Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Anunturi Auto Oltcit

Anunturi Auto Oltcit Masini Oltcit de vanzare si piese pentru Oltcit

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 22-03-10, 14:10   #1
A2racer(Ovi)

Stage 4
 
A2racer(Ovi)'s Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 265
Member of:
[Oltcit]
[Nissan]
[Mitsubishi]
Default Dezmembrez Oltcit SM 84 PAL

Ma uit azi ce piese pot da jos si ce mai am in beci, voi face o lista aici pe topic si la vanzari, ptr cine e interesat. Masina va ajunge la remat e cam copt sasiul Deocamdata atat stiu sigur ca pot da:
- Macarale geamuri usi, 1 buc stanga, 1 buc dreapta in stare buna( 35 ron buc) sau 60 amandoua.
- 1 buc pompa de benzina(folosita, in stare buna) 35 de lei
- Motor 1,1, bun, ok, l-am luat din Zalau, va poate spune si Serady ca motorul e ok, el mi la gasit la ceva dezmembrari auto, autorizat din Zalau, motoru il dau cu 200 lei, dar mai dau 4 l de ulei Petrom 15w40 si un set de bujii noi inca sigilate, in pretu ala. Motoru are si certificat de garantie, garantia deja a expirat dar, sint trecute seriile motorului pe certificat asa ca se poate monta in service autorizat si se trece seria in talon. Azi fac o poza si la motor
- Bara fibra de sticla, fata spate cu 200 lei amandoua, as prefera sa le vand impreuna, daca pot sa dau jos si pragurile fara sa le rup le dau si alea in pretu asta.
- Aripi fata stanga dreapta, astea le dau jos ca sint bune, au astupate gaurile de semnalizare. 50 de lei amandoua sau 30 bucata.
- Doua planetare intregi(Club 11 R), le-am luat saptamana trecuta de la Dan Alexandru, dar n-am apucat sa le montez. 150 lei amandoua, ies in pierdere dar ce sa fac, asta e, cand cumperi inainte ceva si verifici masina daca mai merita investit, dupa.
- 4 jante de tabla de peugeot, cu anvelope de vara, pe cele din spate am inca garantie. Gumele sunt de 13 x 70/165, cele de pe fata au circulat o vara, cele cu garantie, de pe spate, doar 3 luni. 200 lei toate 4, cu tot cu jante.
- 2 jante tabla, originale oltcit, cu anvelope de noroi si zapada in stare foarte buna, aici doar 2, la cele de pe spate am avariat un cauciuc, deci alea nu le mai dau. pret 80 lei amandoua cu tot cu jante, marime 13/145.
- Faruri cu semnalizare alba in stare foarte buna, atat sticla cat si partea de plastic, becuri faza scurta/lunga philips si becuri de pozitie albastre, 100 leiambele, sau fara becuri 80 de lei
- Stopuri originale, au doar 3 ani si ceva sint in stare f buna, au cirucitul integrat din spate cel vechi cu pozitie jos si frana sus, mai dau pe langa si circuitele originale din stopuri cu pozitie si frana sus si stop de ceata jos, la 100 lei toate
Deocamdata atat, mai revin dupamasa cu lista cu ce mai am in beci si ceva poze

Last edited by A2racer(Ovi); 22-03-10 at 14:17.
A2racer(Ovi) is offline  
Old 24-03-10, 19:48   #2
A2racer(Ovi)

Stage 4
 
A2racer(Ovi)'s Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 265
Member of:
[Oltcit]
[Nissan]
[Mitsubishi]
Default Re: Dezmembrez Oltcit SM 84 PAL

Daca cineva e interesat de ceva spune-ti un pret si daca imi convine le dau, eu am pus preturile asa, sa fie puse, nu prea stiu care ar fii pretu real la unele din ele, asa ca daca este ceva ce va intereseaza spune-ti un pret si vb Mai dau o pompa de benzina, cea de pe masina, carbu de pe masina, e de 1100, cu sigiliile din fabrica, ce s-a reglat vreodata la el e doar relantiul, atat. Mai am trei rulmenti de roata, nefolositi, doar ca au stat 4 ani in beci, nu stiu exact daca sint de spate sau de fata, o sa va spun codul. Am un bord complet de oltcit, cu tot cu sateliti, am un stelit functional din care lipsesc 2 leduri(cel ptr faruri), am inca un bord de oltcit, doar cel mic de data asta, cel cu vitezometru, turometru, indicator de benzina etc. un cablu de ambreiaj, curele de distributie(astea le donez la cine vrea, posibil sa fii fost folosite(le-am primit cand am cumparat masina), au stat in beci 3 ani, cine are nevoie mare de curele ptr periodata scurta sint bune astea(curelele le dau moca), , un Y de culoare neagra nou nefolosit, in stare perfecta amblat. Mai am o placa de portbagaj originala in stare f buna, neagra(netapitata) si plasticuri de prin masina, tot ce vreti, daca va lipseste ceva, usita bord in stare f buna, si mai dau mastile alea mici din difuzoarele de aer, rama e albastru electric si centru e negru( e pacat sa le arunc, le donez si astea la cineva care are interior albastru cu negru sau vrea sa-si faca albastru cu nergu) Revin cu niste poze in seara asta, doar sa le descarc de pe aparat. Eventual cine are nevoie pot sa dau jos si toba finala, e folosita dar e in stare buna, nu e coapta si nici sparta nicaieri
A2racer(Ovi) is offline  
Old 24-03-10, 20:34   #3
A2racer(Ovi)

Stage 4
 
A2racer(Ovi)'s Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 265
Member of:
[Oltcit]
[Nissan]
[Mitsubishi]
Default Re: Dezmembrez Oltcit SM 84 PAL

atasez si cateva poze, se vad aripile cu gaurile de semnalizare astupate, jantele de peugeot de tabla(seamana cu cele de dacie doar ca merg pe club 11 R axel etc, astea cu jante pline, de oltcit si sint ceva mai late decat cele de oltean, nu mult), rulmetii de roata, Y-ul, cauciucurile de vara, cele de pe fata au circulat o vara, cele de pe spate doar vreo 100 km s-au facut cu ele Bratul acele in care intra bara de torsiune, este nefolosit, l-am primit cadou de la vecin, in stare perfecta, doar ca am primit doar unul asa ca nu l-am montat niciodata). Masca oltcit originala, fara modificari. Spoiler fata, spoiler spate, daca pot dau si pragurile daca reusesc sa le dau jos fara sa le crap
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCN2372.jpg
Views:	47
Size:	546.9 KB
ID:	1386331   Click image for larger version

Name:	DSCN2373.jpg
Views:	51
Size:	519.6 KB
ID:	1386332   Click image for larger version

Name:	DSCN2374.jpg
Views:	40
Size:	534.0 KB
ID:	1386333  

Click image for larger version

Name:	DSCN2376.jpg
Views:	40
Size:	566.5 KB
ID:	1386334   Click image for larger version

Name:	DSCN2377.jpg
Views:	39
Size:	525.5 KB
ID:	1386335   Click image for larger version

Name:	DSCN2378.jpg
Views:	49
Size:	558.5 KB
ID:	1386336  

Click image for larger version

Name:	DSCN2380.jpg
Views:	49
Size:	548.9 KB
ID:	1386337   Click image for larger version

Name:	DSCN2381.jpg
Views:	30
Size:	566.4 KB
ID:	1386338   Click image for larger version

Name:	DSCN2382.jpg
Views:	40
Size:	551.4 KB
ID:	1386339  

Click image for larger version

Name:	DSCN2384.jpg
Views:	36
Size:	508.7 KB
ID:	1386340   Click image for larger version

Name:	DSCN2386.jpg
Views:	39
Size:	495.0 KB
ID:	1386344   Click image for larger version

Name:	DSCN2387.jpg
Views:	34
Size:	547.8 KB
ID:	1386345  

A2racer(Ovi) is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -