Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Cluburi > Alte cluburi

Reply
 
Thread Tools
Old 04-08-10, 13:25   #1141
ald-ul

Stage 3
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 117
Default Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by OnY_SRS View Post
ce zici de ideea mea...fondul pe albastru' )))

P.S. as mai avea si io o locatie carrefoure orhideea... nuj cand o sa mai ajung pe acolo? stiu k si acolo mai era un dasta de personalizat lucruri :-"
IN CARREFOUR ORHIDEEA MA POT INTERESA EU MAINE K AM DE FACUT TEREN SI AJUNG PE ACOLO PRIN ZONASI MA POT INTERESA SI DAK VRETI REUSESC SA FAC SI UN DISCOUNT DESTUL DE FRUMUSEL PENTRU O CANTITATE MAI MARE DE TRICOURI.
RESPECT SRS.
__________________
ald-ul is offline   Reply With Quote
Old 04-08-10, 15:56   #1142
Racer_e30

Stage 5
 
Racer_e30's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 754
Default Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by Racer_e30 View Post
poze/filme de la curse nu aveti ?
am inteles, cu cursele, nu prea le aveti,
fara suparare dar ce faceti cu tricourile ca daca nu mergeti la curse sau nu aveti masini de expo cine va vede ? voi intre voi ? au fost ft multe evenimete in ultimile luni in care nu ati participat si nici nu ati stiut de ele.
stiu ca o luati in nume de rau, dar cu banii de pe tricouri ii bagati in benzina si vedeti ce se intampla la o cursa, legala ma refer, sau strangeti bani pentru a inscrie o masina la curse/expo... e singurul mod prin care aratati altora ca acest club nu e doar o adunatura de prieteni care nu au nicio treaba cu un club??? uitati dece exista un club ??? sau ce se asteapta de la el???

intelgeti-ma gresit , suparati-va, injurati-ma, spuneti ce vreti dar lipseste esentialul.

CURSA 402 M SUCEAVA 14-15 AUGUST
A1 75cp
A 76cp-100cp
B 101cp-130cp
C 131cp-165cp
D 166cp-200cp
E 201cp-250cp
F 251cp-305cp
G 306cp-350cp
H 351cp-420cp
J 421cp si peste

La variantele cu 4x4 se calculeaza la puterea din certificat x 1,35. Asta in cazul in care nu se face grupa 4x4 daca sunt mai multe masini de acest fel.

pentru expo:

Best Paint
Best Interior
Best Exterior
Best Weels (Cele mai tari jante)

BEST OF THE SHOW

ce masini aveti la acest eveniment ? participa cineva ?
Racer_e30 is offline   Reply With Quote
Old 04-08-10, 22:01   #1143
ionutz_njd

Stage 5
 
ionutz_njd's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 552
Member of:
[VW]
Default Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by Racer_e30 View Post
am inteles, cu cursele, nu prea le aveti,
fara suparare dar ce faceti cu tricourile ca daca nu mergeti la curse sau nu aveti masini de expo cine va vede ? voi intre voi ? au fost ft multe evenimete in ultimile luni in care nu ati participat si nici nu ati stiut de ele.
stiu ca o luati in nume de rau, dar cu banii de pe tricouri ii bagati in benzina si vedeti ce se intampla la o cursa, legala ma refer, sau strangeti bani pentru a inscrie o masina la curse/expo... e singurul mod prin care aratati altora ca acest club nu e doar o adunatura de prieteni care nu au nicio treaba cu un club??? uitati dece exista un club ??? sau ce se asteapta de la el???

intelgeti-ma gresit , suparati-va, injurati-ma, spuneti ce vreti dar lipseste esentialul.

CURSA 402 M SUCEAVA 14-15 AUGUST
A1 75cp
A 76cp-100cp
B 101cp-130cp
C 131cp-165cp
D 166cp-200cp
E 201cp-250cp
F 251cp-305cp
G 306cp-350cp
H 351cp-420cp
J 421cp si peste

La variantele cu 4x4 se calculeaza la puterea din certificat x 1,35. Asta in cazul in care nu se face grupa 4x4 daca sunt mai multe masini de acest fel.

pentru expo:

Best Paint
Best Interior
Best Exterior
Best Weels (Cele mai tari jante)

BEST OF THE SHOW

ce masini aveti la acest eveniment ? participa cineva ?
mane fara suparare u ai vazut locatia acum chiar pe bune care merge 400 de km la un 402m care nici macar nui asa important
grupele mi se par ft k da e cam mult pana acolo
copiiiiii tricourile le mai puteti face si in idm:P
si uite si un anunt
VAND MOTOR VR6 2.9 SOFTAT CU TOT CU ANEXE 550 EURO SAU SCHIMB CU 2000 8V -16 PLUS DIFERENTA daca nu nu
VAND GOLF 3 GTI 20 JAHRE MOTOR VR6 SUSPENSIE REGLABILA KV JNATE BBS RS -GT 15 INTERIOR GTI SISTEM AUDIO ORIGINAL MASINA SE PREZINATA in conditi bune si merge destul de bine .....de tras trage ft grav pret 3800 euro
vam rupt nu cu anuntul
__________________
BMW E 46

Last edited by ionutz_njd; 04-08-10 at 22:07.
ionutz_njd is offline   Reply With Quote
Old 04-08-10, 22:22   #1144
bLoNduL

Stage 4
 
bLoNduL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 209
Default Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by Racer_e30 View Post
am inteles, cu cursele, nu prea le aveti,
fara suparare dar ce faceti cu tricourile ca daca nu mergeti la curse sau nu aveti masini de expo cine va vede ? voi intre voi ? au fost ft multe evenimete in ultimile luni in care nu ati participat si nici nu ati stiut de ele.
stiu ca o luati in nume de rau, dar cu banii de pe tricouri ii bagati in benzina si vedeti ce se intampla la o cursa, legala ma refer, sau strangeti bani pentru a inscrie o masina la curse/expo... e singurul mod prin care aratati altora ca acest club nu e doar o adunatura de prieteni care nu au nicio treaba cu un club??? uitati dece exista un club ??? sau ce se asteapta de la el???

intelgeti-ma gresit , suparati-va, injurati-ma, spuneti ce vreti dar lipseste esentialul.

CURSA 402 M SUCEAVA 14-15 AUGUST
A1 75cp
A 76cp-100cp
B 101cp-130cp
C 131cp-165cp
D 166cp-200cp
E 201cp-250cp
F 251cp-305cp
G 306cp-350cp
H 351cp-420cp
J 421cp si peste

La variantele cu 4x4 se calculeaza la puterea din certificat x 1,35. Asta in cazul in care nu se face grupa 4x4 daca sunt mai multe masini de acest fel.

pentru expo:

Best Paint
Best Interior
Best Exterior
Best Weels (Cele mai tari jante)

BEST OF THE SHOW

ce masini aveti la acest eveniment ? participa cineva ?

Inteleg foarte bine ce vrei sa zici, insa uiti un lucru esential, ca sa poti face masini de expo sau racing, iti cam trebuie banuti, si cum e criza eu unu ma descurc destul de greu, tu vrei prea multe intr`un timp foarte scurt, sunt unii care si`au facut masina de expo in 2 ani, sunt altii care au lucrat la o masina 1 an si ceva ca sa o faca de curse, probabil ca exagerez sau ti se pare aberant, dar pune`te tu in locu unui membru de la care se asteapta ceva intr`un timp foarte scurt si din cate stiu nici nu ai permis, asa ca fara suparare dar ceri prea mult intr`un timp foarte scurt
__________________
bLoNduL is offline   Reply With Quote
Old 04-08-10, 22:38   #1145
Racer_e30

Stage 5
 
Racer_e30's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 754
Default Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by bLoNduL View Post
Inteleg foarte bine ce vrei sa zici, insa uiti un lucru esential, ca sa poti face masini de expo sau racing, iti cam trebuie banuti, si cum e criza eu unu ma descurc destul de greu, tu vrei prea multe intr`un timp foarte scurt, sunt unii care si`au facut masina de expo in 2 ani, sunt altii care au lucrat la o masina 1 an si ceva ca sa o faca de curse, probabil ca exagerez sau ti se pare aberant, dar pune`te tu in locu unui membru de la care se asteapta ceva intr`un timp foarte scurt si din cate stiu nici nu ai permis, asa ca fara suparare dar ceri prea mult intr`un timp foarte scurt
aha cum ziceti voi ...ok... cam la ce modificari lucrati in prezent ?
Racer_e30 is offline   Reply With Quote
Old 04-08-10, 22:40   #1146
Racer_e30

Stage 5
 
Racer_e30's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 754
Default Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by ionutz_njd View Post
mane fara suparare u ai vazut locatia acum chiar pe bune care merge 400 de km la un 402m care nici macar nui asa important
grupele mi se par ft k da e cam mult pana acolo
copiiiiii tricourile le mai puteti face si in idm:P
si uite si un anunt
VAND MOTOR VR6 2.9 SOFTAT CU TOT CU ANEXE 550 EURO SAU SCHIMB CU 2000 8V -16 PLUS DIFERENTA daca nu nu
VAND GOLF 3 GTI 20 JAHRE MOTOR VR6 SUSPENSIE REGLABILA KV JNATE BBS RS -GT 15 INTERIOR GTI SISTEM AUDIO ORIGINAL MASINA SE PREZINATA in conditi bune si merge destul de bine .....de tras trage ft grav pret 3800 euro
vam rupt nu cu anuntul
dece o vinzi sau dece vrei sa pui motor de 2.0?
Racer_e30 is offline   Reply With Quote
Old 05-08-10, 00:15   #1147
Danutz Bratosin
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,595
Member of:
[Moderators]
[Oltcit]
[Fiat]
Default Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by Racer_e30 View Post
dece o vinzi sau dece vrei sa pui motor de 2.0?
La ce impozit si asigurare plateste pt motoru ala ma mir cum de nu l-a vandut pana acu
La 2.0 taxele sunt mult mai mici!
Danutz Bratosin is offline   Reply With Quote
Old 05-08-10, 09:08   #1148
alex.p7m

Stage 5
 
alex.p7m's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,699
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
[Opel]
Default Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by Danutz Bratosin View Post
La ce impozit si asigurare plateste pt motoru ala ma mir cum de nu l-a vandut pana acu
La 2.0 taxele sunt mult mai mici!
oricum nu plateste ptr 2.9 ))
alex.p7m is offline   Reply With Quote
Old 05-08-10, 09:12   #1149
green_e30

Stage 5
 
green_e30's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 962
Default Re: Street Racing Squad

Am vorbit cu Ionut despre treaba asta vineri seara....il doare undeva de taxe in talon tot motoru de GTI este...da' e vorba ca vrea sa pastreze Golfu' full GTI!!!
__________________
B 94 DDP (My Ride)
green_e30 is offline   Reply With Quote
Old 05-08-10, 16:19   #1150
ald-ul

Stage 3
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 117
Default Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by green_e30 View Post
Am vorbit cu Ionut despre treaba asta vineri seara....il doare undeva de taxe in talon tot motoru de GTI este...da' e vorba ca vrea sa pastreze Golfu' full GTI!!!
ADEVARAT ADEVARATA MASINA DE CURSE ACLUBULUI VA PIERI IN NESTIINTA CAT DE CURAND DUPA MONTAREA MOTORULUI DE 2.0 TOTUSI. RESPECT SRS
SI FARA SUPARARE CELUI VIZAT.
ald-ul is offline   Reply With Quote
Old 05-08-10, 17:41   #1151
ionutz_njd

Stage 5
 
ionutz_njd's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 552
Member of:
[VW]
Wink Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by ald-ul View Post
ADEVARAT ADEVARATA MASINA DE CURSE ACLUBULUI VA PIERI IN NESTIINTA CAT DE CURAND DUPA MONTAREA MOTORULUI DE 2.0 TOTUSI. RESPECT SRS
SI FARA SUPARARE CELUI VIZAT.
1.masina nu va pieri deloc chiar daca i se va monta 2000 8v sau cel mai bun pt ea ar fi cel de 16v dar in 2.9 softat ar trebui bagati multi bani pt ai ridica puterea ( sa pui un compresor ti-ai bate joc de el unde mai pui ca dupa montarea lui tre facuta iar resoftare..... ca bani 500 euro compresorul 200 intercularul si tevi coturi si 400 resoftarea deci unde ajungem asa cu 2000 16v pus un compresor si sa facut 190 200 cp dar ramane un gti curat :P putine masini sunt gti 20 jahre pe la noi in conditiile cum arata a mea nu ca ma laud cu ea da urat nu arata ....daca vroiam ceva o faceam full vr6 de la exterior la interior cu piele si motor.... da prea frumos se aude gti
mai schimb motorul si din cauza consumului nu e exagerat pt mine da daca fac o socoteala la mia de km ajung cu 20 30 de litri mai mult si e ceva
2. masina se mai vinde si din motivul pt a lua un model mai nou s a incepe cu generatia mai noua la o schimbare e mult mai usor si cu bani multi mai putini
asta o zic Liviu ca si george mi-a zis sa o dau si sa iau un model mai nou sau de ce nu un Audi A3 1.8t
ionutz_njd is offline   Reply With Quote
Old 05-08-10, 22:01   #1152
ald-ul

Stage 3
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 117
Default Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by ionutz_njd View Post
1.masina nu va pieri deloc chiar daca i se va monta 2000 8v sau cel mai bun pt ea ar fi cel de 16v dar in 2.9 softat ar trebui bagati multi bani pt ai ridica puterea ( sa pui un compresor ti-ai bate joc de el unde mai pui ca dupa montarea lui tre facuta iar resoftare..... ca bani 500 euro compresorul 200 intercularul si tevi coturi si 400 resoftarea deci unde ajungem asa cu 2000 16v pus un compresor si sa facut 190 200 cp dar ramane un gti curat :P putine masini sunt gti 20 jahre pe la noi in conditiile cum arata a mea nu ca ma laud cu ea da urat nu arata ....daca vroiam ceva o faceam full vr6 de la exterior la interior cu piele si motor.... da prea frumos se aude gti
mai schimb motorul si din cauza consumului nu e exagerat pt mine da daca fac o socoteala la mia de km ajung cu 20 30 de litri mai mult si e ceva
2. masina se mai vinde si din motivul pt a lua un model mai nou s a incepe cu generatia mai noua la o schimbare e mult mai usor si cu bani multi mai putini
asta o zic Liviu ca si george mi-a zis sa o dau si sa iau un model mai nou sau de ce nu un Audi A3 1.8t
si sincer sunt de acord cu george iar un audi a3 arata intr-un fel, si numai pui k cel de 1.8 pe audi am condus chiar unul al cuiva din bucuresti o cunostinta si avea cu soft undeva la vreo 250 de cai.
dar dak tot ai vrea sa ramai pe golf gti ia-ti un golf mk5 dak nu un mk4
dar mai misto pare un mk5 modificat grav. pentru exemplificare o sa revin si cu niste poze comparative
k date despre motoare nu am exaact si sa ma fac de acacao mai bine nu.

Last edited by ald-ul; 05-08-10 at 22:04.
ald-ul is offline   Reply With Quote
Old 05-08-10, 22:55   #1153
Vera.Tygrutza

Stage 4
 
Vera.Tygrutza's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 239
Member of:
[Opel]
Default Re: Street Racing Squad

tin sa te anunt Liviu ca nu avem doar o singura masina de curse...mai gandeste-te putin
Vera.Tygrutza is offline   Reply With Quote
Old 05-08-10, 23:06   #1154
Racer_e30

Stage 5
 
Racer_e30's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 754
Default Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by Vera.Tygrutza View Post
tin sa te anunt Liviu ca nu avem doar o singura masina de curse...mai gandeste-te putin
masina lu njd nu e de curse doar ca are motor mare si fuge tare))))
o masina de curse nu poate fii asociata cu o masina stock mai puternica...ma rog ....masina de curse ....golf 2 vr6 FUG...cauta filmulete si poze sa vedeti cum arata o masina de "curse"...
si daca tot suntem la masinile de curse care mai sunt masini de curse in club? ca nu ma pricep! tks
Racer_e30 is offline   Reply With Quote
Old 06-08-10, 07:33   #1155
ald-ul

Stage 3
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 117
Default Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by Vera.Tygrutza View Post
tin sa te anunt Liviu ca nu avem doar o singura masina de curse...mai gandeste-te putin
sa ne aducem aminte ce declara mai demult ionut njd pe forum k de acum inainte clubul are masina de curse; de asta am spus chestia asta.
ald-ul is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -