Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Brasov

Reply
 
Thread Tools
Old 09-06-11, 15:31   #3316
Alex.T

Stage 4
 
Alex.T's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 294
Member of:
[DACIA]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Quote:
Originally Posted by Tzzantaru View Post
si ca ce chestie sa nu-i trimiti fiscalu?daca omu vrea sa-si treaca masina pe nume o sa-i trebuiasca.nu inteleg ce ai avea tu de castigat de pe urma asta...
Doar interbam, ca fiscalu' deja e pe drum. Intrebam ca omul era asa pasiv, daca ii trimit sau daca nu fiscalul...
Alex.T is offline   Reply With Quote
Old 09-06-11, 16:15   #3317
SethBv

Stage 5
 
SethBv's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 306
Member of:
[VW]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Quote:
Originally Posted by IL Capo View Post
Ti se pare prost...nu are nici o treaba, in cel mai rau caz vine ala peste tine, cam atat.
No, daca mi se pare prost atunci imi cer scuze
SethBv is offline   Reply With Quote
Old 11-06-11, 20:25   #3318
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Quote:
Originally Posted by dexter_20 View Post
Eu o vad ca pe o investie: Primaria investeste bani in amenajarea parcarilor, bani pe care vrea sa-i recupereze in scopul altor investitii (nu vile, nu masini) de modernizare a orasului. Si pana la urma...e o suma asa de mare ceruta pe un loc de parcat? Stiu ca sunt offtopic.
iti raspund aici sa n-o dam in offtopic pe thread-ul celalalt.

Arata-mi si mie o parcare in care a investit primaria ceva , in afara de 3 dungi albe pe asfalt si-un aparat de autotaxare.

Si da , in momentu in care ai de umblat prin diverse locuri in oras si trebuie sa platesti de cate 6 ori parcarea mi se pare mult.de curand am umblat prin oras sa inmatriculez o masina si-am dat o caruta de bani pe parcari in enspee mii de locuri(sa nu mai zic , ca stai la cozi de-ti vine acru si trebuie sa platesti cate-o ora sa nu te trezesti cu "surprize")

Daca investea in locatiile alea si punea niste bariere si 2 paznici sa mai umble printre masini mai ca ma bucuram.dar asa , sunt niste bani platiti aiurea

Cat despre locurile cu "caracatita"...ce minunat e cand mergi la cineva in vizita si n-ai loc sa lasi masina.E de vis...

Last edited by Tzzantaru; 11-06-11 at 20:27.
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 12-06-11, 10:39   #3319
Cipri10

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 411
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

E minunata ideea ca unul sa ocupa cel putin 2 locuri de parcare in acelasi timp, un loc cu masina si un loc cu prostia aia de triunghi. Macar de faceau o investitie in aparate mai calumea, unde puteai plati si cu bancnote nu doar cu fise
Cipri10 is offline   Reply With Quote
Old 12-06-11, 17:29   #3320
dexter_20

Stage 5
 
dexter_20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Quote:
Originally Posted by Tzzantaru View Post
iti raspund aici sa n-o dam in offtopic pe thread-ul celalalt.

Arata-mi si mie o parcare in care a investit primaria ceva , in afara de 3 dungi albe pe asfalt si-un aparat de autotaxare.

Si da , in momentu in care ai de umblat prin diverse locuri in oras si trebuie sa platesti de cate 6 ori parcarea mi se pare mult.de curand am umblat prin oras sa inmatriculez o masina si-am dat o caruta de bani pe parcari in enspee mii de locuri(sa nu mai zic , ca stai la cozi de-ti vine acru si trebuie sa platesti cate-o ora sa nu te trezesti cu "surprize")

Daca investea in locatiile alea si punea niste bariere si 2 paznici sa mai umble printre masini mai ca ma bucuram.dar asa , sunt niste bani platiti aiurea

Cat despre locurile cu "caracatita"...ce minunat e cand mergi la cineva in vizita si n-ai loc sa lasi masina.E de vis...
Ai uitat sa iei in calcul si asfaltarea in sine. Eu de asemenea am fost in situatia de a plati parcari peste parcari, dar asta e. Dar de cand am vazut ca ies mai ieftin cu un abonament de o zi pe toate liniile RAT Brasov (5ron) am renuntat la masina. Pentru un student orice ban in plus e binevenit
__________________
I rise and u FALL!!!
dexter_20 is offline   Reply With Quote
Old 12-06-11, 17:59   #3321
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Quote:
Originally Posted by dexter_20 View Post
Ai uitat sa iei in calcul si asfaltarea in sine. Eu de asemenea am fost in situatia de a plati parcari peste parcari, dar asta e. Dar de cand am vazut ca ies mai ieftin cu un abonament de o zi pe toate liniile RAT Brasov (5ron) am renuntat la masina. Pentru un student orice ban in plus e binevenit
asfaltare?care asfaltare?unde?toate locatiile care sunt acum parcari cu plata(ale primariei) sunt asfaltate de...hahat inainte sa devina cu plata.
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 13-06-11, 12:15   #3322
dexter_20

Stage 5
 
dexter_20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Quote:
Originally Posted by Tzzantaru View Post
asfaltare?care asfaltare?unde?toate locatiile care sunt acum parcari cu plata(ale primariei) sunt asfaltate de...hahat inainte sa devina cu plata.
Acum nu ca tin cu ursul, dar...totusi au fost asfaltate. Si brusc mi-am adus amine si de costurile legate de curatenie si indepartarea zapezii. Sper ca exagerez, dar din punctul meu de vedere, taxa este justificata
dexter_20 is offline   Reply With Quote
Old 13-06-11, 13:24   #3323
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Quote:
Originally Posted by dexter_20 View Post
Acum nu ca tin cu ursul, dar...totusi au fost asfaltate. Si brusc mi-am adus amine si de costurile legate de curatenie si indepartarea zapezii. Sper ca exagerez, dar din punctul meu de vedere, taxa este justificata
Chiar tii cu ursu si chiar EXAGEREZI

cum adica costuri legate de curatenie si indepartarea zapezii?? Da , VECTRA pt ce exista in orasu asta?pt ce are contract cu primaria?sau acolo parcarile cu plata sunt trecute la tarife speciale?

cat despre zapada , aia e 3 luni/an(sau mai nou nici 1 luna cumulat) si daca nu ma insel intra tot in contractu ala de dezapezire
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 17-06-11, 23:45   #3324
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Ce a fost cu olimpiada asta de politisti in seara asta? Stie careva?
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 18-06-11, 01:06   #3325
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Quote:
Originally Posted by Bigu View Post
Ce a fost cu olimpiada asta de politisti in seara asta? Stie careva?
=))))))
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 18-06-11, 20:06   #3326
B 83 RMJ

Stage 5
 
B 83 RMJ's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 512
Red face Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

stiti careva de unde pot face si eu rost de un dop de intaritor pentru fibra de sticla?
B 83 RMJ is offline   Reply With Quote
Old 19-06-11, 19:29   #3327
baga3ont

Stage 5
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 796
Member of:
[VW]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Quote:
Originally Posted by B 83 RMJ View Post
stiti careva de unde pot face si eu rost de un dop de intaritor pentru fibra de sticla?
la praktiker
baga3ont is offline   Reply With Quote
Old 19-06-11, 19:33   #3328
B 83 RMJ

Stage 5
 
B 83 RMJ's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 512
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

am fost si m-au trimis la piese auto, unde evident nu am gasit... cum arata? pe unde se gaseste (raion)?
B 83 RMJ is offline   Reply With Quote
Old 19-06-11, 20:35   #3329
costinbv
Mercedes Driver

Stage 5
 
costinbv's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,157
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[DACIA]
[MERCEDES]
[4Wheels]
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

Quote:
Originally Posted by B 83 RMJ View Post
am fost si m-au trimis la piese auto, unde evident nu am gasit... cum arata? pe unde se gaseste (raion)?
e chiar in capatul raionului (pe unde sunt sprayurile) este sus pe sinele alea agatat si este intrun tub ca ala de pasta de dinti
costinbv is offline   Reply With Quote
Old 19-06-11, 20:44   #3330
B 83 RMJ

Stage 5
 
B 83 RMJ's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 512
Default Re: Zonă de discuţii libere - Cafenea

mersi costin, maine merg sa vad. sper sa gasesc
B 83 RMJ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -