Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Vanzari Cumparari Machete

Vanzari Cumparari Machete Vanzari Cumparari Schimburi Machete

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 19-04-11, 09:13   #16
dumitrumihai

Stage 4
 
dumitrumihai's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 271
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Sper sa ajunga si in constanta pentru ca este foarte interesanta revista
dumitrumihai is offline  
Old 21-04-11, 13:46   #17
NECROPHORUS
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 660
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

ne bagam ne bagam@!@!
NECROPHORUS is offline  
Old 12-05-11, 22:54   #18
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Aţi mai aflat ceva?

Mă uit la poza nr 2 şi parcă îmi curg balele!
andi_cimpean is offline  
Old 14-05-11, 13:14   #19
strada

Stage 5
 
strada's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 639
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Pai studiul s-a incheiat.Cred ca pe la sfarsitul lui 2011 se va relua in toata tara.
strada is offline  
Old 14-05-11, 22:34   #20
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Deşi DeAgostini este o multinaţională cu sediul principal în Italia, se pare că treaba se face româneşte...

Tind să îţi dau dreptate şi cred că d-abia pe sfârşitul lui 2011, vor începe din nou să comercializeze revista prin ţară!

Bine ar fi să ne înşelăm noi...
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline  
Old 28-05-11, 09:49   #21
sandor406
Dacia Driver

Stage 5
 
sandor406's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,493
Member of:
[DACIA]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

eu am trimis un mail celor de la deagostini si iam intrebat de aceasta revista, si mior spus ca inca nu se stie concret cand o sa reapara aceata revista, dar o sa fie in toata tara ca s-a vandut fff bine! deci asteptam...:d
__________________
sandor406 is offline  
Old 29-05-11, 17:04   #22
darck_angel64
Oltcit Driver

Stage 5
 
darck_angel64's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 837
Member of:
[Oltcit]
[DAEWOO]
[SKODA]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Deşi DeAgostini este o multinaţională cu sediul principal în Italia, se pare că treaba se face româneşte...
treaba se face româneşte din cauza birocraţiei specifice, ne rămâne doar să aşteptăm...
darck_angel64 is offline  
Old 29-05-11, 17:09   #23
Brabus

Stage 5
 
Brabus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,183
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

"Colectia se va gasi intr-un numar restrans de orase (Cluj, Galati si Vaslui pentru inceput, urmand ca ulterior sa apara si in alte localitati) iar daca acest studiu de piata va fi favorabil, peste cateva luni colectia Masini de Legenda va fi lansata oficial in toata tara."

unde apare birocratia aici???
Brabus is offline  
Old 29-05-11, 19:01   #24
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Nici nu ştiu dacă este vorba de birocraţie...

Mai degrabă de non sens.
De ce oare a trebuit să facă mai întâi aşa, n-am deloc idee. Dacă ar fi costat revista vreo 100 de lei, aş mai fi zis...dar pentru 25 de lei să faci testele astea mi se pare cel puţin românesc...
andi_cimpean is offline  
Old 17-06-11, 12:43   #25
Julyo

Stage 5
 
Julyo's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,833
Member of:
[2 Roti]
[Colectionar Machete]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Ieri am sunat la redactia revistei DeAgostini, sa intreb, dar nimic concret...
Adica, mi sa spus ca inca nu sa finalizat studiul de piata si nu se stie cand, cum, in ce conditii va aparea revista! Neoficial mi sa spus ca undeva in perioada Septembrie - Octobrie va aparea in chioscui de la nr.1!
Acelasi lucru e valabil si pt Revista "Lamborghini REVENTON" pt cei interesati! La aceasta revista, saptamana viitoare va aparea nr.5, care va fi ultimul nr. din seria de proba si tot asa, pe viitor se va relua vanzarea tuturor numerelor!
Asta e... Asteptam sa vedem, cand vor aparea...!
Julyo is offline  
Old 17-06-11, 14:41   #26
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

poate pana in 2012 apare ca sa nu se mai dea cu 80 bucata...
2010 is offline  
Old 30-06-11, 12:47   #27
NECROPHORUS
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 660
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

nu se mai aude nimic ?!

cei care aveti trecere de mana la cei de la deagostino, n-ar strica nici colectia quatroroute la scara 1/24 (sugestie)
NECROPHORUS is offline  
Old 30-06-11, 13:51   #28
ciprian_f

Stage 5
 
ciprian_f's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,107
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Bai baieti, nu va mai agitati si nu mai dati telefoane la deagostini. N-o sa va zica aia nimic concret ca nici ei nu stiu saracii. Colectia apare sigur, dar veti afla cu totii pentru ca fi promovata, ca orice chestie pe care o lanseaza. Bine, daca voua va place sa credeti ca va fi lansata conspirativ... nu vreau sa va stric placerea
ciprian_f is offline  
Old 30-06-11, 17:19   #29
Decodat
Colectionar Machete

Stage 5
 
Decodat's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 4,844
Member of:
[VW]
[Colectionar Machete]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Mai discutam peste vreo 3 ani, asa au facut si cu celelalte.
Decodat is offline  
Old 25-08-11, 10:15   #30
strada

Stage 5
 
strada's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 639
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Acum cateva momente am sunat la DeAgostini (021.40.10.888 ),am sunat pentru a intreba de revista Masini De Legenda si o domnisoara mi-a spus ca vom afla mai multe in luna Septembrie din presa si de pe site-ul lor si ca exista sanse ca pana la sfarsitul anului sa apara.
__________________



Machete Auto modificate.DiecastTuning


Vand Pachet PSP+PS2.Pret=700lei,detalii pe pm

Last edited by strada; 25-08-11 at 10:17.
strada is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -