Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > PC Games

PC Games Totul despre jocurile pe calculator

View Poll Results: Care este cea mai reusita maisina ?
capa` 4 16.67%
Cypos 2 8.33%
eMH 2 8.33%
Ingerasul99 0 0%
JuST_GiuGiu 1 4.17%
tm_kata 1 4.17%
sYdanyel 0 0%
gonzy_et 3 12.50%
SST 06 8 33.33%
ANDR31 3 12.50%
Voters: 24. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 03-05-10, 20:49   #16
backspace

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 36
Default Re: Nissan 200SX vs. 240SX x

eu lam votat pe andr31 pentru ca imi place cum a aranjat decalurile si cum a facut pozele . a iesit foarte tare .
backspace is offline   Reply With Quote
Old 03-05-10, 21:48   #17
Oltcit Rally Team
2 Roti

Stage 5
 
Oltcit Rally Team's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 478
Member of:
[4Rally]
[2 Roti]
Default Re: Nissan 200SX vs. 240SX x

Imi place SST06.
Oltcit Rally Team is offline   Reply With Quote
Old 03-05-10, 23:34   #18
Cypos

Stage 5
 
Cypos's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 565
Member of:
[DACIA]
Default Re: Nissan 200SX vs. 240SX x

vot tm_kata imi place pur si simplu...culoarea, jentile...
Cypos is offline   Reply With Quote
Old 04-05-10, 07:47   #19
gonzy_et

Stage 5
 
gonzy_et's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 501
Default Re: Nissan 200SX vs. 240SX x

-Vot cu ANDR31 fiindca si el k si mine reprezinta stilul Japonez de D1 si JDM masini de curse de drift culoarea e bine aleasa si amplasarea firmelor si al graficelor este gandita, per ansamblu o lucrare buna.
-Fata de colegul SST 06 votam cu tine fiindca Bodyul e beton calitatea pozelor e buna si bine alese, dar panit jobul e penal ai incercat sa dai catre Japan stil dar e prea simplu ai ales ceva tare contrastat si pur si simplu aruncat acolo sii stii dc iti zic asta fiindca ai cateva firme acoperite de la decal ala galben "fata dreapta HKS-ul de exemplu e acoperit" si mai sunt cred k si fireme ce se contrazic in fine. Asta im demonstreaza ca neai predat masina de 10 minute "fusarita" unde altii au stat macar 2 ore sasi prepare S13 sau S14 le. (sucuze ca team luat asa mai tare dar puteai sa scot mai mult din masina asta)

-S13 meu urmareste un concept adica DRIFT si asta iti dai seama cum te uiti pe masina de la logo,firme si vopsit. Altii sau prezentat destul de slab fiindca toti stim ca un S13 sua S14 sunt masini frumoase si stock dar era mai bine de aveati mai mult tupeu la grafice indraznite si vopsituri originale ca se potriveau la masinile estea.

Last edited by gonzy_et; 04-05-10 at 07:51.
gonzy_et is offline   Reply With Quote
Old 04-05-10, 17:38   #20
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Nissan 200SX vs. 240SX x

Quote:
Originally Posted by gonzy_et View Post
S13 meu urmareste un concept adica DRIFT si asta iti dai seama cum te uiti pe masina de la logo,firme si vopsit. Altii sau prezentat destul de slab fiindca toti stim ca un S13 sua S14 sunt masini frumoase si stock dar era mai bine de aveati mai mult tupeu la grafice indraznite si vopsituri originale ca se potriveau la masinile estea.
- Doar pentru că scrie pe ea Drift Infantry, nu īnseamnă că e maşină de drift.
- Borla, Eibach, Injen şi HKS nu sunt neaparat pentru maşini de drift. Pur şi simplu, sunt piese after-market, dar nu specializate pe maşini de drift!
- Eu am văzut multe maşini de drift, şi totuşi niciuna nu era vopsită atāt de... Colorat!
- Dacă tot o dăm īn critici, şi alte alea, să ştii că eleron cum ai pus tu merge pus pe multe alte maşini, dar īn niciun caz pe una de drift! (dacă nu mă crezi, dă-i un PM lui Tengu!)
- Nu contează dacă lucrezi la maşina 10 minute, sau 10 ore. Poţi lucra 10 ore, şi să faci un kitsch ordinar! Pur şi simplu, unii văd mai bine ce pică, cum pică pe maşină, şi nu e nevoie să analizeze de prea multe ori!
eMH is offline   Reply With Quote
Old 04-05-10, 22:12   #21
Plesa

Stage 4
 
Plesa's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 299
Default Re: Nissan 200SX vs. 240SX x

Quote:
Originally Posted by Maryus_x90 View Post
vot gonzy, pj criminal, petele "army" si aia cu drift infantery fac totul..bravo man, ai reusit inca odata :P
vot gonzy_et din acelasi motiv^
Plesa is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 12:30   #22
gonzy_et

Stage 5
 
gonzy_et's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 501
Default Re: Nissan 200SX vs. 240SX x

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
- Doar pentru că scrie pe ea Drift Infantry, nu īnseamnă că e maşină de drift.
- Borla, Eibach, Injen şi HKS nu sunt neaparat pentru maşini de drift. Pur şi simplu, sunt piese after-market, dar nu specializate pe maşini de drift!
- Eu am văzut multe maşini de drift, şi totuşi niciuna nu era vopsită atāt de... Colorat!
- Dacă tot o dăm īn critici, şi alte alea, să ştii că eleron cum ai pus tu merge pus pe multe alte maşini, dar īn niciun caz pe una de drift! (dacă nu mă crezi, dă-i un PM lui Tengu!)
- Nu contează dacă lucrezi la maşina 10 minute, sau 10 ore. Poţi lucra 10 ore, şi să faci un kitsch ordinar! Pur şi simplu, unii văd mai bine ce pică, cum pică pe maşină, şi nu e nevoie să analizeze de prea multe ori!
Da domnul EMH ai dreptate si ce spui tu nu conteaza timpul de care ai nevoi sa scoti ceva frumos dar totus la SST 06 se simte graba foarte mult si de acea nu lam votat.

Si chestia cu critica cat stiu, de acea e acest poll si topic ca sa discutam ce e bine si ce nu ce pareri avem si tu nu stiu dc teai bagat in apararea prietenului tau SST06 el nu stie sa raspunda.

Oricum gusturile sunt diferite si nu are rost sa ne certam eu vreau sa analizati mai bine lucrarile mai profund adica "interventii caroserie,Jante, Paint job, Firme, Logouri amplasate, si toate adunate sa fie o lucrare armonioasa estetic si normal sa se observe si munca la acea masina."Nu k si SST 06 ca nu a mai avut rabdare sau timp sa puna corect decalul sau poate nu stie sa lucre cu Layere". Oricum aceasta critica e sati inbunatatesti lucrarile in viitor e un sfat nu motiv de cearta.
Multumesc celor ce mau votat si bafta la toti concurentii. Sa castige cea mai frumoasa masina.
gonzy_et is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 12:45   #23
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Nissan 200SX vs. 240SX x

Prietene, te agiti ca o cola! Cine se scuza, se acuza. In primul rand ar fi frumos si de bun simt ca atunci cand scrii ceva, sa scrii corect. Ar fi un + mare. Daca ai 24 de ani, te inteleg ca ai terminat liceul acum ceva vreme, dar nu trebuie sa uiti ce ai invatat acolo!

Nu am luat apararea nimanui, nu am spus ca masina lui SST e mai buna decat a ta (chiar daca e), sau alte chestii d-astea. Doar ca tu ai o impresie prea buna despre masina mea, si parerea mea e ca e cam sorcova. Fiecare cu ale lui, dar eu nu am vazut niciodata o masina de drift care sa fie vopsita "camuflaj", si nicio masina de drift care sa fie vopsita in halul ala! Pur si simplu, ti-ai batut joc de ea. Asta e parerea mea!

Hai, o la revedere placuta!
eMH is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 14:52   #24
gonzy_et

Stage 5
 
gonzy_et's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 501
Default Re: Nissan 200SX vs. 240SX x

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
Prietene, te agiti ca o cola! Cine se scuza, se acuza. In primul rand ar fi frumos si de bun simt ca atunci cand scrii ceva, sa scrii corect. Ar fi un + mare. Daca ai 24 de ani, te inteleg ca ai terminat liceul acum ceva vreme, dar nu trebuie sa uiti ce ai invatat acolo!

Nu am luat apararea nimanui, nu am spus ca masina lui SST e mai buna decat a ta (chiar daca e), sau alte chestii d-astea. Doar ca tu ai o impresie prea buna despre masina mea, si parerea mea e ca e cam sorcova. Fiecare cu ale lui, dar eu nu am vazut niciodata o masina de drift care sa fie vopsita "camuflaj", si nicio masina de drift care sa fie vopsita in halul ala! Pur si simplu, ti-ai batut joc de ea. Asta e parerea mea!

Hai, o la revedere placuta!
Nu am vrut sa ajungem la off topic da vad ca tu ai cam deviat de la problema.
Topicul si acest site vad ca sa reprofilat pe corectura gramaticala sau nu e Forum.4tuning unde ma aflu. Intradevar am greseli si sa ma iertat fiindca in liceul de arte plastice eram cam golan si ma ucupam de meserie si nici 3 ani de faculta de Design Industrial nu mia corectat gramatica dar in schimb ma invatat sa pot aprecia cat de cat ce e estetic si ce e chici si fusareala.

Sa ramanem totus la tema (eu nu te corectez gramatical) tema e 240sx S13 vs 200sx S14. E un simplu concurs si tu esti unul care vad ca esti cam sensibil la critica fata de mine eu ca si designer mam obijnuit cu critica.E clar cui nui place nui place. De cateori ai zis ca nu ai vazut masina de drift in camuflaj ma faci mai mandru fiindca e mai originala, ai zis de eleron nu e obligatoriu sa aiba o masina de drift eleron, si eu nu am vrut sa pun si gata.

Eu nu o sa mai raspund la Off topicuri ca vad ca incep certuri si nu e bine mie num plac. Bafta
gonzy_et is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 14:57   #25
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Nissan 200SX vs. 240SX x

Legat de gramatica, daca tu spalai buretele la orele de romana, nu inseamna ca trebuie sa ma doara pe mine ochii cand citesc ce scrii tu. Invata limba romana, si dupa aia apuca-te de scris!

Legat de design, am vazut ce mare designer esti tu. Am auzit de tine...
eMH is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 17:46   #26
SST 06

Stage 5
 
SST 06's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 314
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Nissan 200SX vs. 240SX x

Quote:
Originally Posted by gonzy_et View Post
Nu am vrut sa ajungem la off topic da vad ca tu ai cam deviat de la problema.
Topicul si acest site vad ca sa reprofilat pe corectura gramaticala sau nu e Forum.4tuning unde ma aflu. Intradevar am greseli si sa ma iertat fiindca in liceul de arte plastice eram cam golan si ma ucupam de meserie si nici 3 ani de faculta de Design Industrial nu mia corectat gramatica dar in schimb ma invatat sa pot aprecia cat de cat ce e estetic si ce e chici si fusareala.

Sa ramanem totus la tema (eu nu te corectez gramatical) tema e 240sx S13 vs 200sx S14. E un simplu concurs si tu esti unul care vad ca esti cam sensibil la critica fata de mine eu ca si designer mam obijnuit cu critica.E clar cui nui place nui place. De cateori ai zis ca nu ai vazut masina de drift in camuflaj ma faci mai mandru fiindca e mai originala, ai zis de eleron nu e obligatoriu sa aiba o masina de drift eleron, si eu nu am vrut sa pun si gata.

Eu nu o sa mai raspund la Off topicuri ca vad ca incep certuri si nu e bine mie num plac. Bafta

Sall in primul rand vreau sa te felicit pentru masina mie unu mi se pare o masina destul de buna. Acum daca pe o DACIE 1300 scrie " Super Drift " nu inseamnca ca acea DACIE este creata pentru drift ! In primul rand sunt confuz nu stiu de unde a plecat idea ca S13 & S14 sunt masini special drift style , un S14 sau S13 se poate folosi si la liniute ! Eu unu nu m-am grabit ca sa fac aceasta masina am facut-o cu rabdare sa iasa ceva care sa imi placa mie in primul rand si dupa aceea celor de pe forum ! Daca mie nu imi place o masina , nu o urc pe forum la expozitie ! Si cum mie imi place aspectul pe care i l-am creat observ cu uimire ca nu sunt singurul admirator , mai sunt 7 ! Eu am acordat votul meu altui membru desi nu am specificat !

P.S. : Nu stiu de unde ai scos fraza cu Prietenul tau SST 06. Nu te supara , locuiesti cu mine sau cu EMH ca sa vezi cine cu cine este prieten ? Eu cu EMH nu am vorbit in viata vietii mele nici aici pe forum cauta pe profilul meu Find all post si daca tu imi arati un post in care i-am dat vre-un sfat lui EMH sau am vorbit ca doi prieteni eu imi dau ignor la tastatura !

Sall !
SST 06 is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 17:51   #27
ANDR31

Stage 5
 
ANDR31's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,176
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Nissan 200SX vs. 240SX x

Bai inteligentilor, iar v-ati pus pe cearta ??? eMH, eu din cauza ta am un punct - (daca nu stiai), acum vrei sa continui cu altii ??? Nu inteleg ce ai cu gonzy, el a comentat lucrarile in adevaratul sens al cuvantului. Pe orice forum ar trebuii sa fiti corecti si impartiali, nu sa tineti cu X pentru ca va este prieten .... Nu vad nici ce v-a placut asa mult la SST, nici macar nu a postat pozele cum trebuie + cea din lateral ii lipseste

Eu chiar nu va pot intelege, ce a fost concursul asta si ce a ajuns, din cauza unor ciudati care nu respecta niste reguli simple si care isi fac mici bisericute pe forum.

Eu il votez pe capa' pentru ca a postat o masina simpla dar realizata frumos + ca pozele sunt facute "corect"

PS: oare cui ai acordat votul SST, din reviewul pollului reiese ca te-ai auto-votat
__________________

Last edited by ANDR31; 05-05-10 at 17:55.
ANDR31 is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 17:55   #28
SST 06

Stage 5
 
SST 06's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 314
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Nissan 200SX vs. 240SX x

Quote:
Originally Posted by ANDR31 View Post
Bai inteligentilor, iar v-ati pus pe cearta ??? eMH, eu din cauza ta am un punct - (daca nu stiai), acum vrei sa continui cu altii ??? Nu inteleg ce ai cu gonzy, el a comentat lucrarile in adevaratul sens al cuvantului. Pe orice forum ar trebuii sa fiti corecti si impartiali, nu sa tineti cu X pentru ca va este prieten .... Nu vad nici ce v-a placut asa mult la SST, nici macar nu a postat pozele cum trebuie + cea din lateral ii lipseste

Eu chiar nu va pot intelege, ce a fost concursul asta si ce a ajuns, din cauza unor ciudati care nu respecta niste reguli simple si care isi fac mici bisericute pe forum.

Eu il votez pe capa' pentru ca a postat o masina simpla dar realizata frumos + ca pozele sunt facute "corect"

Mai bine sa fi un necunoscut pe acest forum si sa vezi ca masina ta este votatat fara sa ceri ajutorul unui prieten decat sa stau sa ma milogesc la toti userii " vote for me " Conteaza cum pui pozele ? conteaza sa se vada masina din toate unghiurile si daca ma uit mai bine la poze observ ca masina mea scoate in evidenta toate detaliile pe care trebuie sa le vada un om...Si ce daca mie imi place Clean style ?
SST 06 is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 18:01   #29
ANDR31

Stage 5
 
ANDR31's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,176
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Nissan 200SX vs. 240SX x

Problema este ca masina ta numa clean nu este (nu am chiar nimic cu tine, masina nu este urata, dar trebuia sa respecti regulile), iar cu pozele ma repet, de ce crezi ca am "inventat" regulile alea ??? Iti zic eu, pentru o desfasurare mai ordonata a concursului, dar unora le e greu sa citeasca ....
ANDR31 is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 18:11   #30
capa`
Hyundai Driver

Stage 5
 
capa`'s Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 555
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Nissan 200SX vs. 240SX x

Eu il votez pe Cypos , pentru ca imi place foarte mult cu arata S14 ''clean'' . Bafta tuturor !
capa` is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -