Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Vanzari Cumparari Machete

Vanzari Cumparari Machete Vanzari Cumparari Schimburi Machete

Reply
 
Thread Tools
Old 09-05-10, 18:39   #226
10lfy

Stage 5
 
10lfy's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 415
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Dar mi ai zis pe mess sa ma duc la posta sa mi retrag coletul ca nu mai detii finante ????
10lfy is offline   Reply With Quote
Old 09-05-10, 18:41   #227
Mariusgl

Stage 3
 
Mariusgl's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 140
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

De unde ai scos-o pe asta...?????
Attached Images
File Type: bmp untitled.bmp (3.75 MB, 5 views)
Mariusgl is offline   Reply With Quote
Old 09-05-10, 19:19   #228
10lfy

Stage 5
 
10lfy's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 415
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Fratioare nu prea se vede bine poza ta dar daca vrei sa ne scaldam stai sa ti pun eu o poza cu un mesaj trimis de tine catre mine...

Cum se vede si in poza scrie negru pe alb:

" Dute la posta si retrage coletul....am ramas fara finante
Scuze pentru deranj si pentru toate cele!
Chiar imi pare rau dar nu o pot cumpara cu aer.... "
-MARIUSGL-
Attached Images
File Type: bmp untitled.bmp (1.42 MB, 4 views)
__________________

www.folii-auto.com/galerie/
10lfy is offline   Reply With Quote
Old 09-05-10, 19:35   #229
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by 10lfy View Post
Fratioare nu prea se vede bine poza ta dar daca vrei sa ne scaldam stai sa ti pun eu o poza cu un mesaj trimis de tine catre mine...

Cum se vede si in poza scrie negru pe alb:

" Dute la posta si retrage coletul....am ramas fara finante
Scuze pentru deranj si pentru toate cele!
Chiar imi pare rau dar nu o pot cumpara cu aer.... "
-MARIUSGL-
La fel a facut si cu mine, foarte nasol aveti grija cu acest cumparator
2010 is offline   Reply With Quote
Old 09-05-10, 19:39   #230
10lfy

Stage 5
 
10lfy's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 415
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by 2010 View Post
La fel a facut si cu mine, foarte nasol aveti grija cu acest cumparator
Este POTENTIAL CUMPARATOR...ca deocamdata nu a cumparat nimic...a dat numai retururi
10lfy is offline   Reply With Quote
Old 09-05-10, 19:56   #231
Mariusgl

Stage 3
 
Mariusgl's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 140
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Am cumparat stai linistit!
Nu mai tin minte acel PM dar mi-am amintit ca ti-am scris asta dupa ce am vazut ca nu mai ajunge
Mariusgl is offline   Reply With Quote
Old 13-05-10, 18:16   #232
10lfy

Stage 5
 
10lfy's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 415
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Multe ------ pentru L4uR ( foarte neserios )...ca sa nu zic altcumva
Acum pe 19 se face o luna de cand i am dat o macheta la vopsit.....Ma tot amana ca o face maine ca o trimite poimaine, acum nu mai raspunde nici la telefon...de astea de copii mici...
Ce se poate face in legatura cu el ? ....cine a facut schimburi/tranzactii cu el prin posta este rugat sa mi dea si mie adresa lui prin PM....Multumesc frumos

Asa ca daca mai trimiteti machete la vopsit la el , si aveti noroc sa le primiti si inapoi, nu va asteptati sub o luna
10lfy is offline   Reply With Quote
Old 13-05-10, 19:37   #233
L4uR

Stage 5
 
L4uR's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,445
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

stai linistit ...iti pot da adresa singur)...tiam zis cand pot sa o trimit o trimit....dar nu am avut cum...acum nu dau de crazvy...ca prefer sa o trimit pe el decat sa pun baza in posta....tiam zis am examene dar tu batman batman...nu mai fii nemultumit...tiam zis de la inceput ca nu stiu in cat timp e gata ....si ai fost de acord....am fost am cautat oglinzi...si pot sa ma si impusti daca tu dovedesti ca miai trimis vreo oglinda la cayenneul asta...
L4uR is offline   Reply With Quote
Old 13-05-10, 21:34   #234
10lfy

Stage 5
 
10lfy's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 415
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by L4uR View Post
stai linistit ...iti pot da adresa singur)...tiam zis cand pot sa o trimit o trimit....dar nu am avut cum...acum nu dau de crazvy...ca prefer sa o trimit pe el decat sa pun baza in posta....tiam zis am examene dar tu batman batman...nu mai fii nemultumit...tiam zis de la inceput ca nu stiu in cat timp e gata ....si ai fost de acord....am fost am cautat oglinzi...si pot sa ma si impusti daca tu dovedesti ca miai trimis vreo oglinda la cayenneul asta...
Dupa ce ca mi o tii o luna mi o mai trimiti si fara oglinzi? Ce idiot crezi tu ca ar fi trimis macheta la vopsit in culoarea ALb si ar fi pastrat oglinziile visinii....ti am zis la telefon ca sunt lipite de capota,nu avea cum sa cada singur....iar scociul negru era dat pe dupa capota...dar u unde ai dus o la vopsit nu i ai zis aluia ca acolo sunt oglinzile si ala a aruncat scociul ca pe un gunoi si asa s au pierdut oglinzile mele.
Deci trimite macheta aia cu ceva, cu Razvy cu posta cu dacosul si daca nu ai gasit oglinzile baga repede anunt pe forum "cumpar oglinzi porsche cayenne 1/18"
10lfy is offline   Reply With Quote
Old 13-05-10, 21:40   #235
L4uR

Stage 5
 
L4uR's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,445
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

frate credema...nu am nici o treaba....iti trimit macheta cum am primit-o...intreabal si pe crazvy...nu am nici o treaba sa te mint....iti primesti macheta imi primesc banii si nu ma priveste ce faci in continuare...chiar crezi ca as fi asa indiferent de componentele machetelor?ha...aduti aminte am si eu machete si stiu sa pun toate piesele undeva de unde sa nu se piarda..uite o poza de la tine cu macheta ....aduti aminte unde erau oglinzile atunci...si cautale...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P1010005.JPG
Views:	29
Size:	745.6 KB
ID:	2338651  
L4uR is offline   Reply With Quote
Old 13-05-10, 21:49   #236
10lfy

Stage 5
 
10lfy's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 415
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by L4uR View Post
frate credema...nu am nici o treaba....iti trimit macheta cum am primit-o...intreabal si pe crazvy...nu am nici o treaba sa te mint....iti primesti macheta imi primesc banii si nu ma priveste ce faci in continuare...chiar crezi ca as fi asa indiferent de componentele machetelor?ha...aduti aminte am si eu machete si stiu sa pun toate piesele undeva de unde sa nu se piarda..uite o poza de la tine cu macheta ....aduti aminte unde erau oglinzile atunci...si cautale...

Oglinzile erau lipite pe un scoci ,ca si bara aia de jos din fata, dupa ce am facut poza ti le am lipit si apoi ti am trimis odar in fine vad ca o arzi in nesimtire grav.....Din punctul meu de vedere lucrurile sunt clare: imi trimiti macheta cum ti am trimis o , iti dau banii la care ne am inteles....scazi din macheta scad din bani...oricum trebuia sa scad ca m ai tinut o luna, in conditiile in care masina face pe drum 2 ore ca nu ti am trimis o cu posta ci pe Razvy...Eu zic sa te mai uiti prin gunoi dupa oglinzile mele
10lfy is offline   Reply With Quote
Old 13-05-10, 22:17   #237
uniquevl
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 825
Member of:
[VW]
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Eu am fost cu Laur cand a luat Audi Q7 de la baiatu cu vopsitoria si stiu ca nu avea oglinzi la el Chiar adineauri m-am uitat la o poza pe care am facut-o la fata locului cu Q7 in care nu avea oglinzile pe langa celelalte piese care erau pe langa el .Daca zici ca ai stat mult dupa Laur sa iti vopseasca macheta el nu are nicio vina pentru ca a avut-o la un atelier si a trebuit sa astepte dupa baiatul de la atelier sa ti-o vopseasca.Si daca e asa de ce nu ti-ai facut-o tu din start si ai mai apelat la el .Nu este frumos sa o dai la intoarsa acum ca nu are nimeni de castigat la lucruri dastea :-j copilarii cu masinute
uniquevl is offline   Reply With Quote
Old 13-05-10, 22:24   #238
10lfy

Stage 5
 
10lfy's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 415
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by uniquevl View Post
Eu am fost cu Laur cand a luat Audi Q7 de la baiatu cu vopsitoria si stiu ca nu avea oglinzi la el Chiar adineauri m-am uitat la o poza pe care am facut-o la fata locului cu Q7 in care nu avea oglinzile pe langa celelalte piese care erau pe langa el .Daca zici ca ai stat mult dupa Laur sa iti vopseasca macheta el nu are nicio vina pentru ca a avut-o la un atelier si a trebuit sa astepte dupa baiatul de la atelier sa ti-o vopseasca.Si daca e asa de ce nu ti-ai facut-o tu din start si ai mai apelat la el .Nu este frumos sa o dai la intoarsa acum ca nu are nimeni de castigat la lucruri dastea :-j copilarii cu masinute
Ai picat ca un OBin discutia asta...Q7'le cand i l am dat la vopsit, i l am dat cu oglinzi si mi l a trimis inapoi tot cu oglinzi, si vopsite....deci la Q7 a fost bine
Discutia asta este despre un Porsche Cayenne pe care l am trimis tot cu oglinzi ( logic , normal ) si acum zice ca i l am trimis fara...deci daca esti tovaras cu el sfatuiti va si voi inainte,ca sa va potriviti in afirmatii......
10lfy is offline   Reply With Quote
Old 13-05-10, 22:28   #239
L4uR

Stage 5
 
L4uR's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,445
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

stai linistit...omu chiar a fost cu mine cand am luat cayenneul de la vopsit....el a facut poza respectiva....dar tot el stie si de q7ele negru ....si probabil se incurca...nu trebuie sa te ambalezi asa tare...stai relax...tiam zis iti trimit macheta imi primesc banii si cu asta basta....tiam zis de la inceput nustiu cat dureaza nu am avut ce sa iti fac...tia convenit a fost alegerea ta...o seara buna!....sper sa nu mai poluam topicul...gata ai anuntat lumea ce si cum e de ajuns..nu are rost sa te certi aici atata timp cat e doar pentru feedback....exista messul...telefonul ....private messages...mail...multe medote...
L4uR is offline   Reply With Quote
Old 13-05-10, 22:31   #240
10lfy

Stage 5
 
10lfy's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 415
Default Re: Feed-back despre vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by 10lfy View Post
Nepoate ai picat ca un OB in discutia asta...Q7'le cand i l am dat la vopsit, i l am dat cu oglinzi si mi l a trimis inapoi tot cu oglinzi, si vopsite....deci la Q7 eu sustin ca a avut oglinzi, L4uR zice ca a avut oglinzi si vii tu din senin si zici ca ai vazut tu ca nu avea oglinzi...esti putin cam foarte penibil
Discutia asta este despre un Porsche Cayenne pe care l am trimis tot cu oglinzi ( logic , normal ) si acum zice ca i l am trimis fara...deci daca esti tovaras cu el si vrei sa l pupi in [.....]sfatuiti va si voi inainte,ca sa va potriviti in afirmatii......daca nu, stai tata pe OTV nu mai da posturi aiurea....
Ai poze mai jos, poate ti se mai reimprospateaza memoria
Attached Images
  
10lfy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -