Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Cluburi > Alte cluburi

Reply
 
Thread Tools
Old 20-06-10, 22:38   #781
ionutz_njd

Stage 5
 
ionutz_njd's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 552
Member of:
[VW]
Default Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by NXdev View Post
omg :O omuleee felicitari pentru achizitie ...btw misto jante
ms ms ma bucur si eu pt ea azi iam dat un pic sa vad ce poate si adevarul ca nu o pot tine trapta pe strada jantele sunt bbs rs 16 k si detali o sa le dau
masina dupa cum stiu uni e un gti 20 jare editie limitata (300 buc) e full toata gti doar o splina mai mare )) de 2.9 vr6 cip tuning evacuare si ce o mai avea masina asta ajunge undeva in jurul lui 200 ca si cp asa mia zis fostul propietar si tin sa il cred ca trage extrem de grav o sa fie pusa cat de curand pe un dyno sa vad cam cati are
cand o fi o sa iau un aparat foto sa ii fac o inregistrare 0-100 sau 110 ca atat merge cu a 2
tazzzz nui 2.8 ci 2.9 e normal nui turbo nui compresor pt ca nu imi trebuie
__________________
BMW E 46
ionutz_njd is offline   Reply With Quote
Old 20-06-10, 22:42   #782
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: Street Racing Squad

foarte tare....omule nu da jantele..sunt prea criminale ...ii pui turbo:>?daca vrei niste folie pentru stopuri am eu acasa..
NXdev is offline   Reply With Quote
Old 20-06-10, 22:44   #783
Tank

Stage 5
 
Tank's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 695
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Street Racing Squad

sa o stapanesti sanatos !!!!
Tank is offline   Reply With Quote
Old 20-06-10, 22:48   #784
ionutz_njd

Stage 5
 
ionutz_njd's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 552
Member of:
[VW]
Default Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by Tank View Post
sa o stapanesti sanatos !!!!
ms tank
nu nui pun folie o fac tiganie stopurile sunt prea mortale asa masina ramane asa se pare ca respetivul tovaras avea custuri ca si ale mele
se pare ca si piscul meu o sa ajunga unul ft cunoscut in ilegale ........ i se va planta un 2.5 admise evacuare autoblocant vopsit spatele cine stie cunoaste jante 17 faruri stock o sa arata ft diferit
ionutz_njd is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 06:06   #785
LEO.SR

Stage 3
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 145
Default Re: Street Racing Squad

O masina pe gustul meu, felcitari si mult succes alaturi de ea, dar si cotoiul arata bine, bucurate de ea si cautai jante fata cu slikury pt liniute, bafta
LEO.SR is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 11:14   #786
Racer_e30

Stage 5
 
Racer_e30's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 754
Default Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by ionutz_njd View Post
hai raq terminati-va va apucat benga sa va certati a raq la intaniri nu ziceti nimik hai salut salut si gata
scz ca nu am venit ieri la intalnire da am avut o problema destul de serioasa si am anuntat ca nu vin
am fost in sedinta cu prieteni cumnatu si aia batrani atat cat se poate trata cu ei ca neaaaaaaa.......
de azi sunt posesorul uni ............ golf mk3 gti 20 jare cu motor de vr6
se pare ca m-am despartit de pisica pt a reveni la marca de suflet vw nu ca nu era buna era da fite sunt si cu un vr sub capota
maine poate reusesc sa fac niste poze la masina si sa le arunc pe site pt a vedea si voi pana la urmatoare intalnire masinuta alesa
""" va place nu va place am ceai mai puternica masina """ :P:P:P deci clubul o sa aibe o masina de competitie una cu care o sa se tina in fata cu alte cluburi ...prea am stat cuminti si nu ne-am dat cu nimen din alte cluburi
sper ca nu va suparat daca va zic ca nu pot pune palasolar pe masina poate stick-ul ala mic da

si pt colegi cu "DACIA" ceva misto rau de tot http://www.4tuning.tv/WQpfeVCuikP/Ci...de_drift_.html

1. felicitari si sa'l dresezi sanatos...
2.parasolarul trebe sa fie acolo unde ii este locul. adica pe parbriz...
3.degeaba reprezinti clubul la curse...daca nu ai parasolar si nu stie lumea in ce club esti ...
4.parasoalrul nu trebe sa fie impus de club si membrul trebuie sa'l poarte cu mandrie ca face parte dintro comunitate si reprezinta aceasta comunitate
5. personal eu ma supar ... nu am vazut membru in club fara parasoalar..
6.intrebare daca e 2.9 ar trebuii sa fie 4x4 ... deci e sau nu 4WD ?
Racer_e30 is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 18:18   #787
ionutz_njd

Stage 5
 
ionutz_njd's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 552
Member of:
[VW]
Wink Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by Racer_e30 View Post
1. felicitari si sa'l dresezi sanatos...
2.parasolarul trebe sa fie acolo unde ii este locul. adica pe parbriz...
3.degeaba reprezinti clubul la curse...daca nu ai parasolar si nu stie lumea in ce club esti ...
4.parasoalrul nu trebe sa fie impus de club si membrul trebuie sa'l poarte cu mandrie ca face parte dintro comunitate si reprezinta aceasta comunitate
5. personal eu ma supar ... nu am vazut membru in club fara parasoalar..
6.intrebare daca e 2.9 ar trebuii sa fie 4x4 ... deci e sau nu 4WD ?
k ms
in legatura cu parasolarul nu as vrea pt ca o sa am cu vw sau golf club pt ca imi repezinta masina sticuri da o sa pun
ca raspuns la motor e 2.9 da nui syncro(4wd) ca sa fac syncro ma costa ceva bani nu stiu sunt in dubi tre sa vb cu cel care mia dat masina ce ii pot face sau sa o las asa ca el stie mai bine despre motoarele astea si cati iti trebuie
ionutz_njd is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 20:54   #788
Diciu

Stage 3
 
Diciu's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 101
Default Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by ionutz_njd View Post
k ms
in legatura cu parasolarul nu as vrea pt ca o sa am cu vw sau golf club pt ca imi repezinta masina sticuri da o sa pun
ca raspuns la motor e 2.9 da nui syncro(4wd) ca sa fac syncro ma costa ceva bani nu stiu sunt in dubi tre sa vb cu cel care mia dat masina ce ii pot face sau sa o las asa ca el stie mai bine despre motoarele astea si cati iti trebuie
Salutare, cati cp are masina? si ce Nm are?
Diciu is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 23:04   #789
ionutz_njd

Stage 5
 
ionutz_njd's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 552
Member of:
[VW]
Default Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by Diciu View Post
Salutare, cati cp are masina? si ce Nm are?
din cate stiu stock e 170 cu cip si evacuare plus admisie nu stiu sa zic sigur da cumnatamiu mia zis sigur ca daca e cu mac macul ( cip) are 192 cu restul nu stiu unde a ajuns
asta e vr
http://www.ultimatespecs.com/index.p...=3097&option=4
asta e gti8v care e original http://www.ultimatespecs.com/index.p...=3099&option=4
ionutz_njd is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 23:26   #790
Diciu

Stage 3
 
Diciu's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 101
Default Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by ionutz_njd View Post
din cate stiu stock e 170 cu cip si evacuare plus admisie nu stiu sa zic sigur da cumnatamiu mia zis sigur ca daca e cu mac macul ( cip) are 192 cu restul nu stiu unde a ajuns
asta e vr
http://www.ultimatespecs.com/index.p...=3097&option=4
asta e gti8v care e original http://www.ultimatespecs.com/index.p...=3099&option=4
Eu am intrebat pentru ca tu ai zis ca este 2.9,daca ai 2.9 este 4x4, are din stoc 190cp si un cuplu de 245-250 Nm, dar eu zic ca ai 2.8 adica 175cp si un cuplu de 234 Nm.....
Diciu is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 23:34   #791
Racer_e30

Stage 5
 
Racer_e30's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 754
Default Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by ionutz_njd View Post
din cate stiu stock e 170 cu cip si evacuare plus admisie nu stiu sa zic sigur da cumnatamiu mia zis sigur ca daca e cu mac macul ( cip) are 192 cu restul nu stiu unde a ajuns
asta e vr
http://www.ultimatespecs.com/index.p...=3097&option=4
asta e gti8v care e original http://www.ultimatespecs.com/index.p...=3099&option=4
admisie da cai ... cip da cai... evacuare nu da cai ci cuplu ...
din cate stiam eu motorul de 2.9 Fwd provine de pe corrado daca zici ca nu e sciroco si ar trebuii sa aibe 192 cai ... dar poate gresesc
Racer_e30 is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 23:36   #792
Diciu

Stage 3
 
Diciu's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 101
Default Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by ionutz_njd View Post
din cate stiu stock e 170 cu cip si evacuare plus admisie nu stiu sa zic sigur da cumnatamiu mia zis sigur ca daca e cu mac macul ( cip) are 192 cu restul nu stiu unde a ajuns
asta e vr
http://www.ultimatespecs.com/index.p...=3097&option=4
asta e gti8v care e original http://www.ultimatespecs.com/index.p...=3099&option=4
Da si inlegatura cu cip-ul iti da vre-o 12 cp, admisia si evacuare 10-12cp deci cam acolo este 192cp si cuplu pe la 240-245 Nm cam acolo este cu aproximatie acum Dyno poate spune totul
Diciu is offline   Reply With Quote
Old 23-06-10, 01:38   #793
Racer_e30

Stage 5
 
Racer_e30's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 754
Default Re: Street Racing Squad

evenimentul de la berceni se muta pe data de 10-11
Racer_e30 is offline   Reply With Quote
Old 23-06-10, 13:07   #794
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: Street Racing Squad

pfiu ce bine...dar totusi..dc?
NXdev is offline   Reply With Quote
Old 23-06-10, 18:38   #795
Racer_e30

Stage 5
 
Racer_e30's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 754
Default Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by NXdev View Post
pfiu ce bine...dar totusi..dc?

din cauza vremii ...app tazule vb sa vedem ce masini bagam acuma ca avem timp
Racer_e30 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -