Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Tuning pe machete

Tuning pe machete Tutoriale, Proiecte, Realizari

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 20-06-09, 13:06   #16
tonytech

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 15
Default

m-am exprimat gresit.Voiam sa spun peste poxilina.Poxilina stiu cum sa o amestec.Eu la kitu ala ptr geamuri am probleme ca nu se intareste deloc si nu stiu c sa ii fac. Oricum multumesc ptr sfaturi.Si as avea o intrebare.Cum se ia poxilina de pe maine mai repede?(cu ce substante,procedeu sau unelte )

saptamana viitoare voi achizitiona un nissan skyline radiocomandat,care va fi un alt proiect la care voi lucra in paralel.

Last edited by tonytech; 21-06-09 at 22:08.
tonytech is offline  
Old 20-06-09, 13:24   #17
bmwh548

Stage 5
 
bmwh548's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4,810
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Machete in lucru - tonytech

Te speli cu multa apa si sapun imediat dupa ce ai terminat de aplicat...sau folosesti manusi.
Renunta la chitul de geamuri...foloseste poxilina si chit auto.
bmwh548 is offline  
Old 20-06-09, 19:47   #18
tonytech

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 15
Default Re: Machete in lucru - tonytech

m-am spalat cu multa apa si sapun dar ramane mirosu ala de poxilina.Ai dreptate cu privire la kitu de geamuri acum 5 min l-am scos si am inceput sa netezesc toate suprafetele si luni o sa pun poze noi.De unde as putea sa iau kit auto?
tonytech is offline  
Old 20-06-09, 19:50   #19
bmwh548

Stage 5
 
bmwh548's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4,810
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Machete in lucru - tonytech

Orice magazin cu piese auto...intr-o vreme aveau si prin Kaufland.
Nu mi-am dat seama ca te referi la mirosul poxilinei...foloseste sapun lichid parfumat, pe mine nu ma deranjeaza mirosul, dar na, depinde de persoana.
__________________
bmwh548 is offline  
Old 21-06-09, 10:01   #20
BigDaddy_1112

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 307
Default Re: Machete in lucru - tonytech

Quote:
Originally Posted by bmwh548 View Post
Orice magazin cu piese auto...intr-o vreme aveau si prin Kaufland.
Nu mi-am dat seama ca te referi la mirosul poxilinei...foloseste sapun lichid parfumat, pe mine nu ma deranjeaza mirosul, dar na, depinde de persoana.
Pe maicamea o deranjeaza. Cand o aud...,,iar ai umblat cu prostia aia?''. Nu ma lasa sa-mi desfasor si sa-mi cultiv talentul artistic. Nimeni nu ma intelege!
Cu poxilina mai patesc si eu sa nu se intareasca dupa 10 minute. Cateodata imi ia si cateva zile. Cred ca din cauza ca am pus mai mult din partea neagra. Asa am aflat ca e mai bine sa pui mai mult din partea alba si amestecul trebuie sa fie de culoare gri deschis.
BigDaddy_1112 is offline  
Old 21-06-09, 18:52   #21
tonytech

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 15
Default Re: Machete in lucru - tonytech

Si cu sapun parfumat tot nu iese mirosu.Am incercat tot ce aveam prin casa.S-a dus de abea a 2 a zi...Oricum sa revenim la subiect.Am scos kitu de geamuri.Acum netezesc toate partile si apoi o sa masor sa iasa cat de cat simetrica.Si in al doilea rand.Am gasit in gima modele radio comandate maisto(nu alea 1:12 ) ) care sunt destul de bune pentru incepatori ca mine saptamana viitoare pun pozele cu skyline-u :X

Last edited by tonytech; 21-06-09 at 22:11.
tonytech is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -