Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Anunturi Auto VW

Anunturi Auto VW Masini VW de vanzare si piese pentru VW

Reply
 
Thread Tools
Old 08-06-08, 13:43   #16
raul_scirocco

Stage 3
 
raul_scirocco's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 102
Default Re: Vand diverse pentru 16v si Corrado G60

Quote:
Originally Posted by corraptor_evo View Post
Vand diverse piese.

Fac curatenie in "atelier" pentru ca trebuie sa fac loc pieselor de VR6 care mi-a inlocuit G60-ul.

1. Pentru un 16v am o chiuloasa completa, cu tot cu admisie. E de pe un KR. Chiuloasa este verificata, toaletata, planata, semeringuri supape noi, scaune supape si supape refacute, ghiduri supape schimbate si tacheti schimbati (nu noi, dar in stare foarte buna). Era pregatita pentru proiectul 16vG60 dar, intrucat am trecut la alt proiect, e pacat sa zaca la mine in dulap.
-Pret: 250E.

2. un intercooler perfect care l-a inlocuit cu succes pe cel de fabrica de pe masina mea. -Pret: 75 E.

3. complet mecanica fata:
- fuzete, etrieri, discuri frana (4x100), bascula, bara torsiune, jug motor, planetara stinga. Pentru toate ansamblurile, TOATE consumabilele au intre 4.000 si 10.000 km (rulmenti, garnituri, bucse, pivoti etc, mai putin placutele care au doar un drum IS - B - IS)
- pret total: 300 E

4. caseta de directie - in stare buna (tb. schimbat burdufurile).
Pret: 100 E.

5. Fotolii fata (cu reglaj si pe inaltime) in stare exceptionala functional si estetic (retapitate piele eco semi-mata si utilizate doar 3 saptamani pana le-am inlocuit cu altele "sport")
Pret: 200 E.

6. Rezervor benzina 50l Corrado. Pret: 50 E.

7. Set axa distantiere-adaptoare SCC de la 4x100 la 5x100 de 40 mm pe axa. Pret: 100 E.

Pe doritorii din zonele de pe traseul Iasi - Bucuresti (prin Vaslui sau Bacau sau chiar Brasov-Ploiesti) ii pot ajuta cu transportul.
cutie viteze ptr motorul 1,8 16v nu ai?si la ce pret?
raul_scirocco is offline   Reply With Quote
Old 09-06-08, 11:06   #17
corraptor_evo
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
corraptor_evo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 845
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Vand diverse pentru 16v si Corrado G60

Nu, numai ce am scris... plus o cutie de viteze syncro.
corraptor_evo is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -