Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > PC Games

PC Games Totul despre jocurile pe calculator

Reply
 
Thread Tools
Old 25-05-07, 10:52   #631
ra2
Dream Squad Member

Stage 5
 
ra2's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,270
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Dream Squad]
[FOTO]
Default Re: Need for Speed 2007

Scuze de post dublu:
..v'ati gandit dc numai laseaza EA jocu toamna ca pana acu de toate nfs-urile erau lasate toamna...eu cred ca din cauza GTA-ului ca apare tot toamna s i la cum arata gta-u nu cred ca s'ar juca asha multi nfs
__________________
ra2 is offline   Reply With Quote
Old 25-05-07, 13:43   #632
Rookie

Stage 5
 
Rookie's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 461
Default Re: Need for Speed 2007

Sincer, nu dau NFS-u pe GTA, nici daca GTA ar fi singurul si ultimul joc care va mai fi scos pt calculator ... Primul NFS care l-am jucat a fost Underground ... de ce ?! pt ca era vorba de TUNING in toata frumusetea lui ... Si d-asta m-am jucat toate ultimele 4 ...
Deci, niciodata nu am sa las NFS-u din mana, chiar daca nu sunt maestru ...
__________________

Low is a LifeStyle - StanceWORKS
Sometimes keeping it simple is all we need !!!
Rookie is offline   Reply With Quote
Old 25-05-07, 15:19   #633
catalanu
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 597
Member of:
[4Rally]
Default Re: Need for Speed 2007

Quote:
Originally Posted by ra2 View Post
OverClock scurtezi la jumate viata procesorului...si devine instabil si e f posobil sa iti faca fitze in jocuri
Ultimulpost in care o dau in off-topic promit :

Vorbesti prostii mari.Cine ti-a zis ca devine instabil daca ii faci overclocking normal?Nu cred ca ii se reduce viata nici cu 30% ,dar mite la jumate.Al meu(AMD Athlon 3700) il tin pt daily use la 3,1Ghz de la 2,2 cat e real,f stabil(orthos 12 ore) si fara sa se incalzeasca.Normal ca asa ceva nu veti mai gasi pt ca e f rar dar un 2,7 Ghz tine orice 3700.


@wlady:zici ca bati un c2d la fregventa stock cu al tau la 3,4?Nici la 4 Ghz nu iei un E6600 iti garantez.Daca ai 7600 GT e destul de ok dar moare in cateva jocuri.

@supra_jr: f bun procul dar placa video e depasita de mult.Trebe cv gen 8600 GTS minim.
catalanu is offline   Reply With Quote
Old 25-05-07, 21:38   #634
wlady
Design Team Member

Stage 5
 
wlady's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,689
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
Default Re: Need for Speed 2007

Nu ma astept ca dintr-un porcesor de 400RON sa bat unul care costa de 4 ori mai mult (aprox.). Bai fratilor, ce va faceti atatea probleme ??? Nu va fi mare chestie cu peformantele ! Va mai amintiti ce zvonuri erau cu NFSC ? Ca avea nevoie de multe resurse etc... ati vazut cum a fost ! Asa ca mai bine asteptam inca putin inainte sa putem sa ne bagam la cine site ce concluzii, si sa investim bani in PC degeaba ! Eu cred ca un PC pe care TDU ruleaza bine va fi un PC pe care NFS11 ruleaza la fel de bine ...
__________________

BMW 318i E90 /// Le-Mans Blau /// M Sport /// Conversie LCI /// Style 135
Plasti-DIP - DipYourCar
wlady is offline   Reply With Quote
Old 25-05-07, 22:21   #635
catalanu
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 597
Member of:
[4Rally]
Default Re: Need for Speed 2007

Quote:
Originally Posted by wlady View Post
Eu cred ca un PC pe care TDU ruleaza bine va fi un PC pe care NFS11 ruleaza la fel de bine ...
Aici iti dau reptate
catalanu is offline   Reply With Quote
Old 26-05-07, 14:51   #636
nfs pro street

Stock
 
Join Date: May 2007
Posts: 1
Default Re: Need for Speed 2007

am gasit cerintele minime pentru nfs pro street exact asa se va numi si cateva poze da nus cum sa le pun

CPU: 1.6 GHz
RAM: 256 MB
Graphics Card: 256 MB
DVD-Drive
nfs pro street is offline   Reply With Quote
Old 26-05-07, 16:55   #637
Corse

Stage 5
 
Corse's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,147
Member of:
[RR]
[Honda]
Default Re: Need for Speed 2007

http://www.pixelrage.ro/news/Need-fo...load/4609.html
Corse is offline   Reply With Quote
Old 26-05-07, 17:21   #638
lucky.2k5

Stage 4
 
lucky.2k5's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 218
Default Re: Need for Speed 2007

dar de ce jantele de pe fata sunt diferite de cele de pe spate?
lucky.2k5 is offline   Reply With Quote
Old 26-05-07, 17:29   #639
MeHiGH

Stage 5
 
MeHiGH's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 706
Default Re: Need for Speed 2007

Probail ca erau cauciucuri de drift , fiind pe un circuit , nu le-a schimbat cauciucurile, ci jantele ?, sau poate ca jucatoretzu respectiv nu avea bani de jante de acelasi model cu cele de pe fata , dupa ce le-a bulit pe spate
__________________

MeHiGH is offline   Reply With Quote
Old 26-05-07, 20:14   #640
Rookie

Stage 5
 
Rookie's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 461
Arrow Re: Need for Speed 2007

Quote:
Originally Posted by MeHiGH View Post
Probail ca erau cauciucuri de drift , fiind pe un circuit , nu le-a schimbat cauciucurile, ci jantele ?, sau poate ca jucatoretzu respectiv nu avea bani de jante de acelasi model cu cele de pe fata , dupa ce le-a bulit pe spate
Deci, permite-mi sa te corectez ... Cand e vorba de drift (si aici ma refer la profesionisti, nu la din aia care cred ca stiu sa faca drift doar pt ca stiu sa traga frana de mana), intotdeauna se schimba jantele pe spate, drift fiind realizabil pe masinile cu tractiune spate ... aceste jante si cauciucuri, in special, sunt numai pt drift, si jantele sunt schimbate pt a nu fi nevoit sa utilizeze cauciucurile de zi cu zi la drift si sa riste sa le deterioreze ... deci, acele pt spate sunt EXCLUSIV pt drift ...
Rookie is offline   Reply With Quote
Old 26-05-07, 20:36   #641
Trickz

Stage 5
 
Trickz's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,724
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
Default Re: Need for Speed 2007

+1 explicatie pt drift tip touge unii folosesc jante mai mici cu cauciucuri mai mari pe spate (exact nu mai stiu pt ce...o explicatie ar fi final ratio diferit, alta ar fi ca ai mai mult cauciuc disponibil deci more fun:P si ultima ar fi bugetul, niste cauciuce mai groase sunt mai ieftine decat slickuri). in acest video nu imi dau seama exact daca au aceeasi marime sau nu cu cele pe fata. aici exista posibilitatea ca acel ''racer'' sa fi avut un accident din care sa fi rezultat o problema cu jantele sau poate pur si simplu jantele alea de pe spate sunt mai usoare. o dilema a mea este daca aceasta functie o sa fie disponibila sau nu in joc...asteptam si vedem adynx sry de off
__________________
Retro? Yes plx.
Trickz is offline   Reply With Quote
Old 26-05-07, 22:26   #642
AdiNX

Stage 5
 
AdiNX's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,058
Default Re: Need for Speed 2007

nu ma supar ca ai facut aceasta explicatie... chiar e mai bine sa ai mai mult cauciuc decat metal pe asfalt cand faci un drift
hehe.. ce-mi place e ca poti sa pui decals pe geamuri pana nu mai vezi nimic prin ele
in + masinile par foarte reale... respekt pt EA, doar daca o sa iasa un lucru bun din toata chestia asta

magazine scans:
#1: http://nfs-planet.de/pic.php?images/...sps_play01.jpg
#2: http://nfs-planet.de/pic.php?images/...sps_play02.jpg
AdiNX is offline   Reply With Quote
Old 26-05-07, 22:55   #643
Trickz

Stage 5
 
Trickz's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,724
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
Default Re: Need for Speed 2007

super tari scanurile. cumva are un nume nfs girl a acestui joc? nu prea am inteles nika pe acolo...ah..si acel audi cu vinyl GR (grip nujhcum) ar trebui sa fie acolo ca sa ne arate ca vor fi prezente si curse de grip cu un handling cat de cat normal? ultimul lucru interesant: circuit type race oare pt ce o sa fie? drift sau grip?
Trickz is offline   Reply With Quote
Old 26-05-07, 23:12   #644
AdiNX

Stage 5
 
AdiNX's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,058
Default Re: Need for Speed 2007

eu vreau numai 3 tipuri de cursa... drag, drift si grip, toate pe piste/circuite speciale... dar si un oras in care sa te invarti cu masinile la un test drive...
de asemenea sa bage iar modul pt LAN
AdiNX is offline   Reply With Quote
Old 27-05-07, 11:32   #645
AdiNX

Stage 5
 
AdiNX's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,058
Default Re: Need for Speed 2007

cititi articolul asta:
Quote:
Originally Posted by NFSUnlimited.net
Yabol provided us with some information from the article, here is a list of what the mag included:

- Pro Street is an official name.
- There will be medals for damaging car in specified places.
- First 3 levels of damage don't disturb in driving.
- Autosculpt is back, and it's more precise.
- Tracks in whole world.
- No categories in races ( i mean 70 hp car can race 400 hp car).
- 28 makes of cars, Honda is back.
- Cars are from about '60s to present.
- Only 8 exotics.
- 4 types of races - closed circuits, drift, speed challenge and drag racing.
- You don't have to win all races, you have to be first in general clasification ( like in URL).
- You can turn off abs etc.
- The game will be much more real.


We still dont know whether these information are just rumours or facts, we still have to wait for this Thursday to come before we can know.
AdiNX is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -