Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Anunturi Auto VW

Anunturi Auto VW Masini VW de vanzare si piese pentru VW

Reply
 
Thread Tools
Old 21-11-12, 16:15   #16
Ruffy RUF

Stage 5
 
Ruffy RUF's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,643
Member of:
[FORD]
[VW]
[BMW]
Default Re: Vand omologarii folie auto!

Preturi bune nu ezitati !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ruffy RUF is offline   Reply With Quote
Old 24-11-12, 23:36   #17
d1truo

Stage 1
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 23
Thumbs down Re: Vand omologarii folie auto!

Aviz amatorilor.
Fiti atenti ce am primit eu in plic de la tipul asta :

3 abtibilde, comandate la orice minitipografie.
Si un jpeg tiparit pe o coala A4.

Exact acest jpeg, de pe site-ul celor care chiar fac montaje, si ofera si actele necesare :
http://www.foliiautotimisoara.ro/wp-...-RAR-FOLIE.jpg

Imaginati-va voi, cat de legal e sa ii areti unui politist un jpeg tiparit pe o coala A4.

Daca eu m-am fript de 50 de lei, macar altii sa nu cada in aceeasi plasa.
Va raspund pe PM, la orice detalii, pentru cei interesati.

Mi-am imaginat ca primesc un document real, semnat si stampilat. Insa ... realitatea e alta.
d1truo is offline   Reply With Quote
Old 25-11-12, 00:23   #18
Ruffy RUF

Stage 5
 
Ruffy RUF's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,643
Member of:
[FORD]
[VW]
[BMW]
Default Re: Vand omologarii folie auto!

Quote:
Originally Posted by d1truo View Post
Aviz amatorilor.
Fiti atenti ce am primit eu in plic de la tipul asta :

3 abtibilde, comandate la orice minitipografie.
Si un jpeg tiparit pe o coala A4.

Exact acest jpeg, de pe site-ul celor care chiar fac montaje, si ofera si actele necesare :
http://www.foliiautotimisoara.ro/wp-...-RAR-FOLIE.jpg

Imaginati-va voi, cat de legal e sa ii areti unui politist un jpeg tiparit pe o coala A4.

Daca eu m-am fript de 50 de lei, macar altii sa nu cada in aceeasi plasa.
Va raspund pe PM, la orice detalii, pentru cei interesati.

Mi-am imaginat ca primesc un document real, semnat si stampilat. Insa ... realitatea e alta.
Cand am discutat cu tine ti-am raspuns la toate intrebarile si ti-am spus ca eu sunt un comerciant al acestor autorizatii si ti-am dat toate detaliile pe care le cunosteam/cunosc !
Omul care mi le da spre a le vinde este din Timisoara (il consider prieten bun, nu stiu de ce mi-ar da ceva ce nu ii bun - dar pana la proba contrarie nu contest nimica) era mult mai simplu daca procedai in felul urmator cu un telefon/mail/messenger etc, pentru a primi inapoi bani si a fi multumit! pentru ca pe mine nu ma deranjeaza absolut deloc(nu pierd nimica din treaba asta)
Pentru castigul care il fac ma lipsesc de acuzatii pe forum si nume prost!
Nu-mi plac chestiile astea sub nici o forma insa daca nu vorbesti in prealabil cu mine si arunci cu "rahat" asta nu-mi mai convine.
Ai vorbit frumos, la fel cred si eu cu tine si la telefon si acum aici deci nu ma simt acuzat chiar in mod direct, insa repet inainte de a arunca cu "rahat" in cineva verifica in prealabil vinovatul direct!
Pentru mai multe detalii te astept cu un telefon/PM etc orice doresti sa-ti explic tot ceea ce doresti ok?
Acum primesc de la el ceva diferit spre ex, dar asta nu mai conteaza acum!

Last edited by Ruffy RUF; 25-11-12 at 00:25.
Ruffy RUF is offline   Reply With Quote
Old 25-11-12, 10:39   #19
d1truo

Stage 1
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 23
Default Re: Vand omologarii folie auto!

Asta e scuza ta? Ca tu asa le primesti?
Si ca nu castigi destul de mult pe niste copii a4 color, incat sa merite sa iti spun ca ceea ce vinzi tu nu este nici util, nici legal, nici de bun simt.

Am luat legatura si cu firma care ar trebui sa emita certificatul respectiv, ca sa ma conving de valabilitatea unei poze tiparite.

Astept raspuns de la ei. Poate asa te lamuresti si tu, ca nu e ok ce faci!

Noroc ca:
1. Nu am pierdut numai 50 de lei.
2. Alba Iulia nu mi-e in drum, ca as vrea sa ma convingi in fata ca o coala nestampilata, nesemnata, ne nimic, are o oarecare valabilitate in fata legii.
3. Nu am timp sa fac o plangere la prima sectie

Last edited by d1truo; 25-11-12 at 10:42.
d1truo is offline   Reply With Quote
Old 25-11-12, 13:14   #20
Ruffy RUF

Stage 5
 
Ruffy RUF's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,643
Member of:
[FORD]
[VW]
[BMW]
Default Re: Vand omologarii folie auto!

Quote:
Originally Posted by d1truo View Post
Asta e scuza ta? Ca tu asa le primesti?
Si ca nu castigi destul de mult pe niste copii a4 color, incat sa merite sa iti spun ca ceea ce vinzi tu nu este nici util, nici legal, nici de bun simt.

Am luat legatura si cu firma care ar trebui sa emita certificatul respectiv, ca sa ma conving de valabilitatea unei poze tiparite.

Astept raspuns de la ei. Poate asa te lamuresti si tu, ca nu e ok ce faci!

Noroc ca:
1. Nu am pierdut numai 50 de lei.
2. Alba Iulia nu mi-e in drum, ca as vrea sa ma convingi in fata ca o coala nestampilata, nesemnata, ne nimic, are o oarecare valabilitate in fata legii.
3. Nu am timp sa fac o plangere la prima sectie
Nu am spus nicaieri ca nu merita sa-mi spui ceea ce ai primit sau este vreo scuza, daca era sa ma scuz ma milogeam pe PM de rusine sa nu ma vada nimeni de pe forum insa o fac aici pentru ca nu am stiut de autenticitatea lor, ma repet eu asa le primesc/primeam pentru ca dupa asta nu voi mai face treaba asta !!!
Daca eram constient de treaba asta si nu le primeam de la cineva pe care l-am considerat prieten din Timisoara nu ma bagam, acum nu pot decat sa rog moderatori sa inchida anunturile pentru care nu am nici un regret decat pentru ca s-a ajuns in situatia asta!
Imi pare bine intr-un fel ca ai facut plangerea asta aici si civilizat! Voi lua si eu legatura cu firma respectiva sa intreb daca au ca angajat pe acel prieten care se dadea drept din partea firmei!
Ruffy RUF is offline   Reply With Quote
Old 25-11-12, 13:38   #21
d1truo

Stage 1
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 23
Default Re: Vand omologarii folie auto!

Ma bucur ca zici asta.
E o atitudine corecta.

Asta e tot ce am sperat, faptul fiind consumat deja.
d1truo is offline   Reply With Quote
Old 25-11-12, 14:05   #22
Ruffy RUF

Stage 5
 
Ruffy RUF's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,643
Member of:
[FORD]
[VW]
[BMW]
Default Re: Vand omologarii folie auto!

Quote:
Originally Posted by d1truo View Post
Ma bucur ca zici asta.
E o atitudine corecta.

Asta e tot ce am sperat, faptul fiind consumat deja.
Nici nu pot fi altfel, nu imi place situatia actuala de nici un fel, nu vreau sa-mi fac o reputatie proasta fiindca niciodata nu sti cand o sa ai nevoie de cineva si atunci sa fi luat in vizor prost!
Multumesc inca odata si te rog un id de messenger pe PM sa pot lua legatura cu tine! mersi
Ruffy RUF is offline   Reply With Quote
Old 17-01-13, 16:40   #23
broken93

Stage 5
 
broken93's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 374
Default Re: Vand omologarii folie auto!

Mai ai autorizatiile alea, un pret ptr geamuri spate si luneta .
broken93 is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools


- Copyright 2024 4Tuning -