eu eu am ales duminica cred ca e cel mai bine ... si in legatura cu rezultatele ... nu ar fi cel mai sigur sa dam un print screen cu pozitiile finale ?
__________________
xox
DyZ is offline   Reply With Quote
Old 23-08-06, 09:51   #3
AdiNX

Stage 5
 
AdiNX's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,058
Default Re: Concurs NFSU2

Quote:
Originally Posted by DyZ View Post
SAL ADINX ... ma bag si eu eu am ales duminica cred ca e cel mai bine ... si in legatura cu rezultatele ... nu ar fi cel mai sigur sa dam un print screen cu pozitiile finale ?
ba da... dar ar trebui un programel ca Fraps care sa faca poza automat, sa nu-i mai dai printscreen si paste in photoshop. eu voi alege persoane de incredere si nu cred ca m-ar minti. ideea ta e f buna si cred k o voi pune in aplicare
AdiNX is offline   Reply With Quote
Old 23-08-06, 10:49   #4
AdiNX

Stage 5
 
AdiNX's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,058
Default Re: Concurs NFSU2

M-am hotarat asupra traseelor...
Cursele se vor face in ordinea asta:
Drag #1: Bayview Bridge
Drag #2: North Freeway
Drag #3: Airport Freeway
Downhill drift: Lighthouse
URL: Bayview Speedway Track 4

La fel va fi si pentru a doua etapa, poate si cu putin trafic (ma mai gandesc)
Astept inscrieri si voturi pt alegerea zilei de concurs...
AdiNX is offline   Reply With Quote
Old 23-08-06, 14:45   #5
N1ghtG3o

Stage 4
 
N1ghtG3o's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 172
Member of:
[Echipa de sprijin]
Smile Re: Concurs NFSU2

Ma bag si eu , id messenger n1ght_g3o si numele cu kre vreau sa particip G3o. Astept un raspuns.
N1ghtG3o is offline   Reply With Quote
Old 23-08-06, 15:29   #6
Sl1V3R

Stage 5
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,013
Unhappy Re: Concurs NFSU2

Nu am nfsu2 .What a cruel world[gicule intru la tine in casa si iau cdurile].Felicitari Adi pt idee .O idee d nota 11...sper sa ma organizati astfel de curse
Sl1V3R is offline   Reply With Quote
Old 23-08-06, 15:32   #7
cata_tm

Stage 5
 
cata_tm's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 814
Member of:
[DACIA]
Default Re: Concurs NFSU2

joc si eu... o sa se lase cu multe victime, so watch it!!! nu e buna ideea cu poll. io vreau si vineri si sambata si duminica
cata_tm is offline   Reply With Quote
Old 23-08-06, 15:57   #8
Sl1V3R

Stage 5
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,013
Default Re: Concurs NFSU2

http://level.ro/home.php#3578 .Asta e pt nfs-istii care se afla in cta

Dacă simţi că ai nevoie de senzaţia de viteză din “Need for Speed”, sau vrei să ataci în “Counter Strike” sau pur şi simplu vrei să arăţi cât de bun eşti la “FIFA 2006 Soccer”, atunci World GamerMaster Tournament (WGT) este făcut pentru tine. WGT se desfăşoară în 26 de ţări din Africa, Asia, Australia, Europa şi America de Nord. Acum această competiţie a ajuns şi în România şi poţi să dovedeşti lumii întregi că eşti cel mai bun.

WGT, una dintre cele mai mari competiţii de gaming, a ales ASUSTek Computer Inc. (ASUS), cel mai mare producător de plăci de bază şi video, pentru a fi partenerul său oficial pentru partea hardware.

În România evenimentul va fi organizat de PGL (Professional Gamers League).

Pentru prima dată în istoria jocurilor PC, cei mai buni jucători vor putea concura pe cele mai bune platforme de la ASUS, Intel şi NVIDIA în cele mai po****re jocuri multiplayer ale acestui moment: Counter Strik, Need for Speed şi FIFA 2006 Soccer.

Informaţii despre participare sunt disponibile pe site-ul PGL. Înregistrează-te astazi pentru competiţia virtuală WGT şi află cât de bun eşti cu adevărat.

Calificarile WGT România se vor sustinute online in ultima parte a lunii august, iar finala va avea pe data de 9 Septembrie loc la clubul ForteGames din Constanta. Evenimentul organizat de PGL îi are ca partenerii pe ASUS, Intel, NVIDIA, Logitech, RHS şi McDonald’s. Level este partener media al WGT România şi va prezenta în revista un reportaj de la faţa locului.
Sl1V3R is offline   Reply With Quote
Old 24-08-06, 09:36   #9
the_fis_me_h

Stage 3
 
the_fis_me_h's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 157
Default Re: Concurs NFSU2

odata ce se va selecta ziua, cred k ar fi bine sa alegem si ora !! !! !! (cel mai bine seara ... pe la un 10 - 11 ar fi ok)
the_fis_me_h is offline   Reply With Quote
Old 24-08-06, 09:47   #10
cata_tm

Stage 5
 
cata_tm's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 814
Member of:
[DACIA]
Default Re: Concurs NFSU2

Quote:
Originally Posted by the_fis_me_h View Post
odata ce se va selecta ziua, cred k ar fi bine sa alegem si ora !! !! !! (cel mai bine seara ... pe la un 10 - 11 ar fi ok)
zice bine...
cata_tm is offline   Reply With Quote
Old 24-08-06, 10:44   #11
AdiNX

Stage 5
 
AdiNX's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,058
Default Re: Concurs NFSU2

la orele alea mie nu-mi mai arde de organizat nici curse de soareci...
io ma gandeam pe la 5-6 sa incepem testele, sa vedem daca merge netu bine etc... va zic acum avand experienta de data trecuta, ca o sa dureze cam jumatate de ora sa se testeze netu si sa-si bage unii in cap ce trebe sa faca...

cine vrea sa ma ajute cu punctajul obtinut la fiecare grupa sa-mi zica si poate il aleg (am nevoie cam de 4 persoane)
dar sa dea naiba daca aflu k a mintit in clasament, k nu mai intra in concursuri...

uitandu-ma pe poll, vad k o sa facem concursul duminica... chiar daca se schimba ziua, ora inceperii o sa fie cam pe la 18:00, cand toata lumea e odihnita... astea nu-s curse ilegale facute la 3 dimineata pe langa cimitire ca in UK
AdiNX is offline   Reply With Quote
Old 24-08-06, 11:02   #12
cata_tm

Stage 5
 
cata_tm's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 814
Member of:
[DACIA]
Default Re: Concurs NFSU2

Aiurea .
cata_tm is offline   Reply With Quote
Old 24-08-06, 11:56   #13
the_fis_me_h

Stage 3
 
the_fis_me_h's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 157
Default Re: Concurs NFSU2

Quote:
Originally Posted by AdiNX View Post
la orele alea mie nu-mi mai arde de organizat nici curse de soareci...
io ma gandeam pe la 5-6 sa incepem testele, sa vedem daca merge netu bine etc... va zic acum avand experienta de data trecuta, ca o sa dureze cam jumatate de ora sa se testeze netu si sa-si bage unii in cap ce trebe sa faca...

cine vrea sa ma ajute cu punctajul obtinut la fiecare grupa sa-mi zica si poate il aleg (am nevoie cam de 4 persoane)
dar sa dea naiba daca aflu k a mintit in clasament, k nu mai intra in concursuri...

uitandu-ma pe poll, vad k o sa facem concursul duminica... chiar daca se schimba ziua, ora inceperii o sa fie cam pe la 18:00, cand toata lumea e odihnita... astea nu-s curse ilegale facute la 3 dimineata pe langa cimitire ca in UK
fratica ... scuze de contestarea pollului da' io duminica nu pot k sunt plecat din orash ... iar vineri are destule coturi ca sa mai aiba sanse => pls frate , pune cursa vineri k yo altfel nu pot !! !! !!
__________________
cruda-i viata knd ti se fura parolele ... voi nu ati patit-o norocosilor

Last edited by the_fis_me_h; 24-08-06 at 11:59.
the_fis_me_h is offline   Reply With Quote
Old 24-08-06, 11:57   #14
the_fis_me_h

Stage 3
 
the_fis_me_h's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 157
Default Re: Concurs NFSU2

shi in caz k nu s-a inteles ... vreau shi yo sa ma bag !! !! !!
the_fis_me_h is offline   Reply With Quote
Old 24-08-06, 12:00   #15
the_fis_me_h

Stage 3
 
the_fis_me_h's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 157
Default Re: Concurs NFSU2

faceti ceva pt mine pls ... votati vineri pt k altfel eu nu voi putea sa particip si credeti-ma k pierdeti ceva super tare ... am de gand sa intru cu hummerul la url k sa fac spectacol !! !! !! (sau poate ma razgandesc) oricum ... va rog mult sa votati vineri !! !! !!
the_fis_me_h is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -