Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Cluburi > Alte cluburi

View Poll Results: Ce parere ai despre Ford Focus ST MK2(facelift)?
genial!!.. 2 40.00%
e ok... 1 20.00%
se putea mai bine... 0 0%
oribil!!.. 2 40.00%
Voters: 5. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 22-03-10, 05:53   #1
shdetgds

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 6
Default focus st club bucuresti

am si eu un focus st mk2 si vroiam sa intreb pe toata lumea daca stie cineva daca exista un club exclusiv pentru posesorii de focus st sau rs in romania sau chiar bucuresti.daca da, spuneti-mi si mie cum se numeste, iar daca nu, e cineva dornic sa ma ajute sa deschid unul?
shdetgds is offline   Reply With Quote
Old 22-03-10, 06:01   #2
shdetgds

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 6
Default Re: focus st club bucuresti

apropo..i-am pus un chip de la superchips si un blow-off..dar avand in vedere ca eram la inceput si bineinteles necunoscator, blow-off nu e cine stie ce..dar asta e..se mai intampla..asta e testul pe duno facut la exilixis, zilele astea trebuie sa ma duc sa fac un update.cica o sa o duca in 275 de cai..deocamdata am 264 Cp si 477Nm...pe mine la inceput m-a cam speriat
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	octav ford st.jpg
Views:	85
Size:	168.8 KB
ID:	1382034  
shdetgds is offline   Reply With Quote
Old 22-03-10, 06:02   #3
shdetgds

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 6
Default Re: focus st club bucuresti

trebuia sa votez si eu ca deh...e al meu)


P.S.:revin cat de curand cu noul grafic de pe dyno dupa update!sa speram ca sunt inbunatatiri
shdetgds is offline   Reply With Quote
Old 22-03-10, 08:56   #4
askhy

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 555
Default Re: focus st club bucuresti

felicitari pentru masina
Legat de club nu cred am dat de nici unul pe la noi prin tara inafara de club ford, club focus, si poate mai omit eu vreunul, dar special pentru st sau rs nu sunt
askhy is offline   Reply With Quote
Old 22-03-10, 21:25   #5
shdetgds

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 6
Default Re: focus st club bucuresti

Merci oricum..si sti ce ar trebui sa fac..adica acte sau ce imi trebuie pentru a infiinta unul?
shdetgds is offline   Reply With Quote
Old 23-03-10, 05:36   #6
askhy

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 555
Default Re: focus st club bucuresti

depinde ce vrei sa faci, doar o comunitate online sau si un club in toata regula, cu organizari evenimente, si alte chestii.
Sfatul meu, este sa incepi mai intai cu o comunitate on-line, un site cu forum, in care sa vorbiti toti pasionatii si posesorii de st-uri, si daca sunt destui membri, abia atunci ai putea sa treci la legalizarea acestuia astfel incat sa fie recunoscut oficial.
Spun asta pentru ca nu sunt sa multi posesori de st la noi in tara, si e posibil sa umbli o gramada sa legalizezi toata situatia si sa ramai surprins ca treaba stagneaza, dar daca incerci sa vezi cati membri se strang, macar stii una si bun
askhy is offline   Reply With Quote
Old 26-03-10, 19:26   #7
shdetgds

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 6
Default Re: focus st club bucuresti

cam off-topic dar merge..am facut accident destul de grav zilele astea si a trebuit sa bag masina in service...stie cineva cum si daca pot primi o masina la schimb in tot timpul asta?..si daca da, la cine as putea sa o cer(asigurare, service, etc.)..problema e ca au spus ca o tin cam o luna jumatate doua deci faza cu drive test nu prea merge
shdetgds is offline   Reply With Quote
Old 26-03-10, 19:40   #8
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: focus st club bucuresti

Orice service autorizat care se respecta, iti poate oferi o masina sa iti faci treaba cu ea pe tot timpul reparatiei. Evident contra cost + consumabile.
RoByNeT is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -