Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > PEUGEOT > Anunturi Auto Peugeot

Anunturi Auto Peugeot Masini Peugeot de vanzare si piese pentru Peugeot

Reply
 
Thread Tools
Old 25-01-11, 20:55   #1
khrysty@n

Stage 5
 
khrysty@n's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 668
Angry Cumpar arc fata Peugeot 206 RC

Cumpar arc fata pentru Peugeot 206 RC.

Motor 2.0 16V.

Rupt in urma craterelor din asfalt.
Rog un pret mai rezonabil, sub 400 de ron cat cer cei de la Peugeot.
__________________
P E U G E O T 206 R C
khrysty@n is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 16:43   #2
khrysty@n

Stage 5
 
khrysty@n's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 668
Default Re: Cumpar arc fata Peugeot 206 RC

UP !!!
khrysty@n is offline   Reply With Quote
Old 30-01-11, 16:58   #3
khrysty@n

Stage 5
 
khrysty@n's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 668
Unhappy Re: Cumpar arc fata Peugeot 206 RC

UP !!!

Nu am cumparat nimic inca...
khrysty@n is offline   Reply With Quote
Old 02-02-11, 17:29   #4
khrysty@n

Stage 5
 
khrysty@n's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 668
Unhappy Re: Cumpar arc fata Peugeot 206 RC

UP, UP!

OEM/Aftermarket, oricare ar fi... Numai sa-l gasesc...
khrysty@n is offline   Reply With Quote
Old 02-02-11, 17:50   #5
Robert Coca
Peugeot Driver

Stage 5
 
Robert Coca's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2,062
Member of:
[4Rally]
[PEUGEOT]
Default Re: Cumpar arc fata Peugeot 206 RC

Cred ca ai sanse mai mari daca iei set de 2.
Robert Coca is offline   Reply With Quote
Old 03-02-11, 16:58   #6
khrysty@n

Stage 5
 
khrysty@n's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 668
Post Re: Cumpar arc fata Peugeot 206 RC

Merci pt. reply...

Da asa este, dar totusi eu am vrut doar unul... Oricum mi se arata umpic de noroc, am gasit la 380 ron set arcur sport, 20mm...

Acum sa vad ce calitate au, ca sunt facute de o firma... "Autostyle Olanda", sau ceva de genu... (scuze de reclama).
khrysty@n is offline   Reply With Quote
Old 07-02-11, 19:54   #7
khrysty@n

Stage 5
 
khrysty@n's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 668
Default Re: Cumpar arc fata Peugeot 206 RC

/\ UP!

Am pus si la semnatura, nu pot sa umblu cu masina de mai bine de 1 luna...
khrysty@n is offline   Reply With Quote
Old 10-02-11, 16:57   #8
khrysty@n

Stage 5
 
khrysty@n's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 668
Default Re: Cumpar arc fata Peugeot 206 RC

/\ UUP !!! /\

Inca mai caut, nu am gasit nimic, nu's bune alea Sport de care am mentionat in thread-ul anterior...
khrysty@n is offline   Reply With Quote
Old 11-02-11, 07:01   #9
johnbv

Stage 4
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 202
Default Re: Cumpar arc fata Peugeot 206 RC

Quote:
Originally Posted by khrysty@n View Post
/\ UUP !!! /\

Inca mai caut, nu am gasit nimic, nu's bune alea Sport de care am mentionat in thread-ul anterior...
SAL! am vazut un 206 cu motor de 2,0 i,avand in vedere greutatea motorului sigur se potriveste.Daca vrei suna-ma 0744842164 si ma duc sa-l iau.
johnbv is offline   Reply With Quote
Old 11-02-11, 13:31   #10
khrysty@n

Stage 5
 
khrysty@n's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 668
Default Re: Cumpar arc fata Peugeot 206 RC

Deci...

Daca nu e RC, e 206 simplu chiar cei de la Peugeot, mi-au spus ca NU se potriveste... 2 lucruri is diferite la RC, fata de un 206 simplu...

1.Motorul, care e de 2.0 16V 177 cai stock, si nu e 2.0 i care are 145 si ceva, daca nu ma insel, oricum e mai slab decat cel de RC chiar daca e de 2.0...

2. Caroseria... Nu pot sa ma pronunt, dar stiu ca are caroseria sport, mai rigida decat cea obisnuita, si ma gandesc ca ar trebuie sa fie cu mai putine spire arcul, mai rigid si el...

Daca e 100% compatibil il iau, dar nu vreau sa ne balacarim dupa asta, cu retur, ca nu e bun sau pe stanga e mai moale si mai ca dreq decat in cealalta parte... NU vreau diferente !

Intereseaza-ta si daca e bun, il iau... si apropo nu strica sa pui un pret, daca tot e un thread de vanzari/cumparari...

Salut!
khrysty@n is offline   Reply With Quote
Old 11-02-11, 17:49   #11
johnbv

Stage 4
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 202
Default Re: Cumpar arc fata Peugeot 206 RC

Mai repet odata.....am vazut un 206 cu motor 2,0i la dezmembrat,nu am zis ca am de vanzare,ma pot duce sa iau arcul poate-ti este bun in caz contrar nu ma intereseaza.Daca vrei bine daca nu,asta e.Din alte puncte de vedere,te anunt ca motoarele de 2,0 i au aceeasi greutate.Puterea marita este din calculator nu din greutatea motorului.Caroseriile sport poate au o bara de torsiune mai groasa si amortizoare mai tari,in rest nimic in plus nici macar un punct de sudura,iar arc de stanga si de dreapta,......in cazul asta cauta doua arcuri noi,cel de pe masina ta e la fel de obosit ca si cel care a cedat.....bafta.
johnbv is offline   Reply With Quote
Old 11-02-11, 19:36   #12
khrysty@n

Stage 5
 
khrysty@n's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 668
Default Re: Cumpar arc fata Peugeot 206 RC

OK,OK... Dar prima data, vreau sa aud un pret, pentru amandoua, daca zici ca trebuie sa le iau pe amandoua... Intr-un fel ai dreptate, ca atunci cand ma asez in ea, scartie tare ceva in partea din fata...

Deci un pret pentru amandoua.
Merci!
khrysty@n is offline   Reply With Quote
Old 11-02-11, 22:49   #13
johnbv

Stage 4
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 202
Default Re: Cumpar arc fata Peugeot 206 RC

Cautand niste piese de peugeot 206 am dat intr-o curte si de masina asta cu motorul de 2,0i.Care mai are pe fata doar un arc(unul singur).Personal mai trebuie sa trec pe acolo sa cumpar una alta.Seara am vazut pe net ca te intereseaza doar un arc de fata,si am vrut sa te ajut si sa-ti trimit unul,daca te intereseaza.Nu am cum sa-ti zic cat costa,?habar nu am,nu am eu arcul,zi cat vrei sa dai pe el,eu ma duc la propietar pentru ca oricum ma voi duce pe acolo si daca totul este ok rezolvam problema ta daca vrei sa-ti pui masina pe roti.Ti-am zis un motor pe benzina de 2,0i are aceeasi greutate,tind sa cred ca se potrivesc si arcurile de la 2,0 hdi,asta este cel mai greu motor de serie de pe 206.Sfatul sincer al meu este sa pui arcurile perechi,dar numai de la motorizarile de 2,0 benzina/diesel.In caz ca nu vrei sa investesti prea mult in masina sau momentan nu ai posibilitati,poti merge pe varianta un singur arc se mai compenseaza uzura lor prin sustinerea care ti-o ofera bara de torsiune,dar nu este ok! Este o solutie pana cand rezolvi problema.Mergi pe varianta perechi,sfatul meu,si grija mare la unele dezmembrari arcurile stau toate gramada...mai stie vulturul care sunt perechile.Bafta!
johnbv is offline   Reply With Quote
Old 13-02-11, 10:32   #14
khrysty@n

Stage 5
 
khrysty@n's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 668
Default Re: Cumpar arc fata Peugeot 206 RC

Lasa, scuze de deranj oricum...

Ma duc sa fac, treaba la Peugeot... Asa macar pot sa le trag de cap cu arcu' daca se rupe sau altceva... Si m-am dus sa-l verifice si pe al 2-lea... Nu are absolut nimic, deoarece ele nu sunt "obosite"... Masina are 45.000 Km...

Arcul asta a cedat ca o dat nenorocitu' de fost proprietar, cu roata intr-un crater de pe marginea drumului... Ca altfel nu avea nimic.
khrysty@n is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 14:04   #15
khrysty@n

Stage 5
 
khrysty@n's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 668
Default Re: Cumpar arc fata Peugeot 206 RC

Nimic nou? Trebuie sa ma duc la hotii aia?
khrysty@n is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -