Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MITSUBISHI > Anunturi Auto Mitsubishi

Anunturi Auto Mitsubishi Masini Mitsubishi de vanzare si piese pentru Mitsubishi

Reply
 
Thread Tools
Old 02-04-12, 17:01   #1
zer4k

Stage 1
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 10
Default Cumpar pompa AYC/AWC EVO 10

cumpar pompa AYC/AWC EVO 10 (unitate hidraulica control diferential spate)

Multumesc!
zer4k is offline   Reply With Quote
Old 21-12-12, 22:07   #2
adrianTNT

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 56
Exclamation Re: Cumpar pompa AYC/AWC EVO 10

Salut.
Cum ai rezolvat problema pana la urma? Mi s-a dus si mie pompa iarna asta

Sunt ceva kituri de reparatie cu 200$

- Aveai eroare "C161E - AWC Pump" ?
- S-a dus motorul sau doar erau blocate/uzate partiile mecanice?

Sunt curios cum ai rezolvat.

Merci.
adrianTNT is offline   Reply With Quote
Old 12-01-17, 19:58   #3
evoxsv

Stock
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 6
Default Re: Cumpar pompa AYC/AWC EVO 10

salut am si eu problema cu pompa AYC/AWC EVO 10 stiti ceva de unde sa o cumpar sa sa o repar sau voi cum ati rezolvat problema ? Multumesc
evoxsv is offline   Reply With Quote
Old 13-01-17, 12:17   #4
adrianTNT

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 56
Default Re: Cumpar pompa AYC/AWC EVO 10

S-a extins garantia pt pompe la 100 000 mile si 10 ani, asta in SUA, si am inteles ca si in UK, probabil si in Romania. Pt ca toata lumea a avut probleme cu ele.

Intreaba la dealer si arata-i asta, presupun ca o sa faca pe prostii chiar daca s-a extins si la noi garantia.

Eu o aveam deja reparata cand au inceput cu garantiile, si mi-am batut capu vrei 2 ani sa ma uit dupa piese, cel mai ieftin iesi daca cumperi de prin SUA sau eBay, etc. De pe la 1100$ in sus pompa noua. Piese pt pompa (motor, valve) gaseai doar second hand. Dealerul din Timisoara mi-a zis parca vreo ~3000 EUR pt pompa

Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	eCMTpF1.jpg
Views:	245
Size:	73.9 KB
ID:	3175488  

Last edited by adrianTNT; 13-01-17 at 12:19.
adrianTNT is offline   Reply With Quote
Old 13-01-17, 12:25   #5
adrianTNT

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 56
Default Re: Cumpar pompa AYC/AWC EVO 10

Daca nu rezolvi cu garantie, asta second e ieftina $500, ca de obicei sunt toate ruginite:

http://www.ebay.com/itm/2010-LANCER-...lX~6wA&vxp=mtr

adrianTNT is offline   Reply With Quote
Old 13-01-17, 13:52   #6
evoxsv

Stock
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 6
Default Re: Cumpar pompa AYC/AWC EVO 10

multumesc mult astept un raspuns oficial de la mitsubishi bacau saptamana ce vine o sa insist cu garantia oricum multumesc de ajutor . eu am cutie sst si am probleme si cu placa de presiune tot asa am fost anul trecut ca avea un sunet ciudat ce venea de la cutie si mi au spus ca e de la rulmentul de la placa de presiune si ca e ceva la fel ca pompele o problema comuna e mai pe scurt sau tras pe cur ca si daca o schimba in 1o-15 mi de km tot asa o sa faca si ca pot circula linistit cu timpu sunetul sa amplificat si acum nu mai e stabil nici relatiul ziceau ca asta ar trebui sa intre in garantie mentionez ca am garantie extinsa de 5 ani si 150.000 km daca aveti nevoie o sa revin cu ori ce informatii multumesc
evoxsv is offline   Reply With Quote
Old 13-01-17, 13:55   #7
evoxsv

Stock
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 6
Default Re: Cumpar pompa AYC/AWC EVO 10

cati km ai umblat asa cu pompa stricata afecteaza ceva ? cei de la mitsubishi mi au spus ca pot circula asa pana pot cumpara pompa si tot asa mi au spus vreo 3000E
evoxsv is offline   Reply With Quote
Old 13-01-17, 14:10   #8
adrianTNT

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 56
Default Re: Cumpar pompa AYC/AWC EVO 10

Am umblat vreo 2 ani dar nu multi KM, din cate stiu nu e nicio problema, doar ca pierde functiile alea avansate care trimite puterea spre o roata sau alta, merge ca un 4x4 mai normal, restul gen ESP trebuie sa mearga normal din cate inteleg.

Dupaia cand schimbi pompa trebuie sa faci aerisire, am gasit si alte diagnoze auto care au functia aia, nu doar MUT 3 de la Mitsubishi
adrianTNT is offline   Reply With Quote
Old 13-01-17, 14:13   #9
adrianTNT

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 56
Default Re: Cumpar pompa AYC/AWC EVO 10

Pentru garantie sigur este ceva sistem sau institutie de unde putem sa vedem toate buletinele alea de service sau de "rechemare in service", dar nu stiu cum/unde, poate ne lamureste cineva care e in domeniu.

Ca asa daca mergem la ei se fac ca nu stiu nimic, ca probabil nu le place sa dea piese si manopera gratis
adrianTNT is offline   Reply With Quote
Old 13-01-17, 14:21   #10
evoxsv

Stock
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 6
Default Re: Cumpar pompa AYC/AWC EVO 10

Multumesc sper sa ne poata ajuta cineva cu informatii despre garatie la mitsubishi . Masina merge aparent bine doar ca am observat o mica schimbare la tractiune mai ales pe zapada si mi am dat seama ca e din cauza la AYC ACD
evoxsv is offline   Reply With Quote
Old 13-01-17, 14:25   #11
adrianTNT

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 56
Default Re: Cumpar pompa AYC/AWC EVO 10

Eventual zi-le la Mitsubishi sa iti arate buletinele de service /rechemare care le apar lor, daca zice doar ca nu sunt deloc si dinastea inseamna ca nu vor sa coopereze deloc, cam la toate masinile apar rechemari in service pentru tot felu de maruntisuri. Mai era la EVO X o problema comuna cu ceva releu de la pompa de benzina, care tot la frig se strica si te lasa in drum
adrianTNT is offline   Reply With Quote
Old 13-01-17, 14:34   #12
evoxsv

Stock
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 6
Default Re: Cumpar pompa AYC/AWC EVO 10

O sa incerc sa vorbesc cu ei sa vedem ce mi zic astept raspunsul oficial saptamana ce vine si o sa postez raspunsul lor oficial . sti daca e pe facebook un grup unde putem sa vorbim cei care avem evolution x tot asa pentu a ne ajuta intre noi cum santem putini in romania ne ar prinde bine schimb de opini pareri sfaturi sau ssa creem un grup evolution x romania ce zici ?
evoxsv is offline   Reply With Quote
Old 13-01-17, 14:38   #13
adrianTNT

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 56
Default Re: Cumpar pompa AYC/AWC EVO 10

Bine, iti trimit adresa mea de email in privat, sau profilu de facebook si eventual imi dai invite daca faci grup.
adrianTNT is offline   Reply With Quote
Old 13-01-17, 15:04   #14
evoxsv

Stock
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 6
Default Re: Cumpar pompa AYC/AWC EVO 10

am creat un grup pe facebook Evolution X Romania poate asa putem sa ne ajutam intre noi cu pareri informatii sugestii opinii
evoxsv is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -