Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masini Dacia de vanzare

Masini Dacia de vanzare Masini Dacia de vanzare si piese pentru Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 02-09-10, 14:46   #16
Rasputin

Stage 5
 
Rasputin's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 523
Default Re: Vand Dacia 1410 Sport impecabila

Quote:
Originally Posted by Thomas Everywhere View Post
nu ai de ce sa consideri....daca ai merge cu dacia mea...crede-ma ca te baga in scaun de zici ca cine stie cati cai ai sub capota...e ff nervoasa.
De la ulei e asa nervoasa, il papa si ii cade greu la esapament.
Rasputin is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 20:57   #17
SOLENZAXJG

Stage 5
 
SOLENZAXJG's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,092
Default Re: Vand Dacia 1410 Sport impecabila

Apai daca tu deja ai 75cp si inca mai faci la ea inseamna ca super nova,solenza,logan motor 14 MPI le faci cu ochii inchisi asa face 100 in 10,2 sec cum zice colegul de la mancatul de ulei si benzina merge asa bine motorul.Poate baiatul asta vrea sa faca Dacia SGM 2 de unde sa stim noi daca ii asa puternica dacia asta)
SOLENZAXJG is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 21:55   #18
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Vand Dacia 1410 Sport impecabila

Quote:
Originally Posted by Rasputin View Post
De la ulei e asa nervoasa, il papa si ii cade greu la esapament.
nu stiu de unde presupui tu ca mananca ulei ca motoru nu papa deloc ulei si este bun...este motor 1.6 de nova mai exact..cu 10,2 secunde nu zic ca o fi chiar bine...poate am gresit eu, am sa mai fac unul cand am sa am timp si voi face si video in acelas timp..dar trage bine masina, acum daca ma credeti bine...daca nu iarasi bine....eu am masina mult mai tare ca dacia..un Volvo de 260 cp si stiu ce inseamna putere, dar ptr o dacie totusi mi s-a parut fasneata.
__________________
I live my life at the quarter mile the time, nothing something else matters.
For ten seconds or less...I'm Free!!!
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 22:04   #19
CLO2DCB

Stage 5
 
CLO2DCB's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 488
Default Re: Vand Dacia 1410 Sport impecabila

NU MAI VENITI CU ARGUMENTE IN CONTRADICTORIU BAITULUI...E MASINA LUI SI FACE CUM/CE VREA DIN EA...NU MAI FITI RAUTACIOSI
CLO2DCB is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 22:43   #20
SOLENZAXJG

Stage 5
 
SOLENZAXJG's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,092
Default Re: Vand Dacia 1410 Sport impecabila

Nu ne certam cu el dar ii prea mult ce spune ele acolo de dacia aia cu motor de 16 si eu am condus destul de mult timp dacia cu motor de 16 dar nu ii chiar asa cum spune el si motorul a fost reglat si inbunatatit de un mecanic bun din dacia service dapai el chiar ca intrece masura
SOLENZAXJG is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 23:38   #21
rasta_boy40

Stage 5
 
rasta_boy40's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 346
Default Re: Vand Dacia 1410 Sport impecabila

Mi se pare absolut normal ca "atinge 0-100km\h in 10,2 secunde",din moment ce are anvelope cu TALON MIC,kilometrajul INDICA 100km /h cand se fapt are intre 70-80 la ora reali.





Cheers!
rasta_boy40 is offline   Reply With Quote
Old 03-09-10, 01:21   #22
SOLENZAXJG

Stage 5
 
SOLENZAXJG's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,092
Default Re: Vand Dacia 1410 Sport impecabila

Aia ii clar ca il fura la kilometraj dar si sa aiba normale si tot nu scoate atata cat a zis el ca nu ii BMW sau VW ce doamne
SOLENZAXJG is offline   Reply With Quote
Old 03-09-10, 12:17   #23
Rasputin

Stage 5
 
Rasputin's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 523
Default Re: Vand Dacia 1410 Sport impecabila

Quote:
Originally Posted by Thomas Everywhere View Post
nu stiu de unde presupui tu ca mananca ulei ca motoru nu papa deloc ulei si este bun...este motor 1.6 de nova mai exact..cu 10,2 secunde nu zic ca o fi chiar bine...poate am gresit eu, am sa mai fac unul cand am sa am timp si voi face si video in acelas timp..dar trage bine masina, acum daca ma credeti bine...daca nu iarasi bine....eu am masina mult mai tare ca dacia..un Volvo de 260 cp si stiu ce inseamna putere, dar ptr o dacie totusi mi s-a parut fasneata.
Sa stii ca nu ne-am nascut ieri, uni dintre noi se mai pricep la Dacii, si din ce spui tu acolo, sincer, ne cam faci prosti in fata sau cel putin asta e opinia mea.
Si partea cu Volvo de 260 CP, sa stii ca nu ne impresionezi.
Rasputin is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 16:00   #24
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Vand Dacia 1410 Sport impecabila

Quote:
Originally Posted by Rasputin View Post
Sa stii ca nu ne-am nascut ieri, uni dintre noi se mai pricep la Dacii, si din ce spui tu acolo, sincer, ne cam faci prosti in fata sau cel putin asta e opinia mea.
Si partea cu Volvo de 260 CP, sa stii ca nu ne impresionezi.
eu nu stiu de unde tragi concluziile astea pripite ca va fac prosti ca v-ati nascut ieri nu stiu cum.....intradevar am citit si eu mai multe pe forum si mi-am dat seama ca dacia e plina de erori..da!! masina a fost modificata de un mecanic bun si motorul merge foarte bine...partea cu Volvo nu am vrut sa va impresionez, dar stiu ce inseamna putere, asta ca sa nu crezi ca sunt vreun habarnic si daca luai o dacie sunt cel mai prost...am luat-o ca am avut eu o pasiune oarecare....spune-mi si mie cati din cei care au luat pentru prima data in mana o masina straina, mai cumpara o dacie dupa? sunt putini aceia...Imi cer scuze daca v-ati simtit prost din cauza mea, dar m-ati inteles total gresit ce am vrut sa zic, dar dreptatea va apartine ca aveti autoturisme dacia de ani buni...
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 17:23   #25
Rasputin

Stage 5
 
Rasputin's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 523
Default Re: Vand Dacia 1410 Sport impecabila

Quote:
Originally Posted by Thomas Everywhere View Post
spune-mi si mie cati din cei care au luat pentru prima data in mana o masina straina, mai cumpara o dacie dupa? sunt putini aceia
Stiu cativa insi care au plecat de la Dacie, le-au vandut si-au luat masini straine in leasing si acuma numai pot sa plateasca ratele, am un vecin care si-a cumparat Golf 5 si acuma l-a vandut ca nu are bani de intretinerea lui, si ghici ce, si-a luat Dacia 1310 CN4 din 2004.

Quote:
Originally Posted by Thomas Everywhere View Post
Imi cer scuze daca v-ati simtit prost din cauza mea, dar m-ati inteles total gresit ce am vrut sa zic, dar dreptatea va apartine ca aveti autoturisme dacia de ani buni...
Daca te referi la mine, stai linistit ca nu ma simt prost din cauza asta.
Dar pe mine m-a deranjat mai ales faza cu 10 secunde 100km/h.
Rasputin is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 20:37   #26
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Vand Dacia 1410 Sport impecabila

Quote:
Originally Posted by Rasputin View Post
Stiu cativa insi care au plecat de la Dacie, le-au vandut si-au luat masini straine in leasing si acuma numai pot sa plateasca ratele, am un vecin care si-a cumparat Golf 5 si acuma l-a vandut ca nu are bani de intretinerea lui, si ghici ce, si-a luat Dacia 1310 CN4 din 2004.

Daca te referi la mine, stai linistit ca nu ma simt prost din cauza asta.
Dar pe mine m-a deranjat mai ales faza cu 10 secunde 100km/h.
Aceia sunt oameni caru nu si-au mai putut intretine masinile sau nu mai pot plati rate la ele...vorbesc de unu care are un Bmw de exemplu si-ar mai lua dacie? chiar daca i-ar place..spun prin absurd..bineinteles ca nu s-ar mai intoarce...sari din Bmw in carutza( cum zic ei)
Faza cu 10 secunde iti spun eu, mai mult ca sigur kilometrajul a fost total o eroare, eu nu aveam de unde sa stiu si am aflat dupaia dupa ce am luat un GPS..era si cablu prea strans in spatele ceasului ...mi se parea prea lenta la 100 km/h...acum la 100 km/h pe ceas, real are 92 km/h o sa pun si un video demonstrativ ca sa poti vedea despre ce vorbesc si sa nu crezi ca mananc bors.
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -