Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > NISSAN - INFINITI > Anunturi Auto Nissan - Infiniti

Anunturi Auto Nissan - Infiniti Masini Nissan de vanzare si piese pentru Nissan

Reply
 
Thread Tools
Old 04-02-14, 14:13   #1
rx7tt

Stage 3
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 103
Default Cumpar Skyline R33

Salut,

m-ar interesa niste oferte de niste R33-uri din RO, de oriunde din RO, cat mai stoc, si in stare ok spre buna, acte ok...sa pot s-o trec pe BG.

sau de unde ma sfatuiti sa-mi caut sa-mi iau din afara....Anglia, Polonia, Germania, sau poate direct Japonia pe feribot...



multumesc.
__________________

www.japanteam.ro - Romanian Drift Club - Lucrari Fibra - Conversii si Tuning

A.C Photographer5Stars - Photograful tau profesionist pentru orice eveniment
rx7tt is offline   Reply With Quote
Old 05-02-14, 20:34   #2
Liviu_NYC

Stage 5
 
Liviu_NYC's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 307
Member of:
[Nissan]
[RENAULT]
[SEAT]
Default Re: Cumpar Skyline R33

Daca tot vrei si de afara de ce nu cauti pe mobile.de sau pe ebay.co.uk?
Liviu_NYC is offline   Reply With Quote
Old 05-02-14, 22:11   #3
240sx

Stage 4
 
240sx's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 210
Default Re: Cumpar Skyline R33

sa importi din Japan nu prea renteaza, doar daca vrei ceva extra clean si esti dispus sa platesti sau cauti un R33/R34 4Door, acestea sunt aproape free (daca nu ai prententii, RB25DE/auto). Dupa cum a spus si Liviu arunca un ochi pe ebay, ai sanse mari sa gasesti ceva decent, sau aici:

http://www.skylineowners.com/forum/index.php

Daca tot vrei sa mergi pe Japan ai mai jos tot ce trebuie:

http://www.tradecarview.com/
http://www.japan-partner.com/
http://www.showatrade.com/
__________________
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ

240sx is offline   Reply With Quote
Old 06-02-14, 01:13   #4
rx7tt

Stage 3
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 103
Default Re: Cumpar Skyline R33

multumesc de siteuri baieti.

unele din ele le stiu, si ma uit peste ele... mai e unu bun www.japaneseusedcars.com

insa as vrea 2 doors si eventual clean, din japonia, am vazut ca sunt R33-uri la preturi decente, gen, un sky la 2200$ + 1500$ transport, adica in jur de 3500 euro...adus din Japan, io zic ca e un pret bun pt un R33 coupe de la mama lui...insa mai caut, fac cercetari...e posibil sa ma combin cu un tovaras care vrea sa-si ia alt subaru, un wrx, si sa si-l ia din japan si el si ne combinam la container...un container normal are 20 Foot, si presupun ca incap 2 masini bara la bara...si vine undeva la 1500$ containeru, sau 2000$ daca stie sa caute dealerul de la care iei, ori sa-i specifici ca nu e urgenta, si ca poate veni mai greu, si sa fie shippingu mai ieftin....
nu stiu, faza e ca pe la 3500 euro gasesti si pe la noi cred...si ma gandesc daca are rost osteneala...dar ma gandesc ca astea de la noi sunt aduse din UK, pt ca se vad placutele in poze...si mai bine dau 3500 pe unu din Japan, decat 3500 pe unu din UK...

mai astept pareri, sfaturi
rx7tt is offline   Reply With Quote
Old 06-02-14, 11:06   #5
240sx

Stage 4
 
240sx's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 210
Default Re: Cumpar Skyline R33

din cate stiu preturiile de transport oferite pe site-uri sunt RO/RO (Roll-on/roll-off) fara container, poate daca ceri tu express poti lua unu.

+ pe langa transport si pretul initial al masinii mai sunt niste taxe de platit.

Cel mai simplu daca vrei sa aduci 2 este sa cauti un intermediar, de exemplu Andy de la Powervehicles sau James W. "MrDoricar" asa sti exact ce se intampla, au experienta si e putin probabil sa apara probleme pe parcurs. Cred ca cel mai potrivit e James, Andy exporta deobicei ce are pe stoc, adica 90% sunt missile spec
240sx is offline   Reply With Quote
Old 06-02-14, 15:24   #6
rx7tt

Stage 3
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 103
Default Re: Cumpar Skyline R33

hm...unu mi-a spus ca transportu este 3000$ care presupun ca include toate taxele, transportu masinii, vamale aici, si tot...dar mi-se pare cam mult pt ca si masina este cam mult, si ma duce totalu 6600$ US Dolars...vine cam 5300euro...e cam mult...gen eu ma orientez sa ma duca maxim 4000 euro cu totu.

l-am intrebat daca trimite pe container, si imi spune ca nu ca nu renteaza pt ei,...deci presupun ca le trimite RO/RO...dar mai e o faza, alt vanzator imi spune ca "We are now only using RoRo shipment, and there is no RoRo shipment to the place you want." deci cu alte cuvinte nu-mi poate trimite masina...si presupun ca nici by container...care e scump si nu renteaza pt ei, si clar nici pt mine...

singura solutie este sa gasesc o masina mai ieftina, si sa fac cumva sa gasesc pe cineva care-mi poate oferi RO/RO , daca intradevar nu se poate...imi voi lua din UK si aia e...
rx7tt is offline   Reply With Quote
Old 06-02-14, 18:06   #7
240sx

Stage 4
 
240sx's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 210
Default Re: Cumpar Skyline R33

Quote:
Originally Posted by rx7tt View Post
singura solutie este sa gasesc o masina mai ieftina, si sa fac cumva sa gasesc pe cineva care-mi poate oferi RO/RO , daca intradevar nu se poate...imi voi lua din UK si aia e...
sau trimiti masina in alt port (uk de ex), transportul pana in Romania e de 2 ori mai scump decat cel pt UK. Bafta!
240sx is offline   Reply With Quote
Old 06-02-14, 18:34   #8
Dany.bilan628
VW Driver

Stage 5
 
Dany.bilan628's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,551
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Toyota]
Default Re: Cumpar Skyline R33

daca vrei sa-ti aduci masina din Anglia, te pot ajuta.
Dany.bilan628 is offline   Reply With Quote
Old 07-02-14, 01:44   #9
rx7tt

Stage 3
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 103
Default Re: Cumpar Skyline R33

da, o trimit in UK, + drumu meu in UK, sa pun masina pe platforma,sa iau masina, bani de platforma...drumu meu intors ?...tot pe acolo ajungi zic eu....daca o aduci pe roti, iar, benzina, taxe de drum, de plm, bani de drum sa te duci in UK prima data...bani de mancare la tine, si alte tampenii, o cazare.... tot pe acolo te invarti cu suma...poate ma insel...
rx7tt is offline   Reply With Quote
Old 07-02-14, 02:40   #10
rx7tt

Stage 3
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 103
Default Re: Cumpar Skyline R33

din pacate eu nu gasesc nimic sub 3000 lire, si asta fiind un R32 in stare de proiect nefunctional....

tot mai bine ma duce din japan dupa parerea mea...voi licita pe acel site pt niste R33-uri...ori de pe tradecarview, si tot ies mai bine, ma duce totalu undeva la 3500 euro, maxim 4000, pecand un R33 pleaca de la 3000 LIRE in UK, deci...nu vad undei avantajul din UK, + nu mai punem la socoteala drumurile, si alte cheltuieli...

so, go japan or go home!
rx7tt is offline   Reply With Quote
Old 10-02-14, 16:06   #11
micut_zu

Stage 5
 
micut_zu's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 528
Member of:
[SEAT]
Default Re: Cumpar Skyline R33

In Bacau este unul,cauta pe site-ul ala cu reclama excesiva la Tv (mer...) si il gasesti
micut_zu is offline   Reply With Quote
Old 10-02-14, 16:28   #12
Dany.bilan628
VW Driver

Stage 5
 
Dany.bilan628's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,551
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Toyota]
Default Re: Cumpar Skyline R33

Quote:
Originally Posted by rx7tt View Post
da, o trimit in UK, + drumu meu in UK, sa pun masina pe platforma,sa iau masina, bani de platforma...drumu meu intors ?...tot pe acolo ajungi zic eu....daca o aduci pe roti, iar, benzina, taxe de drum, de plm, bani de drum sa te duci in UK prima data...bani de mancare la tine, si alte tampenii, o cazare.... tot pe acolo te invarti cu suma...poate ma insel...
se poate si altfel, dar daca zici tu asa...
Dany.bilan628 is offline   Reply With Quote
Old 11-02-14, 01:07   #13
rx7tt

Stage 3
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 103
Default Re: Cumpar Skyline R33

altfel cum? s-o iau din UK ?
rx7tt is offline   Reply With Quote
Old 25-03-14, 13:40   #14
Santon

Stage 5
 
Santon's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 514
Member of:
[Toyota]
[AUDI]
Default Re: Cumpar Skyline R33

www.pistonheads.com
www.gumtree.co.uk
www.autotrader.co.uk

Pui mana si filtrezi rezultatele dupa buget/preferinte, dai telefone sau dai mailuri, gasesti 2-3 englezi in zone convenabile cu r33-uri care par cat de cat seriosi si iti iei cateva zile libere pentru o scurta vizita in UK dupa ce contactezi o firma de transport auto din Romania.

Pretul este de 500euro pentru adus o masina din uk.
Cum ajungi tu acolo si cum te intorci cade la alegerea ta.

P.S: Nu mai asculta la habarnisti care-ti spun sa vii cu masina pe roti de acolo pentru ca nu se poate fara bani multi. Dupa ce masina ti-a fost vanduta de catre englez asigurarea ei devine nula. Iar o asigurare la un R33 s-o faci pe numele tau in Anglia face cam cat drumul masinii pana in tara. Nu renteaza.

P.P.S: Iar cei care palavragesc ca se poate face RCA romanesc pentru inmatriculare pe numere straine sunt dezinformati complet. Conform legii nu este valabila in strainatate si fara numere provizorii de romania. Deci daca te-a prins cineva cu ea ti se ia de vise in drift cu skyline.
__________________
"Soichiro Honda was turned down by Toyota Motor Corporation for a engineering job. He was jobless for a while and started making his own scooters at home. Encouraged by his neighbours, he later setup his own company – Honda Motor Corporation. "

Last edited by Santon; 25-03-14 at 13:48.
Santon is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -